Niedziela, 25 września 2011, godz. 17:00
Wisła KrakówWisła Kraków
3 : 2
Ruch ChorzówRuch Chorzów
90'

Spotkanie było bardzo emocjonujące. Mistrz Polski musiał bardzo się natrudnić, aby dopisać sobie kolejne zwycięstwo. Kolejny raz nie zawiódł Biton, a dobrą partię rozgrywali Kirm i Iliev. Trzeba pochwalić także piłkarzy Ruchu, którzy udowodnili, że miejsce zajmowane w tabeli nie jest przypadkiem. Żegnamy się ze stadionu przy Reymonta.

90'

Koniec spotkania. Wisła inkasuje trzy punkty po bardzo emocjonującym meczu.

90'

Biton leży na murawie. Przerwa w grze.

90'

Kępa trawy uratowała Wisłę! Stuprocentową sytuację miał Zieńczuk, jednak w ostatnim momencie piłka odbija się od kępy trawy i obrońcy doskakują do piłkarza Ruchu i wybijają piłkę.

90'

Ostatnia zmiana trenera Maaskanta. Palijc wchodzi za Kirma.

88'

Abbot za Strake.

87'

Ruch w ataku pozycyjnym. Rzadko spotykane na stadionie przy Reymonta, aby mistrz Polski był w tak głębokiej defensywie.

84'

Dudu cieszy się z bramki Wiślacy cieszą się już z trzeciej bramki.

84'

Diaz zdobywa bramkę strzałem głową z najbliższej odległości. Druga połowa jest bardzo emocjonująca!

84'

Gol Diaz!!!!! 3-2 ale emocje.

81'

Wysiadła część oświetlenia na stadionie, jednak nie przeszkadza to w grze.

81'

Lisowski za Piecha.

80'

Żółtą kartką ukarany Jaliens.

77'

Dobrze wyprowadzona kontra Ruchu. Maciej Jankowski znajduję się w sytuacji sam na sam z Pareiko i nie daje mu szans, pokonując go płaskim strzałem.

77'

Gool Jankowski! remis

76'

Biton nie jest już jedynym strzelcem Wisły w Ekstraklasie.

74'

Fantastyczna asysta Ilieva po której Kirm mija bramkarza i zdobywa bramkę strzelając do pustej bramki. Piłkę w ostatniej chwili próbował obrońca Ruchu dobijając ją do własnej bramki, jednak bramkę zapisujemy Kirmowi.

73'

Gool! KIRM!

71'

Na plac gry wchodzi były piłkarz Wisły, Marek Zieńczuk. Zastąpił on Wojciecha Grzyba

69'

W drużynie Wisły wyraźnie widać brak rozgrywającego. Jirsak nie posiada umiejętności, aby zastąpić Meliksona.

64'

Wisła próbuje przejąć inicjatywę, jednak Ruch co rusz odgryza się groźnymi próbami wyjścia do kontr

58'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Lewczuk, który strzałem głową obok słupka pokonuje bramkarza Wisły.

58'

Gol Lewczuk!

56'

Groźnie pod bramką gospodarzy. Szarżował Janoszka, jednak piłkę po jego dośrodkowaniu wybija Diaz

55'

W dalszym ciągu bardzo aktywny jest Iliev. Szyndrowski nie ma z nim dziś łatwego życia.

49'

Kibice gości prezentują flagi na kijach.

18:04

Rozpoczynamy drugą odsłonę tego spotkania.

18:02

Kibice na sektorze, gdzie zasiadają najgłośniej dopingujący fani Wisły w przerwie meczu urządzili sobie pokaz latających papierowych samolotów.

17:50

Pierwsza odsłona tego spotkania była dość wyrównana. Piłkarze obu drużyn nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji, ale gra prowadzona jest w szybkim tempie. Dobrą zmianę dał Iliev, który rozruszał skrzydła krakowian. Chorzowianie w drugiej połowie muszą zaryzykować, jeżeli chcą wywieźć dziś z Krakowa jakiekolwiek punkty.

45'

Przerwa!

45'

Kontra Wisły zakończona niecelnym strzałem Ilieva.

45'

Dośrodkowywał Jovanovic, piłkę wybił Perdijc wprost na głowę Bitona. Ten uderza w poprzeczkę by po chwili dobić swój strzał i wyprowadzić miejscowych na prowadzenie.

