Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje live w EKSTRAKLASA.NET!

90'

Koniec! GKS Bełchatów przegrał z Lechią Gdańsk 1:3

90'

Deleu miał przed sobą już tylko Sapelę i oddał strzał, tyle że za lekki i prosto w bramkarza GKS

90'

Deleu zmienił Jakuba Koseckiego

89'

Wacławczyk zza pola karnego uderzył ponad bramką

88'

Dwójkowa akcja Traore z Koseckim, który tak trafił w piłkę, że później ta trafiła go... w rękę

86'

Mocny strzał Popka z dwudziestu metrów obok słupka

84'

Tomasz Dawidowski za Piotra Grzelczaka

83'

Tomasz Wróbel - za faul na Machaju. Skrzydłowy GKS będzie pauzować w następnym meczu

82'

Akcja lewą stroną Koseckiego i podanie do Traore, który technicznie strzelił po długim rogu i świetna prawda Sapeli uratowała GKS

80'

Fatalny kiks Lacicia przed własną bramką, który źle trafił w piłkę i miał wiele szczęścia, że wszystko skończyło się tylko na strachu

78'

Mateusz Machaj w miejsce Pawła Nowaka

77'

Żewłakow strzelał głową i trafił w poprzeczkę!

76'

Szybka kontra Lechii, jedno podanie prostopadłe Traore do Grzelczaka, który poradził sobie ze zdezorientowanym i wolnym Laciciem, pomknął do przodu i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam

75'

Goooooool! Lechia prowadzi 3:1 po bramce Piotra Grzelczaka!

74'

Janicki miał dużo miejsca w polu karnym GKS, mógł zrobić wszystko, zdecydował się na podanie do Koseckiego i zrobił to źle, za wysoko

71'

Stracili łatwo piłkę bełchatowianie na połowie Lechii, którzy mimo gry w osłabieniu starają się odważnie atakować

68'

Rzeczywiście Wilusz wykonał ruch łokciem w stronę Nowaka i trafił go gdzieś w ramię. Ciężka do oceny sytuacja, w każdym razie sędzia się obroni. A już mowa o Wiluszu, to dodajmy, że zagrał on ręką piłkę przy golu dla GKS

66'

Maciej Wilusz - za uderzenie łokciem Nowaka w przepychance przy rzucie rożnym...

64'

Dośrodkowanie Wróbla z narożnika boiska, znowu w polu karnym do sytuacji strzeleckiej doszedł Wilusz. Tym razem też źle trafił głową w futbolówkę

62'

Zaspali przy rzucie rożny piłkarze z Gdańska. Najpierw głową nie trafił czysto w piłkę Wilusz na szóstym metrze, potem futbolówka spadła pod nogi Żewłakowa i wpakował ją z bliska do siatki. Próbował jeszcze interweniować Małkowski, który nawet lekko dotknął futbolówkę. Goście reklamowali zagranie ręką Wilusza po nieudolnym strzale głową

61'

Gooool dla Bełchatowa! Marcin Żewłakowa i mamy już tylko 1:2

59'

Dawid Nowak za Miroslava Bożoka. To ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy

58'

Wróbel przyjął piłkę na szesnastym metrze, obrócił się, ogrywając Wilka i oddał celny strzał. Z trudem co prawda, ale odbił futbolówkę Małkowski

57'

Grzelczak próbował przepuścić piłkę w polu karnym gospodarzy do Traore, ale dobra interwencja Lacicia zniweczyła ten plan

55'

tutaj możecie zobaczyć jak wygląda tabela Ekstraklasy na żywo

53'

Wypiąstkował piłkę na aut Małkowski po dośrodkowaniu Modelskiego

49'

Dośrodkowanie Nowaka w pole karne, zgranie Bąka do Traore, który nie strzelał na oślep, tylko mądrze wystawił piłkę Maderze, który strzelił mocno i nie dał szans Sapeli

48'

Gooooool! 2:0 dla Lechii! Sebastian Madera!

