Za przepychanki po końcowym gwizdku.

17:38

17:38

95'

Koniec spotkania! Legia pokonała Podbeskidzie 1:0. Na murawie przepychanki między zawodnikami obu zespołów. Kartki po ostatnim gwizdku obejrzeli Astiz, Żewłakow i Curić.

94'

Zakotłowało się w polu karnym Legii, po chwili zastopował kontratak Ljuboja.

92'

Podbeskidzie w ostatnich próbach chaotycznego ataku.

91'

... i Rogalski.

91'

Kartkę ogląda Żyro...

90'

4 minuty doliczone.

89'

Miękkie dośrodkowanie Jędrzejczyka, ale Radović przeniósł piłkę głową nad poprzeczką.

88'

Dwa z rzędu wygrane pojedynki główkowe Astiza. Obroniony rzut karny pobudził gospodarzy. Czy zdołają doprowadzić do wyrównania?

85'

Szybka kontra miejscowych przerwana przez Nacho Novo. Żółta kartka!

85'

Ljuboja na dwa tempa, ale obronił jedenastkę Zajac!

84'

Faulowany w polu karnym był Radović.

84'

Rzut karny dla Legii!

83'

Ostatnia zmiana w meczu: Żyro w miejsce Wolskiego.

82'

Zejście z prawej strony do środka i strzał lewą nogą Malinowskiego. Piąstkuje przed siebie Kuciak!

81'

Najpierw dalekie wyjście Zajaca ratuje Górali, po chwili dobre dorzucenie piłki z lewej strony przez Łatkę, nie pomylił się jednak Kuciak.

81'

A maskotka miejscowych - Reksio z numerem 12 nieco przygaszona stoi przy płocie.

79'

"Wszyscy wstają i śpiewają" - intonują kibice Podbeskidzia. W swoim rytmie i melodii bawią się fani Legii.

78'

Radović wypuszczony sam na lewej stronie pola karnego, uderzył lekko i przede wszystkim zbyt nisko. Klatką piersiową obronił Zajac.

76'

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa

76'

Za kontuzjowanego Kucharczyka wchodzi Nacho Novo.

75'

Jakiegoś urazu nabawił się Kucharczyk. Mamy przerwę w grze.

75'

Potężne uderzenie z rzutu wolnego Koniecznego wziął na siebie jeden z legionistów. To musiało boleć.

74'

A także Adrian Sikora za Demjana.

74'

Ivan Curić w miejsce Patejuka.

70'

Legioniści na stojąco konstruują atak pozycyjny. Miejscowi bronią się w okolicy własnego pola karnego. Niezbyt angażują się także do kontrataków, które głównie inicjuje najaktywniejszy wśród gospodarzy Patejuk.

68'

68'

67'

66'

Coraz chłodniej robi się w Bielsku-Białej, piłkarze nie rozgrzewają kibiców swoją grą.

65'

Kucharczyk wypuścił w bój Ljuboję, jednak szybszy Zajac, który przytomnie wyszedł z bramki.

63'

Wrzutka z prawej strony, do główki złożył się Mierzejewski, ale uderzył lekko i bardzo niedokładnie.

63'

Żewłakow na uwolnienie wprost pod nogi Ljuboji. Serb jednak stanowczo przyblokowany ciałem, nie ma faulu. Nie może pogodzić się z taką decyzją arbitra Skorża.

62'

Wysokie dośrodkowanie z lewej strony trafiło na głowę aktywnego Patejuka, ale strzał daleko obok prawego słupka bramki gości.

61'

Strzelec bramki dla Legii ukarany żółtym kartonikiem.

59'

Strzał na wiwat Patejuka. Takimi uderzeniami nie da się doprowadzić do wyrównania.

56'

Gra toczy się na połowie gospodarzy. Podbeskidzie broni się z coraz większymi problemami.

54'

Minutą oklasków uczczono Włodzimierza Smolarka, który odszedł kilka dni temu.

54'

Wycofał się po piłkę Ljuboja, który źle zagrywał, a po chwili faulował Rzeźniczak.

53'

Nie ustaje doping gospodarzy, nieustannie klaskają także kibice gości, ale są bez szans z głośnym młynem bielszczan.

