Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel.

94'

Dawid Piasecki kończy spotkanie.

93'

Zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Arkadiusz Piech a w jego miejsce Paweł Abott. Z boiska zszedł bohater dzisiejszego spotkania.

92'

Jest okazja dla Jagielloni po strzale głową Tomasza Frankowskiego. Była to doskonała sytuacja do zdobycia gola.

90'

Sędzia doliczył trzy minuty do dzisiejszego spotkania.

89'

Łukasz Burliga wchodzi na boisko za Macieja Jankowskiego

86'

Faul zawodnika Ruchu na Tomasza Kupiszu. Z rzutu wolnego Marcin Burkhardt, który uderza wprost w Michala Peskovicia. Siła dobra, niestety w środek bramki.

82'

Żółta kartka dla Jana Pawłowskiego za faul na zawodniku Ruchu Chorzów.

81'

Jagiellonia ciągle próbuje pokonać Michala Peskovicia. Zawodnicy Ruchu Chorzów mądrze się jednak bronią i czekają na swoją szansę w kontrataku.

79'

Nie wielka przewaga w posiadaniu piłki Jagielloni. Tomasz Hajto stawia wszystko na jedną kartę i ustawia swój zespół ultra ofensywnie, dzięki temu jesteśmy świadkami niezłego spotkania.

81'

77'

Świetna akcja Jankowskiego, który popisuje się świetną techniką i Łukasz Tymiński fauluje taktycznie Napastnika Ruchu Chorzów. Jest to trzeci żółty kartonik w sezonie zawodnika Jagiellonii.

76'

Kapitalna interwencja Michala Peskovicia po świetnej akcji Jagielloni. Ultra ofensywna taktyka zespołu Tomasza Hajty przynosi efekty. Bramkarz Ruchu Chorzów interweniuje na raty dwa razy po strzale Grzegorza Rasiaka i Jana Pawłowskiego

74'

Boisko opuszcza kontuzjowany Łukasz Janoszka a w jego miejsce Wojciech Grzyb.

73'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza Paweł Nowotka a w jego miejsce Jan Pawłowski.

73'

Dobra centra Tymińskiego do Grzegorza Rasiaka, który uderza głową wprost w Michala Peskovicia.

71'

Boisko na noszach opuszcza Łukasz Janoszka. Prawdopodobnie zastąpi go Wojciech Grzyb.

70'

Ostre wejście Nowotki i mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Jest to druga żółta kartka w sezonie obrońcy Jagiellonii.

68'

Z boiska schodzi słabo spisujący się w dzisiejszym spotkaniu Tomasz Bandrowski a w jego miejsce ofensywnie grający Marcin Burkhardt

67'

Faul Stawarczyka na Kupiszu. Nie przepisowo zagrał stoper Ruchu. Z rzutu wolnego sam poszkodowany i była okazja Thiago Cionka, który uderza piłkę głową około pół metra nad bramką Ruchu Chorzów. Nie najlepiej zachowała się obrona gości.

68'

64'

Kolejny błąd sędziego dzisiejszego spotkania, który nie odgwizduje ewidetnego rzutu rożnego.

62'

Arkadiusz Piech strzela swojego siódmego gola w sezonie. Należy go pochwalić za szybkość i dynamikę. Fatalny błąd obrony Jagielloni. Błąd Luka Gusicia i Norambueny, którzy zostają wyprzedzeni przez napastnika Ruchu Chorzów.

60'

Frankowski klatką piersiową do Rasiaka, który strzela obok bramki. Niezła próba, niestety wykonanie słabsze.

59'

Dobrze zgrana piłka przez Grzegorza Rasiaka i Tomasz Frankowski nie czysto trafia w piłkę. Strzał mija bramkę Peskovicia wysoko nad bramką

57'

Makuszewski dośrodkowuje w pole karne i akcje wyjaśnia Piotr Stawarczyk. Jak na razie dzisiaj bardzo dobrze spisują się oba skrzydła drużyny Jagielloni Tomasz Kupisz jak i Maciej Makuszewski są wyróżniającymi się postaciami w dzisiejszym spotkaniu.

55'

Rzut rożny dla Jagielloni. Tomasz Kupisz wysoko i piłkę wybijają obrońcy Ruchu Chorzów.

53'

Jankowski ładnie wpadł w pole karne i mamy rzut rożny dla Ruchu po dobrej interwencji Cionka. Niestety dla kibiców Ruchu obrońcy Jagielloni wybijają piłkę z pola karnego gospodarzy.

