0 : 2
19:50

Za uwagę dziękuje Mariusz Roksela.

96'

Koniec meczu. GKS przegrywa kolejny mecz. Tym razem katem bełchatowian warszawska Legia, która wygrywa w Bełchatowie 2:0 (0:0). Tym samym już na pewno po tej kolejce GKS pozostanie na ostatniej pozycji w tabeli Ekstraklasy.

95'

Borysiuk z wystawionej piłki uderza prosto w mur.

94'

Wolny dla Legii z okolic narożnika pola karnego.

93'

Piłkarze obu drużyn czekają już na koniec meczu.

91'

Wolny dla GKS z boku pola karnego. Centruje Bożok ale wprost na głowy legionistów.

90'

Do II połowy doliczone 3 minuty.

88'

Ostatnia zmiana w Legii. Za Ljuboje wchodzi Górski.

87'

Nieporozumienie Żewłakowa z Wróblem i przed doskonałą okazją stanął Ljuboja. Górą Sapela i obrońcy GKS.

86'

Widać, że na GKS chodzi już tylko najtwardsza publika, ponieważ pomimo niekorzystnego wyniku i zaledwie kilku minut do końca, nikt nie opuszcza stadionu, co nie było normą w poprzednich latach.

84'

Za Gola wchodzi Łukasik.

83'

Mogło być po meczu. Tylko ofiarna interwencja Sapeli ratuje GKS przed kolejną stratą.

83'

GKS już się z tego chyba nie podniesie. Koronkowa akcja Legii. W sytuacji sam na sam Rybus, który spokojnie odgrywa do Radovicia, a ten bez problemów umieszcza piłkę w siatce.

81'

Żyro faulowany pod własnym polem karnym przy próbie rozpoczęcia akcji. Legii nie śpieszy się już z rozpoczęciem.

79'

GKS traci bramkę. Po centrze z rzutu rożnego głową zdobywa Wawrzyniak. Przy takiej ilości stałych fragmentów gry musiało się to tak skończyć.

79'

I jeszcze jeden rożny dla Legii. Już 11 lub 12.

78'

Żyro łokciem uderza Sawale. Obyło się bez kartki.

77'

Wolny dla GKS z okolic narożnika boiska. Centra, główka i ... rozpocznie od bramki Kuciak.

76'

Ostatnia zmiana w GKS. Za utykającego Barana wchodzi Sawala.

75'

Pierwsza zmiana w Legii.

72'

Na spalonym Buzała, który wrócił się na własną połowę po piłkę ...

71'

Kolejny rzut rożny dla Legii wywalczony po rykoszecie. Zaraz po nim jeszcze jeden.

70'

Tuż po zmianie fenomenalna akcja GKS. Kuciak z największym trudem wybija na rzut rożny piłkę!

69'

Mysiak zmienia Popka.

69'

Borysiuk bardzo brutalnie fauluje Bożoka, za co ujrzał kartkę.

68'

Do wejścia w GKS gotowy Mysiak.

67'

Marcin Żewłakow na spalonym. Sędzia powstrzymał się od odgwizdania bo piłkę złapał Kuciak, ale dobra reakcja liniowego.

65'

Wracając do meczu. GKS walczy, Legia walczy. ale poza wspomnianym słupkiem póki co brakowało klarownych akcji.

64'

Mała poprawka. Transparent jest o treści: Chwała Bohaterom Września. Wcześniejsza pomyłka wynika ze słabej widoczności transparentu z mojego stanowiska, w miejscu w którym znajdował się wcześniej.

62'

Wspomniany transparent wraca właśnie na trybunę południową. Po interwencji kibiców, tym razem powiewać będzie przed samym "Młynem"! BRAWO KIBICE!

60'

W między czasie Legia bliska zdobycia bramki. GKS ratuje słupek!

59'

Panie premierze rozumiem walkę z chuliganami i wulgaryzmami, ale co przeszkadza na meczu wiszący transparent upamiętniający bohaterów września '39 roku o treści "Część i chała Bohaterom" który na polecenie delegata zerwała właśnie ochrona?

