Środa, 4 kwietnia 2012, godz. 18:30
Arka GdyniaArka Gdynia
1 : 2
20:23

Sędziów żegna głośne: złodzieje! Ciężko dziwić się kibicom Arki, sędziowie w kilku sytuacjach mogli zachować się lepiej. Zdecydowanie jednak wypaczyli wynik meczu. Zawodnikom Arki należą się brawa za walkę jak równy z równym w osłabieniu przeciwko liderowi Ekstraklasy. Ze stadionu żegna się Adam Kamiński, dobrej nocy.

93'

No i mamy koniec meczu! Legia wygrywa z Arką 2:1 w pierwszym meczu półfinałowym.

91'

Dośrodkowanie Bochenka ląduje w rękawicach Kuciaka.

90'

2 minuty doliczone do czasu gry II połowy.

89'

Zamieszanie w polu karnym Legii po wrzucie z autu. Jarun przedłuża piłkę głową, a Kuciak w ostatniej chwili instynktownie broni.

88'

Na spalonym Ljuboja.

87'

Krajanowski zamiast zagrać do partnera podał do Ljuboji. Akcja Legii, strzałem kończy ją Serb ale pewnie łapie Szlaga.

85'

Ależ fatalnie skończył tą akcję Tomasik, zamiast podawać oddał bardzo łatwy do wychwycenia strzał.

84'

Blanco na spalonym.

83'

Legia już kontroluje grę, ten wynik zadowala "Wojskowych".

82'

Kibice Arki głośnym dopingiem wspierają drużynę: Do boju marsz!

81'

Jędrzejowski mógł zaliczyć wejście smoka, po raz drugi w tym sezonie. 30 sekund po wejściu na boisko, otrzymał znakomite podanie od Tomasika, ale nie zdołał oddać celnego strzału w polu karnym.

80'

I mamy zapowiadaną zmianę, na boisku melduje się Jędrzejowski, który zastępuje Kowalskiego.

79'

Będzie zmiana w Arce, na boisko wbiegnie Jędrzejowski.

78'

Ależ to była szansa dla Arki! Kuciak popełnił błąd i wypiąstkował dograną przez Kasperkiewicza piłkę wprost pod nogi Jarzębowskiego, którego strzał został zablokowany.

77'

Oficjalna frekwencja 6950 widzów.

76'

Znakomite zagranie Ljuboji to wychodzącego sam na sam Rzeźniczaka, piłkę w ostatniej chwili łapie Szlaga.

75'

Znakomite dośrodkowanie Kiełbowicza z rzutu wolnego, piłkę głową do siatki kieruje Ljuboja.

74'

GOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Legii! Ljuboja!

74'

Wawrzyniak faulowany przez Tomasika i rzut wolny dla Legii na prawej stronie blisko pola karnego.

73'

Żeby uciąć wszelkie spekulacje, zdjęcie pełnej trybuny "Tory".

72'

Kolejny świetny wślizg Wallace'a, który zatrzymał Rzeźniczaka w polu karnym.

71'

Ostatnia zmiana w Legii, boisko opuszcza ukarany żóltą kartką Jędrzejczyk, a zastępuje go Wawrzyniak.

69'

Po raz kolejny Jędrzejczyk fauluje Tomasika.

68'

Arka zamknięta przez Legię na własnej połowie.

67'

Rzut wolny dla Arki, dośrodkowuje Kowalski, a piłkę ręką w polu karnym zagrywa jeden z zawodników Legii, sędzia pozostaje głuchy na protesty!

66'

Żółta kartka dla defensora Legii Artura Jędrzejczyka, za faul na Tomasiku.

65'

Rzeźniczak fauluje Jarzębowskiego w środku pola.

64'

Zmiana w Arce, Radzewicza zastępuje Tomasik.

63'

Wydawało się, że to zawodnik Legii wybił piłkę, tymczasem aut dla gości, piłkarze Arki są wściekli!

62'

Zmiana w Legii, na boisko wbiega Ljuboja, który zastępuje Radovicia.

61'

Kontrę Arki powstrzymuje powracający Radović.

60'

Surdykowski jest zbyt wolny by wygrać pojedynek z Choto.

59'

Krajanowski pewnie wybija piłkę, po akcji Wolskiego.

58'

Rzut rożny dla Legii bez efektów, strzał głową Jędrzejczyka ponad bramką.

57'

Wallace w ostatniej chwili zatrzymuje wślizgiem w polu karnym Radovicia!

55'

Dośrodkowanie Kowalskiego do Radzewicza przejmuje Choto.

54'

Znakomita interwencja Krajanowskiego, który skutecznie blokuje Blanco.

53'

Po rzucie rożnym piłka wycofana do Rzeźniczaka, który miękko dośrodkowuje na 11 metr, jednak na posterunku obrońcy Arki.

