Polonia WarszawaPolonia Warszawa
0 : 4
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
19:57

To nie było zwycięstwo, ale łomot! Zagłębie zagrało bardzo mądrze i skutecznie. Bohaterem spotkania (i kolejki) zostaje Szymon Pawłowski, strzelec czterech bramek dla gości. "Koko, koko, Pawłowski spoko" - można sparafrazować nasz "hit na Euro". Polonia zupełnie bez formy, na dodatek przez 25 minut grała z Łukaszem Teodorczykiem w bramce.

90'

Sędzia nie dolicza nawet minuty do drugiej połowy. Polonia pokonana u siebie przez Zagłębie, i to aż 4:0!

90'

Kibice Polonii opuszczają już trybuny, nie chcą dłużej oglądać tego żałosnego widowiska w wykonaniu ich drużyny.

89'

Polonia zamknięta przez gości w hokejowym zamku we własnym polu karnym. Hanzel uderza z dystansu - niecelnie.

88'

Akcja Sultesa, dośrodkowanie w pole karne, ale Dwaliszwili nawet nie sprawiał wrażenia kogoś, kto chce strzelić na bramkę.

86'

Wilczek ośmiesza defensywę Polonii, po chwili strzela z 18 metrów - nad bramką.

85'

Nie będzie piątej bramki Pawłowskiego. Trener Hapal zlitował się i wpuścił na boisko Wilczka.

82'

Gospodarze załamani, najchętniej zeszliby już pewnie z boiska.

80'

4:0 dla Zagłębia! Nie muszę chyba mówić, kto strzelił.

75'

Mamy zmianę w drużynie gości. Rymaniak za Horvatha.

74'

Pawłowski poluje na czwartą bramkę. Strzela z... 45 metrów, ale baaaardzo niecelnie.

73'

Dzięki przewadze zawodnika to Zagłębie prowadzi teraz grę. Gospodarze cofnięci na własnej połowie.

71'

Gwoli ścisłości, faulowany przez Przyrowskiego był Pawłowski, nie Woźniak. Do końca meczu jeszcze 20 minut, ale bohatera kolejki wszyscy już chyba znamy.

67'

No i mamy hat-tricka! Szymon Pawłowski bezpośrednio z rzutu wolnego, Teodorczyk bez szans.

67'

Zmiana w zespole Zagłębia, Hanzel za Abwo.

65'

Robi się ciekawie. Kontra Zagłębia, Woźniak wycięty przed polem karnym przez Przyrowskiego. Czerwona kartka dla bramkarza, a jako że trener Michniewicz wykorzystał już wszystkie zmiany, jego miejsce między słupkami zajmuje Łukasz Teodorczyk!

64'

Poloniści od kilku minut nie schodzą z połowy gości, ale niewiele z tego wynika.

62'

Dwaliszwili przyjmuje piłkę w polu karnym, ale pomaga sobie ręką. Rzut wolny dla "Miedziowych".

61'

Dobra interwencja Abwo i akcja Polonii zatrzymana na wysokości pola karnego.

60'

"Robert Lewandowski" - skandują kibice Polonii. Chyba tylko oni wiedzą, dlaczego.

59'

I mamy drugą kontrę gości, strzał Rakowskiego z dystansu pewnie broni jednak Przyrowski.

58'

W drugiej połowie Zagłębie cofnęło się do obrony i czeka na kontry. Na razie wyprowadziło jedną, ale zabójczą. Polonia prawie cały czas przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynika.

57'

... i Bruno za Piątka.

56'

Podwójna zmiana w Polonii. Sultes za Brzyskiego....

55'

Strzał Pawłowskiego z linii 16 metrów zablokował Trałka. Po chwili piłka wraca jednak do kompletnie niepilnowanego zawodnika Zagłębia, a ten nie ma problemów z pokonaniem Przyrowskiego.

53'

2:0! Ponownie Szymon Pawłowski!

52'

Mocne uderzenie Teodorczyka zza pola karnego broni Ptak.

50'

Jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, ale bardzo niecelne.

49'

Błyskawiczna rehabilitacja młodego zawodnika Polonii. Dobra wrzutka w pole karne, główkuje Piątek, ale nad bramką.

48'

W pierwszym kontakcie z piłką Pazio "popisał się" tragicznym zagraniem i stratą.

19:05

Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce gospodarze.

19:02

W przerwie jedna zmiana w szeregach Polonii. Pazio za Wszołka.

18:59

Kibice Polonii równie skuteczni jak piłkarze - w przerwie podczas konkursu rzutów karnych celnych strzałów było jak na lekarstwo...

18:52

Może to i lepiej, bo przez pierwsze 45 minut męczyli się nie tylko piłkarze, ale i kibice. Może w drugiej połowie zobaczymy ciekawsze widowisko?

46'

Koniec pierwszej części gry.

45'

Jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

45'

Gromkie brawa na stadionie. Powodem nie gra piłkarzy, ale informacja, że Legia przegrywa w Gdańsku 0:1.

44'

"Zejdźcie z boiska, nie róbcie nam pośmiewiska" - skanduje "Kamienna".

43'

Ależ akcja Dwaliszwiliego! Minął dryblingiem dwóch obrońców, po starciu z trzecim padł w polu karnym. Sędzia uznał jednak, że Gruzin symuluje i upomniał go żółtą kartką.

41'

Pawłowski z 20 metrów - mocno, ale na posterunku był Przyrowski.

40'

Piłka szuka Teodorczyka w polu karnym. Kolejny strzał kolegi z zespołu trafia w plecy młodego napastnika. Tym razem uderzał Dwaliszwili.

