Manchester CityManchester City
1 : 0
Arsenal LondynArsenal Londyn
19:02

Manchester City wygrywa na swoim stadionie z Arsenalem i utrzymuje się na pozycji lidera Premier League! Dziękuje za uwagę.

94'

Koniec meczu!

94'

Vermaelen oddaje cudowny strzał, ale piłka przechodzi kilka centymetrów od słupka!

93'

Arsenal naciera, ale defensywa City nie daje oddaj im strzału.

93'

Aguero podaje do Dzeko, a ten uderza z ostrego kąta w boczną siatkę.

92'

Song fauluje Aguero przy chorągiewce, ale nie będzie drugiej żółtej kartki dla Kameruńczyka.

91'

Cztery minuty zostały doliczone do tej części spotkania.

91'

Strzał Vermaelena i świetnie broni Hart!

90'

Chamakh faulowany przez Richardsa i będzie rzut wolny.

89'

Van Persie wykłada piłkę Arshavinowi, ale ten niecelnie uderza na bramkę.

88'

Vermaelen wybija piłkę i przy okazji jest faulowany przez Aguero. Nie ma drugiej żółtej kartki.

87'

Van Persie walczy o piłkę z Milnerem, ale nie udaje mu się wywalczyć rzutu rożnego.

86'

A za Samira Nasriego pojawia się Edin Dzeko.

85'

De Jong wchodzi za Yaya Toure.

85'

Richards wbiega w pole karne, ale zagrywa za plecy.

84'

Kompany faulowany przez Arshavina.

84'

Ramsey stara się zgrać do Artety, ale futbolówka wpada pod nogi Toure.

83'

Silva próbuje dograć do Aguero, ale zagranie przecina Vermaelen.

83'

Arteta odbiera piłkę Toure i "Kanonierzy" przechodzą do ofensywy. Piłkę traci Miquel.

82'

Ostatnia zmiana Arsene Wengera. Za Mertesackera wchodzi Chamakh. Arsenal gra trzema obrońcami.

82'

Gervinho podaje piłkę do Arshavina, ale Rosjanin nie jest w stanie przyjąć piłki.

81'

Wrzutka w pole karne i do piłki najwyżej wyskakuje Mertesacker.

81'

Aguero oddaje strzał z trudnej pozycji i mocny strzał odbija Szczęsny.

80'

Kolejne techniczne zagranie Ramseya i piłka po raz kolejny trafia do rywala po jego zagraniu.

80'

Ramsey stara się zagrać w piękny sposób i piłka wychodzi na aut.

78'

Dośrodkowanie Koscielnego i piłka trafia w rękę Richardsa. Powinien być rzut karny!

77'

Vermaelen wybija głową, a chwilę później Miquel piłkę odbiera Silvie.

76'

Richards mocno trąca ciałem Miquela i będzie rożny dla City.

75'

Phil Dowd ostrzega Hiszpana.

74'

Kolejny faul Artety, tym razem na na murawie leży Barry.

73'

Arteta fauluje rywala, a później kłóci się z arbitrem i otrzymuje żółtą kartkę.

72'

Za Balotelliego wchodzi Milner. Mocno niezadowolony Włoch.

72'

Sergio Aguero fauluje Vermaelena i otrzymuje żółtą kartkę.

72'

Do wejścia na boisko szykuje się James Milner.

71'

Arshavin zagrywa w szesnastkę, ale jego zagranie jest niecelne i trafia w ręce Harta.

70'

Strzał Vermaelena, ale piłka po nodze obrońcy wychodzi na korner.

69'

Za Theo Walcotta wchodzi Adnriej Arshavin. Słaby występ Anglika.

69'

Faul na Artecie. Szansa z wolnego na strzał.

69'

Zaraz na boisku pojawi się Arshavin.

68'

Zagranie do Van Persiego, ten uderza głową z trzeciego metra i broni Hart! Do futbolówki dobiega jeszcze Ramsey, ale trafia w słupek! Gola, jednak i tak by nie było... spalony!

67'

Zabaleta uderza jak z armaty i piłka trafia w słupek! Piękne uderzenie!

66'

Silva uderza z rzutu wolnego, ale piłkę spokojnie łapie Szczęsny.

66'

Rzut wolny dla City. Szansa na podwyższenie prowadzenia.

65'

Ramsey gubi się i podąża... w stronę własnej bramki! Wybija w stronę autu, ale do piłki zdąża dobiec Gervinho.

64'

Gervinho świetnie zagrywa kontrującą piłkę do Van Persiego, ten oddaje strzał po ziemi, ale świetnie broni Hart! Zmarnowana szansa na wyrównanie!

