Koniec meczu! Górnik Zabrze wygrał z Wisłą Kraków 2:0!

Tomas Jirsak - za przepychankę z Marciniakiem

90'

Mateusz Arian w miejsce Radosława Sobolewskiego

87'

Wilk "zawiesił" piłkę w polu karnym, gdzie najwyżej wyskoczył Biton i strzelił głową, jednak za lekko

85'

Nakoulma wpadł w pole karne z lewego skrzydła, ale jego rajd zatrzymał sędzia, bo wcześniej faulował Jaliensa

81'

Wisła wciąż nie ma pomysłu jak ograć defensywę Górnika, która radzi sobie bardzo dobrze i nie popełnia błędów. Trener Probierz tylko łapie się za głowie po niektórych zagraniach jego podopiecznych

78'

Paljić wykonywał z prawej strony rzut wolny i zrobił to fatalnie, bo strzelił nad poprzeczką

75'

Uderzenie Małeckiego z wolnego prosto w ręce Skorupskiego

74'

Michał Bemben za Krzysztofa Mączyńskiego

72'

Przedzierał się środkiem Wilk i ograniu dwóch piłkarzy Górnika, w końcu został sfaulowany

68'

Adam Marcinik za Arkadiusza Milika

67'

Dośrodkowanie Magiery z rzutu wolnego, Milik uciekł Genkowowi i dołożył umiejętnie nogę, pokonując Pareikę

66'

Goooool! Arkadiusz Milik na 2:0!

65'

Łukasz Garguła zmieniony przez Davida Bitona

63'

Marcin Wodecki za Michała Zielińskiego

62'

Michał Pazdan - po faulu na Gargule

59'

Zieliński przekombinował przy linii bocznej z dryblingiem i stracił piłke

56'

Parieko z trudem odbił strzał z ponad 20 metrów Przybylskiego

55'

Zamieszanie pod bramką Wisły, piętką próbował uderzać Lamey, ale został zablokowany, a wszystko zakończył niecelnym uderzeniem Sobolewski

52'

Dwie okazje dla Górnika! Najpierw po strzale Mączyńskieg kiksie Lameya z trudem piłkę sparował Parieko, a po chwili w świetnej sytuacji Nakoulma uderzył obok słupka

50'

Szansa dla Wisły! Jednak strzał Jirsaka po podaniu Garguły z piątego metra prosto w Skorupskiego i do tego jeszcze anemiczny

49'

Genkow nie strzelił rzutu karnego! Skorupski złapał pewnie piłkę! A sędzia podyktował jedenastkę po faulu Olkowskiego na Paljiciu

47'

Pierwsza ofensywa akcja gości, zakończona niecelnym podaniem Jirsaka w pole karne do Genkowa

46'

Początek drugiej połowy

45'

Koniec pierwszej połowy! W Zabrzu do przerwy Górnik prowadzi 1:0 z Wisłą Kraków

45'

Centra Małeckiego z rzutu rożnego prosto w ręce Skorupskiego

44'

Mączyński krótko z rzutu rożnego do Olkowskiego, który strzelił bardzo niecelnie, wysoko nad bramką

41'

Dośrodkowanie Magiery z lewej strony zatrzymało się na poprzeczce, jednak Parieko kontrolował sytuację

40'

Parieko znowu uratował Wisłę! Tym razem obronił strzał z bliska Milika

39'

Nakoulma ograł w łatwy sposób Jaliensa i Lameya, zagrał "klepkę" z Milikiem i całą akcję zakończył minimalnie niecelnym strzałem w długi róg

38'

Wypiąstkował piłkę nie do końca pewnie Skorupski po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale dobrze współpracowali z nim obrońcy Górnika i oni wyjaśnili sytuację w polu karnym gospodarzy

37'

Adam Danch - za faul na Gargule

34'

Nakoulma sfaulował na linii pola karnego Paljicia i piłkarz Górnika nie zgodził się z taką decyzją

32'

Andraż Kirm za Daniela Bruda

30'

Magiera mierzył z wolnego po długim rogu w okienko krakowskiej bramki, ale uderzył obok słupka

29'

Kew Jaliens - za faul na Nakoulmie

27'

Górnik w natarciu! Centra Zielińskiego na głowę Nakoulmy, który jednak nie zdołał oddać celnego strzału. Po chwili dośrodkowanie z prawej strony Olkowskiego, ale za mocne. Mają sporo problemów goście w obronie

24'

Fatalny błąd Lameya i strata piłki w środku pola, wykorzystał to Pazdan i długą piłką "uruchomił" na prawej stronie Nakoulmę. Ten wyszedł sam na sam Pareiką, ale przegrał pojedynek z Estończykiem

21'

Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Jirsaka z wolnego i piłka odbiła się od poprzeczki!

20'

Lamey podbiło wysoko piłkę we własnym polu karnym i po chwili była już w rękach Pareiki, któremu jeszcze próbował przeszkadzać Zieliński

18'

Nakoulma przyjął piłkę przy linii końcowej boiska, spojrzał w pole karne, tam świetnie wbiegał Przybylski i dostał dokładne podanie od reprezentanta Burkina Faso. Przybylskiemu w tej sytuacji nie pozostało nic jak tylko dołożyć nogę i z bliska pokonać Pareikę

17'

Gooooool! Mariusz Przybylski na 1:0 dla Górnika!

14'

Dwa razy centrował z rzutu rożnego Paljić, ale w obu przypadkach łatwo zabrzanie poradzili sobie z tymi dośrodkowaniami

12'

Kolejna długa piłka do Genkowa, ponownie za mocno i Bułgara uprzedził bez problemów Skorupski

10'

Na spalonym był Małecki według sędziego, bo w rzeczywistości skrzydłowy Wisły był w linii z obrońcami Górnika

7'

Olkowski prawą stroną próbował przedzierać się w pole karne Wisły, ale zatrzymany przez Pajlicia

4'

Skorupski szybszy przy piłce niż pędzący co sił do przodu Genkow. Bułgar nie miał żadnych szans w tym pojedynku

3'

Wiślacy wykonywali dwa rzuty rożne, jednak nie stworzyli zagrożenia pod bramką Skorupskiego.

2'

Pierwszą akcję prezprowadzili zawodnicy Górnika Zabrze. Próbowali przedostać się prawą stroną boiska. Akcja zatrzymana przez defensorów Wisły.

18:01

Pierwszą połowę rozpoczną zawodnicy Białej Gwiazdy.

1'

Zaczynamy mecz!!

18:00

Piłkarze obu zespołów są już na boisku. Za chwilę rozpocznie się spotkanie!

17:47

Wisła - rezerwa Jovanić - Nunez, Kirm, Biton, Szewczyk, Arian, Iliev

17:46

Górnik - rezerwa Witkowski - Bębenek, Wodecki, Marciniak, Bemben, Barbus, Płonka

17:41

Górnik walczy z Wisłą bezpośrednio o siódme miejsce w lidze i przed tym meczem traci do krakowian cztery punkty. "Biała Gwiazda" natomiast ma realne szanse na szóstą pozycję, bo ma tylko jedno "oczko" mniej od Polonii Warszawa

17:40

Witamy ze stadionu w Zabrzu! Górnik żegna się dzisiaj ze swoimi kibicami i ostatni mecz w tym sezonie zagra z Wisłą Kraków