56'

Wyrównany fragment meczu z dużą ilością walki w środkowej części boiska.

54'

Marcin Żewłakow nie opanował piłki na linii pola karnego Legii. Mogło być naprawdę groźnie.

51'

Kuciak ratuje swój klub przed stratą bramki sparowując piłkę na rzut rożny. Po wznowieniu gry również duży kocioł pod bramką, ale w gąszczu nóg ostatecznie piłka wybita przed pole karne!

49'

Ładna próba wypuszczenia Bożoka na czystą pozycję przecięta przez jednego z obrońców.

48'

Bożok zagrywa do Żewłakowa. Ten drugi traci piłkę ...

46'

Wawrzyniak faulowany. Potrzebni masażyści.

46'

W przerwie jedna zmiana w GKS. Za Leszka Nowosielskiego wszedł Bożok.

46'

I ruszamy z II połową.

18:58

Piłkarze wracają już na murawę.

18:52

Za moment początek II odsłony ostatniego, sobotniego spotkania Ekstraklasy. Czy GKS potwierdzi swoją optyczną przewagę z I połowy? Czy może GKS się odblokuje i wreszcie, ku uciesze swoich fanów zdobędzie po raz drugi w tym sezonie komplet punktów?

45'

Koniec I połowy. GKS remisuje u siebie z Legią 0:0. Z gry więcej mieli dotychczas goście, ale GKS mądrze się broni próbując ustrzelić coś rywalowi.

45'

Do I połowy sędzia dolicza jedną minutę.

45'

Tym razem Ljuboja na spalonym.

44'

Z dystansu uderzał Borysiuk. Ponad bramką Sapeli.

44'

Ni to wrzutka, ni to strzał w wykonaniu Popka. Od bramki rozpocznie Kuciak.

43'

Nowosielski zagrywa prostopadła piłkę do Buzały. Sędzia dopatrzył się niestety spalonego.

43'

I kolejny rożny dla Legii. Wywalczył go aktywny Ljuboja.

40'

Kolejny rożny dla Legii. Goście nie zwalniają tempa i chcą za wszelką cenę zdobyć bramkę jeszcze przed przerwą.

39'

Kanonada na bramkę Sapeli. Pierwsze uderzenie sparowane, drugie oddane przez Jętrzejczyka zablokowane przez obrońców!

39'

Nowosielski traci piłkę na własnej połowie przy próbie wyprowadzenia akcji przez GKS. Legia nie kwapi się jednak z szybkim atakiem.

36'

Bezpośrednie uderzenie z wolnego w wykonaniu Ljuboji zmierzało wprost w okienko. Doskonałą interwencją popisał się Sapela.

35'

Radović faulowany w pobliżu narożnika pola karnego GKS.

34'

Mogła być wzorowa kontra GKS. Niestety piłka zagrana przez Wróbla na lewą stronę minęła zarówno Żewłakowa, jak i Buzałę ...

33'

Młyn pod bramką GKS. Swoich sił w strzałach na bramkę Sapeli próbował najpierw Radović, którego uderzenie zostało zablokowane, a chwilę potem Janek Gol ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

30'

Wróbel uderza na wiwat nie tylko ponad bramką ale i ponad piłkochwytem.

29'

Kolejny rożny dla Legii. Piłka po dośrodkowaniu i główce jednego z legionistów spokojnie ląduje w rękach Sapeli.

27'

Groźnie pod bramką Legii. Kuciak nie porozumiał się z jednym ze swoich partnerów, ale w porę naprawił swój błąd.

28'

Piłkarze GKS mają sporo pretensji do arbitra za jego ostatnie decyzje. Najpierw w złą stronę nakazał wznowić grę z boku boiska, a następnie nie zauważył faulu na jednym z piłkarzy GKS.