47'

Centra Kosowskiego z narożnika boiska nie sprawiał najmniejszych problemów Małkowskiemu

46'

Marcin Żewłakow za Pawła Buzałę

46'

Początek drugiej połowy

45'

Do przerwy po słabym meczu GKS przegrywa z Lechią 0:1

45'

Małkowski odbił na rzut rożny strzał głową Lacicia

44'

Rafał Janicki - za faul na Popku. I obrońca Lechii nie zagra w następnym meczu

42'

I Lechia osiągnęła swoje, zaczaiła się na szybką akcję, którą wykorzystał Traore. A mocno pomógł mu w tym Sapela, który powinien odbić płaski strzał napastnika z Burkina Faso z dystansu, ale przepuścił piłkę przy słupku. Golkiper GKS sam do końca nie wiedział czy łapać futbolówkę czy sparować w bok. W końcu pozwolił jej zatrzepotać w siatce

41'

Gooooool! Abdou Razack Traore i Lechia prowadzi 1:0!

38'

Janicki wślizgiem zatrzymał akcję Popka na lewym skrzydle, który chciał dośrodkować piłkę w pole karne Lechii

35'

Jacek Popek za kontuzjowanego Macieja Szmatiuka

34'

Buzała po raz kolejny na spalonym

32'

Dobre dośrodkowanie Koseckiego i równie świetna interwencja Sapeli

30'

Traore chciał podać Koseckiemu, ale kopnął piłkę w aut

28'

Słaby mecz. A na potwierdzenie tego podajemy liczbę celnych strzałów - aż jeden...

26'

Modelski jeszcze nie do końca doszedł do siebie i dał się łatwo ograć Koseckiemu, który jednak strzelił nad poprzeczką

24'

Poobijany Modelski poleżał chwilę na boisku, ale szybko wrócił do gry

21'

Ciężko napisać coś pozytywnego o tym meczu. Chyba tyle, że obie drużyny wyszły w ogóle na boisko i kopią piłkę. Tyle że na tym koniec faktów na plus. Lechia zaczaiła się na własnej połowie i liczy chyba tylko na szczęście. A GKS stara się wprawdzie atakować, ale nieudolnie. Brak pomysłu w grzej gospodarzy.

18'

Faulował Buzała Maderę w polu karnym Lechii

16'

Fatalne podanie Kosowskiego do Wacławczyka i znowu bełchatowianie właściwie oddali piłkę za darmo

12'

Strzał Buzały lewą nogą z jedenastu metrów, ale prosto w Małkowskiego

10'

Dziesięć minut gry i na razie piłkarze obu drużyn mocno się oszczędzają. Szkoda, bo mogliby wreszcie zacząć grać porządnie w piłkę

8'

Zamieszanie po rzucie rożnym pod bramką GKS i z ostrego kąta próbował w trudnej sytuacji jeszcze strzelać Bąk, ale trafił w słupek. Do końca sytuację kontrował Sapela

7'

Beznadziejny strzał Traore z wolnego i miał piłkarz Lechii sporo szczęścia, że trafił w mur, na pocieszenie wywalczył rzut rożny

6'

Bełchatowianie pograli w obronie wszerz boiska, wymienili kilka podań, doszli do linii środkowej i oddali piłkę gościom z Gdańska

3'

Za mocne dośrodkowanie Kosowskiego z rzutu rożnego, zamykał jeszcze akcję z prawej strony Wróbel, ale on zagrywał w pole karne goście niedokładnie

1'

Początek spotkania.

17:57

Już za kilka chwil początek meczu.

17:49

Rezerwowymi Lechii są natomiast Buchalik, Duda, Machaj, Kożans, Dawidowski, Deleu i Surma.

17:48

Poznaliśmy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych gospodarzy zasiądą Budziłek, Zbozień, Popek, Giel, Mateusz Mak, Nowak i Żewłakow.

17:47

Witamy w relacji ze stadionu w Bełchatowie, gdzie miejscowy GKS podejmie walczącą o utrzymanie Lechię Gdańsk. Faworytem bez wątpienia są gospodarze, którzy o wiele lepiej wystartowali w rundzie wiosennej, jednak Lechiści są rządni pierwszego w tej rundzie zwycięstwa i spróbują sprawić niespodziankę.