Tottenham HotspurWC
1 : 1
Chelsea LondynChelsea Londyn
22:58

To było bardzo emocjonujące spotkanie. Niech nikogo nie zmyli wynik, obydwie drużyny w drugiej połowie dążyły do rozstrzygnięcia na swoją korzyść i końcowego gwizdka arbitra nikt nie przyjął z zadowoleniem. Podział punktów sprawia, że górna część tabeli uległa delikatnemu podziałowi. Mamy wyraźnych liderów w postaci duetu z Manchesteru i goniący peleton z trzema londyńskimi firmami na czele. Dzisiaj nie obserwowaliśmy hokejowego wyniku oraz triumfu radosnej piłki, co odróżnia ten mecz od tegorocznych hitów Premier League. Obejrzeliśmy za to świetne zbilansowanie pomiędzy ofensywą i defensywą, a wnikliwsze oglądanie poczynań mogło potwierdzić, że obaj trenerzy ostatnie dni spędzili nad analizą rywala, a nie układaniem wigilijnego menu. Dziękuje za śledzenie naszej relacji, a z Premier League spotykamy się już w drugi dzień świąt.

93'

Koniec meczu na White Hart Lane.

92'

To była piłka meczowa. Kapitalne dogranie Bale'a do Adebayora, napastnik gospodarzy uderza obok Cecha, ale fenomenalnie piłke blokuje Terry. Znakomite zachowanie defensora The Blues.

89'

Niezła próba Romeu z dystansu. Piłkę pewnie wyłapał Friedel.

88'

Kompletnie naiwna próba wymuszenia karnego przez Adebayora. Sędzia skwitował to delikatnym uśmiechem i nawet nie ukarał Togijczyka kartką.

87'

To mogła być decydująca akcja meczu. Zupełnie niepilnowany w polu karnym Ramires uderzał głową z pięciu metrów. Piłka minęła cel, co wyraźnie zaznaczyło się na rozgoryczonej twarzy Brazylijczyka.

85'

Znakomity strzał Sandro! Potężnie uderzona piłka leciała w światło bramki i tylko dzięki kapitalnej interwencji Cecha nie mamy zmiany wyniku na White Hart Lane.

84'

Ciekawa kombinacja w wykonaniu Modricia i Pawliuczenki przed polem karnym Cecha. Finalnie piłka trafiła do Bale'a, ale jego strzał poszybował wysoko ponad bramka.

82'

Obydwie drużyny starają się przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Remis tutaj nikogo nie zadowala. Szykuje się nam dziesięć bardzo intensywnych minut.

78'

Zmiana na pozycji środkowego napastnika. Za Drogbę wchodzi Fernando Torres.

76'

Piłka w siatce, ale strzelec nie raduje się zbytnio. Wszystko przez to, że Juan Mata oddawał strzał z wyraźnej pozycji spalonej.

74'

Kąśliwy strzał Sturridge'a zza pola karnego z problemami broni Friedel.

73'

Ramires posłał niezwykle groźną piłkę z prawego skrzydła i tylko rozpaczliwa interwencja Walkera uniemożliwiła Macie oddanie strzału.

70'

Żółta kartka dla Bale'a. Walijczyk stracił piłkę kosztem Cole'a i błyskawicznie próbował ją odzyskać. Zbyt agresywne wejście słusznie zostało napomniane przez sędziego.

69'

Dobre wejście Modricia w pole karne, który w odpowiednim momencie został obsłużony podaniem przez Walkera. Strzał pomocnika Tottenhamu po nodze Terry'ego wychodzi poza linię końcową.

66'

Kąśliwe dośrodkowanie Meirelesa z rzutu wolnego, piłkę trąca Terry, jednak ta mija nieznacznie lewy słupek bramki Friedela.

63'

Seria kontrowersyjnych decyzji arbitra. Najpierw liniowy zauważył wątpliwego spalonego Adebayora, później Webb nie zauważył ręki Assou-Ekotto w polu karnym. Cóż, pomyłki sędziowskie są domeną wielkich spotkań.

60'

Ułańska szarża Ramiresa zakończona klinicznym odbiorem Kinga tuz przed polem karnym Tottenhamu.

55'

Początek drugiej połowy zdecydowanie dla Chelsea. Zupełnie odwrotnie jak w przypadku inauguracji pierwszej części gry. Czekamy na bramkowe analogie w wykonaniu graczy obydwu drużyn.

54'

Znakomite podanie Drogby do wychodzącego na czystą pozycję Ramiresa. Friedel instynktownie broni strzał Brazylijczyka.

53'

Niezła próba Sturridge'a. Po dośrodkowaniu z lewej strony młody Anglik strzela głową i myli się nieznacznie.