64'

Balotelli wpada w pole karne, ale myli się podczas dryblingu.

63'

Zagranie w tempo do Nasriego, ten zagrywa piłkę wzdłuż piątego metra, ale Balotelli nie ma szans dobiec do tego podania!

62'

Nasri nie może się przecisnąć między obrońcami, piłka ląduje pod nogami Aguero, a ten pięknie przymierza i myli się o kilka centymetrów!

61'

Balotelli wystawia piłkę na szesnasty metr do Yaya Toure, ale Iworyjczyk uderza w nogi Vermaelena.

60'

Yaya Toure zagrywa do Aguero, ten wychodzi sam na sam, ale spóźniony sędzia liniowy podnosi chorągiewkę.

59'

Strzał Nasriego, ale piłka trafia w mur.

58'

Koscielny ściera się z Silvą i fauluje Hiszpana.

57'

Próba wyprowadzenia przez Gervinho, ale zostaje zatrzymany przez pomocnika City.

56'

GOOOL! Nie, nie ma! Piękna bramka Robina van Persiego, ale napastnik Arsenalu został złapany na pozycji spalonej po podaniu Ramseya. Cudowna podcinka!

55'

Van Persie na pozycji spalonej i piłka dla gospodarzy.

54'

Strzał Walcotta zza pola karnego, ale świetnie broni Hart.

54'

Dobrze w polu karnym odnalazł się Aguero, który trącił piłkę do Silvy.

53'

GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Manchesteru City! Balotelli ścina w pole karne oddaje strzał, świetnie broni Szczęsny, ale po chwili zamieszania piłkę do pustej bramki kieruje David Silva!

52'

Miquel zastawia Silvę i pozwala piłce opuścić linię boczną.

51'

Podanie do Balotelliego, ale Włoch znajduje się na pozycji spalonej.

50'

Wrzutka w pole karne Arsenalu, piłka mija całe pole karne i trafia w Miquela. Hiszpan przypadkowo wybija na korner.

49'

Arteta wrzuca piłkę do Gervinho, a ten ekwilibrystycznie stara się podać do Van Persiego co nie za bardzo mu wychodzi.

48'

Jak sobie poradzi w tak ważnym meczu młodziutki Hiszpan?

47'

A jednak. Za Djourou wchodzi Ignasi Miquel.

47'

Barry atakuje Songa, chwilę później pada na murawę Walcott. Faul.

46'

Szybka próba ataku po przejęciu piłki od Gervinho, ale Richards za mocno podaje do Balotelliego.

46'

Zaczynamy drugą część meczu!

18:11

Djourou powraca jednak na murawę, nie będzie zmiany!

18:06

Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

18:00

Prawdopodobnie na drugą połowę nie wyjdzie Johan Djourou, który w ostatnich minutach cały czas trzymał się za pachwinę. Co ciekawe na ławce rezerwowych jedynym obrońcą jest młodziutki Ignasi Miquel. Wenger może również zdecydować się na przesunięcie na środek obrony Songa, wtedy na boisku pojawiłby się prawdopodobnie Frimpong bądź Rosicky.

17:59

Za nami pierwsze czterdzieści pięć minut i na widowisko narzekać nie można. Mecz jest pełen werwy i zaangażowania, jednak nie wszystko wychodzi zawodnikom tak jak należy. Mogliśmy oglądać naprzemienne ataki obu drużyn, jednak chyba więcej akcji stworzyli sobie gospodarze, którzy gdyby nie nieskuteczność Aguero i dobra dyspozycja Szczęsnego mogliby prowadzić.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Cały czas na uraz narzeka Djourou, a na ławce rezerwowych jedyny obrońca to Ignasi Miquel.

45'

Podanie w pole karne do Gervinho, ale skrzydłowy "Kanonierów" beznadziejnie zagrał wybijając piłkę poza linię końcową.

45'

Dwie doliczone minuty.

45'

Wcześniej w pole karne dośrodkowywał Arteta, ale futbolówka trafiła na głowę Kompany'ego. Poprawiał z woleja Koscielny, lecz trafił w nogi defensora gospodarzy.

44'

Żółty kartonik dla Koscielnego za powstrzymanie ataku Manchesteru City chwytając za koszulkę Aguero.

44'

I szansa dla "Kanonierów", gdyż mają rzut wolny.

44'

Napastnik Arsenalu podnosi się z murawy.

43'

Van Persie stara się dograć do przodu, ale wślizgiem atakuje go Zabaleta.

42'

Dośrodkowanie Zabalety i piłkę z pola karnego wybija Mertesacker.

