Piątek, 16 marca 2012, godz. 20:30
0 : 0
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
93'

Koniec spotkania. Kibice żegnają gwizdami "bohaterów" dzisiejszych derbów Warszawy.

92'

Dośrodkowanie Rzeźniczaka na głowę Novo, który uderzył lekko, jednak w dobrze ustawionego Przyrowskiego.

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Faulowany w środku pola Vrdoljak. Kartonik dla Sultesa.

87'

Gospodarze mają problem ze skonstruowanie akcji w ofensywie. Nie takiego meczu z pewnością oczekiwali kibice i skauci zagranicznych klubów, którzy pojawili się dzisiaj przy Łazienkowskiej.

84'

FATALNIE zamykał akcję na prawej strona pola karnego Nacho Novo. Mogła być bramka, a piłka uderzyła w bandę oddaloną ładnych kilka metrów od bramki.

82'

Polonia zamknięta na własnej połowie. Gospodarze starają się zaskoczyć rywali na skrzydłach.

80'

Polonia, która nie oddała żadnego celnego strzału teraz skupi się już tylko na obronie. Jakub Tosik w miejsce Wszołka.

79'

Dośrodkowanie Wolskiego z rzutu wolnego niemal z połowy boiska. Piłkę bez problemu utrzymał Przyrowski.

77'

Czy legioniści będą w stanie wykorzystać przewagę liczebną?

76'

Druga żółta kartka dla Kokoszki, który zatrzymał Wolskiego zmierzającego nieuchronnie w kierunku bramki. Polonia będzie kończyć w "10".

74'

Obraz gry nie zmienia się. Oglądamy typowy "mecz walki", a nie tego oczekiwaliśmy od derbów stolicy. Przed nami ostatni kwadrans. Czy zobaczymy wreszcie jakiegoś gola (oprócz Janusza)?

72'

Ostatnia zmiana w Legii. Nacho Novo za Kucharczyka. Nie zobaczymy więc dzisiaj Ismaela Blanco.

72'

Na murawie pojawia się także Aviram Baruchyan, który zmienia Caniego.

71'

Faul taktyczny Jodłowca, który zatrzymał rozpędzającego się Vrdoljaka.

69'

A także Michał Żyro zastępuje Radovicia.

69'

Za zmęczonego Gola wchodzi Ivica Vrdoljak.

68'

Mnóstwo chaosu w środku pola, który lepiej wydają się opanowywać piłkarze Czarnych Koszul.

66'

Potrzebę zmiany zasygnalizował Janusz Gol, który nie będzie mógł kontynuować gry.

65'

Burza gwizdów żegna Brzyskiego. W jego miejsce Pavel Sultes.

64'

W odpowiedzi zbyt wysokie dośrodkowanie Brzyskiego. Najwyżej wyskoczył w polu karnym Kuciak.

62'

Groźne uderzenie z rzutu wolnego Ljuboji! Piłkę z najwyższym trudem wyciągnął Przyrowski!

60'

Adam Kokoszka - za faul na Kucharczyku

59'

Beznadziejne wykonali rzut rożny poloniści i za darmo oddali piłkę legionistom. Tragedia.

57'

Strzał Wolskiego z ok.20 metrów płaski, słaby i banalnie łatwy dla Przyrowskiego, który spokojnie złapał piłkę

55'

Jędrzejczyk w walce o piłkę w polu karnym Polonii sfaulował Brzyskiego

53'

Fani Legii rzucili blisko Tomasza Brzyskiego petardę i piłkarz Polonii zanim wykonał rzut rożny został ogłuszony

52'

Ljuboja przymierzył z wolnego, ale zbyt blisko środka bramki i Przyrowski zdołał odbić piłkę

51'

Rajd 'Kucharczyk, który zszedł z lewej strony do środka i wywalczył rzut wolny na 23 metrze

49'

Dobra centra Radovicia z prawej strony, ale Kucharczyk nie doszedł do piłki w polu karnym Polonii

47'

Krótka przerwa w grze, piłkarze usuwali serpentyny z boiska

46'

Druga połowa derbowego meczu w Warszawie. Bez zmian kadrowych w obu ekipach, oby poziom gry się zmienił. Na wyższy oczywiście

45'

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bez rewelacji upływają derby Warszawy. Powiedzmy sobie szczerze. Jak na mecz o mistrzostwo Polski, to oglądamy bardzo słabe widowisko.

45'

Michał Kucharczyk ukarany kartką za kuriozalną próbę wymuszenia jedenastki.

44'

Przeszła piłka do Wolskiego z prawego skrzydła, jednak dwukrotnie zablokowany piłkarz gospodarzy.

42'

Pięciu graczy Polonii za każdym razem stara się zakładać wysoki pressing. Czy gościom wystarczy sił na taką grę do końca spotkania?

