Wisła KrakówWisła Kraków
3 : 2
ŁKS ŁódźŁKS Łódź
17:38

Wisła Kraków zwycięża dziś 3:2. Kibice „Białej Gwiazdy” w końcu doczekali się lepszej gry swojego zespołu i cennych 3 punktów! Fani Łódzkiego Klubu Sportowego wracać będą do Łodzi w nie najlepszych nastrojach. Ich ulubieńcy przegrywają mecz i niezwykle trudno będzie im utrzymać się w Ekstraklasie.

95'

Żółta kartka dla Łabędzkiego

94'

Żółta kartka dla Lameya

90'

Sędzia dolicza jeszcze 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Zmiana w drużynie Wisły. Jaliens zastępuje Gargułę

86'

Saganowski strzela na bramkę, lecz prosto w ręce estońskiego bramkarza

85'

Garguła wrzucał piłkę w pole karne o Genkova. Jednak szybszy Velimirovic, który przejmuje futbolówkę.

85'

Łobodziński do Saganowskiego, ten strzela, lecz sprawę wyjaśnia Pareiko.

82'

Łabędzki zagrywał w pole karne, lecz jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

79'

Na boisko wchodzi Sasin. Zmienia Gieraga.

79'

Żółta kartka dla Diaza

78'

Saganowski zagrywał piłkę, lecz futbolówka trafia w ręce Pareiki.

77'

Nunez ukarany żółtą kartką.

76'

Zagranie do Patryka Małeckiego. Zawodnik strzela głową, lecz piłkarz ŁKS-u blokuje jego strzał

75'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Małecki wchodzi na boisko za Meliksona

70'

Mało kto spodziewał się, że ŁKS będzie dziś tak blisko wyrównania. Szykuje się emocjonujące 20 minut meczu.

67'

Pierwszy kontakt z piłką Kujawy i już bramka!

67'

GOOOOL! Kujawa!

67'

Lamey zmienia Ilieva.

67'

Zmiana w drużynie gości. Kujawa wchodzi na boisko za Bonina

61'

Zółtą kartką ukarany Gieraga.

57'

Błyskawiczna odpowiedź ŁKS-u. Gola dla gości zdobywa Marek Gancarczyk

57'

GOOOL! Gancarczyk!

55'

GOOOOOL !! Hattrick Genkova!!!!

53'

Długa piłka od Czekaja w kierunku Ilieva. Podanie było jednak za mocne, pomocnik Wisły nie doszedł do piłki.

52'

Wiślacy w natarciu, ŁKS spokojnie czeka na okazję do kontrataku.

46'

Jedna zmiana w drużynie gości. Marek Gancarczyk zastępuje Stąporskiego.

46'

Arbiter rozpoczyna drugą połowę meczu!

16:37

W trakcie dzisiejszego meczu kręcone są sceny do filmu fabularnego. Oprócz aktorów, reżyser planuje także ująć kibicujących fanów "Białej Gwiazdy".

16:33

Wisła ma wyraźną przewagę, czego wyrazem są dwie zdobyte bramki. Kibice zgromadzeni przy Reymonta z pewnością nie żałują, że przyszli dziś wspierać swój klub. Bowiem "Biała Gwiazda" w końcu pokazuje się z niezłej strony i bardzo ciężko będzie ŁKS-owi zdobyć tu choć jeden punkt.

45'

Sędzia kończy pierwszą odsłonę gry.

44'

Niezły strzał Iwańskiego zza pola karnego. Piłka jednak przechodzi obok bramki.

41'

Żółtą kartką ukarany Iliev. Sędzia uznał, że próbował wymusić rzut karny

39'

Dobre zagranie Meliksona do Garguły lecz ten za późno wystartował do piłki i futbolówka w rękach bramkarza.

38'

Dośrodkowywał Melikson, do piłki jednak nie doszedł napastnik Wisły

34'

Świetnie wykonany rzut rożny. Melikson dośrodkowywał na głowę Diaza, na raty piłkę łapał Velimirovic

34'

Melikson wdarł się w pole karne, strzelał, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości

32'

Kirm strzałem głową próbował pokonać bramkarza gości, lecz piłka ląduje w rękach golkipera.

29'

Piłkę do siatki skierował Stąporski, lecz sędzia nie uznał bramki. Wcześniej jego partner był na spalonym

28'

Iliev znakomicie podawał na wolne pole do Kirma, ten zagrał do wychodzącego Genkova. Bułgar bez problemu pokonał bramkarza gości.