52'

Dośrodkowanie Radovicia w ostatniej chwili wybija Wallace. Rzut rożny dla Legii.

51'

Rzeźniczak w kierunku Blanco, jednak za mocno i piłkę przechwytuje Szlaga.

50'

Legia spokojnie rozgrywa piłkę, nie spieszy się Legionistom.

49'

Żyro pada na murawę i mamy faul na połowie Legii.

48'

Żyro w pojedynku z Bochenkiem, górą zawodnik Arki.

47'

Rzut wolny dla Arki na lewej stronie boiska, jednak dośrodkowanie Kowalskiego trafia w dwuosobowy mur.

46'

Drugą połowę rozpoczęła Arka.

46'

W przerwie mamy jedną zmianę, boisko opuścił Novo, a w jego miejsce wbiegł Wolski.

19:32

Piłkarze już na boisku. Arkowców przywitały głośne oklaski, natomiast zawodników Legii oraz sędziów głośne gwizdy i okrzyki: Drukarze!

19:20

Zawodnicy udają się do szatni. Do przerwy mamy remis 1:1. Ciężko powiedzieć, na ile, sędzia wpłynął na wynik meczu. Karny dość kontrowersyjny. Nie zmienia to faktu, że Arka gra teraz w dziesiątkę i musi stawić czoła silnej Legii. Na razie mamy 15 minut przerwy, oby po przerwie widowisko było jeszcze lepsze.

46'

Paweł Pskit kończy I połowę! 1:1 w Gdyni jak na razie, ale Arka całą drugą połowę grać będzie w osłabieniu.

46'

Kasperkiewicz blokuje Żyro i mamy róg dla gości.

45'

1 minuta doliczona do czasu gry I połowy.

45'

Legia wyprowadzała kontrę, ale Blanco był na spalonym.

45'

Dośrodkowanie Kowalskiego z rzutu rożnego wybija Rzeźniczak, kolejny corner.

44'

Surdykowski wywalczył rzut rożny dla Arki.

42'

Krajanowski w pojedynku z Żyro, zmuszony jest do wybicia piłki.

41'

Kolejny błąd arbitra, jeden z zawodników Legii ewidentnie zagrał ręką, czym pomógł sobie w przyjęciu piłki, ale ani sędzia główny ani liniowy tego nie zauważyli.

40'

Kiełbowicz z rzutu wolnego ponad bramką.

40'

Wymuszona zmiana, na boisko wbiega Jarun, który zmienia Niedzielę.

39'

Żółta kartka dla Wallace, za faul na Golu około 16 metra od bramki.

38'

Rzut rożny dla Legii, krótko rozegrany, a wstrzelenie piłki przez Blanco zatrzymuje się na pierwszym obrońcy Arki.

37'

Wydaje się, że Kowalski był faulowany, niedaleko pola karnego Legii, ale gwizdek sędziego milczy.

36'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybijają obrońcy Legii!

35'

Żółta kartka dla Novo, który powstrzymał pędzącego Radzewicza.

34'

Bardzo zdenerwowani kibice Arki, nie mogą pogodzić się z decyzją arbitra. Najpierw głośne: złodzieje!, a potem: ile Ci dali-w kierunku arbitra.

33'

Blanco pewnie wykorzystuje jedenastkę i mamy 1:1!

33'

Mazurkiewicz wylatuje z boiska, za faul na Blanco obejrzał drugą żółtą kartkę.

32'

Blanco pada w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny!

31'

Samotny rajd Niedzieli, w ostatniej chwili powstrzymał go Żewłakow. Aut dla Arki na lewej stronie.

30'

Dwójkowa akcja Novo-Żyro, jednak młody skrzydłowy Legii wypychany przez Jarzębowskiego nie miał jak dobrze zagrać.

29'

Znakomita interwencja Mazurkiewicza, który przeciął podanie Radovicia do Blanco.

28'

Dośrodkowanie Kiełbowicza wybijaja obrońcy Arki.

27'

Jarzębowski fauluje Gola na 25 metrze, rzut wolny dla Legii.

26'

Żyro w sytuacji sam na sam, próbuje lobować Szlagę, który wyszedł z bramki. Piłka przeleciała minimalnie obok bramki!

26'

Piłkę po rzucie wolnym wybija Szlaga.

25'

Żółta kartka dla Mazurkiewicza, za faul na Żyro. Rzut wolny blisko pola karnego Arki.

24'

Bardzo głośny doping kibiców Arki!

23'

Sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu przy tym rzucie rożnym.

22'

Rzut rożny dla Arki. Kowalski zmierza do piłki.

22'

Dośrodkowanie zawodnika Legii wybijaja obrońcy, szybka kontra Arki, którą wyprowadza Kasperkiewicz, jednak złe dośrodkowanie w pole karne i piłkę łapie Kuciak.

