Środa, 30 listopada 2011, godz. 21:05
0 : 3
PSV EindhovenPSV Eindhoven
93'

Koniec spotkania. PSV udzieliło lekcji futbolu Legii i zapewniło sobie 1. miejsce w grupie C Ligi Europejskiej.

91'

Trzecia próba Borysiuka, tym razem z rzutu wolnego. Tak jak pozostałe, nie trafiła w światło bramki.

90'

Za szybko wybiegł z muru Strootman i zobaczył żółty kartonik.

89'

Piękna akcja Wolskiego, który ruletą minął obrońcę, znalazł się tuż przed bramkarzem, jednak uderzył wprost w niego!

88'

Kibice Legii odpalili race.

88'

Ależ znalazł Wolskiego na 14 metrze Wawrzyniak, uderzenie jednak niecelne! A była to dobra sytuacja do zdobycia bramki.

87'

Fantastyczna kartoniada kibiców Legii na Żylecie! Fani Wojskowych przypominają, że nie są aniołami :)

86'

Dobra akcja Legii! Radović zwiódł balansem ciała ustawionego na linii pola karnego Engelaara, uderzył z prawej nogi - tuż nad poprzeczką!

85'

Dwa z rzędu rzuty rożne wykonywali legioniści, ale bez zagrożenia dla bramki rywala.

84'

Minimalnie niecelnie uderzył Toivonen, ale jak się okazało, był na pozycji spalonej.

83'

Ostatnia zmiana w meczu. Michał Kucharczyk wchodzi za Żyrę.

83'

Uderzenie nad bramką Manoleva.

82'

Przedzierał się w polu karnym PSV Wolski, ale otoczony przez obrońców stracił piłkę.

81'

Ostre wejście Jędrzejczyka w nogi Strootmana zasłużyło na kartkę.

80'

Nie jest to na pewno nawet przyzwoity mecz Legii, który ciągle nie oddała choćby jednego celnego strzału na bramkę Isakssona.

78'

Faul na bramkarzu Legii przy próbie piąstkowania piłki wrzucanej z rzutu rożnego.

77'

Schodzi były obrońca Wisły, Marcelo. W jego miejsce pojawia się Marcel Ritzmaier.

76'

Gra toczy się na połowie PSV, kolejne podania nabijają obrońcy przyjezdnych. Wygląda na to, że jedni i drudzy czekają już na koniec tego meczu.

74'

Zwija się bólu wprowadzony przed chwilą Toivonen.

73'

Dominacja absolutna PSV. Ale czy może to kogoś dziwić? Czekamy na honorową bramkę legionistów.

71'

A także Ola Toivonen zmienia Mertensa.

70'

Rafał Wolski wchodzi za Macieja Rybusa.

68'

Już 3:0 dla PSV! Lens zszedł do boku, zagrał na 5. metr do Labyada, który pewnym uderzeniem po ziemi pokonał Skabę.

67'

Długo wymieniali podania na całym boisku gracze z Holandii, jednak przydarzyła się strata i Marcelo musiał uciec się do faulu. Będzie kartka.

65'

Na plac gry wchodzi Wilfried Bouma, który zmienia 17-letniego Willemsa.

64'

Zagranie Jędrzejczyka w pole karne padło łupem Isakssona.

63'

Kartką ukarany Engelaar za przytrzymywanie Żyry.

62'

Spokojnie rozgrywają piłkarze Freda Ruttena. Legia stosuje pressing od połowy boiska i czeka na szansę na kontratak.

60'

Przez ponad pół godziny Legia będzie grać w osłabieniu. PSV może być praktycznie pewne 1. miejsca w grupie.

59'

Na 2:0 z jedenastu metrów podwyższył Mertens.

58'

Wojciech Skaba wchodzi w miejsce Ljuboji.

55'

W pierwszej fazie Kuciak obronił mocny strzał Strootmana, jednak potem zahaczył pomocnika gości.

55'

Faul Kuciaka na Strotmanie w polu karnym! Czerwona kartka dla bramkarza Legii i rzut karny dla PSV!

55'

Lens do Mertensa, który złapany za spalonym. Piłkarz gości grał dalej, za co dostał kartkę.

53'

Wychodziło z kontrą trzech legionistów, do końca prowadził piłkę Rybus, który ostatecznie zdecydował się na strzał. Uderzenie odbiło się od nogi obrońcy i będzie tylko rzut rożny.

52'

Kompletnie nie zmienił się obraz gry w drugiej części. Warszawianie mają ogromny kłopot z odzyskiwaniem piłki, a indywidualne akcje do przodu Radovicia, czy Rybusa nie przynoszą rezultatu.

51'

Mnóstwo podań wymieniają w okolicach pola karnego gracze z Holandii, zamknięta w hokejowym zamku Legia.

48'

Nie radzi sobie dzisiaj Ljuboja z Derjickiem. Dobrze zastawił piłkę holenderski stoper i wznowi bramkarz PSV.

47'

I trzeba powiedzieć, że dobrze zaczęli. Wawrzyniak dograł do Radovicia, uderzenie z woleja przeszło nad bramką.

46'

Grę po przerwie rozpoczęli legioniści.

21:53

Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. O jakości tego meczu niech świadczy fakt, że jedynym celnym uderzeniem na bramkę było niefortunne przerwanie akcji przez Żewłakowa, które zakończyło się golem dla PSV. By myśleć choćby o remisie, po przerwie Legia musi zagrać zdecydowanie lepiej.

44'

Na spalonym złapany Lens.

