Piątek, 30 marca 2012, godz. 20:30
Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 0
22:25

Wisłą jedynie zremisowała z Warszawską Legią 0-0. Ten wynik na pewno nie będzie radował kibiców w Krakowie, ponieważ wiślacy grali w przewadze praktycznie całą pierwszą połowę. Legia, natomiast może cieszyć się z wywiezionego punktu. Na Reymonta było dziś bardzo dużo walki, lecz mało sytuacji podbramkowych.

90'

Koniec spotkania. Legia wywozi z Krakowa cenny 1 punkt.

90'

Jirsak zdecydował się na strzał zza pola karnego. Decyzja - dobra, wykonanie - fatalnie

90'

Choć piłka od blisko 10minut rzadko wychodzi poza połowę Legii, wiślacy nie stworzyli sobie wielu sytuacji strzeleckich.

90'

Żółta kartka dla Wilka

89'

Kontrowersyjnja decyzja arbitra. Z trybun wyglądało na to, że obrońca Legii zagrał piłkę ręką w polu karnym

88'

Biton główkuje wprost w Kuciaka. Słowak nie miał najmniejszych problemów.

87'

Rzut wolny dla Wisły z boku pola karnego. Dośrodkowuje Jirsak. Piłkę piąstkuje Kuciak.

86'

Kucharczyk wchodzi za Rafała Wolskiego

86'

Wybita piłka po wrzutce Jovanovica trafia pod nogi Meliksona. Jego strzał zostaje zablokowany.

83'

Melikson uderza bardzo niecelnie zza pola karnego.

81'

Oblężenie bramki Legii trwa. Minimalnie do centry Jovanovica spóźnił się Biton.

80'

Na trybuny powędrował, także Skorża. Ale się dzieje!

80'

Żółta kartka, także dla Radovica.

80'

Druga kartka dla Jędrzejczyka za bezmyślny faul w środkowej strefie boiska. Obrońca Legii może zejść już do szatni

79'

Ljuboja zagrywa prostopadle do Radovica, lecz w porę interweniowali defensorzy Wisły.

77'

Rzeźniczak bezpardonowo taranuje Wilka. Obyło się bez kartki.

75'

Dudu Biton zmienia Małeckiego

73'

Żółtą kartką za dyskusję ukarany Rzeźniczak

73'

Ależ zamieszanie w pole karne. Małecki w wybornej sytuacji uderza obok słupka. Pachnie bramką!

72'

Jirsak wchodzi za Gargułę.

70'

Nieudana wrzutka Garguły kończy się groźnym atakiem Legii. W ostatniej fazie tej kontry Wawrzyniak zostaje zblokowany przez Jovanovica.

70'

Rzut wolny dla Wisły z boku pola karnego.

68'

Ofensywna akcja Małeckiego zatrzymana przez Rzeźniczaka.

67'

Nie widać jak na razie tego, że Wisła gra z przewagą jednego zawodnika. Legia długo utrzymuje się przy piłce.

66'

W polu karnym leży Marko Jovanovic. Ucierpiał podczas starcia w polu karnym z Dusanem Kuciakiem

64'

Ljuboja uderza mocno, lecz wprost w bramkarza Wisły. Ten z pewnymi problemami łapie piłkę.

63'

Faulowany tuż przed polem karnym na wprost bramki Rafał Wolski. Będzie dobra okazja z rzutu wolnego.

62'

Dobra akcja Jovanovica na skrzydle, jednak jego dośrodkowanie przecina Wawrzyniak.

60'

Wisła próbuje budować akcję w ataku pozycyjnym. Jak na razie słabo im to wychodzi.

59'

Ofensywna zmiana trenera Probierza. Iliev za Bruda

57'

Jakub Rzeźniczak zmienia Nacho Novo.

57'

Strzał Wolskiego minimalnie obok słupka bramki Pareiki.

55'

Ljuboja uderza z około czterdziestu metrów Panu Bogu w okno.

54'

Intensywnie przy linii bocznej rozgrzewa się Dudu Biton.

51'

Nad bramką z rzutu wolnego uderza Garguła.

51'

Druga żółta kartka dla Gola i Legia gra w dziesiątkę!

48'

Żółtą kartką ukarany Nunez.

48'

Obie drużyny zaczęły zachowawczo. Miejmy nadzieję, że z czasem się rozkręcą.

46'

Na stadionie zasiada dziś ponad 24 tysiące kibiców.

46'

Zaczęli legioniści.

21:21

Są i krakowianie. Z chwilę zaczynamy drugą połowę.

21:21

Piłkarze Legii już na murawie.

21:15

Jak na razie w Krakowie bezbramkowy remis, choć sytuacji na bramki były z obu stron. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie zobaczymy bramki.

45'

Przerwa.

45'

Melikson po błędzie Choto uderza w środek bramki. Kuciak paruje strzał.

