Koniec spotkania. Zagłębie wygrało z Górnikiem 2:1.

Roman Sloboda zastępuje Małkowskiego.

86'

Odblokował się Sernas. 2;!

84'

Sam na sam mógł wyjść Zieliński, ale pogubił się i stracił dobrą okazję na zdobycie bramki.

82'

Nieładne zachowanie kibiców z Lubina, Wrzucone kilka rac na płytę boiska i mamy przerwę w meczu.

80'

Sernas za Woźniaka.

78'

Brakuje już chyba sił zawodnikom jednej i drugiej drużyny, piłkarze chyba są już na wakacjach.

72'

Schodzi Wodecki. W jego miejsce Paul Thomik.

72'

Łukasz Hanzel wchodzi w miejsce Abwo.

71'

Magiera z rożnego na głowę Telichowskiego i mamy remis.

67'

Do wszystkich czytających: Jest nas dziś na serwisie naprawdę sporo, wszystkie mecze trwają, przez co czasem mam problem z dodaniem komentarza - siła wyższa. Pozdrawiam.

65'

Woźniak po podaniu Pawłowskiego był w dobrej sytyacji, ale pewnie piłkę złapał Skorupski.

60'

Jak zwykle najaktywniejszy wśród zabrzan jest Nakoulma, ale jak na razie robi najwięcej wiatru, choć w ten drugiej połowie, to zabrzanie przejęli inicjatywę.

55'

Pawłowski w swoim stylu przełożył na prawą nogę, pocelował po długim słupku, ale pomylił się o centrymetry.

54'

Nakoulma wyłuskał piłkę od Pawłowskiego, przebiegł przez pół boiska i źle dograł do partnera.

49'

Telichowski ukarany za faul na Abwo.

48'

Wodecki zza pola karnego, ale tylko postraszył lubinian tym uderzeniem.

46'

Rozpoczeli goście.

45'

Koniec pierwszej części.

43'

Znakomitą okazję miał Małkowski, ale źle zachował się pomocnik lubinian.

38'

Abwo z lewej nogi, obok słupka.

33'

Nie klei się gra Górnikom, póki co dużo lepsze wrażenie sprawia Zagłębie Lubin i to ono wygrywa, ale do zakończenia meczu jeszcze sporo czasu.

33'

Zieliński za Płonkę.

27'

Pawłowski i piłka po rykoszecie minimalnie mija bramkę Górników.

26'

Woźniak znakomicie obsłużył Małkowskiego, ale ten uderzył wprost w bramkarza.

24'

Uderzenie Rakowskiego, ale tylko do statystyk, to nie mogło nastraszyć zabrzan.

19'

Pawłowski do Małkowskiego i bramka dla Zagłębia!

17'

Woźniak mocno, po ziemi, wprost w bramkarza.

15'

Dobrze z kontraatakiem wychodziło Zagłębie, ale za daleko piłkę wypuścił sobie Abwo.

12'

Strzelał Nakulma, piłka dotknęła jeszcze Rymaniaka i centymetry dzieliły zabrzan od bramki.

8'

Abwo wyprzedził Magierę, dośrodkował po ziemi, ale nikt z kolegów nie zdążył za akcją.

7'

Póki co gra toczy się w środku boisko, da się lekko wyczuć ze stawka spotkania jest symboliczna.

4'

Costa do Abwo i pomylił się czarnoskóry pomocnik lubinian.

2'

Dziś od pierwszej minuty w Zagłębiu, waleczny wychowanek Woźniak.

1'

Rozpoczęli, w całej Polsce, w tym samym czasie.

16:56

Za niespełna 5 minut rozpocznie się ostatnia kolejka Ekstraklasy. Spotkanie Zagłębia z Górnikiem jest spotkaniem nie tylko o prestiż, ale i o pieniądze, które można otrzymać zajmując jak najwyższe miejsce w tabeli. Oczywiście dziś cała Polska spogląda w stronę Krakowa, gdzie Śląsk ma 90 minut,a by wygrać z Wisłą i zdobyć drugi w historii tytuł mistrza Polski.

16:39

Ławka rezerwowych Górnika: Norbert Witkowski, Michael Bemben, Daniel Barbus, Maciej Bębenek, Paul Thomik, Michał Zieliński, Szymon Sobczak.

16:39

Ławka rezerwowych Zagłębia: Kanrad Forenc, Elton Lira, Roman Sloboda, Łukasz Hanzel, Kamil Wilczek, Patryk Rachwał, Darvydas Sernas.

16:35

Witamy w relacji live z Lubina, gdzie miejscowe Zagłębie podejmuje Górnik Zabrze.