51'

Faul Pawła Lisowskiego na Tomaszu Kupiszu. Z rzutu wolnego zespół Jagielloni.

48'

Makuszewski strzela i na raty piłkę łapie Peskovic. Bardzo groźny rzut z autu po którym zawodnik miał szanse na zdobycie gola. Rzut rożny dla Jagi, który wyjaśniają obrońcy Ruchu.

46'

Następuję rozpoczęcie drugiej części spotkania. Niech wygra lepszy.

45'

Jak na razie po pierwszej części spotkania jesteśmy świadkami ciekawego spotkania pomimo tego że nie widzieliśmy klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Jagiellonia utrzymuje się przy piłce. Ruch jest cofnięty czeka głównie na kontrę. Miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy bramki

44'

Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej części spotkania.

42'

I mamy poprzeczkę po strzale Makuszewskiego. Dobry rzut z autu a tam przedłuża piłkę Grzegorz Rasiak do Tomasz Frankowski, który zagrywa piłkę ręką. Na szczęście dla zawodnika Jagielloni sędzia nie widział tego przewinienia.

40'

Makuszewski znów urwał się obrońcom Ruchu. Z rzutu rożnego po raz kolejny Tomasz Kupisz. Zawodnik Jagielloni zagrywa w pole karne na głowę Grzegorza Rasiaka. Piłka, niestety dla byłego reprezentanta Polski była za wysoka. Był to dobrze rozegrany stały fragment gry.

37'

W Białystoku własnie pada śnieg. Temperature dziś na Podlasiu mamy ujemną.

36'

Tymiński do Rasiaka, który jest na pozycji spalonej. Obrońcy obu drużyn ładnie bronią się strefą. Co raz łapią na spalonym napastników rywali.

34'

Dobre zagranie do Zieńczuka ,który jest na ewidentnym spalonym.

33'

Widoczny jest brak w środku pola Gabora Straki. Zawodnik Ruchu Chorzów w ostatnich meczach był w bardzo dobrej formie. Miejmy nadzieję, że para środkowych pomocników Niebieskich jeszcze się rozkręci.

31'

Dobra interwencja Peskovicia, który wpadł na swojego obrońcę z drużyny. Dobre dośrodkowanie Rasiaka do Frankowskiego. Fani Ruchu w końcu zagrzewają głośno swój zespół do gry.

30'

Po trzydziestu minutach jesteśmy świadkami szybkiego spotkania. Ruch musi grać wyżej i lepiej stosować pressing. Jagiellonia narzuciła swój styl gry. Podopieczni Tomasza Hajty mają dużą przewagę w posiadaniu piłki.

27'

Dośrodkowanie w kierunku Franka, który został przytrzymany przez Marka Szyndrowskiego. Nie było to mądre zachowanie obrońcy Ruchu. Mógł narazić swój zespół na rzut karny.

25'

298 kibiców Ruchu zawitało do Białegostoku. Bardzo dobra liczba Niebieskich,niestety dla piłkarzy kibice gości nie dopingują swojej drużyny.

24'

Arkadiusz Piech leży na murawię. Został nadepnięty przez Łukasza Tymińskiego. Jest to bardzo nie przyjemne z tego powodu, że jest bardzo zimno. Stopy nie są tak rozgrzane. Miejmy nadzieję, że nie jest to poważna kontuzja.

23'

Jankowski po prawej stronie uderza w boczną siatkę. Niezła próba piłkarza Ruchu Chorzów. Obrona Jagielloni trochę rozkojarzyła się w tej akcji.

21'

Jak na razie oglądaliśmy jeden strzał w światło. Piłka zaprzetotała w świadce po strzale Makuszewskiego, niestety zawodnik Jagielloni był na pozycji spalonej. Dobrym podaniem popisuje się Grzegorz Rasiak, niestety zagrywa troche nie w tempo.

18'

Frankowski miekko w pole karne do Matuszewskiego jednak trochę za mocno. Akcje wyjaśnia na moment Djokić, niestety dla podopiecznych Waldemara Fornalika piłkę odzyskuję Jagiellonia.

17'

Piech do Janoszki, który za daleko wypuścił sobie piłkę. Od bramki Grzegorz Sandomierski.

15'

Jak na razie Jagiellonia ma dużą przewagę w posiadaniu piłki. Zawodnicy Tomasza Hajty dobrze weszli w spotkanie. Grają agresywnie w środku pola przy odbiorze naciskają na zawodników Ruchu Chorzów pressingiem.

