Valencia CFValencia
4 : 0
az alkmaarAZ Alkmaar
22:57

Innego scenariusza jak wygranej Valencii nikt nie brał pod uwagę. Dwie bramki w odstępie dwóch minut ustawiły mecz. AZ nie zawiesiło wysoko poprzeczki. Przez pierwszy kwadrans próbowało zagrażać pod bramką Diego Alvesa, ale trafienie Adi Ramiego podcięło skrzydła holenderskiej drużynie. Słodka zemsta Nietoperzy i awans po wysokiej wygranej. Relację live z meczu prowadził dla Państwa Tomasz Górski.

93'

Koniec. To był popis Valencii. Dwie bramki Adi Ramiego i po jednej Jordi Alby oraz Pablo Hernandeza pieczętują awans Los Che do półfinału Ligi Europejskiej.

91'

Diego Alves chwyta piłkę po anemicznym uderzeniu głową Gudmundssona.

84'

I tak samo w AZ: Erik Falkenburg zmienia Roya Beerensa.

83'

Ostatnia roszada personalna w Valencii. Tino Costa schodzi, a w jego miejsce pojawia się Hedwiges Maduro.

82'

Chóralne śpiewy kibiców Los Che przerywał motyw "Piratów z Karaibów"...

80'

Kapitalne, techniczne uderzenie Pablo Hernandeza i Esteban Alvarado musi czwarty raz wyciągać piłkę z siatki. Valencia 4, AZ 0.

79'

Pablo Hernandez i pogrom na Estadio Mestalla!

76'

Piłka po wrzutce Maartena Martensa wpada prosto w ręce Diego Alvesa.

74'

Zmiana w Valencii: Pablo Hernandez wchodzi za Sofiane'a Feghoulie'ego.

73'

Antonio Barragan fauluje i otrzymuje żółtą kartkę. W następnym meczu LE nie zobaczymy hiszpańskiego zawodnika.

72'

Już wszystko w porządku. Można kontynuować grę.

71'

Mała przerwa w grze. Sztab medyczny obu drużyn na boisku. Opatrywani są Diego Alves i Simon Poulsen.

70'

Groźna sytuacja AZ. Strzelał Martens, niepewnie interweniował Diego Alves. Jordi Alba asekurował bramkarza i wybił piłkę na rzut rożny.

69'

Piłka "szuka" Roberto Soldado w polu karnym. Szkoda, że Hiszpan nie zawsze potrafi się odnaleźć...

68'

I zmiana w AZ: Charlison Benschop wchodzi w miejsce Jozy Altidore'a.

67'

Daniel Parejo wchodzi w miejsce Jonasa.

63'

Esteban Alvarado spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Jordi Alby z lewej strony boiska.

62'

Jeremy Mathieu wślizgiem wygarnia piłkę spod nóg Roya Beerensa.

60'

Sofiane Feghouli nie doszedł do podania. A była szansa na groźną kontrę.

59'

Valencia rozkręca się. Koronkowa akcja zakończona niecelnym strzałem Jonasa.

58'

Chóralne śpiewy na trybunach Estadio Mestalla. Nie ma co się dziwić. A AZ w trudnej sytuacji.

56'

Antonio Barragan zagrywal wszerz piątego metra i Jordi Alba dołożył nogę.

55'

Valencia 3:0 AZ! Jordi Alba!

54'

Jordi Alba poszedł na przebój między dwóch zawodników AZ. Przedarł się, ale skończyło się na bramkarzu.

53'

Tino Costa miał przed sobą stojących na szesnastym metrze Roberto Soldado i Jonasa. Podał idealnie do... Nicka Viergevera.

51'

Roberto Soldado przed kolejną szansą. Tym razem zablokowany przez Dirka Marcellisa.

49'

Esteban Alvarado uprzedza Jeremy'ego Mathieu.

46'

I zaczynamy drugą połowę.

47'

I zmiana od poczatku drugiej połowy: Johann Gudmudsson wchodzi w miejsce niewidocznego w pierwszej odslonie Bretta Holmana.

