LiverpoolLiverpool
3 : 1
newcastleNewcastle United
90'

Koniec meczu! Liverpool FC po dwóch bramkach Craiga Bellamy'ego i jednej Stevena Gerrarda pokonuje przed własną publicznością drużynę Newcastle United 3-1 (1-1). Jedyną bramkę dla zespołu trenera Alana Pardewa zdobył stoper Liverpool'u - Daniel Agger. Zawodnikiem meczu bezapelacyjnie zostaje autor dwóch trafień, walijski pomocnik The Reds - Craig Bellamy. Na pochwałę w dniu dzisiejszym zasłużył także Martin Skrtel, który w grze obronnej był w starciu ze Srokami bezbłędny. Liverpool FC - Newcastle 3-1 (1-1). Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia portalu Ekstraklasa.net! A co czeka nas jutro? O godzinie 13:45 Manchester United podejmie Blackburn Rovers, dwie godziny później Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego zmierzy się z Queens Park Rangers, zaś w ostatnim meczu roku 2011 w angielskiej Premier League formę Chelsea Londyn sprawdzi Aston Villa. To wszystko do przeżycia razem z Ekstraklasa.net w sylwestrowe popołudnie!

90'

Sędzia Lee Probert do regulaminowego czasu gry dolicza jeszcze cztery minuty, zaś na trybunach słychać już "You'll Never Walk Alone".

88'

Przerwa w grze, bowiem pomocy klubowego lekarza potrzebuje Cheick Tiote.

87'

Liverpool w dalszym ciągu w ataku. Na kolejny strzał z dystansu zdecydował się Glen Johnson, który w starciu z Newcastle ma wyraźnie przestawiony celownik.

85'

Pięć minut pozostało do końca spotkania, w którym to Liverpool FC prowadzi z dobrze grającą drużyną Newcastle United 3-1. Czy piłkarzy Kenny'ego Dalglisha stać na jeszcze jedną bramkę? A może to Sroki z Newcastle postarają się jeszcze o korzystny rezultat? Przekonamy się już za pięć minut.

83'

Ostatnia zmiana w drużynie Newcastle United. W miejsce Gabriela Obertana na placu gry pojawia się Sammy Ameobi

81'

Piłkarze Kenny'ego Dalglisha spokojnie rozgrywają piłkę w okolicy pola karnego gości z Newcastle. Pewni wyniku piłkarze Liverpool'u spokojnie wyczekują swojej szansy na zdobycie czwartej bramki w starciu ze Srokami Alana Pardewa.

79'

Glen Johnson otrzymuje piłkę w okolicach pola karnego Newcastle, jednak strzał obrońcy The Reds przechodzi dobre piętnaście metrów od słupka bramki Tima Krula.

77'

GGGGOOOLLLL!!!! Powraca po kontuzji i powraca od razu w wysokim stylu. O kim mowa? O Stevenie Gerrardzie, który strzela trzecią bramkę dla zespołu Liverpool'u po podaniu Dirka Kuyta. Świetna akcja rezerwowych piłkarzy The Reds. Liverpool FC - Newcastle United 3-1!

75'

Druga zmiana w zespole The Reds. W miejsce bohatera dzisiejszego spotkania - Craiga Bellamy'ego na boisku pojawia się Dirk Kuyt.

74'

Przerwa w grze. Zszycia łuku brwiowego wymagać będzie Craig Bellamy, który ucierpiał po uderzeniu łokciem przez Fabricio Coloccini'ego.

72'

Fantastyczne dośodkowanie z prawej strony boiska Stevena Gerrarda. Do piłki dochodzi Andy Carrol, jednak strzał Anglika zamiast do siatki trafia wprost w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Tima Krula.

69'

Poważny błąd Pepe Reiny. Przed szansą na zdobycie bramki staje Demba Ba, ale zmierzającą do pustej bramki futbolówkę z lini bramkowej wybija najlepszy na boisku obok Craiga Bellamy'ego - Martin Skrtel.

67'

GGGOOOLLLLL!!! Craig Bellamy i Liverpool wychodzi na prowadzenie w meczu z Newcastle United. Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego reprezentanta Walii, który przy pomocy Andy'ego Carrolla strzela swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu. Liverpool FC - Newcastle United już 2-1!

65'

Druga zmiana w drużynie Srok. W miejsce Harisa Vuckicia na placu gry pojawia się powracający do zdrowia i formy sprzed kontuzji Hatem Ben Afra.

63'

Andy Carroll marnuje stuprocentową okazję na zdobycie bramki przez swoją drużynę, co kibice Liverpoolu'u skwitowali głośnym wyrazem niezadowolenia.

