Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
20:43

20:42

90'

Horror w końcówce dla wrocławskich kibiców. Wisła oddała kilka strzałów w końcówce, które fantastycznie wybronił Kelemen. Piłkarze WKSu tańczą teraz na środku boiska. Zasłużyli na to. Fantastyczny sezon Śląska Wrocław, który w wyścigu ślimaków dotarł pierwszy do mety.

90'

WKS ŚLĄSK WROCŁAW MISTRZEM POLSKI!!!!

90'

Dariusz Sztylka za Łukasza Gikiewicza. Za kilka chwil Śląsk zacznie świętować.

90'

Ależ szansa dla Wisły. Rojewskiemuy zabrakło centymetrów, aby dojść do dośrodkowania Meliksona.

89'

Wisła bije głową w mur. Przed chwilą Melikson chciał nabrać arbitra na jedenastke, nurkując przed bramką Kelemena.

88'

Melikson padł w polu karnym. Sędzia pozostał nie wzruszony. Chyba w tej sytuacji arbiter miał racje.

87'

Łukasz Rojewski zastępuje Gargułę.

86'

Małecki centruje w pole karne. Najwyżej w polu karnym skoczył golkiper Śląska.

83'

Socha wchodzi na boisko za Waldemara Sobote

83'

Jirsak uderza z ponad 30 metrów. Próba Czecha nie sprawia problemów bramkarzowi Śląska

81'

Andraż Kirm wchodzi w miejsce Cezarego Wilka.

81'

Ale będzie końcówka w Krakowie. Wołczek otrzymuje drugą żółtą kartkę!

79'

Małecki uderzał zza pola karnego. Kelemen pewnie łapię piłkę.

78'

Śląsk bardzo mądrze się broni. Wisła jak na razie nie może znaleźć sposoby na skomasowaną defensywę WKSu

75'

Melikson groźnie centrował piłkę w pole karne. Na miejscu był Kaźmierczak.

73'

Kaźmierczak próbował zaskoczyć bramkarza Wisły atomowym uderzeniem z 40metrów. Zabrakło kilku centymetrów.

72'

Cetnarski wchodzi za Diaza.

70'

Śląsk gra już bardzo cofnięty. Broni całą jedenastką na własnej połowie.

67'

Na trybunie kibiców Wisły widnieje transparent: Fuck Euro

62'

Wiślacy po stracie bramki wzięli się za atak. Gospodarze rozgrywają atak pozycyjny.

55'

W Krakowie cały stadion świętuje mistrzostwo dla Śląska, tymczasem w Chorzowie trybuny zamarły, po ty jak spiker podał informacje o golu dla Śląska.

52'

GOOOOOOOOOOOLLL! Śląsk Wrocław mistrzem Polski. Chyba nikogo nie zdziwi to, w jaki sposób wrocławianie zdobyli gola. Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Mila, a bramkę główką zdobył Rok Elsner.

52'

Elsner uderzył głową nie do obrony. Jovanic był bez szans. Śląsk co raz bliżej mistrzostwa!

49'

Kartonik dla Wołczka.

46'

Za kontuzjowanego Pareikę wchodzi do bramki Milan Jovanić.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

18:09

Obie jedenastki meldują się już na murawie.

17:58

Nad stadionem pojawiła się tęcza, oby to była oznaka atrakcyjnej drugiej połowy meczu.

17:51

Pierwsza połowa jest bardzo wyrównana. Piłkarze Wisły tak jak zapowiadali walczą o każdą piłkę. Śląsk w drugiej połowie musi ruszyć śmielej do przodu, gdyż w tej chwili w tabeli wyprzedza ich chorzowski Ruch.

45'

Daniel Stefański kończy pierwszą część gry.

45'

Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Patrik Mraz.

44'

Garguła uderza mocno po krótkim słupku Kelemena, jednak golkiper Śląska radzi sobie z tym strzałem.

39'

Tempo spotkania osłabło. Piłka rozgrywana jest przeważnie w środku pola. Ciekawiej jest za to na trybunach, gdzie kibice prowadzą niesamowicie głośny doping.

35'

Mila zagrywał z rzutu wolnego zbyt głęboko. Pewnie piłkę wyłapał Pareiko.

31'

Wcześniej żółtą kartką ukarany został Łukasz Gikiewicz.

31'

Kaźmierczak podawał po ziemi do Wołczka, który został zablokowany przez jednego z obrońców.

29'

Wołczek faulowany z boku pola karnego. Będzie groźny rzut wolny.

27'

Po drobnych problemach technicznych wracamy z relacją. A działo się dużo. Najpierw fantastyczna okazję mieli wiślacy. Kelemen cudem wybronił strzały Meliksona i Garguły. Potem akcja przeniosła się drugą część boiska. Zza pola karnego uderzał Diaz, piłkę próbował dobijać Sobota, lecz Pareiko popisał się dobrą interwencją.

