Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1 : 2
Korona KielceKorona Kielce
95'

Koniec! Korona lepsza od Śląska na Stadionie Miejskim! W dzisiejszym meczu kielczanie byli po prostu lepszą drużyną. Śląsk Wrocław w dalszym ciągu znajduje się w kryzysie, Korona zbiera natomiast kolejny skalp w lidze. Dziękujemy za uwagę!

91'

POPRZECZKA! Niemożliwe. Ależ emocje w końcówce.

90'

Śląsk rusza do ataku! Przed szansą przed chwilą był Cetnarski, jednak jego strzał został zablokowany. Teraz będziemy mieć rzut wolny z ok 25 metrów dla gospodarzy. Jest szansa na remis.

86'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Boisko opuszcza Daniel Gołębiewki. W jego miejsce młody Jakub Bąk.

85'

Lenartowski z dystansu minimalnie nad bramką Gikiewicza! Gdzie byli obrońcy Śląska?

83'

Sobota wpada w pole karne Korony, ale w porę zostaje powstrzymany przez dwóch kielczan! Powinno być 2:2

75'

Bramka dla Korony!!! Świetne dośrodkowanie na głowę Malarczyka i mamy 2:1! Wejście smoka piłkarza Korony

76'

W miejsce Elsnera Cetnarski.

76'

Podwójna zmiana w ekipie Śląska. W miejsce Mili wchodzi Dudek...

77'

Zmiana w drużynie Korony. W miejsce Kuzery wchodzi Malarczyk

74'

Bardzo dobre dośrodkowanie Celebana na głowę Diaza! Ten jednak myli się z kilku metrów!!

71'

Lenartowski! Jednak obok bramki Gikiewicza.

67'

Ręka Vukovicia w polu karnym Śląska. A mogłaby być bramka!

66'

Kapitalna oprawa przygotowana przez kibiców Śląska. Robi wrażenie.

60'

Zmiana w Koronie. W miejsce Golańskiego wchodzi Lenartowski.

57'

Ładna akcja Korony. Tym razem na lewej stronie popędził Jovanovic, jednak wrzutka za plecy wchodzących kolegów.

55'

Mija 54. minuta spotkania. We Wrocławiu hołd dla Włodzimierza Smolarka.

55'

Kartka dla Pawelca. Poszkodowany Korzym

52'

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Mili, jednak jeszcze lepsza interwencja Małkowskiego.

51'

Zmiana w Śląsku. Za Wasiluka wchodzi Pietrasiak.

49'

Żółta kartka dla Golańskiego, za brzydki faul na Madeju.

45'

Zaczynamy drugą połowę! Ze środka goście.

17:59

Czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy. Piłkarze jeszcze nie wrócili na murawę, w przeciwieństwie do kibiców, którzy już są gotowi na drugie 45 minut.

17:49

Po dobrym pierwszym kwadransie gospodarzy Korona zaczęła przejmować inicjatywę. Remis po 45 minutach, gdzie lepsze wrażenie sprawiali jednak goście. Zapraszam na kilkanaście minut przerwy.

46'

Słabo wykonany wolny i mamy koniec pierwszej połowy. Do przerwy Śląsk- Korona 1:1.

46'

Znowu Korona sieje spustoszenie w polu karnym Śląska. Dwie groźne akcje, z czego druga zakończona faulem Wasiluka i Korona staje przed szansą strzelenia bramki "do szatni". Ok 25m do bramki Gikiewicza.

44'

Błąd Wasiluka w obronie. Gołębiewski poszedł za piłką do końca i wywalczył aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

40'

Kolejny piłkarz Korony leży na murawie. na noszach znoszony Paweł Golański.

40'

Dobre zawody rozgrywa Paweł Sobolewski. Groźnie dośrodkowuje, ładnie drybluje. Wyróżniający się piłkarz na boisku.

35'

Groźnie w polu karnym Śląska Wrocław! Na raty wybijać piłkę musieli Celeban z Fojutem. Okres gry z przewagą dla Korony.

33'

Groźnie Korona. Korzym w pierwszej fazie poradził sobie z Pawelcem, jednak powracający obrońca Śląska zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

32'

Ładna akcja Śląska. Mila dobrym podaniem obsłużył Madeja. Skrzydłowy Śląska oddał strzał, ale był za bardzo odchylony. Od bramki Małkowski.

30'

Seria fauli na boisku. Ostatecznie piłka dla Śląska. W międzyczasie na murawie leżeli Kuzera i Jovanović.

25'

Twarda gra jednych i drugich. Jesteśmy świadkami świetnego widowiska dla oka.

21'

Zamieszanie w polu karnym Śląska po rzucie rożnym wykorzystuje Tadas Kijankas, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki Gikiewicza!!!

21'

I mamy remis!

