Czwartek, 20 października 2011, godz. 21:05
Rapid BukaresztRapid Bukareszt
0 : 1
22:59

W pierwszej połowie dominowali legioniści, druga połowa była wyrównana, z lekką przewagą gospodarzy, jednak decydujące trafienie należało do podopiecznych Macieja Skorży. Klub ze stolicy zdobywa bardzo ważne w kontekście dalszych gier trzy punkty i jest blisko wyjścia z grupy. Za relację dziękuję już Mateusz Kopczyński. Do usłyszenia!

94'

Koniec! Legia Warszawa po bramce Radovicia z 73 minuty pokonuje w wyjazdowym spotkaniu Rapid Bukareszt.

94'

Vladimir Božović wrzuca piłkę w pole karne, znowu bez problemu Kuciak.

93'

Radović zrobił "kółeczko" z piłką przed polem karnym, odegrał do Borysiuka i ten uderzył z pierwszej piłki wysoko ponad poprzeczką.

92'

Całym zespołem bronią się legioniści. Deac z kąta próbował pokonać Kuciaka i na raty broni golkiper Legii.

91'

Aż cztery minuty do podstawowego czasu gry doliczył sędzia.

90'

Na końcówkę wchodzi Maciej Żyro, z murawy powoli schodzi Maciej Rybus.

89'

Cassio zastępuje Hereę.

88'

Teixeira z 20 metrów strzela nad bramką.

87'

Pancu z ostrego kąta trafia w boczną siatkę bramki.

85'

Radović gestem rąk pokazuje, że nie ma do kogo zagrać, przerzuca piłkę na drugie skrzydło, akcję kończy Borysiuk, który z dystansu nie potrafi trafić w bramkę.

83'

Kontuzjowany Wawrzyniak kończy grę, wchodzi jego imiennik - Jakub Rzeźniczak.

83'

Pierwszy kontakt z piłką Sburlei, bardzo słaby strzał prosto w Kuciaka.

81'

Sabrin Sburlea zastępuje Grigore.

80'

Warszawski klub zajmuje aktualnie drugie miejsce w swojej grupie. Z kompletem punktów przewodzi PSV Eindhoven, które prowadzi z Hapoelem 1:0.

80'

Pozostało nieco ponad 10 minut do końca plus "to co doliczy sędzia" i Legia, śladem Wisły, cieszyć będzie się z kompletu punktów.

77'

Za ciosem idą legioniści. Manu wychodzi z kontrą, piłka po ziemi kierowana do Ljuboji i napastnik z Serbii złapany na spalonym.

76'

Wrzutkę Panki bez problemu przechwytuje Kuciak.

75'

Fani Rapidu ucichli, a w najlepsze bawią się kibice Legii. "Legia Warszawa" roznosi się po całym stadionie.

73'

Idealne dośrodkowanie Macieja Rybusa wykorzystał Miroslav Radović, który kieruje piłkę głową do siatki Danuta Comana!

73'

GOOOOOL!!! 1:0 dla Legii Warszawa!!!

72'

"Hej Legia gol!" śpiewają kibice z Polski.

70'

Nieporozumienie między Kuciakiem a Jędrzejczykiem bez konsekwencji dla warszawian.

68'

Powinno być 1:0! Idealną sytuację zmarnował Rybus, który niepilnowany w polu karnym fatalnie przestrzelił!

67'

Pozostało około 25 minut do końca meczu, a Rumuni nie zwalniają tempa. Legia stara się grać z kontry.

65'

Dan Alexa fauluje Borysiuka. Rybus próbuje rozciągnąć grę zagrywając do Ljuboji, głową na aut zgrał obrońca gości.

63'

Janusz Gol opuścił boisko, na ostatnie 30 minut wszedł Portugalczyk Manu.

61'

Sporo ryzykował Komorowski w tej akcji - w polu karnym czysto wybił piłkę wślizgiem spod nóg Deaca, piłkę na siódmy metr nastrzelił pomocnik Rapidu, w górę wyskoczył słowacki bramkarz Legii i chwycił piłkę w dłonie.