41'

Aguero przechodzi wzdłuż pola karnego mijając kilku rywali i w końcu oddaje strzał na bramkę, gdzie świetnie spisuje się Szczęsny broniąc kolegów przed utratą bramki!

40'

Próba szybkiego stworzenia zagrożenia pod bramką Arsenalu, ale zimną krew zachowuje Song i pod naporem dwóch rywali wycofuje do Szczęsnego.

39'

Wrzutka w pole karne w stronę Koscielnego, ale Francuza ubiega defensor gospodarzy.

39'

Barry ukarany żółtą kartką za faul na Mikelu Artecie.

38'

Słaby drybling Aguero i piłka przechodzi na korzyść gości.

37'

Próba ataku pozycyjnego w wykonaniu City.

36'

Szansa dla City na wyprowadzenie kontry, ale jedno złe podanie decyduje o braku powodzenia.

35'

Robin van Persie oddaje strzał po fenomenalnej akcji Koscielnego, piłka obija się od nogi rywala i trafi pod nogi Ramseya! Ten jednak zostaje ubiegnięty przez Kolo Toure! Mogło być 0:1!

34'

Tym razem faulowany jest sam Walijczyk.

34'

Ramsey stara się minąć Yaya Toure i przy okazji go fauluje.

33'

Dośrodkowanie Ramseya w pole karne i głową obok bramki uderza Robin van Persie.

33'

Yaya Toure stara się zagrać podcinką w pole karne, ale jego zagranie jest niecelne i ląduje na klatce piersiowej Mertesackera.

32'

Nasri podaje na wolne pole do Richardsa, ale Anglik nie połapał się i w efekcie piłka ląduje w rękach golkipera gości.

31'

Aguero dostaje piłkę w pole karne, próbuje dryblingu, ale świetnie jego grę czyta Koscielny.

30'

Dośrodkowanie Davida Silvy trafia na głowę Vermaelena.

30'

Atak pozycyjny City, piłka dociera pod nogi Yaya Toure, a ten oddaje strzał trafiając w nogę rywala. Korner.

29'

Górna piłka zagrana w stronę Van Persiego, ale kapitan "Kanonierów" pomaga sobie ręką przy przyjmowaniu piłki.

28'

Miękka wrzutka w wykonaniu Holendra i żaden z zawodników Arsenalu nie sięga do piłki.

27'

Szansa na uderzenie na bramkę dla Van Persiego.

27'

Rzut wolny dla Arsenalu po faulu Nasriego na Gervinho.

26'

Po stracie Djourou z piłką rusza Aguero, jednak błąd Szwajcara naprawia Alex Song.

25'

Kolejne podanie na dobieg w stronę Balotelliego, ale jest ono za mocne i przy asekuracji Koscielnego piłkę wyłapuje Szczęsny.

24'

Balotelli w trudnej sytuacji wyprowadza sobie piłkę na 4. metr i stamtąd oddaje mocny strzał w świetnie interweniującego Szczęsnego!

23'

Barry odbiera piłkę Songowi, decyduje się na dośrodkowanie, ale przecina je Koscielny.

22'

Ramsey fauluje Yaya Toure, arbiter zastanawia się nad pokazaniem żółtej kartki, ale w końcu zrezygnował.

21'

Balotelli wdaje się w pojedynek ciałem z Koscielnym i górą wychodzi z niego Francuz.

20'

Zagranie Silvy i piłkę wyłapuje Szczęsny.

19'

Teraz do piłki dochodzi Arsenal.

18'

Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, piłka zawisa w powietrzu i głową lekko trąca ją Vermaelen! Na szczęście Harta futbolówka leci bardzo wolno i Anglik spokojnie może złapać ją w ręce.

17'

Świetne podanie Songa do Gervinho, pomocnik Arsenalu lekko wystawia sobie piłkę i oddaje mocny strzał w Harta! Golkiper City nie złapał piłki i na jego szczęście ta odbita od jego nogi wyszła poza linię końcową!

16'

Arsenal nie może póki co dojść do piłki.

15'

Nasri blokuje piłkę przy linii końcowej i nabija Djourou. Z piątego metra wznawia Hart.

14'

Manchester City ewidentnie dominuje w pierwszych minutach meczu.

13'

Silva wbiega na szesnasty metr, wystawia piłkę na lewą nogę, ale jego strzał zostaje zblokowany przez obrońcę.

12'

Arsenal oddaje piłkę rywalom po niecelnym podaniu na aut.

11'

Żółta kartka dla Alexa Songa za wcześniejszy faul na zawodniku City.