44'

Wisła Kraków - Legia Warszawa

44'

Żółta kartka dla Dicksona Choto za brutalny faul na Cwetanie Genkovie.

38'

Żółta kartka dla Jędrzejczyka.

38'

Dobre dośrodkowanie Meliksona w kierunku Genkova, jednak piłkę wybija Wawrzyniak.

37'

Stuprocentowa okazja Radovica. W sytuacji sam na sam uderza prosto w Pareike.

33'

Ljuboja zagrywa w pole karne do Nacho Novo,a ten uderza nożycami nad poprzeczką. Było groźnie.

29'

Wolski minął trzech rywali, lecz zabrakło mu sił na strzał. Pareiko pewnie łapie futbolówkę.

27'

Ładna akcja kombinacyjna Legii zakończona prostopadłym zagraniem do Radovica. Liniowy, jednak podnosi chorągiewkę w górę.

23'

Stuprocentową sytuację marnuje Chavez! Małecki zagrywa idealnie na głowę stopera Wisły. Ten posyła piłkę nad poprzeczką bramki Kuciaka.

20'

Indywidualna akcja Maora Meliksona zakończona strzałem zblokowanym przez Choto.

18'

Janusz Gol uderza zza pola karnego bardzo niecelnie.

15'

Wolski zagrywa z rzutu rożnego w pole bramkowe Wisły, kolejny raz na miejscu Daniel Brud.

13'

Brud odważnym wślizgiem kończy groźnie zapowiadającą się akcję ofensywną Rafała Wolskiego.

11'

Żółta kartka dla Janusza Gola za dyskusję z arbitrem.

11'

Melikson po raz kolejny zagrywa prostopadłą piłkę do Genkova. Bułgar spóźniony o jedno tempo.

10'

Vrdoljak za mocno zagrywa do Novo. Były piłkarz Glasgow Rangers nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

8'

Piłkarze Legii w pierwszych minutach zdecydowanie szukają będącego w formie Wolskiego. Kierowana jest do niego nieomal każda piłka.

6'

Wolski był blisko pokonania Pareiki, jednak uderzył zbyt słabo.

6'

Spalony po zagraniu Meliksona do Małeckiego.

5'

Małecki pada przed polem karnym. Sędzia Stefański pozostaje nie wzruszony.

4'

Widok na murawę jest utrudniony ze względu na dym z materiałów pirotechnicznych.

3'

Melikson próbował prostopadłym podaniem uruchomić Genkova, jednak połapał się w tym Kuciak wychodząc z bramki.

1'

Rozpoczynają krakowianie.

20:28

Dwie wysokiej klasy choreografię na trybunach. Brawa dla ultrasów.

20:28

Dzieci ze stowarzyszenia osób niedowidzących "Nadzieja" wyprowadzają piłkarzy na murawę.

20:23

Wielka koszulka Jana Kotlarczyka, byłego zawodnika krakowskiego klubu, wędruje pod dach stadionu im. Henryka Reymana.

20:21

Petardy hukowe poszły w ruch. Latają pomiędzy sektorami zbliżonymi z sektorem gości.

20:20

Armia Białej Gwiazdy zaprezentuje na początku spotkania oprawę. Jej głównym przesłaniem jest następujące zdanie: Wszyscy Kibice pójdą do nieba, ale niektórzy wjadą tam z bramą. Ultrasi z Łazienkowskiej przygotowali natomiast oprawę: Klub nad Wisłą

20:17

Wszyscy kibice gości mają na sobie jednakowe białe koszulki.

20:16

Kibice obu drużyn zaczynają już doping. Doping, który jak na razie ogranicza się tylko do wzajemnych wyzwisk. Ale to już taki urok meczów pomiędzy Wisłą a Legią.

20:13

Warto zwrócić uwagę na ilość Polaków w podstawowej jedenastce krakowian. Jest ich dziś, aż pięciu. Miejmy nadzieję, że to okaże się stałą tendencją w zespole Białej Gwiazdy.

20:10

Trener Probierz zostawił na ławce rezerwowych następujących piłkarzy: Jovanic, Palijc, Jirsak, Kirm, Biton, Uryga, Iliev. Natomiast Maciej Skorża zostawił w obwodzie: Skabe, Kiełbowicza, Kucharczyka, Blanco, Rzeźniczaka oraz Łukasika.

20:07

Kogo trzeba motywować przed takim spotkaniem, niech lepiej da sobie spokój z profesjonalną grą w piłkę - powiedział przed meczem Michał Probierz

20:06

Piątkowy wieczór. Stadion przy ulicy Reymonta wypełni się dziś po brzegi. Sektor gości już szczelnie zapełniony. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas dziś w Krakowie niesamowite widowisko tak na boisku jak i na trybunach. Wisła - Legia! Zaczynamy relację LIVE. Poprowadzi ją Kacper Reński