17'

Groźna wrzutka Sobolewskiego na głowę wchodzącego Korzyma! Napastnik Korony jednak źle złożył się do strzału i posłał piłkę nad poprzeczką bramki Gikiewicza.

15'

Groźne dośrodkowanie Pawelca, jednak na posterunku Kijankas, który wybija piłkę poza linię boczną.

15'

Po kwadransie gry oglądamy miły dla oka, szybki mecz. Korona jakby się obudziła po pierwszych minutach i stara się również stwarzać zagrożenie pod bramką Śląska.

12'

Korona pracuje nad swoimi statystykami w dzisiejszym spotkaniu. Szkoda tylko, że skupili się na rubryce faule.

10'

Śląsk od początku prezentuje agresywny styl, dobrze prezentując się na tle rywala. Korona póki co bezradna.

7'

Mamy bramkę! Co za otwarcie meczu! Kapitalna piłka Diaza do Madeja, a ten z ostrego kąta pakuje piłkę obok bezradnego Małkowskiego! Śląsk- Korona 1:0!

5'

Pierwszy strzał w tym meczu. Mila jednak niecelnie i futbolówka mija słupek bramki Małkowskiego.

3'

Piłkarze Śląska rozpoczęli mecz od wysokiego pressingu.

17:01

Ze środka rozpoczynają gospodarze.

17:00

Minuta ciszy ku pamięci Włodzimierza Smolarka...

16:59

Korona na żółto- czerwono, Śląsk w zielono-białych strojach.

16:57

Obie ekipy wychodzą już na murawę. Za moment rozpoczynamy!

16:48

Do zwycięstwa w dzisiejszym meczu nawołuje skrzydłowy Śląska- Waldemar Sobota- "Musimy wygrać i przerwać trwającą złą passę i to już w najbliższym meczu z Koroną". Jak trudny to rywal pokazują statystyki. Śląsk Wrocław w ciągu ostatnich trzech lat nie wygrali ani razu. W rundzie jesiennej w Kielcach padł wynik 2:1. Czas na rewanż?

16:31

Obie ekipy póki co na przedmeczowej rozgrzewce. Natomiast na trybunach coraz więcej kibiców. Kompletu naturalnie nie będzie, ale wszyscy liczymy na wspaniały doping.

16:23

Stadion Miejski we Wrocławiu również póki co nie służy gospodarzom. Mimo wspaniałej atmosfery na trybunach, drużyna WKS-u w czterech swoich meczach tutaj wygrała tylko jeden. Być może dzisiaj statystyki się poprawią, jednak o to będzie bardzo trudno.

16:20

Jeśli chodzi o formę obu ekip w rundzie wiosennej, to na pewno wrażenie robi dyspozycja kielczan, którzy w trzech meczach tej rundy zgromadziła komplet punktów, nie tracąc przy tym bramki. Śląsk natomiast w tej rundzie jeszcze nie wygrał.2 remisy (Z Ruchem u siebie i z Widzewem na wyjeździe) oraz blamaż przed dwoma tygodniami przed własną publicznością w meczu z Legią zepchnęły podopiecznych trenera Lenczyka na drugie miejsce.

16:15

Obie ekipy czują stawkę dzisiejszego meczu. Śląsk, który aspiruje do miana mistrza Polski na pewno chciałby odnieść dzisiaj zwycięstwo, żeby nie stracić kontaktu z Legią Warszawa, która po ciężkim meczu w Bielsku-Białej odniosła minimalne zwycięstwo. Korona natomiast w przypadku zwycięstwa zrównałaby się z trzecim w tabeli Ruchem Chorzów.

16:09

Ławki rezerwowych obu ekip: Korona Kielce: Pilarz, Malarczyk, Kiercz, Lech, Lenartowski, Łuczak, Jakub Bąk Śląsk Wrocław: Kelemen, Pietrasiak, Spahić, Dudek, Cetnarski, Ćwielong, Voskamp

16:06

Znamy już wyjściowe jedenastki na to spotkanie. Korona Kielce z jedną zmianą w porównaniu z ostatnim, wygranym meczem z Podbeskidziem. W miejsce Jacka Kiełba mecz rozpocznie Daniel Gołębiewski. Natomiast trener Orest Lenczyk zdecydował się dzisiaj na grę dwoma defensywnymi pomocnikami. Od pierwszych minut obejrzymy duet Elsner, Kaźmierczak. Z przodu od pierwszych minut Łukasz Madej, a na szpicy zagra Cristian Omar Diaz.

16:03

Drugie niedzielne spotkanie w ramach 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy przed nami. Za niespełna godzinę rozpocznie się arcyciekawy mecz pomiędzy Śląskiem Wrocław a Koroną Kielce. Ze słonecznego Wrocławia wita serdecznie Grzegorz Iwanowski. Zapraszamy na relację live!