49'

Kolejna próba Meirelesa z dystansu. Efekt podobny do próby Drogby sprzed dwóch minut.

47'

Główka Drogby po rzucie rożnym. Napastnik Chelsea był umiejętnie blokowany i piłka minęła cel o kilka metrów.

46'

Zmiana w zespole Kogutów. W miejsce niewidocznego van der Vaarta na boisku melduje się Roman Pawliuczenko.

46'

Gracze Tottenhamu rozpoczynają druga połowę.

22:02

Jak na razie na White Hart Lane nie obserwujemy widowiska, o którym będzie się mówiło się przy wigilijnych stołach. Mecz toczony jest w szybkim tempie, ale widać, że obydwaj trenerzy postarali się uczulić swoich graczy na największe zagrożenia ze strony rywali. Obrońcy The Blues umiejętnym ustawieniem odcinają potencjalne korytarze, w które mogłaby wjechać walijska wersja Shinkansena, czyli Gareth Bale. Błyskotliwy skrzydłowy pomimo to potrafił kilka razy poradzić sobie z podwajanym kryciem i może pochwalić się m.in. świetną asystą. Niewidoczny jest lider drugiej linii Chelsea, Juan Mata, którym skutecznie opiekują się Sandro na zmianę z Parkerem . Dwie bliźniacze bramki oddają to, co działo się na boisku. Poza pierwszym kwadransem, w którym obserwowaliśmy nawałnicę w wykonaniu Kogutów, spotkanie jest wyrównane.

50'

Po dwójkowej akcji Assou-Ekotto i Bale'a sędzia Howard Webb kończy pierwszą połowę.

48'

Tak jest. Za Nigeryjczyka na placu gry melduje się Oriol Romeu.

47'

John Obi Mikel doznaje kontuzji pachwiny. Druga wymuszona zmiana wydaje się koniecznością.

46'

Groźne uderzenie Modricia zza pola karnego. Terry ofiarnie blokuje strzał Chorwata i piłka wychodzi daleko w pole.

43'

Brzydkie wejście Ramiresa w nogi Bale'a i zasłużona kara.

43'

Od dłuższego fragmentu obserwujemy lepszą grę The Blues. Podopieczni Villasa-Boasa spokojnie rozgrywają piłkę i coraz śmielej przedostają sie w pobliże pola karnego Friedela. Na razie bez wymiernych efektów.

39'

Adebayor wrócił z dalekiej podróży. Po faulu na Mikelu wstrzymał oddech i czekał na reakcję Webba. Ten na szczęście dla Tottenhamu nie zdecydował się pokazać drugiej żółtej kartki.

37'

Znów Walker w ofensywnej szarży. Tym razem młody obrońca dostał za silne podanie i w walce o piłkę faulował Cole'a.

35'

Aktywny Walker po raz kolejny włącza się do akcji ofensywnej i silnie dośrodkowuje w pole karne. Nawet Javier Sotomayor w najlepszych latach nie doskoczyłby do pułapu tej wrzutki.

34'

Zmiana w zespole Chelsea. Kontuzjowanego Serba zmienia Paulo Ferreira. Czas na solidne przetasowania w formacji defensywnej gości.

31'

Branislav Ivanović schodzi utykając z boiska. Prawdopodobnie ma problem z mięśniem dwugłowym prawej nogi.

30'

Znakomita szansa dla Drogby. Iworyjczyk dostaje piłkę w polu karnym i uderza z całej siły w słupek! Po chwili z dystansu próbuje Ramires, ale bardzo niecelnie.

23'

Szybkie rozegranie rzutu wolnego, Drogba zgrywa piłkę do ofensywnie usposobionego Ashley Cole'a, ten dośrodkowuje na piąty metr do Daniela Sturridge'a. Najskuteczniejszy gracz The Blues nie ma problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

27'

Niezłe uderzenie Meirelesa z dystansu. Friedel bez problemu wyłapuje ten strzał.

26'

Ładna akcja prawym skrzydłem w wykonaniu Kyle'a Walkera. Dośrodkowanie prawego obrońcy Spurs zostaje zablokowane.

23'

Tottenham cierpliwie rozgrywa piłkę w okolicach środka boiska. Chelsea ustawiła jednak solidne zasieki przed własnym polem karnym.

20'

Twarde starcie Adebayora z Meirelesem. Portugalczyk padł jak rażony piorunem i przekonał sędziego Webba do pokazania żółtej kartki rywalowi.

18'

Początkowy, gwaltowny szturm Tottenhamu można uznać za zakończony. Gra bardziej się wyrównała, ale nadal to Tottenham jest stroną przeważającą w tym meczu.

13'

Strzał van der Vaarta trafia w mur. Piłka z autu dla gospodarzy.