58'

Świetna indywidualna akcja Cipriana Deaca! Minął Wawrzyniaka, zwiódł Komorowskiego, strzał zbyt lekki i pewne łapie piłkę Kuciak.

57'

Rapid Bukareszt - Legia Warszawa

56'

Strzał Radovicia zablokował Ovidiu Burcă.

55'

Nieporozumienie Ljuboji i Rybusa, zmarnowana szansa na bramkę. Serb prostopadle podawał do młodego piłkarza Legii, Rybus nawet nie ruszył za piłką.

53'

Na drugą część gry bardzo zdeterminowani wyszli Rumuni, bramka legionistów od kilku minut szturmowana przez graczy Rapidu.

51'

Na stadionie słychać kibiców Legii, którzy mieli spory problem w pierwszej połowie z wejściem na obiekt.

49'

Jakub Wawrzyniak ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe powstrzymanie Cipriana Deaca.

47'

Wrzawa na trybunach, Wawrzyniak faulował w polu karnym, gwizdek sędziego z Hiszpanii milczy. Na powtórkach widać, że arbiter podjął błędną decyzję.

46'

Fernando Vitienes daje znak do rozpoczęcia drugich 45 minut. Bez zmian w obu zespołach.

21:53

Legia w pierwszych 45 minutach pojedynku z Rapidem pokazała mądrą, poukładaną piłkę. Swoje sytuacje powinien wykorzystać Radović, kilka bramkowych okazji mieli także Rumuni. Remis wydaje się dość sprawiedliwym wynikiem, jednak legioniści w drugiej połowie śmiało mogą walczyć o zwycięstwo.

46'

Deac uderza z dystansu i refleksem popisał się Dusan Kuciak. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybił jeden z warszawskich obrońców i arbiter kończy pierwszą połowę. Zawodnicy obu zespołów udają się do szatni na przerwę.

45'

Domagają się rzutu karnego piłkarze i kibice z Bukaresztu. Wawrzyniak nie trafił w piłkę i lekko zahaczył Deaca, zdaje się, że obrońca Legii nie faulował w tej sytuacji.

43'

Groźnie na skrzydle przedzierał się pomocnik Rapidu, z jego dośrodkowaniem poradzili sobie stoperzy i kontra legionistów szybko przerwana przez piłkarzy Razvana Lucescu.

40'

Rumuni próbują przedostać się w pole karne Legii, podają bardzo niecelnie, z czym bez problemu radzą sobie piłkarze ze stolicy.

38'

Bozovic w starciu z Radoviciem wywalczył rzut z autu.

36'

Pozostało niecałe 10 minut do końca regulaminowego czasu pierwszej połowy i to Legia jest lepszą drużyną w tym spotkaniu.

34'

Ovidiu Herea fatalnie wykonał stały fragment gry, przeniósł piłkę bardzo wysoko nad bramką.

34'

Panca pada kilka metrów przed polem karnym. Sędzia odgwizduje faul Borysiuka.

32'

Goście długo utrzymują się przy piłce, Rapid nie jest w stanie zbliżyć się do bramki Kuciaka.

29'

Drużyna prowadzona przez Macieja Skorżę świetnie gra dzisiaj skrzydłami. Bardzo aktywny jest Miroslav Radovic, który niestety zmarnował dwie świetne okazje.

28'

Kontuzjowanego Mihaja Romana zmienia Filipe Teixeira.

25'

Komorowski wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny. Bardzo dobre tempo meczu!

23'

Legia nie zwalnia tempa. Tym razem z dystansu uderzał Borysiuk, Danut Coman palcami strąca piłkę na rzut rożny.

21'

Kolejna świetna okazja legionistów! W akcji 3 na 3 Ljuboja odgrywa piętką do Gola, ten rozciągnął do niepilnowanego Radovicia, Serb strzela prosto w bramkarza!