61'

Kolejna dobra interwencja pewnie grającego słowackiego stopera Liverpool'u - Martina Skrtela.

59'

Pierwsza zmiana w zespole The Reds. W miejsce Charlie'ego Adama na placu gry pojawia się Steven Gerrard, który od razu przejmuje opaskę kapitańską. To pierwszy od dziewięciu kolejek występ wychowanka klubu z Anfield.

58'

Barzo dobre kilka minut w wykonaniu podopiecznych Alana Pardewa. Dopiero Charlie Adam odwołując się do faulu zdołał powstrzymać pewnie grającego w środkowej strefie boiska Gabriela Obertana.

55'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Craiga Bellamy'ego. Do piłki dochodzi Andy Carroll, jednak nawet gdyby reprezentant Anglii zdobył bramkę, ta nie została by uznana, bowiem snajper drużyny gospodarzy w wyjściu do górnej piłki faulował Fabricio Coloccini'ego.

54'

Piłkarze The Reds spokojnie rozgrywają piłkę w okolicach pola karnego The Toon, jednak na przeciw dobrze grającej defensywny Srok piłkarze Liverpool'u nie są w stanie przeprowadzić żadnej skutecznej ofensywnej akcji dającej im szansę na zdobycie drugiej bramki w meczu.

51'

Brutalny faul Yohana Cabaye'a, jednak Lee Probert zamiast pokazać Francuzowi czerwoną kartkę jedynie upomina pomocnika Newcastle.

48'

Craig Bellamy podobnie jak w pierwszej części meczu tak i teraz rozpoczął swoją grę od nieustannych pogoni za piłką. Jeżeli mielibyśmy kogoś wyróżnić za tą pierwszą połowę to właśnie walijskiego pomocnika The Reds.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania. Liverpool FC - Newcastle United 1-1!

46'

Zanim rozpocznie się druga część spotkania w drużynie z Newcastle dojdzie do zmiany. W miejsce Ryan'a Taylora na placu gry pojawi się Davide Santon.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Po samobójczym trafieniu Daniela Aggera i ładnej bramce Craiga Bellamy'ego - Liverpool FC w meczu 19. kolejki angielskiej Premier League remisuje przed własną publicznością z Newcastle United 1-1. Co można powiedzieć po tej pierwszej połowie? Przede wszystkim należy wyróżnić fakt, iż po ośmiu latach przerwy Sroki na Anfield Road zdobyły bramkę. Czy piłkarzy Kenny'ego Dalglisha stać na wygraną? Przekonamy się podczas drugiej części meczu. Wracamy za piętnaście minut!

45'

Sędzia Lee Probert przedłuża pierwszą część spotkania o trzy minuty.

45'

Mocne uderzenie z dystansu Jay'a Spearinga i Liverpool wznowi grę z rzutu rożnego. Po chwili piłkę ze stałego fragmentu gry dokładnie starał się posłać Craig Bellamy, jednak piłka po zagraniu Walijczyka opuściła boisko.

44'

Andy Carroll ponownie złapany na pozycji spalony. Były napastnik Newcastle United dzisiejszego spotkania nie może zaliczyć do udanego.

43'

Fabricio Coloccini wybija piłkę poza boczną linię boiska po dośrodkowaniu Craiga Bellamy'ego.

41'

Dobra indywidualna akcja Daniela Aggera i Liverpool grę wznowi z rzutu rożnego.

40'

Yohan Cabaye uderza piłkę z dystansu, ale czyni to zbyt niedokładnie aby stworzyć zagrożenie między słupkami Pepe Reiny. Grę od własnej bramki wznowi hiszpański golkiper The Reds.

39'

Kolejna dobra interwencja Martina Skrtela, który skutecznym wślizgiem powstrzymuje szarżującego na lewej stronie boiska Jonasa Gutierreza.

37'

Ryan Taylor ogląda żółtą kartkę za faul na Stewarcie Downingu.

33'

Dobre dośrodkowanie Craiga Bellamy'ego z rzutu rożnego. Do piłki dochodzi Martin Skrtel, ale uderzenie Słowaka przechodzi tuż obok słupka bramki drużyny gości.

31'

Uderzenie Stewarta Downinga z pół woleja trafia wprost w nogi Ryan'a Taylora. Napór piłkarzy Liverpool'u wzrasta!

29'

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. A ukaranym - Jonas Gutierrez.

28'

GGGOOOLLL!!!! Natychmiastowa odpowiedź The Reds! Piłkę w pole karne Newcastle zagrywa - Charlie Adam. Do odbitej piłki przez obrońców Srok dochodzi Craig Bellamy i doprowadza do wyrównania. Liverpool FC - Newcastle United 1-1. Znowu mamy remis!