45'

Kolejny gol w tym sezonie Izraelczyka. Niesamowita skuteczność

44'

GOOOL! BITON!

39'

Chavez pada na murawę. Potrzebna pomoc medyczna. Nad piłkarzami Wisły wisi dziś chyba jakieś fatum.

37'

Piłka w bramce po strzale Bitona! Jednak sędzia boczny podnosi chorągiewkę. Spalony!

35'

Rzut wolny dla Ruchu z około 30 metrów. Dobra okazja do dokładnego dośrodkowania.

31'

Kontrowersyjna sytuacja. Łatwe jak się wydawało dośrodkowanie Perdijc łapie w ostatniej chwili. Kibice za bramką domagali się uznania gola.

29'

Melikson bardzo szybko doznał kontuzji i musiał zejść z boiska Maor Melikson bardzo szybko musiał opuścić boisko.

29'

A jednak kontuzjowany Melikson opuszcza plac gry. Za niego Jirsak.

27'

Za chwilę kolejna zmiana w obozie wiślaków. Trener Maaskant nie ma dziś łatwo. Boisko zapewne opuści kontuzjowany Jovanovic

25'

Po błędzie Chaveza na strzał zza pola karnego zdecydował się Jankowski. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

24'

Radosław Sobolewski w walce o piłkę Piłkarze toczą zaciętą walkę o piłkę.

24'

Ruch jak na razie nie pozwala Wiśle na wiele. Wysokie miejsce chorzowian w tabeli to nie przypadek.

22'

Piech ładnie wypuszczony prostopadłym podaniem, jednak niesamowitą szybkością popisuje się Jovanovic.

19'

Mecz jak na razie nie zachwyca nas poziomem. Praktycznie żadnych sytuacji strzeleckich z obu stron.

17'

Kontuzjowanego Małeckiego zmienia Ivica Iliev.

16'

Małecki zdecydowanie utyka. Już szykuje się do wejścia Iliev

11'

Pierwsze akcje z dwóch stron. Najpierw z ostrego kąta próbował strzelać Piech, potem Melikson próbował uruchomić Bitona prostopadłym podaniem.

8'

Przerwa w grze. Na uraz narzeka, również Melikson.

7'

Patryk Małecki za linią boczną. Możliwe, że złapał jakąś kontuzję.

5'

Pierwsze minuty to chaotyczna gra po obu stronach. Żadna z drużyn nie potrafi potrzymać dłużej piłki.

3'

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice Wisły zaprezentowali efektowną kartoniade wraz z transparentem: Armia Wisły

16:59

Zaczynają wiślacy.

16:58

Sędzia Adam Lyczmański wyprowadza oba zespoły na murawę. Kibice Wisły odśpiewują hymn „Białej Gwiazdy”.

16:58

Kibice Ruchu już zaczęli żywiołowy doping. To pierwsza ekipa, która zapełniła w całości "nowy" sektor gości na Reymonta.

16:52

Kibice „Białej Gwiazdy” liczą, że formę i passę strzelecką podtrzyma jedyny strzelający dla Wisły w lidze zawodnik, Dudu Biton. Zważając na fakt, że Izraelczyk dostał powołanie do reprezentacji swojego kraju, z pewnością będzie chciał pokazać, że decyzja o podarowaniu mu szansy wystąpienia w barwach Izraela nie była pochopna.

16:52

Od 1997 roku Ruch Chorzów nie potrafi pokonać „Białej Gwiazdy” na jej własnym terenie. Czy uda im się ta sztuka dziś? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach.

16:47

Szykuje się walka także na trybunach. Sektor gości jest szczelnie zapełniony. Wszyscy kibice z Chorzowa mają na sobie identyczne niebieskie koszulki.

16:38

Ławka Ruchu: Pesković, Zieńczuk, Abbott, Smektała, Grzelak, Lisowski i Josl.

16:37

Ławka Wisły: Jovanić, Paljić, Jirsak, Wilk, Lamey, Brud i Iliev.

16:37

Na ławce tylko Ivica Iliev, w wyjściowym składzie za to Andraż Kirm.

16:36

Znamy już składy obu zespołów. W ekipie gospodarzy w wyjściowym składzie bohater "afery" ostatnich dni, Maor Melikson. Jak poradzi sobie z presją i zaprezentuje się przeciwko Niebieskim?