Koniec spotkania! Górnik zasłużenie pokonał Podbeskidzie 3:0!

Spróbowało jeszcze Podbeskidzie, ale dobrze w bramce Witkowski.

90'

Barbus dostał piłkę przed polem karnym, ale chyba zjadła go trochę trema, bo fatalnie skiksował.

89'

Barbus dostał prostopadłą piłkę, lecz w wyścigu do niej szybszy był bramkarz Podbeskidzia. W końcówce Górnik cały czas w natarciu.

87'

Michał Zieliński opuszcza boisko, w jego miejsce debiutant, Daniel Barbus!

85'

Po podaniu z lewej strony Zieliński przepuścił piłkę w polu karnym, ta trafiła do Wodeckiego, który uderzył po długim słupku i podwyższył prowadzenie.

85'

Wodecki po raz drugi! 3:0!

83'

Akcja prawą stroną Zielińskiego, który podał do Wodecki, a ten nawinął obrońcę Podbeskidzia i pewnym, płaskim strzałem pokonał Bąka

82'

Wodecki gooool! Górnik prowadzi 2:0!

80'

Strzał Nakoulmy zablokowany po dośrodkowaniu Magiery i kolejny korner. Tym razem rozegrany krótko, a do tego nieporozumienie Magiery z Nakoulmą i Górnicy stracili piłkę.

79'

Kolejna akcja Górnika i znowu tylko rzut rożny. "Jeszcze jeden, jeszcze jeden" skandują kibice.

79'

Mączyńskim dawał wcześniej do zrozumienia, że chciałby zostać zmieniony. W jego miejsce melduje się Marciniak.

78'

Ziajka zmieniony przez Sachę.

78'

Akcja Zielińskiego lewą stroną, dograł dokładnie do Nakoulmy w pole karne gości, a reprezentant Burkina Faso źle trafił w piłkę i spudłował

77'

Górnik mógł wyjść z kontrą, ale przeszkodzili sobie Wodecki z Mączyńskim.

76'

Cohen zmarnował stuprocentową sytuację! Po podaniu Sokołowskiego był sam na sam z Witkowskim na siódmym metrze, ale jego strzał obronił golkiper Górnika

75'

Lewą stroną ruszył Nakoulma, zszedł do środka, wystawił piłkę Mączyńskiemu na szesnastym metrze. Jednak strzał pomocnika Górnika minął bramkę gości

73'

Dwa razy rozpoczynali kontrę zabrzanie i dwa razy zmarnowali okazję. Najpierw za słabo i niecelnie podawał Pazdan, a po chwili łatwo piłkę stracił Zieliński

71'

"My czekamy na zdobycie drugiej bramy" - intonują kibice Górnika. A tymczasem rzut rożny dla gości.

71'

Arkadiusza Milika zastąpił Marcin Wodecki

70'

Kolejny rzut rożny dla Górnika. Z prawej strony wrzucał Magiera, ostro bitą piłkę wybił w górę Sokołowski, a nabiegający na nią Pazdan uderzył obok bramki.

69'

Błąd Bąka mógł się teraz skończyć bardzo nieszczęśliwie dla gości. Bramkarz Podbeskidzia otrzymał piłkę od obrońcy i pośliznął się, jednak złapał równowagę zanim dopadł do niego Milik.

67'

Zmiana Elmalicha nie jest dla nas zaskoczeniem. Izraelczyk był w środku pola równie bezproduktywny, jak jego rodak, Liran Cohen i wśród tych dwóch zawodników dopatrywaliśmy się kolejnej zmiany. Jak widać słusznie.

67'

Maciej Rogalski zmienił Liada Elamilcha

66'

Podbeskidziu dzisiaj niewiele wychodzi. Piłkarze Roberta Kasperczyka nie radzą sobie nawet z wyprowadzeniem kontry.

65'

Uderzał Nakoulma, ale został zablokowany przez jednego z obrońców i mamy rzut rożny.