27'

Z bardzo dobrej strony pokazuje się w tym meczu młody Leszek Nowosielski, który jak tylko ma przy nodze piłkę od razu robi sporo zamieszania pod bramką gości.

25'

I od razu kolejny rożny dla GKS.

25'

Chyba pierwszy rożny dla GKS w tym meczu. Ale wywalczony po ładnej akcji w której swój udział miał Nowosielski.

24'

Gra już wznowiona.

23'

Na murawie przed własnym polem karnym leży Rybus. Potrzebna jest pomoc masażystów i noszowych.

22'

Mogła być ładna akcja GKS. Nowosielski wywalczył piłkę w środku. Baran próbował zagrywać do Modelskiego, ale niestety podanie zbyt mocne.

22'

Widać sporą różnicę w jakości rozgrywania akcji przez Legię i GKS. Bełchatowianie skupiają się głównie na szybkich rajdach bokami. Goście ze stolicy natomiast mozolnie konstruują akcje już od własnej połowy, przy okazji swoimi zagraniami zadowalając oczy nawet wybrednych kibiców.

19'

Ładnie wypuszczony Rybus wbiega w pole karne. Jego strzał zablokowany w ostatniej chwili. Legia będzie mieć jeszcze wrzut z rogu.

18'

Wrzutka z wolnego nie mija nawet pierwszego obrońcy ...

17'

Buzała fauluje jednego z legionistów na własnej połowie.

16'

Techniczne uderzenie Popka ładnie mija mur, ale jest zbyt lekkie aby zaskoczyć Kusiaka w którego rękach ląduje piłka.

16'

Nowosielski faulowany około 30 metrów od bramki Legii. Póki co obyło się bez kartki, ale bełchatowianie będą mieli dogodną okazję na wrzutkę w pole karne.

15'

Uderzenie głową Ljuboji obok bramki Sapeli. Legioniści cały czas nie mogą się wstrzelić w prostokąt tworzony przez słupki i poprzeczkę.

14'

Wycofanie piłki do Kuciaka. Legia rozpocznie konstruowanie akcji od własnej bramki.

14'

Radović uderza z linii pola karnego. Niestety nadal nie mamy otworzonego wyniku w Bełchatowie. Strzał obok bramki.

12'

Ljuboja faulowany przez Lacicia około 40 metrów od bramki Sapeli.

11'

Marcin Żewłakow osamotniony na szpicy GKS.

10'

Ładna akcja GKS na prawej stronie. Seria dokładnych podań z klepki. Niestety uderzenie Szmatiuka wysoko ponad bramką.

7'

Z niesamowitą łatwością piłkarze Legii wymieniają podania pod polem i w samym polu karnym GKS. Na szczęście dla bełchatowian uderzenie zablokowane ale goście z Warszawy będą mieć jeszcze rzut rożny.

6'

Samotna akcja Wróbla, podejście pod pole karne Kuciaka, ale uderzenie bardzo niecelne.

6'

Buzała fauluje Wawrzyniaka wychodzącego z piłką. Tylko dzięki temu że faul był jeszcze na połowie Legii, Buzała nie ujrzał kartki.

4'

Baran ściga się z Radoviciem o piłkę. Defensor GKS wybija futbolówkę w aut.

3'

Drobne nieporozumienie pod bramką GKS i Łukasz Sapela wybija piłkę w aut.

3'

Wróbel rozpoczyna z rzutu wolnego po faulu na Popku. Centra w pole karne, ale piłkę piąstkuje Kuciak.

1'

Pierwsze próby ataku w wykonaniu gospodarzy.

1'

Rozpoczynają goście.

17:57

Piłkarze wychodzą na murawę. Zawodnicy wyprowadzani są przez młodych adeptów piłkarskich z rocznika 1999-2000.

17:53

Porównując próbki dopingu z obu stron stadionu, legioniści będą mogli czuć się dzisiaj jak na swoim własnym stadionie.

17:51

Zaledwie około 200-250 osób, z czego większość na centralnych sektorach, na największej, górującej nad obiektem trybunie południowej.