25'

GGGGOOOOLLLL!!! Samobójcze trafienie Daniela Aggera i piłkarze Newcastle United wychodzą na prowadzenie. Liverpool FC - Newcastle United 0-1!

23'

Goście z St James' Park w ataku. Piłka dochodzi do Demba Ba, jednak podanie Senegelczyka nie dochodzi do żadnego z kolegów z drużyny.

21'

Błąd w wyjściu do górnej piłki popełnia Tim Krul na szczęście bez większych konsekwencji dla swojego zespołu. Dobra interwencja Fabricio Coloccini'ego ratuje zespół przed utratą bramki.

20'

Grająca wysokim pressingiem drużyna Newcastle United skutecznie powstrzymuje ataki piłkarzy The Reds. Czujna gra obrońców drużyny prowadzonej przez Alana Pardewa, pozwala holenderskiemu bramkarzowi Srok zachować po dwudziestu minutach gry czyste konto.

18'

Piłka po zagraniu Harisa Vuckicia trafia w Lee Proberta. Do odbitej piłki dochodzi Charlie Adam, którego strzał z przeszło trzydziestu metrów przechodzi tuż nad poprzeczką bramki Tima Krula.

16'

Chwila przerwy w grze. Na boisku pomocy klubowych lekarzy wymagać będzie Ryan Taylor.

15'

Strata piłki w obrębie pola karnego Stewarta Downinga. Piłkę przejmuje Jonas Gutierrez, ale dobra interwencja Daniela Aggera powstrzymuje Sroki przed szansą na zdobycie bramki.

13'

Dośrodkowanie Glena Johnsona wprost na nogę dobrze ustawionego Mike'a Williamsona.

11'

Stewart Downing protestuje po tym jak piłka po jego zagraniu trafiła w rękę Ryan'a Taylor'a. Zdaniem Lee Proberta zagranie stopera Srok nie kwalifikowało się na rzut karny w związku z czym, angielski arbiter nakazał kontynuować grę.

9'

Dobrą kombinacyjną akcję Newcastle psuje niecelnym przerzutem piłki na drugą stronę boiska Yohan Cabaye.

7'

Dobre podanie Fabricio Coloccini'ego w kierunku Harisa Vuckicia, jednak Słoweniec nie był w stanie przyjąć futbolówki w rezultacie czego, ta padła łupem stoperów The Reds.

6'

Niecelny strzał Daniela Aggera z blisko dwudziestu metrów.

4'

Piłkarze Alana Pardewa spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie licząc na błąd w ustawieniu defensywy Liverpool'u.

3'

Pierwsza szansa gości z Newcastle, ale tak jak w przypadku Bellamy'ego - tak i teraz Demba Ba znalazł się na pozycji spalony. Od rzutu wolnego grę wznowi Pepe Reina.

2'

Dobra indywidualna akcja Glena Johnsona, który wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny.

1'

Pierwsza próba ataku piłkarzy The Reds. Piłkę w kierunku Craiga Bellamy'eg zagrywał Jay Spearing, ale zdaniem arbitra Walijczyk w momencie podania znajdował się na pozycji spalony.

1'

Zaczynamy! Liverpool FC - Newcastle United!

20:45

Obydwie jedenastki już na murawie stadionu Anfield Road. Jeszcze tylko "You'll Never Walk Alone" Oscara Hammersteina i sędzia Lee Probert rozpocznie spotkanie 19. kolejki Premier League pomiędzy Liverpool FC, a Newcastle United.

20:35

Ostatnie dziesięć spotkań pomiędzy ekipami Liverpool'u i Srok z St James' Park w Newcastle upon Tyne kończyło się ośmioma wygranymi piłkarzy - dzisiaj Kenny'ego Dalglisha. Pozostałe dwa mecze kończyły się zdobyciem łącznie sześciu punktów przez graczy Newcastle, z tą różnicą, że obydwa te mecze czarno-biali wygrali, grając przed własną publicznością. Czy dzisiaj będzie inaczej? Przekonamy się za dziesięć minut.

20:25

Niespełna pół godziny pozostało do rozpoczęcia meczu 19. kolejki angielskiej Premier League, w której to Liverpool FC mierzyć będzie się z rewelacją obecnego sezonu - Newcaste United. Czy Pepe Reina i spółka powstrzymają będącego w niesamowitej formie Demba Ba (14 bramek w osiemnastu meczach)? Czy raczej górę wezmą nad sobą statystyki i to ekipa The Reds pokona piłkarzy Alana Pardewa? Przekonamy się już o godzinie 20:45. Zapraszamy na relację live z angielskich boisk razem z Ekstraklasa.net!