52'

51'

50'

48'

Długa piłka do Wolskiego i w ostatniej chwili wślizgiem powstrzymał go powracający obrońca.

46'

...a Miro Radović zastąpił Vrdoljaka.

46'

Piotr Malinowski wszedł za Elmalicha...

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

16:33

Spotkanie jak na razie wyrównane. Wart odnotowania był strzał z dystansu Dariusza Łatki, a także... gol dla Legii Wolskiego. Warszawianie są zabójczo skuteczni, bowiem nie stworzyli w 1. odsłonie innych klarownych okazji.

45'

Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi z Podbeskidziem 1:0.

45'

Długa piłka do Wolskiego, który zupełnie bez opieki na 30 metrze najpierw lekko przerzucił piłkę nad Zajacem, następnie wygrał pojedynek bark w bark z obrońcą i wysokim lobem (po głowie kolejnego defensora) wpakował piłkę do sieci.

45'

GOOOOOOOOOLLL!!! Rafał Wolski! 1:0 dla Legii!

44'

Przekombinowali w polu karnym rywala legioniści. O jedno podanie za dużo. Można było lepiej wykończyć tę sytuację.

44'

43'

Główkował Demjan w trudnej sytuacji, ale nie było szansy by skierować piłkę w światło bramki.

42'

40'

Przedarł się w polu karnym Ljuboja, uderzył nieczysto z prawej nogi i spokojnie nakrył piłkę ciałem Zajac.

39'

Według ostatnich doniesień zza płotu dopingować mają kibice BKS-u do spółki z Zagłębiem Sosnowiec.

39'

Gracze Legii nie forsują tempa, miejscowi nie są w stanie poważniej im zagrozić. Jak na razie nie oglądaliśmy żadnej dogodnej sytuacji, po której do większego wysiłku zmuszony byłby Zajac.

37'

36'

35'

Jak się dowiedzieliśmy, kibice Legii dostali 220 biletów, a na sektorze centralnym ma zasiadać dodatkowo 30 kibiców z Warszawy. Co ciekawe przed stadionem widzimy ok. 100 kibiców, którzy oglądają mecz zza płotu.

34'

Potężny strzał z dystansu Patejuka, który po drobnym rykoszecie poleciał daleko za bramkę.

33'

Kartka dla Łukasza Mierzejewskiego.

33'

"Bielsko i Biała to nasza duma i chwała!" - wykrzykują kibice z młyna, umiejscowionego centralnie, na wysokości środka boiska. Odpowiadają kibice z Warszawy, który zasiadają za bramką Kuciaka.

31'

Kopanina i to dosłownie w środku boiska. Kartka dla Ivicy Vrdoljaka.

30'

Sporo niedokładności z obu stron, trzeba przyznać, że poziom spotkania nie zachwyca. Legioniści prezentują się podobnie jak w poprzedniej kolejce z ŁKS-em, czyli z przekonaniem, że mecz sam się wygra.

28'

Marazm na murawie przerwał faul Artura Jędrzejczyka na żółtą kartkę.

27'

Maciej Skorża nerwowo gestykuluje do swoich zawodników, Robert Kasperczyk też na stojąco, ale bardziej spokojnie przygląda się boiskowym wydarzeniom.

25'

Odzyskał futbolówkę w środku Ziajka, po chwili jeden z graczy Legii zagrał ręką. Niemal jak wczoraj Piotr Klepczarek.

23'

Beznadzieje wykonaniu rzutu wolnego przez Kucharczyka, który posłał "balon" wysoko nad bramką Zajaca.

23'

Pierwsza kartka dla Liada Elmalicha, za faul na 35. metrze.

22'

Bartłomiej Konieczny łatwo stracił piłkę w narożniku na rzecz Wolskiego, ale po chwili gospodarze odzyskali.

20'

Ależ strzał Danijela Ljuboji z 30 metrów z rzutu wolnego! Piłka przeszło centymetry obok okienka. Do bramki wprawdzie wpadł, ale Zajac...

18'

Wawrzyniak pociągnął lewym skrzydłem, wycofał piłkę na środek pola karnego do Janusza Gola, ale lekki strzał pomocnik Wojskowych trafił w udo jednego z obrońców Podbeskidzia.

