Olympique MarsyliaOlympique Marsylia
0 : 2
Bayern MonachiumBayern Monachium
22:40

Nie wystarczy grać agresywnie w obronie, by pokonać Bayern. Trzeba jeszcze wykorzystywać swoje pod bramką przeciwnika, jak Loic Remy na samym początku spotkania. Elinton Andrade zagrał dobre spotkanie. Przy pierwszej straconej bramce piłka przeszła mu po rękach, a w sytuacji sam na sam z Arjenem Robbenem był bez szans. Monachijczycy z kolei zgodnie z planem - wygrali na wyjeździe i na spokojnie przygotują się na rewanż przed własną publicznością. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski.

93'

93'

Koniec meczu. Bayern wygrywa na Stade Velodrome z OM po golach Mario Gomeza i Arjena Robbena.

93'

Bruno Cheyrou strzela z dystansu ponad bramką Manuela Neuera.

91'

Carlos Velasco Carballo dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

90'

Manuel Neuer pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

90'

Żółta kartka dla Davida Alaby za faul w okolicach bocznego sektora boiska.

89'

Arjen Robben popędził z piłką przez pół boiska. Huknął jak z armaty wysoko nad bramką Elinton Andrade.

88'

Gospodarze gubią się przed własnym polem karnym. Niewiele brakowało, by strata piłki w tym miejscu miałaby tragiczne skutki.

86'

Kibice OM powoli opuszczają trybuny Stade Velodrome. Nie wierzą, by ich ulubieńcy strzelil choćby jedną bramkę. Arjen Robben faulowany, a Mario Gomez złapany na spalony.

83'

Bayern przerwał swoją akcję. Luiz Gustavo faulował Andre Ayew.

82'

Bastian Schweinsteiger ukarany żółtą kartką. Będzie pauzował w meczu rewanżowym.

80'

Bastian Schweinsteiger nieprzepisowo zatrzymywany w środkowej części boiska.

79'

Ostatnia zmiana w Bayernie. Danijel Pranjić zastępuje żegnanego brawami i... gwizdami Francka Ribery'ego.

75'

Dośrodkowanie Mathieu Valbeuny za słabe i Manuel Neuer łapie piłkę.

74'

Nieudane dośrodkowanie Mario Gomeza. Od bramki Elinton Andrade.

72'

I zmiana w OM: Benoit Cheyrou zastępuje Alou Diarrę.

71'

Bastian Schweinsteiger zmienia Thomasa Muellera.

70'

Arjen Robben wpisuje się na listę strzelców. W sytuacji sam na sam z bramkarzem OM pewnie posyła piłkę w długi róg. Kapitalna asyst Thomasa Mullera.

69'

Mathieu Valbuena faulowany w środku boiska.

68'

Zmiana w OM: Brandao wchodzi w miejsce Morgana Amalfitano.

67'

Thomas Muller za słabo podawał w pole karne do Mario Gomeza, który po krótkiej przerwie kontynuuje grę.

65'

"Tylko" żółta kartka dla Stephane M'bia. Bezpardonowy atak łokciem na Mario Gomeza i duże szczęścia gracza OM, że zostaje (jeszcze) na boisku.

64'

Pierwsza zmiana w Bayernie i meczu: za Toniego Kroosa wchodzi Anatoliy Tymoschchuk.

63'

Niedokładne podanie do Mario Gomeza. Od bramki Elinton Andrade.

60'

Loic Remy przepchnął obrońcę Bayernu i strzelił groźnie na bramkę Manuela Neuera. Piłka po jego interwencji wychodzi na rzut rożny.

59'

Elinton Andrade nogami obronił strzał Mario Gomeza. Gdyby nie ta rozpaczliwa interwencja, to Bayern prowadziłby dwoma golami.

57'

Loic Remy strzela głową z ok. 14 metrów. Manuel Neuer bez trudu łapie piłkę.

53'

Mario Gomez na spalonym.

52'

Arjen Robben centruje w pole karne, ale Elinton Andrade spokojnie łapie piłkę. Spóźnione wyjście bramkarza wyjaśnił obrońca OM wybijając piłkę na rzut rożny.

50'

Rzut sędziowski. Na boisku pojawiły się dwie piłki.

47'

Mathieu Valbuena strzela głową. Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Manuela Neuera.

46'

I wracamy na drugą połowę. Zaczyna ją OM.

47'

Bez zagrożenia pod bramką Manuela Neuera. Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

46'

Ostatnia akcja w pierwszej połowie przynosi OM rzut rożny.

45'

Arjen Robben zagrał na wolne pole do Mario Gomeza. Ten strzela z ok. 20 metrów i piłka po rękach Elintona Andrade wpada do siatki!

42'

Loic Remy dopadł do piłki i strzelił zza szesnastki. Manuel Neuer broni.

42'

Piłka jak bumerang co chwila wraca w pole karne OM. Obrońcy jednak wybijają piłkę.