11'

Aguero otrzymuje świetne podanie od Balotelliego i próbuje minąć Szczęsnego! Nie udaje mu się i wycofuje na szesnasty metr do Toure! Iworyjczyk miał za mało miejsca i stracił piłkę!

10'

Aguero dostaje idealną piłkę od Zabalety i w doskonałej sytuacji fatalnie przestrzelił nad bramką!

9'

Gercinho wdaje się w drybling, ale stojący nisko na nogach Yaya Toure nie dał się ograć.

8'

Barry pressingiem dopada Walcotta i wybija mu piłkę spod nóg. Aut dla "Kanonierów"

7'

Walcott wypuszcza sobie piłkę, ale przegrywa walkę bark w bark z Kompanym.

6'

Wrzutka w pole karne w wykonaniu Nasriego, Richards minimalnie mija się z piłką i ta ląduje w rękach Wojtka Szczęsnego!

6'

Szansa na dośrodkowanie w pole karne.

6'

Balotelli faulowany przez Artete, nie będzie kartki. Dowd upomina zawodnika Arsenalu.

5'

Długie zagranie w stronę Yaya Toure, ale do piłki szybciej dobiega Laurent Koscielny.

4'

Szczęsny zamachem myli Balotelliego i może spokojnie poszukać kolegów do podania.

3'

Silva próbuje zagrać prostopadłą piłkę w stronę Nasriego, ale podanie wślizgiem przerywa Johan Djourou.

2'

Niecelne podanie Balotelliego i piłka opuszcza linię boczną. Z autu wznawia Arsenal.

1'

Pierwsza próba zaskoczenia obrony Arsenalu. Zagranie długiej piłki w stronę napastników, ale najwyżej do piłki wyskakuje Mertesacker podając ją głową do Szczęsnego.

1'

ZACZYNAMY!

17:06

Zawodnicy znajdują się już za murawie!

17:03

Mecz w roli arbitra poprowadzi pan Phil Dowd.

17:01

W drużynie gospodarzy wystąpi dwóch byłych kanonierów, co wydaje się być niespodziewane zwłaszcza, że ostatnio częściej gościli na ławce rezerwowych. Roberto Mancini najwyraźniej rozdaje już prezenty na święta.

17:00

I ławka rezerwowych Manchesteru City: Pantilimon, Lescott, Savic, Milner, Johnson, De Jong, Dzeko

16:53

Zmiennicy Arsenalu: Almunia, Miquel, Rosicky, Arshavin, Frimpong, Benayoun, Chamakh.

16:46

W dzisiejszym meczu pomiędzy Q.P.R., a Manchesterem United padł wynik 0:2 co oznacza, że póki co na fotelu lidera zasiadają "Czerwone Diabły".

16:44

TUTAJ można przeczytać zapowiedź tego spotkania w naszym serwisie.

16:41

Obecnie najlepszym strzelcem Premier League jest grający w Arsenalu - Robin van Persie. Holender w 15 meczach, w których wystąpił ustrzelił 15 goli. Za jego plecami plasują się napastnicy... Manchesteru City. Edin Dzeko i Sergio Aguero zdobyli w obecnym sezonie ligowym po 10 bramek. Wszystko wskazuje na to, że obejrzymy dzisiaj prawdziwy festiwal bramek.

16:31

Manchester City: Hart, Richards, Kompany, Lescott, Zabaleta, Milner, Toure, Barry, Silva, Aguero, Balotelli.

16:31

Dzisiejsi goście - Arsenal: Szczęsny, Djourou, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny, Song, Ramsey, Arteta, Walcott, Van Persie, Gervinho.

16:30

A teraz czas na wyjściowe jedenastki obu drużyn.

16:29

W dzisiejszym meczu Manchester City będzie musiał sobie poradzić bez kontuzjowanego Kolarova i zawieszonego za kartki w ostatnim meczu, byłego kanoniera - Geala Clichy'ego. Lista nieobecnych zawodników Arsenalu w dniu dzisiejszym jest znacznie dłuższa. Nie zagrają: Andre Santos, Kieran Gibbs, Bacary Sagna, Carl Jenkinson, Jack Wilshere oraz Abou Diaby.

16:27

Arsenal znajduje się na piątej pozycji w tabeli i będzie się starał zniwelować straty do lidera, które obecnie wynoszą aż dziewięć punktów.

16:25

Obecnie "The Citizens" znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli mimo, że tydzień temu po raz pierwszy w tym sezonie musieli uznać wyższość rywala. Ich pogromcą okazała się ekipa Chelsea, która wygrała w rozmiarze 2:1.

16:24

W dzisiejszym meczu na Etihad Stadium, Manchester City będzie podejmował londyński Arsenal!