22'

Rzut wolny dla Legii przy linii środkowej boiska, po faulu zawodnika Arki.

21'

Piłkarze Legii rozgrywają piłkę na swojej połowie, przez co gwiżdżą kibice Arki.

20'

Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Gola, który posłał potężną bombę w kierunku bramki Arki, znakomita interwencja Szlagi!

19'

Świetna interwencja Wallace, który powstrzymał Radovicia, róg dla Legii.

18'

Ładna dwójkowa akcja Surdykowski-Radzewicz, jednak strzał tego drugiego pozostawiał wiele do życzenia.

17'

Kibice Arki wyraźnie rozochoceni tym golem śpiewają: Jeszcze jeden!

16'

Miękkie dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego piąstkuje Szlaga. Kowalski wyprowadza kontrę Arki, jednak podaje do Radzewicza, a ten traci piłkę.

15'

Rzut wolny dla Legii około 30 metrów od bramki Arki.

14'

Ależ początek meczu dla gospodarzy! Po faulu Radovicia z rzutu wolnego dośrodkował Kowalski, piłka trafiła do Mazurkiewicza, a ten potężną bombą z woleja skierował piłkę do siatki! Co za bramka!

13'

GOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki! Mazurkiewicz!

12'

Żólta kartka dla Radovicia za faul na Niedzieli, rzut wolny dla Arki około 30 metrów od bramki Legii.

11'

Bochenek uratował teraz skórę Arce! Rzeźniczak płasko dośrodkował w pole karne, Szlaga minął się z piłką, a defensor Arki przechwycił piłkę w ostatniej chwili, inaczej zawodnik Legii miałby pustą bramkę!

10'

Dobre dośrodkowanie Radzewicza wybija głową Choto, a strzał z woleja Kowalskiego został następnie zablokowany.

9'

Rzut rożny dla Arki, z trybun: Róg róg róg, gol gol gol!

8'

Blanco oddaje strzał, jednak sędzia odgwizduje spalonego.

7'

Novo otrzymał znakomite podanie i był w sytuacji sam na sam, w ostatniej chwili piłkę zablokował Krajanowski.

5'

Bardzo dobry i głośny doping z "Torów" jak na razie.

4'

Ależ nieporozumienie zawodników Arki, Radzewicz myślał, że piłka wyszła na aut, tymczasem Niedziela w ostatniej chwili ją uratował. W efekcie Legia miała akcję, ale dośrodkowanie z prawej stronie wychwycił Szlaga.

3'

Pierwszy rzut rożny dla Legii, dośrodkowanie Kiełbowicza, wybite przez obrońców.

2'

Choto popełnił błąd i czuł na plecach oddech Surdykowskiego, jednak w ostatniej chwili, głową, szczupakiem zagrał do Kuciaka.

1'

Pierwsza akcja Legii, błąd popełnia Kasperkiewicz, jednak Żyro otoczony 4 obrońcami traci piłkę.

1'

Losowanie wygrał kapitan Arki, Sławomir Mazurkiewicz. Mecz rozpoczynają goście! Pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski właśnie się rozpoczął!

18:29

Paweł Pskit wyprowadza obie jedenastki na murawę! Już za chwilę zacznie się historyczny mecz dla Arki. Czy "czarny koń" tegorocznych rozgrywek sprawi kolejną niespodziankę?

18:12

Rezerwa Arki: Szromnik, Flis, Nakano, Jarun, Ivanovski, Tomasik,Jędrzejowski.

18:12

Rezerwa Legii: Skaba, Wawrzyniak, Furman, Wolski, Ljuboja, Łukasik, Żurek.

18:12

Nieoficjalne dane, które do nas spływają mówią nawet o 7 tysiącach kibiców, którzy wybrali się dziś na mecz. Problem jest taki, że w nocy, wandale zalali czytniki biletów klejem, straty wynoszą około 40 tyś złotych. W związku z tym, kibice muszą się liczyć z opóźnieniami przy wpuszczaniu na stadion.

18:00

Chwilę po zawodnikach Arki na murawę stadionu wybiegli "Wojskowi". Trzeba przyznać, że Maciej Skorża, poważnie potraktował to spotkanie, Legia wybiega w najsilniejszym zestawieniu!

17:58

Na boisku mamy już 18stkę Arki Gdynia, sporo niespodzianek w składzie. Od pierwszej minuty zagra były gracz Legii, Bochenek. W wyjściowym składzie zabrakło miejsca dla Piotra Tomasika.

17:51

To już dziś, półfinał Pucharu Polski. Arka Gdynia po 30 latach przerwy wraca do tej fazy rozgrywek i ma przed sobą ciężkie zadanie. Rywalem żółto-niebieskich będzie stołeczna Legia. Ze stadionu w Gdyni wita Państwa Adam Kamiński, do meczu pozostało około 40 minut!