GKS BełchatówGKS Bełchatów
2 : 2
Wisła KrakówWisła Kraków
16:43

Ogólnie II połowa nieco lepsza od I, ale nie było to spotkanie porywające. Dużo niedokładności, jeszcze więcej dziwnych i niezrozumiałych decyzji arbitra.

95'

Koniec meczu. GKS remisuje 2:2 z Wisłą. W Bełchatowie padły dwie bramki więcej, ale arbiter ich nie uznał ze względu na spalony i faul.

93'

Gol na 2:2 dla Wisły. Strzelcem

90'

89'

Sędzia - TRAGEDIA. Tak można określić to co dzieje się w ostatnich sekundach meczu!

86'

Kartka dla Buzały za komentowanie NIEPRAWIDŁOWEJ decyzji arbitra!

81'

Kolejny rożny dla Wisły. Bez większego zagrożenia dla bramki Sapeli.

77'

Kartka dla Kirma za faul na Kosowskim.

76'

Tym razem rożny dla Wisły.

73'

Pierwszy rzut rożny dla GKS!

71'

Karta dla Jursaka za faul na połowie GKS.

69'

Piłka w bramce Sapeli. Sędzia jednak odgwizduje spalony.

68'

Pewna interwencja Sapeli!

65'

Giel za Maka.

63'

Bramka kontaktowa dla Wisły.

61'

Wolny dla Wisły na połowie GKS.

59'

Na połowie Wisły faulowany Wacławczyk.

56'

Druga zmiana w Wiśle.

56'

Próba strzału Jaluensa głową. Piłkę bez problemu łapie Sapela.

54'

GKS zaczyna się cofać. Czy nie za wcześnie piłkarze z Bełchatowa planują bronić wyniku?

51'

Potężne uderzenie Garguły na róg wybija Sapela.

50'

Bramka zdobyta po ogromnym zamieszaniu w polu karnym. Tymczasem Wisła przechodzi do ataków. Rozpoczną od rogu!

48'

GOOOL. GKS podwyższa prowadzenie za sprawą Tomasza Wróbla.

47'

Fonfara według sędziego fauluje wiślaka z boku pola karnego ...

46'

I ruszamy z II połową.

16:38

Co do meczu. Większość I połowy to dość niedokładna i przypadkowa kopanina. Oba zespoły mimo to zdołały stworzyć sobie dogodne sytuacje na zdobycie bramki. Skuteczniejsi okazali się gospodarze i to właśnie oni mogli zejść do szatni ciesząc się z prowadzenia.

W pewnym momencie zrobiło się na murawie dość nerwowo z powodu przewinień piłkarzy oraz kilku nie najjaśniejszych decyzji arbitra. W związku z tym w ciągu kilku minut 6 piłkarzy zostało ukaranych indywidualnie.

16:33

Teraz słów kilka o kibicach.

Frekwencja w porównaniu z tą z minut przed samego meczu znacznie się poprawiła. Na stadionie jest około 3-3,5 tyś widzów. Młyn GKS dopinguje głośno i co ważne kulturalnie. Nie można tego jednak powiedzieć o kibicach gości, którzy ograniczyli się do 2-3 przyśpiewek wspierających ich klub, a przed większość czasu jedynie bluzgają na wszystko i wszystkich.

45'

Koniec I połowy. GKS do przerwy prowadzi 1:0 po golu Pawła Buzały.

45'

Do I połowy doliczona 1 minuta.

44'

Kolejna dziwna decyzja arbitra ...

44'

Jirsak fatalnie spudłował w sytuacji "sam na sam".

42'

Diaz powinien zostać aktorem. Lekkie dotknięcie a zwija się na murawie jak by go co najmniej połamali ...

39'

Strzał Diaza sprzed pola karnego minimalnie ponad poprzeczką!

38'

Próba strzału Kirma. Wyszło z tego jednak bardziej podanie do Sapeli.

34'

I kartka dla Palijcia za faul.

33'

I pierwsza kartka dla gracza gości. Nunez za zagranie ręką. Zrobiło się żółto w Bełchatowie.