39'

A teraz cała drużyna gości w swojej "szesnastce". Rzut wolny dla Polonii z około 20 metrów - strzela Wszołek, tuż przy słupku, ale zbyt lekko. Ptak broni bez trudu.

38'

Zagłębie cofa się do obrony, dziewięciu zawodników w pomarańczowych koszulkach w okolicy własnego pola karnego.

37'

Nhamoinesu wybija piłkę efektowną przewrotką, brawa za to zagranie rozlegają się nawet z sektorów kibiców Polonii.

35'

Brzyski dośrodkowuje w pole karne i z problemami broni Ptak! Aut dla gospodarzy.

34'

Błąd obrony Polonii, Woźniak wpada w pole karne, ale strzela obok bramki.

34'

Mocny strzał Trałki z 25 metrów trafia wprost w Teodorczyka.

33'

Na innych stadionach sporo niespodzianek, przypominamy o naszej Multirelacji LIVE!

32'

Faul Brzyskiego w okolicach linii środkowej.

30'

Chwila przerwy na uzupełnienie płynów przez piłkarzy. Upał daje się dziś im we znaki.

29'

"Fans KSP": trudno powiedzieć, Kamienna zapełniona mniej więcej w 2/3, na Krytej chyba prawie komplet.

28'

Fantastyczne podanie Pawłowskiego do Rakowskiego, ale sytuację wyjaśnił Jodłowiec.

24'

Gra trochę siadła, ten fragment meczu to w większości bezwładna kopanina w środku pola.

21'

Wrzutka Baszczyńskiego z prawej strony pada łupem Ptaka.

20'

do komentatora: Zagłębia kilkadziesiąt, max 100 osób. Nie prowadzą dopingu, więc głośniejsza Polonia.

16'

Było blisko! Brzyski z wolnego tuż obok bramki Zagłębia.

16'

Faul Horvatha na Teodorczyku, obrońca gości powinien uważać - ma już na koncie żółtą kartkę.

15'

Niezła akcja Cotry lewą stroną. Podanie do Teodorczyka za plecy, ale do piłki dobiegł Piątek. Uderzenie polonisty metr nad bramką Ptaka.

14'

"Mistrza już mamy, na Ligę Mistrzów czekamy" - szydzą kibice z Kamiennej.

13'

I jeszcze raz "Przyroś" w roli głównej. Jego fatalne podanie do obrońcy wędruje na aut.

12'

Dobre podanie Abwo do Pawłowskiego, ten mimo asysty obrońcy zdołał uderzyć na bramkę. Przyrowski popełnia błąd i piłka po jego rękawicy wpada do siatki!

11'

Gol dla gości! Szymon Pawłowski!

9'

Rakowski ładnie wbiegał prawą flanką, ale przekombinował i stracił piłkę.

8'

Bardzo ostre wejście Baszczyńskiego w środku pola. Za faul na Małkowskim obrońca Polonii ukarany żółtym kartonikiem.

6'

Fatalne dośrodkowanie Brzyskiego.

6'

Faul Horvatha na dynamicznie wbiegającym lewą stroną Rakowskim. Żółta kartka.

5'

Na razie obie drużyny nie forsują zbytnio tempa. Dużo strat i niedokładności z obu stron.

3'

Ładne prostopadłe podanie Pawłowskiego do Woźniaka, ale napastnik gości pogubił się w dryblingu.

1'

Zagłębie próbuje atakować skrzydłami, poloniści nie mają problemów z przerwaniem akcji.

18:01

Zaczynają goście.

17:59

Z okazji święta 3 maja wysłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Już za chwilę początek spotkania.

17:57

Zawodnicy obu drużyn już na boisku.

17:56

Zdajemy sobie sprawę, że niewiele zależy już od nas. Nawet nasze dwa zwycięstwa mogą nie dać nam miejsca gwarantującego grę w pucharach. Jeszcze przed meczem z Ruchem wszystko było w naszych rękach, ale dziś już nie jest. Chcemy jednak pokazać się z jak najlepszej strony w ostatnim meczu przy Konwiktorskiej. W Poznaniu zagraliśmy przyzwoicie, ale zabrakło skuteczności, nie strzeliliśmy goli i przegraliśmy. Mam nadzieję, że teraz, pomimo tego, że nie będzie grał Çani, nasi napastnicy spiszą się zdecydowanie lepiej i zdobędą kilka bramek.

- zapowiadał przed meczem Michniewicz w rozmowie z oficjalną stroną Polonii.

17:53

Dodatkowym smaczkiem dzisiejszego meczu jest fakt, że obecny trener Polonii, Czesław Michniewicz, prowadził w przeszłości Zagłębie. W 2007 roku zdobył z tą drużyną mistrzostwo i Superpuchar Polski.

17:51

Dotychczasowy bilans spotkań między Polonią i Zagłębiem jest niekorzystny dla gospodarzy (8-5-12, bramki 27-28). Ostatni mecz rozegrały one 18 listopada ubiegłego roku w Lubinie. Po bramce Mouhamadou Traore "Miedziowi" wygrali 1:0.

17:49

Wszystkie spotkania przedostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozpoczynają się dziś o 18, zapraszamy do śledzenia naszej Multirelacji LIVE!

17:46

Rezerwowi Zagłębia: Forenc, Lira, Sernas, Rymaniak, Hanzel, Rachwał i Wilczek.

17:45

Na ławce rezerwowych Polonii zasiądą dziś Gliwa, Mynar, Pazio, Sadlok, Tosik, Sultes i Bruno Coutinho.

17:45

Witam serdecznie ze stadionu przy ulicy Konwiktorskiej, gdzie już za około 20 minut rozpocznie się mecz między Polonią i Zagłębiem Lubin. Na śledzenie relacji zaprasza Tomasz Dębek.