64'

Mączyński próbował znaleźć Milika prostopadłym podaniem, ale napastnik Górnika nie wystartował do piłki.

63'

Prostopadła piłka w pole karne Górnika i do interwencji zmuszony Witkowski, który przechwycił futbolówkę.

61'

Kolejna szarża Nakoulmy lewą stroną i napastnik Górnika wywalczył rzut wolny z lewej strony pola karnego. Wrzucał piłkę Mączyński, wyszedł mu strzał pod poprzeczkę i Bąk musiał przerzucić piłkę nad bramką. Rzut rożny.

59'

I kolejny rzut rożny, po nim strzał sprzed pola karnego i piłka wylądowała w rękach Bąka.

58'

Malinowski wyraźnie chce się przypomnieć zabrzańskiej publiczności. Uderzył z 17 metrów i został zablokowany, piłka wyszła na rzut rożny.

57'

Atak Podbeskidzia. Piłkę przed polem karnym dostał Ziajka, ale jego uderzenie została zablokowane.

56'

Rzut rozny dla Górnika. Wrzucał piłkę Mączyński i głową obok bramki uderzył Danch.

55'

"Prezes" pognał lewą stroną i minął dwóch obrońców, jednak uderzenie Nakoulmy pozostawiało dużo do życzenia.

53'

Malinowskiego wyraźnie ciągnie pod bramkę Górnika. Tym razem sędzia dopatrzył się jednak spalonego.

52'

Kolejna okazja zmarnowana przez Zielińskiego! Trzy pod rząd to już chyba przesada. Obrona Podbeskidzia wyraźnie daje za dużo swobody napastnikom rywali.

51'

Zieliński zmarnował kolejną świetną okazję! Napastnik Górnika wyszedł sam na sam z Bąkiem, próbował lobować bramkarza gości, ale przegrał pojedynek

50'

Idealna sytuacja Zielińskiego! Olkowski dograł mu piłkę na 11 metr, gidze Zieliński miał dużo czasu i spokojnie mógł przymierzyć. Uderzył jednak prosto w Bąka, który popisał się dobrą interwencją, wybijając piłkę na aut.

49'

Kontra Podbeskidzia. Pognał z piłką Malinowski i w ostatniej chwili został zablokowany w polu karnym. Rzut rożny dla gości.

48'

Okazja dla Górnika! Uderzył sprzed pola karnego Telichowski, Bąk tylko odbił piłkę, ale zdołali ją wybić na rzut rożny koledzy z obrony. Po kornerze nie było już zagrożenia.

46'

Od środka druga połowę rozpoczął Górnik.

46'

W przerwie zmiana w Podbeskidziu. Na boisku zameldował się dobrze znany w Zabrzu Piotr Malinowski. Zszedł Wojciech Reiman.

18:50

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Dzisiejszy mecz, jak i cała kolejka Ekstraklasy, odbywa się pod hasłem europejskiego tygodnia Olimpiad Specjalnych, dlatego w przedmeczowej eskorcie wzięli udział ich uczestnicy. Zobaczcie, co jeszcze zaobserwowaliśmy wokół spotkania. Zapraszamy do galerii zdjęć!

46'

I w tym momencie sędzia kończy pierwszą połowę. Na razie Górnik zasłużenie prowadzi z Podbeskidziem 1:0.

46'

Patejuk wrzucał z kornera, uderzał przewrotką Konieczny, ale Telichowski zdołał zablokować i mamy kornera z drugiej strony. Tym razem wrzutkę pewnie wyłapał Witkowski.

46'

Prawą stroną przedzierał się Patejuk, ale jego dośrodkowanie zablokował Pazdan i mamy rzut rożny.

45'

Do pierwszej połowy doliczona tylko jedna minuta.

45'

Kolejna akcja Podbeskidzia, tym razem lewą stroną, ale szarżującego Króla dobrze wślizgiem po raz kolejny powstrzymał Telichowski.