28'

GOOOOOL! Genkov po raz drugi!!!!

26'

Przed znakomitą okazją Genkov! Po jego strzale głową piłka nieznacznie minęła bramkę.

25'

Melikson perfekcyjnie do Kirma, lecz świetnie broni Velimirovic

22'

Zza pola karnego strzelał Bonin. Potężny strzał nie przyniósł jednak gola - piłka przeszła obok bramki

18'

Stąporski zagrywał w pole karne, lecz żaden z jego partnerów z zespołu nie zamknął tej akcji

17'

Dobra sytuacja dla Wisły. Melikson zagrywał w pole karne do Genkova, lecz ten nie potrafił oddać strzału.

16'

Wiślacy próbują przeprowadzać skuteczne ataki, lecz ich akcje kończą się przed polem karnym gości.

15'

Strzał zza pola karnego Łobodzińskiego. Bez zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Pareikę.

13'

Saganowski podawał do Iwańskiego, lecz ten posłał piłkę nad bramką gospodarzy.

9'

Po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował bułgarski napastnik gospodarzy. Ten mecz rozpoczął się wyśmienicie dla krakowian.

8'

GOOOOOOL! Genkov!

5'

Pierwszy strzał na bramkę Pareiki. Pokonać golkipera próbował Stąporski.

2'

Melikson dobrze zagrywał do wychodzącego Genkova, lecz połapali się we wszystkim obrońcy ŁKS-u.

1'

Arbiter gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczynamy pojedynek pomiędzy Wisłą Kraków a ŁKS-em Łódź!

15:43

Sędzia Jarzębak wyprowadza obie jedenastki na murawę. Kibice Wisły, tradycyjnie już, odśpiewują hymn.

15:41

W ostatnim pojedynku tych dwóch drużyn, zwycięska do szatni schodziła „Biała Gwiazda”. Krakowianie wygrali 1:2. Bramkę dla gospodarzy zdobył Sebastian Szałachowski, dla Wisły strzelali Michael Lamey oraz Dudu Biton. Co ciekawe, żaden z tych zawodników nie znalazł miejsca w wyjściowej jedenastce swojej drużyny.

15:39

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Sebastian Jarzębak z Bytomia. Po raz pierwszy będzie on sędziować Wiśle. Prowadził za to dwa spotkania z udziałem łódzkiego klubu. Jedno z nich zakończyło się porażką łodzian, drugie remisem.

15:38

Wisła Kraków kontynuuje akcję „Powrót legend na Reymonta”. Przy okazji dzisiejszego spotkania pod dach jednej z trybun wciągana jest właśnie koszulka z nazwiskiem pomocnika „Białej Gwiazdy”, Józefa Kotlarczyka. Zawodnik ten reprezentował barwy krakowskiego klubu w latach 1927-1939, rozgrywając przy tym 244 spotkania ligowe.

15:37

Problemy kadrowe nie ominęły także zespołu gości. Kontuzji nabawił się bramkarz, Bogusław Wyparło, a żółte kartki nagromadzone przez Antoniego Łukasiewicza, wykluczyły go ze składu ŁKS-u na dzisiejszy mecz.

15:35

Gospodarze do dzisiejszego meczu przystępują osłabieni. Zabraknie dwóch defensorów: Bunozy i Chaveza, którzy zmagają się z kontuzjami. Na boisko nie wybiegnie również kapitan drużyny, Cezary Wilk, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

15:31

Ławka rezerwowych Wisły: Jovanic, Jaliens, Małecki, Biton, Lamey, Szewczyk, MIchalski. Ławka rezerwowych ŁKS: Olszewski, Salski, Papikyan, Sasin, Kujawa, Jurkowski, Gancarczyk

15:28

W ostatnich pięciu kolejkach Wisła zdobyła jedynie trzy punkty. Gorszą zdobyczą punktową mógł "pochwalić" się jedynie GKS Bełchatów, który jednak wczoraj pewnie pokonał Jagiellonię. Czy krakowska drużyna, również przełamię się w dzisiejszym spotkaniu i nareszcie zainkasuje trzy punkty? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach.

15:23

Wczoraj swoje spotkania wygrało Zagłębie Lubin oraz GKS Bełchatów. Ze względu na te rezultaty wydaje się, że walka o pozostanie w lidze rozegra się między Lechią, Cracovią oraz właśnie Łódzkim Klubem Sportowym.