Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 0
Lech PoznańLech Poznań
22:30

Wisła jedynie zremisowała na własnym obiekcie z Lechem Poznań. Choć Lech przez większość spotkania prezentował się bardzo dobrze i miał kilka sytuacji strzeleckich. To Wisłą grając w przewadze przez ponad 20minut powinna przechylić szalę na swoją korzyść. W grze ofensywnej Wisły było jednak, zbyt dużo niedokładności i tak obie drużyny muszą pocieszyć się jednym punktem.

90'

Koniec spotkania. Bezbramkowy remis na Reymonta.

90'

Jovanovic uderza głową po wrzutce Ilieva. Ten strzał nie sprawił problemów Kotorowskiemu.

90'

Sesria strzałów wiślaków. Każdy został zablokowany

89'

Żółtą kartką ukarany Rudnev

87'

Wilk uderza zza pola karnego Panu Bogu w okno.

86'

Garguła uderza z rzutu wolnego prosto w mur.

85'

Biton kolejny raz powstrzymany w polu karnym. Tym razem przez Henriqueza.

82'

Arboleda ukarany żółtą kartką za grę na czas.

80'

Melikson genialnie zagrywa do Bitona, który w znakomitej okazji nie opanowuje futbolówki.

79'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Tomas Jirsak wchodzi na boisko za Gervasio Nuneza.

77'

Diaz uderza mocno z dystansu. Kapitalna robinsonada bramkarza Lecha!

76'

Kotorowski ratuje Lecha po raz kolejny dobrym wyjściem na przedpole.

73'

Akcja meczowa dla jednego z zawodników Lecha. Nie trafił on z kilku metrów w bramkę po zamieszaniu w polu karnym

71'

Zmiana w Lechu Poznań. Boisko opuszcza Stilić, w jego miejsca na murawie pojawi się Djurdjević.

70'

Iliev zagrywa piłkę nad głowami stoperów Kolejorza. Garguła dopada do piłki, lecz holuje ją zbyt długo. Wisła atakuje co raz bardziej zdecydowanie.

69'

Bramkarz Lecha pewnie wyłapuje centre Garguły.

68'

Garguła zagrywa w pole karne, piłkę trąca głową Biton i Kotorowski wyciąga się jak struna odbijając piłkę. Znany komentator krzyknąłby teraz Koooootooorrooowski!

65'

Melikson po dośrodkowaniu Ilieva uderza nad poprzeczką.

65'

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Możdżenia. Od teraz Lech gra w osłabieniu.

63'

Dużo walki, ale mało sytuacji strzeleckich. Miejmy nadzieję, że scenariusz meczu niedługo się zmieni.

59'

Zmiana także w drużynie gości. Kriwiec wchodzi za Ubiparipa.

58'

Garguła wchodzi za Palijca.

58'

Zmiana w Wiśle Kraków. Melikson zmienia Kirma

58'

Palijc zagrywa do Nuneza w polu karnym,a ten nie czysto trafia w piłkę w dogodnej sytuacji

58'

Diaz próbował prostopadłym podaniem uruchomić Bitona, ale połapał się w tym Kamiński.

56'

Z bólu zwija się Kamiński sugerując uderzenie go łokciem przez Bitona.

55'

Stilic z rzutu rożnego zagrywa za krótko. Wiślacy bez trudu wybijają piłkę.

54'

Brawa dla Włodzimierza Smolarka.

53'

Nunez po raz kolejny z dystansu. Po raz kolejny bardzo niecelnie...

51'

Lech rozgrywa akcję od tyłu. Piłka wędruje pomiędzy obrońcami.

47'

Nunez uderzał z dystansu. Piłka przeleciała w bezpiecznej odległości od poprzeczki bramki Kotorowskiego.

47'

Przedzierającego się Ivice Ilieva zastopował Arboleda wybijając piłkę na aut.

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w drużynie Lecha. Wołąkiewicza zastąpił Arboleda.

46'

Piłkarze Wisły rozpoczynają drugą połowę spotkania.