43'

Akcja na przebój Rybusa, który zamierzał przebiec z piłką całą połowę, ale zdecydowanie ciałem powstrzymał go Strootman.

41'

Willems zatrzymał ręką Ljuboję blisko pola karnego. Potworne gwizdy na trybunach, bo sędzia nie przerwał akcji.

39'

Najpierw bardzo złe podanie Żewłakowa pod nogi Mertensa, ale po chwili byłby reprezentant Polski naprawił swój błąd.

37'

Nie ustają ataki graczy PSV. Holendrzy mają apetyt na podwyższenie prowadzenia i praktycznie rozstrzygnięcie tej rywalizacji.

35'

Na spalonym złapany Rybus. Gdyby nie gwizdek sędziego, stanąłby oko w oko z bramkarzem.

33'

Wróciły demony Żewłakowa z okresu przygotowawczego do sezonu, kiedy kilka razy pokonywał golkipera swojego zespołu.

32'

GOOOLLL dla PSV! Minął Komorowskiego Manolev, próbował dograć w pole bramkowe, ale niefortunnie przeciął piłkę Żewłakow i zaskoczył Kuciaka.

31'

Rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym zawodnicy z Eindhoven. Mają problemy z odbiorem legioniści.

29'

Raz jeszcze Borysiuk, potężnie z woleja z 30 metrów. Dobre 10 metrów nad poprzeczką...

28'

Bardzo szczelnie kryją defensorzy gości od szesnastki. Próbował szczęścia Borysiuk z dalszej odległości, ale trafił w nogi obrońcy. Piłka w rękawicach Isakssona.

26'

Brakuje dokładności w podaniach zawodnikom Legii.

24'

Pierwsza żółta kartka. Ukarany młody Willems.

24'

Dośrodkowanie Manoleva wprost w rękawice Kuciaka. Zarysowuje się przewaga Holendrów.

23'

W odpowiedzi na strzał zdecydował się Żyro, ale rezultat lepiej pozostawić bez komentarza.

23'

Po dośrodkowaniu Strootmana z rzutu wolnego piłka wybita wprost pod nogi strojącego przed polem karnym Labyada, ale techniczne uderzenie bardzo niedokładne.

20'

Teraz Mertens z ostrego kąta uderzył obok słupka. Często decydują się na uderzenia gracze PSV.

19'

Szybkie zagranie Zakarii Labyada do Lensa, który natychmiast oddał strzał. Ale minął o dobre kilka metrów bramkę Kuciaka. Szuka uparcie swojej szansy Lens.

16'

GOL dla PSV... ale spalony! Dośrodkował w pole karne Mertens i Lens szczupakiem umieścił piłkę w siatce. Bardzo dobra decyzja tureckiego arbitra.

14'

Było niebezpiecznie. Świetna piłka Radovicia do Rybusa, płaskie zagranie wybite przez Marcelo na korner.

13'

Dwójkowa akcja Radović - Ljuboja, w ostatniej chwili powstrzymał szarżujących Serbów Timothy Derjick.

12'

Ni to strzał ni dośrodkowanie Lensa. Z łatwością ograł jednak Jakuba Wawrzyniaka przed polem karnym.

10'

Dobrze wypuszczony w pole karne przez Rybusa Żyro, ale we wszystko wmieszał się obrońca gości. Będzie tylko rzut rożny.

9'

Piłka rozgrywana przez obrońców gospodarzy na własnej połowie.

8'

Jetro Willems groźnie wrzucił spod linii na lewej stronie, ale nie doszedł do niej Jermain Lens. Było groźnie.

7'

Już drugi faul w środku pola Ariela Borysiuka. Musi bardziej uważać defensywy pomocnik Wojskowych, bo zbiera mu się na kartkę.

6'

Płaskie zagranie Driesa Mertensa w pole bramkowe przeczytał Dusan Kuciak.

5'

Dośrodkowanie Danijela Ljuboiji z prawego skrzydła trafiło wprost na głowę Macieja Rybusa, ale skrzydłowy Legii nie trafił czysto w piłkę.

3'

Miroslav Radović faulowany przez Kevina Strootmana w indywidualnej akcji.

3'

Piłka uparcie wrzucana do przodu przez gospodarzy, z łatwością odzyskują ją gracze PSV.

2'

Agresywny pressing legionistów widoczny od pierwszych kilkudziesięciu sekund.

1'

Rozpoczęli Holendrzy.

21:01

Główni aktorzy dzisiejszego widowiska już na murawie, za chwilę usłyszymy hymn Ligi Europejskiej.

20:47

Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów.

20:31

Stołeczna drużyna od ponad trzech lat pozostaje niepokonana na własnym boisku w rozgrywkach o europejskie puchary. Ostatnim zespołem, który wywiózł z Łazienkowskiej zwycięstwo, było FK Moskwa, które wygrało z Legią 14 sierpnia 2008 roku.

20:26

Jeśli Legia zwycięży w grupie, znajdzie się w uprzywilejowanej sytuacji w trakcie losowania par 1/16 finału. Trafiłaby wtedy do grona zespołów rozstawionych, wraz z czterema drużynami, które zajmą trzecie miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jednak nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ to PSV prowadzi w grupie z jednym punktem przewagi nad warszawską drużyną.

20:20

Po nieudanym ligowym meczu z Koroną Kielce piłkarzy Legii czeka dzisiaj kolejne wyzwanie. O godzinie 21 stołeczna drużyna rozpocznie mecz 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej, rywalem będzie PSV Eindhoven. Jeśli legioniści wygrają z holenderską drużyną, będą bardzo blisko zajęcia pierwszego miejsca w tabeli grupy C.