40'

Kontra Marsylczyków przerwana przez Jerome'a Boatenga.

39'

Toni Kroos strzela z dystansu. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

39'

Wolny dla Bayernu. Arjen Robben miękko centruje na Mario Gomeza. Niemiecki napastnik przegrał pojedynek główkowy.

37'

Zaostrza nam się mecz: Luiz Gustavo ostro zaatakował nogi Stephane'a M'bia. Żółta kartka jak najbardziej słuszna.

35'

Elinton Andrade bez wysiłku łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

35'

Alou Diarra faulował w środku boiska Mario Gomeza. Żółta kartka i nie zagra w meczu rewanżowym.

33'

Toni Kroos też ukarany, ale za faul. W jego obronie stanął P. Lahm i obaj ujrzeli żółte kartki.

33'

Żółta kartka dla Phillipa Lahma za dyskusje z sędzią.

31'

Thomas Muller za mocno dośrodkował w pole karne Elinton Andrade. "Szukał" tym zagraniem Francka Ribery'ego, ale go nie znalazł...

29'

Andre Ayew, zdaniem sędziego, faulowal Phillipa Lahma. Napastnik OM zdziwiony tą decyzją, tym bardziej, że piłka po interwencji Manuela Neuera wyszła na rzut rożny.

28'

Toni Kroos ucierpiał w starciu ze Stephane M'bia. Niemiec wstał i sędzia nakazał grać dalej.

25'

Prostopadła piłka adresowana do Arjena Robbena była niedokładna. Od bramki Elinton Andrade.

24'

Franck Ribery na spalonym. Elinton Andrade popełnił mały błąd - nie opanował piłki i ta wyszła na rzut rożny. Ale Brazylijczyk prezentuje się bardzo pewnie jak na pierwszy mecz w LM.

22'

Gorąco w polu karnym Bayernu po dośrodkowaniu Mathieu Valbueny z rzutu rożnego. Ostatecznie piłka pada łupem Manuela Neuera.

18'

Mario Gomez uprzedzony przez zawodnika OM, który wybił piłkę na korner. Błyskawiczna kontra gospodarzy przerwana tuż za linią środkową boiska.

16'

Thomas Muller zwlekał z oddaniem strzału w polu karnym OM. Holował piłkę do linii końcowej, wycofał do Francka Ribery'ego. Ten zagrał do środka i piłka wybita za pole karne. Dopadł do niej David Alaba - pilka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

14'

Bayern chciał wykorzystać przewagę - najpierw Arjen Robben chciał "wkręcić" w ziemię przeciwnika, ale zgubił piłkę. Z kolei po dośrodkowaniu Phillipa Lahma pewną główką popisał się Nicolas N'Koulou.

12'

OM przez chwilę gra w "10" - poza boiskiem opatrywany jest Alou Diarra.

10'

Rezerwowi: OM - J. J. Ayew, G. Bracigliano, Brandao, B. Cheyrou, A. P. Gignac, C. Kabore, D. Traore Bayern - H. J. Butt, D. Contento, I. Olić, D. Pranjić, Rafinha, B. Schweinsteiger, A. Tymoshchuk

9'

Loic Remy był bardzo bliski strzelenia gola! Po centrze z rożnego strzelał głową jeden z obrońców gospodarzy. Manuel Neuer z trudem odbił piłkę pod nogi Loica Remy'ego, ale Francuz strzelił obok słupka.

8'

Olympique Marsylia - Bayern Monachium

7'

Elinton Andrade pewnie piąstkuje piłkę dośrodkowaną przez Arjena Robbena, co zapoczątkowało groźną akcję. W porę przerwaną przez Toniego Kroosa. Rożny dla OM

5'

Żadnego zagrożenia. Centra Arjena Robbena zablokowana. Rożny dla Bawarczyków.

3'

Akcja Mario Gomeza lewą stroną boiska przerwana przez dwóch zawodników gospodarzy. Andre Ayew po indywidualnej akcji przez pół boiska dośrodkował w pole karne Bayernu. Manuel Neuer pewnie łapie piłkę.

20:46

Pierwszą połowę zaczyna Bayern Monachium.

20:43

Słuchamy hymnu Ligi Mistrzów a już za moment początek spotkania!

20:15

Oczy widzów na Stade Velodrome będą zwrócone na Elintona Andrade'a, który zastąpi etatowego bramkarz OM, czyli Steve'a Mandandę. Brazylijczyk, w ciągu trzech lat, zagrał tylko ośmiokrotnie w druzynie z Marsylii. Do podstawowego składu wraca Loic Remy. Francuz pauzował za kartki. Bayern zagra w najmocniejszym składzie. To jest szczególny mecz dla Francka Ribery'ego, który do Bawarczyków przeniósł się właśnie z Olympique'u. Na relację live ze spotkania zaprasza Państwa Tomasz Górski.