21:29

W pierwszej połowie żółtą kartką został ukarany Mateusz Możdżeń.

21:29

W 54 minucie na każdym obiekcie podczas trwającej 21 kolejki T-Mobile Ekstraklasy uczczona po raz kolejny będzie pamięć po wybitnym reprezentancie kraju - Włodzimierzu Smolarku.

21:23

Mimo braku bramek, na Reymonta jest naprawdę emocjonująco. Więcej sytuacji do strzelenia bramek miał Lech i to on jak na razie ma lekką przewagę. Poznaniacy w szczególności mogą żałować dwóch szans zmarnowanych przez Mateusza Możdżenia. Na trybunach również jest gorąco, choć fani obu drużyn nie szczędzą sobie uszczypliwości, doping z obu stron jest naprawdę głośny.

45'

Przerwa!

45'

Młody pomocnik sprawia dziś wiele problemów Wiśle. Tym razem uderzał niecelnie zza pola karnego.

45'

Po błędzie komunikacyjnym Pareiko - Jaliens. Sytuację miał Możdzeń. Po raz kolejny lepszy w starciu bezpośrednim Estończyk.

44'

W środkowej strefie boiska Możdżeń został ostro potraktowany przez Wilka. Skończyło się na ostrzeżeniu kapitana Wisły przez Roberta Małka.

40'

Stilic z rzutu rożnego na krótki słupek. Piłkę wybija głową Diaz.

37'

Kotorowski wychodząc poza 16metr ratuje Poznaniaków po szybkiej kontrze Białej Gwiazdy.

37'

Groźny strzał Możdżenia blokuje ... Rudnev. Łotysz po chwili uderza w boczną siatkę bramki Wisły.

35'

Dudu Biton uderza z narożnika pola karnego w środek bramki. Bramkarz Kolejorza nie miał problemu z tym strzałem.

33'

Iliev uderza po długim rogu. Było blisko, aby tor lotu piłki przeciął Biton.

30'

Rudnev próbował wymusić faul przed polem karnym. Sędzia Małek nie popełnił błędu.

29'

Iliev z rzutu wolnego zagrywa za krótko. Henriquez wybija piłkę.

27'

Ubiparip próbował zaskoczyć estońskiego bramkarza Wisły zza pola karnego. Efektem piłka przeleciała nad poprzeczką bramki.

24'

Nunez zdecydował się na strzał z około 40 metra. Co ciekawe sprawił problemy Kotorowskiemu, który łapał piłkę na raty.

22'

Piłkę po centrze Palijca piąstkuje za pole karne Kotorowski. Tam czekał już na nią Wilk, lecz uderza nad poprzeczką.

20'

Dobre podanie Nuneza do Bitona. Izraelczyk nie opanował, jednak piłki w polu karnym

20'

Oprawa kibiców Wisły podczas meczu z Lechem

16'

Rzut wolny dla Kolejorza z około 30 metra. Stilić wrzuca na głowę Injaca,a ten uderza obok słupka.

12'

Groźnie zza pola karnego uderzał Możdżeń.

10'

Kirm zbyt głęboko wrzucał piłkę z rzutu wolnego.

8'

Stilic dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego. Sytuację wyjaśnił Dudu Biton, który zawędrował pod własną bramkę.

6'

Iliev przedarł się po prawej stronie przez dwóch obrońców Lecha po czym strzałem w długi róg próbował przelobować Kotorowskiego. Mało brakowało.

5'

Obie drużyny bardzo agresywnie w środkowej strefie boiska.

1'

Ależ okazja! Henriquez dośrodkowywał w pole karne. Piłka trafiła do Możdzenia, a ten uderza głową wprost w Pareike. Ale Lech mógł wejść w ten mecz.

1'

Rozpoczynają Poznaniacy!

20:30

Kibice i piłkarze minutą ciszy uczcili pamięć Włodzimierza Smolarka

20:29

Niesłuszne wyroki, fałszywe osądy PASJA potępieni za niewygodne poglądy. Oprawę z takim przesłaniem prezentują kibice Białej Gwiazdy.