44'

Kontra Podbeskidzia. Goście ruszyli w trójkę, ale Patejuk źle podawał na lewą stronę do Zijaki, w środku miał jeszcze Cohena

43'

Olkowski z autu do Zielińskiego, ale ten źle przyjął piłkę, która wyleciała na aut bramkowy

40'

Po bramce tempo gry nieco siadło. Oba zespoły walczą teraz głównie w środkowej strefie boiska.

37'

Górnik w kolejnym ataku. Tym razem Milik wywalczył rzut rożny.

36'

Do piłki podszedł Nakoulma i uderzył przy słupku. Bąk wyczuł jego intencje, ale nie sięgnął piłki.

35'

Żółtą kartką ukarany Byrtek.

35'

Ponownie uderzał Magiera, jednak tym razem w mur. Po chwili faulowany w polu karnym faulowany Zieliński i mamy rzut karny.

34'

I kolejny faul pod polem karnym Podbeskidzia. Tym razem rzut wolny niemal z narożnika.

33'

Magiera zdecydował się na bezpośrednio uderzenie, do piłki rzucił się rozpaczliwie i minął się z nią! Piłka odbiła się jednak od słupka i wyszła w pole.

33'

Milik wypuścił prawa stroną Nakoulmę, napastnik z Burkina Faso próbował się przedzierać, ale faulował go Konieczny i mamy rzut wolny.

31'

Telichowski dobrze wślizgiem powstrzymał Demjana.

30'

Demjan zagrał z pierwszej piłki do Patejuka, piłkę dostał prosto pod nogi Danch i bardzo szczęśliwie zdołał ją opanować i wybić.

30'

Piłkę przed polem karnym dostał Pazdan, miał trochę miejsca i zdecydował się uderzyć. Został jednak zablokowany.

29'

Robert Góralczyk Obaj trenerzy nie mogą usiedzieć na swoim miejscu. Adam Nawałka jest jednak bardziej spokojny, podczas gdy Robert Kasperczyk cały czas pokrzykuje na swoich piłkarzy.

28'

Wrzucał w pole karne z kornera Magiera, na środek szesnastki zgrał Danch, a bardzo niecelnie przewrotką uderzał Telichowski.

27'

Nakoulma zagrał na lewe skrzydło do Pazdana, ten próbował dośrodkowywać, ale zablokowany przez Byrtka wywalczył tylko rzut rożny.

25'

Milik przedzierał się przed polem karnym, ale huknął sprzed linii wysoko ponad bramką.

23'

Rzut wolny dla Górnika z lewej strony pola karnego. Uderzył Magiera i piłka uderzyła w słupek przytrzymujący boczną siatkę bramki Bąka.

21'

Podbeskidzie wyszło z kontrą, przedzierał się odważnie Patejuk, ale sam nie wiele mógł zdziałać i w końcu faulował.

20'

Król na raty po przepychankach z Zielińskim i przy pomocy Reimana zatrzymał akcję zabrzan prawym skrzydłem, wybijając piłkę na aut

19'

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Kibice Górnika cały czas donośnie dopingują swój zespół.

18'

Ziajka strzelał z szesnastu metrów, ale wysoko ponad zabrzańską bramką

17'

Przybylski przy linii bocznej zastanawiał się co zrobić z piłką, zagrać do przodu czy do tyłu i ostatecznie stracił futbolówkę

15'

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Więcej roboty ma na razie Mateusz Bąk, który częściej musiał do tej pory interweniować.

14'

Prostopadła piłka do Patejuka, ten starał się minąć bramkarza Górnika. Zawodnicy zderzyli się, ale sędzia uznał, że Witkowski nie faulował.

13'

Prostopadła piłka do Zielińskiego, ale pod nogi rzucił mu się Bąk i wyłuskał futbolówkę.

13'

Ładny przerzut do Magiery na lewą stronę, ale ten fatalnie przyjął piłkę, mimo że miał sporo miejsca.