32'

Kartka dla Bożoka za ... - no właśnie chyba tylko sędzia wie za co ...

30'

GOOOOOL. Otwarcie wyniku w Bełchatowie bramkę strzałem po długim rogu zdobywa Buzała.

29'

I kolejna kartka dla gracza gospodarzy. tym razem Lacić za zagranie ręką.

37'

Kartka dla Kamila Wacławczyka za faul w środkowej strefie boiska.

26'

Na boisku nie dzieje się nic szczególnego. Wygląda to tak, jak by oba zespoły nie miały pomysłu na grę ...

22'

Na boisku dużo niedokładności i zamieszania. Mimo wszystko Wisła sprawia wrażenie drużyny nieco lepszej.

18'

Po rajdzie prawą stroną Wróbel uderza wysoko ponad bramką gości.

15'

Piękna robinsonada Sapeli po koronkowej akcji gości!

15'

Biton faulowany przy linii środkowej.

12'

Wilusz w dziecinny sposób stracił piłkę na rzecz Bitona. Wisła jednak nie wykorzystała swojej szansy na szybką, groźną kontrę!

12'

Mak faulowany w okolicy środka boiska.

9'

Wilusz zatrzymuje akcję Wisły.

6'

Pierwsza, wymuszona zmiana w Wiśle. Za Bunoze wszedł Nunez

6'

Wróbel faulowany na prawym skrzydle!

5'

Tym razem próba ataku Wisły lewą stroną.

4'

Ładna akcja "z klepki" w której uczestniczył Mak. Od bramki rozpocznie jednak Jovanic.

2'

Na skrzydle piłkę wywalczył Wróbel. Ostatecznie jednak akcja przerwana przez faul w ofensywie.

1'

Wiślacy na spalonym.

1'

W kole środkowym faulowany Diaz.

1'

Rozpoczynają gospodarze.

15:37

Przed meczem mała uroczystość. W poprzedniej kolejce swój 150. mecz w barwach GKS rozegrał Jacek Popek. Z tej okazji piłkarz otrzymał dzisiaj pamiątkową statuetkę.

15:37

Już niedługo początek meczu.

15:32

W Bełchatowie, jak i niemal w całym kraju, bardzo dobra pogoda do bry w piłkę. Jest ciepło, słońca nie przesłaniają żadne chmury. Może to być problem dla obu bramkarzy przy wrzutkach w pola karne.

15:29

Kibiców odrobinę więcej. Pojawiają się również pierwsze flagi przed młynem gospodarzy. Tymczasem sektor gości szczelnie oflagowany wieloma płótnami.

15:23

Przed chwilą zakończył się pierwszy dzisiejszy mecz. Górnik Zabrze bezbramkowo zremisował na własnym obiekcie z Łódzkim Klubem Sportowym.

15:16

Relację przeprowadzi dla Państwa Mariusz Roksela.

15:15

Na stadionie tradycyjnie już garstka kibiców. Prawdę mówiąc kibiców Wisły jest obecnie na trybunach podobna ilość co sympatyków GKS!

15:15

Wisła: Jovanic - Jaliens, Chavez, Bunoza, Garguła, Paljić, Diaz, Jirsak, Kirm, Biton, Jovanovic W rezerwie: Kurto - Nunez, Genkov, Czekaj, Szewczyk, Brud, Iliev.

15:13

GKS: Sapela - Fonfara, Lacić, Szmatiuk, Wilusz, Baran, Wróbel, Bożok, Wacławczyk, Mateusz Mak, Buzała. W rezerwie: Budziłek, Modelski, Zbozień, Giel, Michał Mak, Kosowski, Żewłakow.

15:12

Za moment przedstawimy składy obu zespołów.

15:12

Witamy e stadionu w Bełchatowie, gdzie za nieco ponad pół godziny rozpocznie się drugi dzisiejszy mecz 22. kolejki Ekstraklasy. GKS Bełchatów podejmuje na własnym obiekcie Wisłę Kraków!