17:49

"Jesteśmy zawsze tam ...". Kibice Legii szykują się do dopingu w trakcie dzisiejszego spotkania. "Młyn" na którym zasiadają dopingujący kibice GKS póki co jeszcze niemal świeci pustkami.

17:48

I tak jak wiele osób się spodziewało. GKS Bełchatów rozpoczyna dzisiejszy mecz z pozycji "Czerwonej Latarni", ponieważ Zagłębie Lubin pokonało u siebie Łódzki Klub Sportowy 2:1.

17:38

Dzisiejszy mecz, dla obu zespołów ma byś spotkaniem na przełamanie. Zarówno GKS jak i Legia przegrywali swoje ostatnie spotkania. W dużo gorszej sytuacji jest obecnie jednak drużyna gospodarzy, która po zwycięstwie Cracovii w Zabrzu znalazła się w strefie spadkowej, wyprzedzając jedynie Zagłębie Lubin. Klub z Lubina prowadzi jednak właśnie w meczu z ŁKS 2:1, a do końca spotkania pozostały zaledwie sekundy.

17:29

Mimo wszystko, najbardziej zagorzali kibice robią wszystko aby zachęcić mieszkańców do przyjścia na mecz.

Dzisiaj od wczesnych godzin południowych, w centralnym punkcie miasta zorganizowali "Piknik rodzinny z GKS", podczas którego można było wyrobić karty kibica, zakupić pamiątki, czy spotkać się w miłym gronie i porozmawiać z piłkarzami.

Przewidziane były również atrakcje dla najmłodszych fanów. Konkursy, możliwość spróbowania swoich sił przy malowaniu transparentów, mini-mecze, czy inne atrakcje przy których dzieciaki miały sporo zabawy.

17:25

Jedna z ostatnich pozycji w tabeli oraz fatalna postawa bełchatowskich piłkarzy skutecznie odstrasza potencjalnego widza od przyjścia na stadion. W Bełchatowie, co podkreślają niemal wszyscy fani, kuleje promocja klubu i samych spotkań, a sytuacji z frekwencją nie poprawiają wprowadzone od tego sezonu, obowiązkowe Karty Kibica.

17:24

Wracając do tematu kibiców. Nie mamy co dzisiaj spodziewać się raczej powalającej frekwencji. Od początku bieżącego sezonu stadion GKS nie zapełnił się nigdy powyżej 4 tyś widzów. Zapewne nie inaczej będzie dzisiaj i to nawet pomimo tak medialnego przeciwnika jakim jest Legia.

17:22

W tym momencie na murawie pojawili się pozostali piłkarze obu drużyn.

17:22

Mamy dzisiaj idealną pogodę do gry w piłkę. Temperatura powietrza wynosi około 20 stopni, a nad trybuną zachodnią (najniższą) bełchatowskiego obiektu góruje zachodzące słońce. Na obiekcie póki co garstka kibiców gospodarzy. Sektor gości natomiast powoli się zapełnia.

17:20

Na murawie pojawili się obaj bramkarze GKS oraz trener Robakiewicz. Od pewnego czasu rozgrzewali się również goalkeeperzy Legii.

17:19

GKS Bełchatów wystąpi w strojach białych. Podopieczni Macieja Skorży w zielono-biało-zielonych trykotach.

17:18

Legia Warszawa: Kuciak, Jędrzejczyk, Żewłakow, Gol, Wawrzyniak, Borysiuk, Komorowski, Wolski, Ljuboja, Rybus, Radović.

W rezerwie Legii: Skaba, Ventura, Kiełbowicz, Górski, Żyro, Łukasik.

17:16

GKS Bełchatów: Sapela, Modelski, Szmatiuk, Lacić, Popek (k), Baran, Fonfara, Wróbel, Nowosielski, Buzała, Żewłakow.

W rezerwie GKS: Budziłek, Tanevski, Mysiak, Sawala, Wroński, Bożok, Kuświk.