12'

Pierwsze dziesięć minut raczej pod dyktando Górnika, który częściej utrzymuje się przy piłce i gości na połowie rywala. Podbeskidzie próbuje od czasu do czasu wyjść z kacją, ale niewiele z tego wynika.

10'

Kolejny rzut rożny dla Górnika. Magiera krótko rozegrał Zieliński, wrzutka w pole karne i Sokołowski znowu na korner. Ponownie wrzucał Magiera, tym razem bezpośrednio w pole karne, ale tym razem tylko aut z drugiej strony pola karnego.

10'

Wrzucał z rzutu rożnego Magiera, źle do piłki wyszedł Bąk, ale z błędu bramkarza gości nie skorzystali piłkarze Górnika.

9'

Ależ okazja Górnika. Zieliński lewą stroną, zagrał wzdłuż pola karnego, piłkę przepuścił Milik, przyjął ją Przybylski, ale próbując oddać strzał, został zablokowany, tylko rzut rożny.

7'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego do Króla, wrzutka w pole karne, ale Górnik wyjaśnia sytuację.

7'

Lewym skrzydłem szarżował Sebastian Ziajka, powstrzymywał go Olkowski, ale mamy rzut rożny dla Podneskidzia.

5'

Dobra interwencja Zielińskiego w defensywie i z boku pola karnego z prawej strony od autu Podbeskidzie.

4'

Piłka zagrana po skrzydle do Nakoulmy, ale uprzedził go Byrtek, który wybił piłkę głową w aut.

3'

Wrzucał w pole karne Mączyński, zdołał do piłki wyskoczyć Telichowski, ale zamiast na uderzyć na bramkę, wybił piłkę z obrębu szesnastki.

3'

Wrzutka z autu do Nakoulmy, ale Król głową wybił na rzut rożny.

2'

Michał Zieliński naciskał obrońcę i bramkarza Podbeskidzia i Bąk zmuszony wybić piłkę na aut.

1'

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Kibice już gotowi na rozpoczęcie sportowych emocji. I zaczynamy. Od środka Podbeskidzie.

17:59

Podbeskidzie - rezerwowi: Zajac, Sourek, Sacha, Malinowski, Curić, Rogalski, Łatka

17:59

Górnik - rezerwowi: Skorupski, Wodecki, Thomik, Marciniak, Bemben, Barbus, Płonka

17:55

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Na trybunach zasiadł dziś Jan Urban, czyżby po sezonie miał przejąć jeden z zespołów?

17:49

Piłkarze Górnika zbiegają już do szatni i płyta boiska na chwilę pustoszeje. Już za 10 wybiegną już na nią zawodnicy, by walczyć o ligowe punkty.

17:45

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Oba zespoły cały czas intensywnie się rozgrzewają, chociaż stawka dzisiejszego spotkania nie jest duża. Oba zespoły nie grają już ani o puchary, dawno już też zapewniły sobie utrzymanie. Pozostaję więc gra o prestiż.

17:40

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Z powodu wysokiej temperatury maskotka Górnika Zabrze, górnik Jorguś, aż schował się w cieniu.

17:35

Znamy składy obu drużyn i wśród gości nie ma żadnego zaskoczenia. Natomiast trener Górnika Zabrze Adama Nawałka zaskoczył szczególnie zmianą w bramce - zamiast Łukasza Skorupskiego gra od pierwszej Norbert Witkowski. Z prawego skrzydła natomiast na prawą obronę wrócił Paweł Olkowski. Warto zwrócić jeszcze uwagę, że od pierwszej minuty mamy w jedenastce gospodarzy trzech nominalnych napastników

17:30

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Piłkarze Podbeskidzia zmierzą się dzisiaj z Górnikiem w derbach województwa śląskiego, chociaż po kibicach nie widać w ogóle, żeby ekscytowali się tym meczem, tak jak choćby w przypadku starć z Ruchem Chorzów, Piastem Gliwice czy GKS Katowice. Wszak uznawanie tego meczu za derbowy jest z pewnością trochę sztuczne.