Wisła KrakówWisła Kraków
2 : 0
HelsinborgHelsingborg IF
90'

Koniec spotkania. Pierwsze zwycięstwo Wisły Kraków w 2012 roku! Kolejnym rywalem Wisły na Atlantic Cup będzie FC Midtjylland.

89'

Biton na minimalnym spalonym po prostopadłym podaniu od Wilka.

87'

W drużynie Helsingborga wyróżnia się Mahlangu. Jest obecny praktycznie w każdej akcji ofensywnej mistrza Szwecji.

81'

Iliev w bardzo dobrej sytuacji uderza obok lewego słupka bramki Helsingborgu.

77'

Wisła kontroluje wydarzenia na boisku. Utrzymują się przy piłce w środkowej strefie boiska.

74'

Kolejne zmiany w szeregach Wisły. Na boisko wchodzą: Palijc, Jirsak, Garguła oraz Chavez.

69'

i 2-0. Małecki wrzuca piłkę z lewej strony wprost na głowę Bitona! A ten w swoim stylu uderza po długim rogu bramki Andersona.

68'

Goool! Melikson! Kapitalny strzał zza pola karnego.

65'

Mahlangu minął kilku obrońców Wisły. W ostatniej chwili jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

59'

Zmiana na szpicy. Biton za Genkowa

59'

Iliev za Kirma

59'

Bunoza wchodzi za Czekaja

59'

Jovanovic za Lameya

58'

Fantastyczne podanie prostopadłe Meliksona do Genkowa i ... spalony. Moim zdaniem bardzo dyskusyjny!

57'

Wilk bardzo mocno uderza z dystansu. Piłka przeleciała blisko słupka bramki Helsingborgu.

56'

Szybka kontra Szwedów, lecz w finalnym momencie tej akcji Mahlangu został zablokowany przez Jaliensa.

54'

Melikson uderza zza pola karnego bardzo niecelnie.

48'

Kirm sam na sam z bramkarzem po błędzie obrońców, źle przyjmuję piłkę i zaprzepaszcza świetną okazję.

46'

Drugą połowę rozpoczynają wiślacy.

18:56

Wisła zagrała poprawnie w pierwszej części gry. Stwarzała sobie sytuację głównie na początku spotkania i powinna, choć jedną z nich wykorzystać. Miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy bramki!

45'

Przerwa!

44'

Genkow przekłada sobie w polu karnym piłkę na lewą nogę i strzela minimalnie obok słupka Anderssona!

43'

Strzał Kirma z woleja mija szwedzką bramkę. Słoweniec jest w dobrej dyspozycji

40'

Dośrodkowanie Anderssona zablokowane przez Lameya.

37'

Tempo gry spadło. Piłka rozgrywana jest głównie w środkowej strefie boiska.

31'

Dobre dośrodkowanie Meliksona z prawej strony, lecz Genkow po raz kolejny został wyprzedzony przez szwedzkich obrońców.

29'

Rzut wolny z narożnika pola karnego dla Wisły. Małecki wrzuca piłkę w pole karne, jednak żaden z krakowian nie zdołał trącić piłki głową.

23'

Jak na razie spotkanie rozgrywane jest głównie na połowie Helsingborgu. Gra Wisły momentami naprawdę może się podobać. Trzeba, jednak brać pod uwagę to, że Szwedzi są na samym początku przygotowań do sezonu.

20'

Jak myślicie, który z napastników Wisły jest bardziej przydatny dla zespołu? Biton czy Genkow?

18'

Świetna koronkowa akcja Wisły. Melikson do Nuneza ten do Małekiego i popularny Mały nad poprzeczką!

16'

Obyło się bez strachu. Piłka odbiła się od muru. Szwedzcy piłkarze mają chyba problemy z obuwiem, co jakiś czas jeden z nich pada na murawę przez nikogo niepokojony

14'

Rzut rożny dla Szwedów z lewej strony pola karnego. Może być groźnie.

11'

Fantastyczne podanie do Genkowa ze środka pola. Bułgar fatalnie przyjmuje piłkę i marnuje dobrą okazję.

10'

Dobry strzał Kirma pod długim rogu, lecz dobrze interweniował Anderson.

9'

Zamieszanie pod bramką szwedów, jednak żaden z wiślaków nie zdołał oddać czystego strzału

7'

Wszystkie spotkania Atlantic Cup rozgrywane są na jednym stadionie. Obiektem zmagań jest arena w portugalskim Faro, na którym rozgrywano trzy spotkania EURO 2004.

6'

Wisła zaczyna uzyskiwać przewagę. Krakowianie próbują gry presingiem.

4'

Po błędzie Czekaja, jeden ze szwedzkich zawodników posyła piłkę wysoko nad poprzeczką bramki Pareiki.

3'

Genkow padł w polu karnym, jednak sędzia pozostał nie wzruszony.

1'

Początek spotkania.

17:58

Helsingborg rozpocznie spotkanie w następującym składzie: D.Andersson, Ch Andersson, Solda, Hanveist, Wahlstedt, Ohlander, Mahlangu, Gashi, Bouaouzan, Sörum, Martinez

17:45

Co ciekawe Helsingborg w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej mierzył się ze Standardem Liege, więc przyszłym rywalem Wisły w tych rozgrywkach. Szwedzi dwa razy musieli uznać wyższość Standardu, przegrywając kolejno 0-1 i 1-3.

17:37

Spotkanie z mistrzem Szwecji będzie już trzecim tegorocznym sparingiem Białej Gwiazdy. We wcześniejszych meczach kontrolnych ulegli oni Eintrachtowi Brunszwik 0-2, oraz zremisowali z FC Sankt Pauli 2-2.

17:32

Dla drużyny Helsingborga rok 2011 był bardzo owocny. Po triumfie w pucharze oraz superpucharze Szwecji, zdobyli także mistrzostwo kraju, zapewniając sobie tytuł już trzy kolejki przed końcem rozgrywek.

17:26

Obok grających dziś zespołów w turnieju biorą udział także drużyny: Dinamo Zagrzeb, Odense BK, FC Midtjylland i Rapidu Wiedeń.

17:20

Zapraszamy na relację ze spotkania inaugurującego towarzyski turniej Atlantic Cup. Krakowska Wisła podejmie szwedzki Helsingborg.