20:28

Sędzia Małek wyprowadza już obie jedenastki na plac gry.

20:23

Może zaskakiwać pozycja Dragana Palijca, który jak wynika z papierowego ustawienia zagra dziś jako defensywny pomocnik.

20:20

Już teraz trwa ceremonia wciągnięcia koszulki z nazwiskiem Kawuli pod dach trybuny. Towarzyszy temu burza oklasków ze strony kibiców krakowskiego klubu.

20:18

Mariusz Rumak zadebiutuje dziś jako trener pierwszej drużyny Kolejorza. Swój debiut zanotuje, także Michał Probierz. Były szkoleniowiec Arisu Saloniki poprowadzi Wisłę po raz pierwszy na swoim terenie.

20:17

Wisła Kraków w dalszym ciągu kontynuuje akcję „Powrót legend na Reymonta”. Tym razem pod dach trybuny E powędruje koszulka z nazwiskiem Władysława Kawuli. Zawodnik ten w latach 1951-1971 reprezentował barwy „Białej Gwiazdy”.

20:16

„Biała Gwiazda” nie zapomina także o swoich kibickach. Z okazji Dnia Kobiet postanowiła zrobić swoim fankom prezent. Przy okazji dzisiejszego meczu umożliwiono im wyprowadzenie zawodników na murawę. Na przesłuchanie zgłosiło się wiele kobiet, a trzyosobowe jury wybrało 22 z nich. Kobieca „eskorta” już dziś wraz z piłkarzami wyjdzie na płytę boiska.

20:16

Do Krakowa zjechało dziś wielu kibiców Kolejorza. Na tą chwilę jest ich ok. 1500 osób.

20:14

Ławka rezerwowych gospodarzy: Jovanic, Melikson, Bunoza, Garguła, Jirsak, Szewczyk, Brud. Trener Rumak w obwodzie zostawił następujących zawodników: Buric, Djudjevic, Arboleda, Krivets, Ślusarski, Wojtkowiak, Tonev.

20:13

Oprócz darmowych wejściówek, z myślą o młodych kibicach Wisły, zorganizowano przed dzisiejszym meczem spotkanie z Michałem Czekajem. Zawodnik „Białej Gwiazdy” rozdawał dzieciakom autografy i niespodzianki.

20:11

Trener Wisły ma dziś utrudnione zadanie. Ustalając skład nie mógł brać pod uwagę takich piłkarzy jak: Michał Czekaj, Rafał Boguski, Radosław Sobolewski i Cwetan Genkow. Oprócz tego do ostatniej chwili nie był pewny występ Maora Meliksona, który w meczu z Lechią doznał lekkiej kontuzji mięśnia dwugłowego. Jak już wiemy, sztab medyczny nie był w stanie przygotować gwiazdy Białej Gwiazdy do tego stopnia, aby dziś wybiegł w pierwszej jedenastce.

20:10

Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków postanowiło w dalszym ciągu prowadzić akcję „kto kocha, ten wierzy – siła w młodzieży”. Tym razem ufundowało wejściówki na dzisiejszy mecz dla chłopców poniżej 16 roku życia. Akcja ta skierowana jest do młodych wiślaków, którzy pragną oglądać mecze ulubionego zespołu na żywo ze stadionu, a nie pozwalają im na to środki finansowe potrzebne do zakupu biletu.

20:06

Nie ma co kryć. To jest mecz o być albo nie być dla obu drużyn. To jest kluczowy mecz w tych rozgrywkach – ta wypowiedź przedmeczowa Michała Probierza, najlepiej zapowiada to czego będziemy świadkami dzisiejszego wieczoru.

20:05

Witamy ze stadionu przy ulicy Reymonta, gdzie już za kilkadziesiąt minut rozpocznie się hitowe spotkanie 21 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Krakowska Wisła podejmie Lecha Poznań. Relację poprowadzą Kasia Guzik oraz Kacper Reński.