12'

Zółta kartka dla Serba za faul na rozpędzonym Bale'u. Rzut wolny dla Spurs z odległości siedemnastu metrów.

11'

Doskonała szansa na wyrównanie. Niesygnalizowany strzał Maty sprawił olbrzymie trudności Friedelowi, który sparował piłkę przed siebie. Do futbolówki pierwszy dopadł Sturridge, ale jego dobitka poszybowała nad poprzeczką.

10'

Jak na razie imponująco wygląda druga linia Tottenhamu. Chelsea ma problemy z wymianą kilku podań nawet na własnej połowie.

8'

Znakomita akcja Bale'a lewym skrzydłem. Walijczyk dośrodkował w pole karne, a tam Adebayor końcem buta wyprzedził Petra Cecha.

7'

Kapitalna wymiana podań pomiędzy Modriciem, van der Vaartem i Parkerem. Doświadczony Anglik wyjechał jednak z piłką poza linię końcową.

5'

Znakomita walka Mikela i Adebayora przy linii końcowej boiska. Pojedynek dwóch dobrze zbudowanych graczy wyglądał bardzo efektownie. Ostatecznie Mikel wyjaśnia sytuację.

2'

Świetna szarża Bale'a, schodzi do środka i uderza z prawej nogi na bramkę Cecha. W ostatniej chwili piłkę blokują obrońcy The Blues.

1'

Howard Webb gwiżdże po raz pierwszy.

20:58

Kilka niespodzianek w składach obydwu drużyn. Po stronie Kogutów małym zaskoczeniem jest obecność Kinga i Bale'a, czyli gracze, którzy mieli przed dzisiejszym spotkaniem problemy zdrowotne. Po stronie Chelsea dziwi jedna decyzja personalna trenera Villasa-Boasa.. Na pozycji defensywnego pomocnika ujrzymy Obi Mikela, a na ławce pozostanie świetnie grający w ostatnich meczach Oriol Romeu.

20:51

Jak trwoga to do Drogby - mogliby rzucać złośliwie w twarz oponenci Andre Villasa-Boasa. Nie jest tajemnica, że nowe porządki w Chelsea zakładają ograniczenie roli starych wyjadaczy jak Terry, Lampard czy Drogba. Szczególnie ten ostatni jest mocno niezadowolony i głośno myśli o odejściu z zespołu. Dezeli jednak nadchodzi czas najwyższej próby ( vide mecz z Valencią), to własnie Iworyjczyk znajduje miejsce na środku ataku kosztem najdroższej wadliwej maszynki do strzelania goli - Fernando Torresa.

20:47

Mecz będzie szczególny dla Luki Modricia. Całe lato sportowe media w Anglii opisywały kolejne odsłony romansu Chorwata ... z Chelsea. Roman Abramowicz rzucał na stół nawet 50 mln euro, ale włodarze Spurs pozostali nieugięci. Nic dziwnego, nisko gabarytowy pomocnik jest nieoceniony dla Tottenhamu. Potrafi rzucić wizjonerskie podanie, celnie kopnąć z dystansu i ma niespożyte siły, przez co widać go w każdym sektorze boiska. Dzisiaj po nieudanej próbie mariażu z Chelsea nie ma ani śladu, nawet sam Harry Redknapp zapowiada, że Luka zapomniał o sąsiadach zza miedzy.

20:43

Ostatni pojedynek na White Hart Lane obfitował w fantastyczne emocje. W ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny dla Niebieskich, ale jedenastki nie wykorzystał Drogba. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Co ciekawe, w ostatnich pięciu pojedynkach na stadionie Tottenhamu Chelsea nie zdołała wygrać ani razu, co wcześniej zdarzało jej się permanentnie.

20:38

Cheslea w ośmiu wyjazdowych spotkaniach zgromadziła czternaście punktów. The Blues zdają się być na dobrej drodze do ustabilizowania formy i powrotu do walki o prymat na krajowym podwórku. To oni jako jedyni pokonali w lidze Manchester City. Oto jedenasta, jaką desygnował do derbowego pojedynku Andre Villas-Boas: Cech - Bosingwa, Ivanovic, Terry, Cole - Ramires, Mikel, Meireles - Sturridge, Mata, Drogba.

20:35

Tottenham znakomicie spisuje się na własnym boisku. Z siedmiu spotkań na WHL w tym sezonie, gospodarze wygrali sześć. Koguty wystąpią dzisiaj w zestawieniu: Friedel - Walker, Gallas, King, Assou-Ekotto - Parker, Sandro, Bale, Van der Vaart, Modric - Adebayor.

20:32

Zapraszam na relację z hitu siedemnastej kolejki Premier League. Na White Hart Lane trzeci w tabeli Tottenham podejmie plasującą się tuż za podium Chelsea.