17'

16'

W dobrej sytuacji, z 5 metrów nie trafił w bramkę Jakub Warzywniak. Oddać trzeba, że kąt był dość ostry.

16'

15'

Z około 25 metrów fantastycznie kropnął Dariusz Łatka, ale odbił uderzenie na korner bramkarz Legii!

14'

Kolejny rzut rożny wywalczył Robert Demjan. Kuciak rozłożył zniesmaczony ręce.

12'

Spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie legioniści. Gospodarze klasycznie nastawieni na błyskawiczne kontry i przebojowość swoich skrzydłowych.

10'

Najpierw rzut rożny wywalczył Patejuk, po kilkunastu sekundach złapanych na ofsajdzie Juraj Dancik.

10'

"Idzie, idzie... Podbeskidzie!" Niesie się doping na stadionie przy Rychlińskiego.

9'

Długa piłka zagrywana przez Michała Żewłakowa do wybiegającego Kucharczyka - minimalnie za mocna.

8'

"Nie ma kibiców tutaj, nie ma!" - krzyczy poirytowany fan Górali, który także po drugiej stronie stadionu chciałby zainicjować doping.

7'

Spiker upomina kibiców Podbeskidzia, którzy nie szczędzą niecenzuralnych słów w kierunku legionistów.

5'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Rafał Wolski, bez problemu w wyskoku interweniował Richard Zajac.

4'

Kąśliwe wstrzelenie piłki z lewej strony przez Sylwestra Patejuka. Piłka pierwszy raz w rękawicach Dusana Kuciaka.

2'

Długa piłka na prawą stronę do Sebastiana Ziajki, pomylił się Jakub Wawrzyniak, jednak lekki strzał trafił w nogi obrońcy warszawian.

2'

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Pskita. Rozpoczęła Legia.

15:45

N trybunach pojawił się selekcjoner Franciszek Smuda.Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa

15:44

Minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego kilka dni temu Włodzimierza Smolarka.

15:43

Przy burzy braw witani aktorzy dzisiejszego widowiska. Podbeskidzie w biało-niebieskich strojach, legioniści w zielono-białych.

15:41

15:41

15:39

Fotoreporterzy czekają na wyjście piłkarzy z tunelu.

15:32

Zawodnicy zeszli z boiska. Słyszymy już doping miejscowych kibiców.

15:23

Na stadionie przy Rychlińskiego trwa obecnie rozgrzewka obu zespołów. Kibice cały czas dochodzą, jak na razie stadion wypełniony jest w połowie. Na obiekcie widoczna jest również grupka kibiców Legii, ale czy jest ich już 200, trudno powiedzieć. Przypomnijmy, że pojemność obiektu w Bielsku to 4200 miejsc. Dzisiaj organizatorzy spodziewają się kompletu.

15:21

Ławka rezerwowych Legii: Wojciech Skaba, Dickson Choto, Nacho Novo, Tomasz Kiełbowicz, Ismael Blanco, Miroslav Radović, Michał Żyro.

15:20

Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Mateusz Bąk, Tomasz Górkiewicz, Ondrej Sourek, Wojciech Reiman, Piotr Malinowski, Ivan Curić, Adrian Sikora.

15:20

Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki. W pierwszym składzie Górali zobaczymy Łukasza Mierzejewskiego z kolei w ekipie Macieja Skorży na ławce znaleźli się Miroslav Radović, Nacho Novo oraz Ismael Blanco.

15:16

Legioniści są świeżo upieczonym liderem rozgrywek. Pomogły w tym zwycięstwa nad ŁKS-em (2:0) oraz Śląskiem Wrocław (4:0 na wyjeździe).

15:16

Gospodarze dzisiejszego pojedynku zajmują aktualnie 9. miejsce w Ekstraklasie. W poprzedniej kolejce Górale przegrali w Kielcach z Koroną 0:2. Z kolei w dwóch wcześniejszych wiosennych meczach zapisali na swoje konto 6 punktów (zwycięstwa z ŁKS i Zagłębiem).

15:13

Halo, halo, witamy serdecznie ze stadionu z Bielska-Białej, gdzie miejscowe Podbeskidzie podejmuje warszawską Legię. Relację live przeprowadzi dla Was Piotr Szymański.