14'

Norambuena do Tymińskiego, który strzela wysoko ponad bramką. Niezła akcja drużynowa na prawej stronie boiska. Świetnym odegraniem piętką popisał się Grzegorz Rasiak.

12'

Rzut rożny po próbie strzału Tomasza Frankowskiego. Z corneru Tomasz Kupisz wprost na głowę obrońcy Ruchu Chorzów. Jagiellonia dobrze zaczeła dzisiejsze spotkanie.

8'

Kapitalnie broni Peskovic. Bardzo szybki Matuszewski bardzo dobrze się zabrał z piłką i uderzył w dobrze interweniującego bramkarza Ruchu Chorzów.

7'

Rzut rożny dla gospodarzy. Kupisz zagrywa wysoko i Grodzicki wybija piłkę głową. Strzal Norambueny z woleja, niestety na wiwat.

6'

Rzut wolny dla Jagielloni. Kupisz wprost na nogę jednego z graczu Ruchu

3'

Od samego początku piłkarze Jagielloni grają bardzo walecznie. Frankowski uderza na bramkę Ruchu, niestety bardzo niecelnie. Dobra próba Franka gorzej z wykonaniem

2'

Jagiellonia w strojach żółto-czerwonych. Ruch Chorzów tradycyjnie na niebiesko.Arbitrem głównym jest Dawid Piasecki.

1'

Od środka Ruch Chorzówi mamy rozpoczęcie spotkania. Niech wygra lepszy. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami emocjonującego widowiska.

17:01

Minuta ciszy w związku z tragedią kolejową.

16:41

Obie drużyny już rozgrzewają się na murawie. Stadion z minuty na minute się zapełnia. Miejmy nadzieję, że kibice będą świadkami wspaniałego widowiska.

15:49

Waldemar Fornalik w dzisiejszym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z Gabora Straki. Słowak pauzuje za czerwoną kartkę, którą obejrzał w meczu z Lechem Poznań. Do dyspozycji trenera gości będzie za to wracający po kontuzji Marcin Malinowski. W Chorzowie za to został Andrzej Niedzielan, który jak na razie jest bez formy. Faworytem bukmacherów jest drużyna Jagielloni. Za każdą postawioną złotówkę zyskujemy, aż 2.60 według Bet-at-home.com. Za zwycięstwo Ruchu Chorzów zyskujemy 3,05. Remis jest oznaczony kursem 2,70. Kto będzie dziś lepszy okaże się po dziewięćdziesięciu minutach. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami emocjonującego widowiska w którym zobaczymy kilka bramek.

15:49

W przerwie zimowej drużyna gości dokonała kilku ciekawych wzmocnień. Do drużyny dołączyli: Kamil Lech, Arkadiusz Lewiński, Andrzej Niedzielan. Ekipa Tomasza Hajty wzmocniła się: Tomaszem Bandrowskim, Niką Dzalamidze, Luka Gusiciem, Pawłem Nowotką, Grzegorzem Sandomierskim i Jegrem Zubowiczem. Ekipa niebieskich w dwóch pierwszych meczach w 2012 roku imponowała formą. Zespół Waldemara Fornalika zremisował w pierwszym meczu ze Śląskiem Wrocław na wyjeździe (1:1) a w kolejnej kolejce pokonał Lecha Poznań (3:0). Drużynie Jagielloni zdecydowanie dwa pierwsze mecze nie wyszły tak jakby tego chciał Tomasz Hajto. Po słabym spotkaniu Jaga przegrała (2:0) z Koroną Kielce a w następnym spotkaniu zremisowała z Cracovia na wyjeździe.

15:48

Już dziś o godzinie 17:00 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Jagiellonią Białystok a Ruchem Chorzów. Po dziewiętnastu kolejkach drużyna gospodarzy zajmuje dwunaste miejsce z dorobkiem dwudziestu trzech punktów. Ekipa gości jest na piątym miejscu i ma na swoim koncie trzydzieści trzy oczka. W rundzie jesiennej piłkarze Waldemara Fornalika pokonali dzisiejszego rywala 1-0 po bramce Pawła Abotta. Warto odnotować z tego spotkania fakt, że Tomasz Frankowski nie wykorzystał rzutu karnego. Oba zespoły dwadzieścia trzy razy spotykały się w ligowych meczach. Ruch Chorzów wygrał dziewięć spotkań, osiem zremisował a sześć razy schodził pokonany.