21'

Fantastyczna akcja wrocławian! Kaźmierczak puszcza crossa do Soboty ten zgrywa do Diaza, a ten uderza w Pareike.

19'

Mila mocno uderza z dystansu. Pareiko z kłopotami paruje piłkę.

18'

Mila uderza mocno z dystansu. Pareiko z kłopotami wybija piłkę.

17'

Szybki atak Śląska zakończony niecelnym prostopadłym podaniem do Diaza.

15'

Małecki po wrzutce Meliksona uderza z woleja. Bardzo niecelnie.

14'

Firmowe zagranie Śląska. Mila z wolnego na głowę Kaźmierczaka, ten przedłużył do Gikiewicza,tym razem napastnik WKSu nie trafił w bramkę.

12'

Michał Czekaj ukarany żółtą kartką

11'

Wisła utrzymuje się przy piłce z dala od bramki Kelemena.

9'

Pierwszy celny strzał meczu! Gikiewicz poradził sobie w pojedynku z Jirsakiem, lecz uderzył wprost w bramkarza Wisły.

7'

Groźna sytuacja. Genkow w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się najlepiej, jednak jego strzał zablokował Celeban.

5'

Kaźmierczak centruje na głowę Soboty, lecz niski pomocnik nie trafia czysto w piłkę.

4'

Niecelne zagranie Meliksona do wybiegającego na czystą pozycję Garguły.

2'

Śląsk zaczął spotkanie ustawiony bardzo wysoko.

2'

Sobolewski pewnie wybija piłkę po zagraniu Kaźmierczaka.

1'

Po małym zamieszaniu rozpoczyna WKS!

17:00

Zmiana stron boiska i już zaraz zaczynamy.

16:58

"Jak długo na Wawelu..." rozbrzmiewa na R22.

16:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę.

16:51

Pod dach stadionu przy ulicy Reymonta wędruje koszulka Henryka Maculewicza, byłego zawodnika Białej Gwiazdy i reprezentacji Polski.

16:49

Doping kibiców Śląska robi wrażenie. "Mistrzostwa Polski nadszedł czas, ten piękny czas..." śpiewają kibice WKSu

16:46

Na stadionie w Krakowie jest dziś około pięciu tysięcy kibiców z Wrocławia. Właśnie tyle biletów rozeszło się w stolicy Dolnego Śląska w kilka dni.

16:45

Piast i Smok Wawelski - maskotki grających dziś drużyn całkiem nieźle radzą sobie z piłką przy nodze. Grają tak zwaną "klepę" na środku boiska.

16:36

Wiadomo, że kibice Wisły i Śląska sympatyzują ze sobą, ale kogo to będzie obchodziło na boisku? Wydaje mi się, że to będzie dla nas najtrudniejszy mecz w tym sezonie – przyznał przed spotkaniem Piotr Ćwielong

16:33

Trener Probierz po przegranym w kompromitującym stylu meczu w Zabrzu zawiesił czwórkę piłkarzy: Lameya, Palijca, Jaliensa oraz Bitona. Były trener Arisu Saloniki zarzucił obcokrajowcom brak zaangażowania. Drugą szansę otrzymał dziś jedynie Palijc, który dostał pozwolenie na treningi z pierwszą drużyną.

16:29

To spotkanie chcemy zagrać na sto procent i wygrać, bez względu na to, w jakim składzie wyjdziemy - mówił Michał Probierz na przedmeczowej konferencji prasowej

16:28

Przed spotkaniem pojawiały się głosy mówiące o możliwym odpuszczeniu tego meczu przez Białą Gwiazdę. Między innymi, dlatego, że kibiców obu drużyn łączy wieloletnia zgoda. Piłkarze i trener stanowczo jednak się od tego odcinają i zapowiadają walkę na 100%

16:25

Ławki rezerwowych. Wisła: Jovanic, Kirm, Rojewski, Szewczyk, Brud, Arian, Stanek. Śląsk: R.Gikiewicz, Cetnarski, Pietrasiak, Voskamp, Sztylka, Socha, Wasiluk

16:24

Choć do meczu jeszcze prawie czterdzieści minut, kibice dopingują już wspólnie obie jedenastki.

16:22

Jeżeli Śląsk zwycięży dziś w Krakowie, nie musząc oglądać się na pozostałe wyniki zostanie mistrzem Polski!

16:20

Już dziś w stolicy Małopolski najważniejsze spotkanie sezonu! Wszystko może wyjaśnić się w Krakowie. Czy Śląsk Wrocław zdobędzie po raz drugi w swojej historii mistrzostwo kraju? Zapraszamy do śledzenia naszej relacji Live.