46'

Koniec pierwszej połowy. Valencia zasłużenie prowadzi po dwóch trafieniach Adi Ramiego.

45'

Sofiane Feghouli za mocno wypuścił sobie piłkę. Nie miał szans do niej dobiec.

44'

Gorąco w polu karnym AZ. Najpierw Esteban Alvarado broni szczęśliwie strzał Roberto Soldado, a potem Jonas minimalnie przestrzelił.

42'

Brett Holman strzela ponad poprzeczką bramki Diego Alvesa.

41'

Simon Poulsen faulowany.

41'

Sofiane Feghouli padł w polu karnym AZ, jednak sędzia nie odgwizdał faulu. Chwilę później zakotłowało się w polu karnym. Jeden z obrońców wybił na "uwolnienie".

39'

Zdaniem sędziego Jozy Altidore na spalonym. Błąd liniowego.

36'

Dwójkowa akcja Jozy Altidore-Brett Holman zastopowana przez Adi Ramiego.

35'

Mehmet Topal próbował z dystansu pokonać bramkarza gości. Strzelił bardzo niecelnie.

34'

Jeremy Mathieu "szukał" podaniem Jonasa, ale Niklas Moisander wybił piłkę na rzut rożny.

33'

Nieudane dośrodkowanie Simona Poulsena. Od bramki Dani Alves.

30'

Roberto Soldado chciał uderzeniem piętkną pokonać bramkarza AZ. Uderzył za słabo.

22'

Roberto Soldado odwrócił się z rywalem na plecach w polu karnym AZ i momentalnie uderzył. Minimalnie obok słupka.

20'

Roberto Soldado przedłużyl dośrodkowanie na dalszy słupek, a zamykający Adi Rami wolejem zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu!

19'

2:0! I znowu Adi Rami.

18'

Roberto Soldado w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę. Rożny

17'

Kapitalne dośrodkowanie i Adi Rami strzałem głową pokonuje Esteban Alvarado! Błąd bramkarza przy wyjściu z bramki.

16'

Sofiane Feghouli nie doszedł do prostopadłej piłki. Jednak ta po drodze odbiła się od zawodnika AZ i wyszła na rzut rożny.

15'

Pierwsza groźna okazja Valencii. Roberto Soldado mocno strzela i Esteban Alvarado broni.

13'

Za mocne podanie do Robero Soldado i Esteban Alvarado łapie piłkę.

12'

Valencia coraz bardziej przeważa, częściej utrzymuje się przy piłce.

10'

Maarten Martens za mocno podaje do Jozy Altidore'a. Piłkę przejmuje Valencia.

10'

Roberto Soldado w ostatniej chwili uprzedzony przez Nicka Viergevera. Rożny dla gospodarzy, ale niebezpieczeństwo zostało szybko zażegnane.

7'

Esteban Alvarado uprzedza zawodnika Valencii i wybija piłkę na rzut rożny. Tino Costa minimalnie chybi po ciekawie rozegranym kornerze.

6'

Tino Costa pospieszył się z wykonaniem rzutu wolnego za co został ukarany żółtą kartką.

5'

Antonio Barragan dośrodkowuje z prawej strony, ale piłkę wybijają obrońcy AZ.Po chwili Hiszpan faulowany przed linią pola karnego.

4'

Akcja AZ zatrzymana przed polem karnym Valencii. Goście dłużej utrzymują się przy piłce.

21:05

Jozy Altidore strzela, ale piłka w znacznej odległości mija bramkę Diego Alvesa.

21:04

Rozpoczyna AZ.

21:01

Obie druzyny juz wyszły na boisko. Jeszcze hymn Ligi Europejskiej i zaczynamy rewanżowe spotkanie ćwierćfinałowe.

20:45

Valencia nie może pozwolić sobie na stratę bramki. W przeciwnym razie może być trudno, by awansować do półfinału. AZ, mimo zaliczki z pierwszego spotkania, na pewno nie będzie się ograniczać do obrony wyniku. Relację live ze spotkania Valencia - AZ Alkmaar poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.