Ruch ChorzówRuch Chorzów
2 : 1
lechiaLechia Gdańsk
94'

KONIEC SPOTKANIA! Ruch Chorzów Wicemistrzem Polski. Gratulacje za grę, mecz mógł się podobać. Dziękujemy także za to, że byliście z nami w czasie tej relacji i zapraszamy na następny sezon.

90'

Wojciech Grzyb wchodzi na ostatnie sekundy za Janoszkę.

87'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Oklaskiwany na stojąco Arek Piech schodzi z boiska a wchodzi obrońca - Łukasz Burliga.

83'

Goooooool! Sebastian Madera na 2:1! Lechia goni gospodarzy

82'

Dynamiczne wejście Szyndrowskiego w pole karne gości. Minął rywala a następnie jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców Lechii Gdańsk.

78'

Nieudane wykonanie rzutu rożnego jednak jest rzut wolny tuż przed polem karnym. Strzelał Gabor Straka jednak około 2-3 metrów ponad poprzeczką.

77'

Rzut rożny dla Ruchu Chorzów. Oczywiście Zieńczuk!

75'

Jakub Kosecki pojawia się za Adama Dudę.

74'

Na spalonym Piech

72'

Abbott wchodzi za Jankowskiego.

71'

Kamil Poźniak za Pawła Nowaka

70'

Marek Zieńczuk uderzał z 14 metrów, ale mocno niecelnie.

68'

Jankowski uderzał z 20 metrów, ale Małkowski pewnie chwyta piłkę.

64'

Traore przez moment zwijał się z bólu, ale już może kontynuować grę.

63'

Szyndrowski wystawił piłkę Piechowi, który minimalnie chybił z pięciu metrów

59'

Kosecki zagrał prostopadłe podanie do Traore, ale Pesković w ostatniej chwili uprzedził reprezentanta Burkina Faso.

55'

Patryk Tuszyński minął trzech rywali, jednak za długo zwlekał ze strzałem i nie trafił w bramkę

54'

Arkadiusz Piech uderzał z 14 metrów, ale źle uderzył i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

52'

Piłkarze Lechii od początku drugiej połowy mają problem, by załapać odpowiedni rytm, czego przykładem było fatalnie podanie Madery do Deleu... piłka zatrzymała się na aucie

49'

Początek drugiej połowy bez większych emocji.

46'

Za Rafała Janickiego wszedł Patryk Tuszyński.

46'

Początek drugiej połowy, gramy!

45'

Paweł Pskit zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie.

45'

Nowak dośrodkował w kierunku Traore, ale za głęboko i pewnie chwyta Pesković.

40'

Janoszka wywalczył rzut rożny, który wykonał Zieńczuk, dośrodkował na głowę Stawarczyka, ale ten próbował także podać głową i nie trafił do żadnego z partnerów.

36'

Wymiana podań między Traore a Koseckim, ale po złym podaniu tego drugiego tracą piłkę.

34'

Straka uderzył zza pola karnego i piłka minimalnie minęła słupek gdańskiej bramki. Małkowski stał jak wryty i tylko patrzył na toczącą się piłkę

33'

Dośrodkowanie Nowaka z rzutu wolnego nie zostało wykorzystane przez jego partnerów.

31'

Pietrowski uderzał z 20 metrów, jednak zabrakło celności zawodnikowi Lechii.

29'

Maciej Jankowski mógł z dwóch metrów podwyższyć prowadzenie, ale nie trafił w piłkę.

26'

Przedzierał się w pole karne Lewczuk, ale został zablokowany na szesnastym metrze

23'

Dzięki bramkom Straki i Piecha, Ruch na obecną chwilę jest mistrzem Polski, gdyż Śląsk Wrocław wciąż remisuje z Wisłą.

22'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! GABOR STRAKA STRZAŁEM Z 18 METRÓW TRAFIŁ TUŻ PRZY SPOJENIU SŁUPKA Z POPRZECZKĄ!

18'

W sytuacji sam na sam z Małkowskim z ostrego kąta Arkadiusz Piech strzelił tuż pod nogami Małkowskiego. Asystę zalicza Jankowski.

18'

Gooooooool! Arkadiusz Piech! Ruch prowadzi 1:0!

17'

Strzał Koseckiego z 18 metrów, ale po raz kolejny niecelnie.

16'

Dośrodkowanie Deleu wybite przez Lewczuka na aut.

15'

Dośrodkowanie Janoszki zablokowane przez Maderę i tylko rzut rożny.

15'

Faul Pietrowskiego, ale obejdzie się bez kartki.

14'

Jankowski zagrywał prostopadłe podanie w kierunku Piecha, ale w ostatniej chwili Madera "przeczytał" zamiary napastnika Ruchu.

11'

Arkadiusz Piech wbiegł sam w pole karne, ale ostatecznie jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców.

9'

Dośrodkowanie Jankowskiego z prawej strony mogło wpaść "za kołnierz" Małkowskiego, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

9'

Traore mógł zaskoczyć technicznym strzałem Peskovića, ale uderzył minimalnie obok bramki.

7'

Wydawało się, że Ruch przesadzał z podaniami w polu karnym, strzał Janoszki został zablokowany, ale ostatecznie Zieńczukowi udało się oddać niezły strzał - minimalnie obok prawego słupka.

4'

Zieńczuk mógł pogrążyć swój były zespół, ale źle oddawał strzał i piłka mu się tylko odbiła od nogi. Po chwili poprawił z 20 metrów, ale wysoko nad bramką.

3'

Pierwsze minuty lepiej rozpoczęła Lechia.

1'

Po dośrodkowaniu Pietrowskiego, strzał Koseckiego zablokowany - rzut rożny.

1'

Zaczynamy!

16:59

Piłkarze już wychodzą na murawę, za kilka minut Ruch rozpocznie "batalię" o XV tytuł mistrza Polski!

16:48

Rezerwowi Lechia Gdańsk: Michał Buchalik, Sergejs Kożans, Adam Duda, Kamil Poźniak, Patryk Tuszyński, Łukasz Kasprzycki, Maciej Kostrzewa.

16:46

Rezerwowi Ruch Chorzów: Matko Perdijić, Wojciech Grzyb, Paweł Abbott, Łukasz Burliga, Andrzej Niedzielan, Tomas Josl, Filip Starzyński.

16:41

W Chorzowie nadzieje na mistrzostwo Polski są ogromne. Na powtórnie otwartym obiekcie zasiada już ok. 6000 kibiców, a cały czas dochodzą kolejni. Pogoda idealna do gry w piłkę, nic tylko zdobyć tytuł.

16:40

Witamy w relacji na żywo ze stadionu przy Cichej w Chorzowie, gdzie miejscowy Ruch podejmuje Lechię Gdańsk.