19'

Piłka o centymetry minęła słupek bramki Legii! Mnóstwo miejsca mieli Rumuni na lewym skrzydle, dobre podanie do Deaca, ten nieco zmienia tor lotu piłki, jednak na spalonym złapany napastnik gospodarzy.

18'

Zakotłowało się w polu karnym Legii, na szczęście dla warszawian piłka w rękach Kuciaka.

17'

Ostrzeżenie dla Ariela Borysiuka za faul na Pancu.

15'

Daniel Pancu strzela wysoko nad bramką strzeżoną przez Dusana Kuciaka. Słowacki bramkarz nie był jeszcze zmuszony do interwencji.

14'

Faul Komorowskiego kilkanaście metrów przed linią pola karnego. Dobra szansa dla Rapidu z rzutu wolnego.

11'

Kibice zgromadzeni na stadionie chóralnie skandują nazwę swojego klubu, doping nie milknie nawet na moment.

9'

Wysoki pressing legionistów blisko pola karnego Rumunów opłacił się. Wrzutka na 10 metr wybita przez obrońców Rapidu, a jako pierwszy dopada do piłki Vrdoljak, jednak strzał Ivicy bardzo niecelny.

7'

Janusz Gol zagrywa idealną prostopadłą piłkę do Radovicia, pomocnik Legii świetnie do niej wystartował i w pojedynku sam na sam górą Danut Coman! Bardzo dobra akcja Legii.

5'

W pierwszych minutach spotkania obie drużyny spokojnie rozgrywają piłkę.

2'

Długa piłka adresowana do Ljuboji, jednak serbski napastnik nie doszedł do piłki.

1'

Świetna atmosfera w Bukareszcie, mimo wielu pustych miejsc na stadionie.

1'

Zaczynamy.

21:03

Legia w 3 wyjazdowych spotkaniach w Lidze Europejskiej wygrała dwukrotnie podczas eliminacji, a raz uległa w fazie grupowej PSV Eindhoven. Jak będzie tym razem? Za chwilę sędzia z Hiszpanii zagwiżdże po raz pierwszy.

20:58

Według bukmacherów faworytem jest drużyna z Rumunii. Za jedną postawioną złotówkę na Rapid można wygrać ok. 2 złotych, zaś stawiając na zwycięstwo Legii - ok. 4 złotych.

20:54

"Po dotychczasowych wynikach w naszej grupie wydaje się, że dwumecz z Rapidem wyłoni zespół, który obok holenderskiej ekipy awansuje do fazy pucharowej. Zwycięzca najbliższego spotkania zrobi duży krok w kierunku awansu, ale niczego nie może być jeszcze pewny." - powiedział w przedmeczowym wywiadzie Maciej Skorża.

20:49

W "jedenastce" meczowej znaleźli się Ivica Vrdojlak i Danijel Ljuboja, którzy nabawili się urazów w ostatnim ligowym pojedynku z Ruchem, jednak doszli do pełni sił na czwartkowy mecz.

20:35

Narodowy Stadion w Bukareszcie będzie obiektem dzisiejszych zmagań.

20:28

"Czeka nas trudne zadanie, ponieważ Legia ostatnio dobrze radzi sobie na wyjazdach. Zauważyłem, że polski zespół dużą wagę przykłada do defensywy i grają tam silni, waleczni zawodnicy. Spodziewamy się, że rywale będą chcieli zaskoczyć nas kontratakami" - z szacunkiem o legionistach wypowiada się trener Rapidu Razvan Lucescu.

20:15

Na stadionie w Krakowie trwa jeszcze mecz Wisły Kraków z Fulham Londyn, jednak już teraz na relację ze spotkania 3 kolejki Ligi Europejskiej zaprasza Mateusz Kopczyński. Za niespełna godzinę rozlegnie się pierwszy gwizdek w meczu, którego zwycięzca będzie znacznie bliżej awansu do dalszej rundy. Legia Warszawa zagra na wyjeździe z "pogromcą Śląska" - Rapidem Bukareszt.