40'

Kompletnie zawodzą jak na razie derby Warszawy. Bardziej może Legia, która nie gra tak, jak spodziewalibyśmy się po liderze. Polonia konsekwentnie realizuje swoje plany w defensywie.

39'

W odpowiedzi piłka bita z rzutu wolnego przez Wolskiego trafiła do "koszyka" Przyrowskiego.

37'

Kolejny rzut rożny dla Polonii. Nie było jednak sytuacji do oddania czystego strzału. Po pojedynku główkowym do piłki wystartował Kuciak i załapał futbolówkę.

36'

Coraz ciekawsze akcje polonistów, którzy śmielej zapędzają się na połowę Legii.

35'

Piłka krąży między połowami w powietrzu. Sporo chaosu oglądamy teraz na boisku.

33'

Obok bramki Kuciaka przechodzi uderzenie z dystansu Jodłowca. To był pierwszy strzał Czarnych Koszul w tym spotkaniu.

32'

Legioniści w odwrocie zamknięci w okolicach własnego rzutu wolnego. Stały fragment rozgrywali goście, ale nic z tego nie wynikło.

31'

Wszołek przeniósł się na lewą stronę i przegrał pojedynek z silnym Jędrzejczykiem.

29'

Kompletnie nieudane uderzenie Ljuboji głową. Piłka przeszła daleko obok słupka bramki strzeżonej przez Przyrowskiego.

28'

Nie było spalonego, Wolski opanował piłkę w polu karnym i wywalczył rzut rożny. Mógł nieco lepiej zabrać się z tą piłką młody legionista.

27'

Wysoki pressing polonistów przynosi efekty.

25'

Zbyt nerwowo rozgrywa piłkę Legia, która stara się przeprowadzać jak najszybciej swoje akcje. Polonia przeciwnie. Długo konstruuje ataki i skupia się na defensywie.

23'

Znakomicie przedarł się na prawej stronie Dwaliszwili, wystawił piłkę jak na tacy do nadbiegającego napastnika, ale minimalnie wyprzedził go powracający obrońca gospodarzy. Będzie tylko rzut rożny.

22'

Nie poradził sobie w dryblingu przy linii bocznej Brzyski. Dał się wyprzedzić Jędrzejczykowi i jeszcze sfaulował legionistę.

20'

Brzyski wskoczył na plecy Radovicia i ucierpiał upadając na murawę.

18'

W ostatniej chwili Janusz Gol wybił piłkę na korner, która po dobrym zgraniu zmierzała w kierunku Caniego.

17'

Nieporozumienie w szeregach Czarnych Koszul. Idealne zagranie trafiło na 13 metr do Jakuba Wawrzyniaka, który jednak źle złożył się do uderzenia głową.

15'

W pierwszym kwadransie optyczna przewaga gospodarzy, którzy starają się kombinacyjnymi akcjami zagrozić bramce polonistów. Goście uważni w defensywie, szukają swojej szansy po długiej piłce zagrywanej w kierunku Caniego.

13'

Efektowny zwód Przyrowskiego, który oszukał walczącego na wślizgu zawodnika legionistów.

11'

Miroslav Radović wpadł w pole karne z prawej strony, wycofanie na środek niedokładne. To mogło zakończyć się bramką.

10'

Ostro potraktowany w środku pola Rafał Wolski.

9'

Mocny strzał z dystansu z ponad 30 metrów Ljuboji. Przyrowski z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!

8'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Jakuba Rzeźniczaka zbyt głębokie. Pewnie złapał futbolówkę Sebastian Przyrowski.

8'

Dużo walki na całej szerokości boiska od pierwszych minut.

7'

Inaki Astiz biegł za Edgarem Canim, ale najszybszy przy piłce był Kuciak, który dalekim wykopem wyjaśnił sytuację.

6'

Łatwo stracona piłka przez Michała Kucharczyka, który zagrywał prosto do zawodnika Czarnych Koszul.

4'

Djordje Cotra trafiony w twarz, przez mocno wymachującego rękami Danijela Ljuboję. Obyło się bez kartki.

3'

Spokojnie wprowadził piłkę do gry Dusan Kuciak, rozegrali szybko piłkę gracze Legii i wywalczyli rzut rożny.

1'

Na spalonym złapany Gruzin Władimir Dwaliszwili.

1'

Dwaliszwili do Caniego, rozpoczęli poloniści!

20:27

Zawodnicy wychodzą już na murawę. Przywitanie zespołów.

20:14

Nie da się ukryć, że Legia zrobi dziś wszystko, by odzyskać prym w stolicy. Po jesiennej porażce przy Konwiktorskiej (1:2) nikt na Łazienkowskiej nie wyobraża sobie powtórki z "rozrywki". Wtedy bohaterami Polonii byli Jodłowiec i Cani, choć prowadzenie legionistom dał w pierwszej połowie Miro Radović. Jak będzie tym razem? Czyja gwiazda rozbłyśnie dziś bardziej? Przekonamy się już niebawem