GKS BełchatówGKS Bełchatów
2 : 1
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
93'

Koniec meczu. GKS pokonuje Polonię 2:1 (0:0). Za uwagę dziękuje Mariusz Roksela.

90'

Za opóźnianie rozpoczęcia gry kartka dla Sapeli.

90'

Do II połowy doliczone 3 minuty.

90'

GKS niemal zamknięty na własnej połowie, ale akcje Polonii jak uderzania głową w mur.

88'

Powinno być 2:2. Z 1 (słownie: jednego) metra do bramki nie trafia Sikorski, posyłając piłkę wzdłuż linii bramkowej.

87'

Za próbę wymuszenia rzutu karnego.

84'

Za dyskusje z sędzią. Jak widać podejmowane przez niego decyzje nie podobają się zarówno gościom, jak i gospodarzom.

84'

Fatalny poziom arbitrów na dzisiejszym spotkaniu. Co rusz nie zauważają fauli, zagrań ręką, niewłaściwie wznawianych stałych fragmentów! Lepszy poziom sędziowania jest już w III lidze!

82'

Bruno uderza nie tylko ponad bramką Sapeli, ale i ponad piłkochwytem znajdującym się za nią.

81'

Seria bardzo groźnych akcji GKS. Gliwa heroicznie ratuje swój zespół.

80'

Sędzia Musiał, musiał mieć jakiś interes przy swojej ostatniej decyzji. Szarpany i powalany na ziemię Żewłakow. Arbiter niewzruszony.

79'

Ostatnia zmiana w Polonii. Żegnanego gwizdami Tosika zmienia Sikorski.

78'

Szmatiuk faulowany we własnym polu karnym.

76'

Arbiter nie dopilnował właściwego wznowienia gry przez gości, przez co Bruno znalazł się w sytuacji sam na sam z Sapelą. Na szczęście dla GKS Bruno zagrywał podobnie jak w I połowie Nowak.

75'

Teraz GKS w ataku. Na lewej stronie bardzo dobrze walczy Mak. Efektem rożny dla gospodarzy.

74'

Nieporozumienie Sapeli z obrońcami mogło kosztować GKS drugą bramkę. Na szczęście dla gospodarzy w ostatniej chwili piłka wybita w aut.

73'

Dużo chaosu w poczynaniach defensywnych GKS. Polonia nie mająca zbyt wiele do stracenia na 20 minut przed końcem meczu rzuca niemal wszystkie siły do ataku.

70'

Mak dobrze poszedł za akcją po lewej stronie. Niestety zamiast strzelać próbował podawać w środek pola karnego i GKS stracił piłkę.

69'

Bożok faulowany na własnej połowie.

66'

Kontaktowa bramka dla Czarnych Koszul. Po rzucie rożnym gola zdobywa wprowadzony przed chwilą Bruno.

66'

Ostatnia zmiana w GKS, a zarazem druga wymuszona kontuzją. Za Nowaka wszedł Żewłakow.

65'

Tymczasem rożny pod bramką GKS bez większego zagrożenia dla Sapeli.

64'

Dawid Nowak leży na środku boiska. Potrzebna pomoc masażystów.

64'

Sporo zamieszania w polu karnym GKS. Wszystko ostatecznie wyjaśnia Mak.

63'

Druga zmiana w Polonii. Trener Zieliński swoimi decyzjami panicznie walczy o posadę!

61'

Zmiana również w GKS.

59'

I zmiana w Polonii.

59'

Rozwiązał nam się worek z bramkami. Po koronkowej akcji pierwszą bramkę w barwach GKS zdobywa pozyskany ostatnio Mateusz Mak!

58'

Wacławczyk miał przed sobą wolne pole jednak postanowił zagrywać do gorzej ustawionych partnerów. W konsekwencji piłkę przejęła Polonia.

55'

Kibice GKS cały czas pamiętają niepochlebne opinie o ich klubie jakie po swoim odejściu wypowiadał Tosik. Nie dziwi więc iż za każdym razem gdy jest przy piłce towarzyszą mu gwizdy i buczenie!

54'

Baran faulował Trałkę w środkowej części boiska.

50'

Podrażniona stratą bramki Polonia ruszyła z atakami. Na razie wywalczyli rzut rożny.

49'

Będzie zmiana w zespole GKS. Za kontuzjowanego Kosowskiego wejdzie młody Mateusz Mak.

47'

Doskonały początek II połowy dla GKS. Zagranie ze skrzydła Tomasza Wróbla z mistrzowską dokładnością wykorzystuje Kosowski. Niestety zaraz po tym zawodnik GKS musi opuścić boisko z powodu urazu!

46'

II połowa rozpoczyna się bez zmian personalnych.

14:29

Piłkarze wracają na murawę. Za moment początek II połowy.

14:22

Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

14:06

Po pierwszych 45 minutach gry o wiele lepsze wrażenie sprawili zawodnicy GKS. Dużo sytuacji podbramkowych, kilka niemal 100% i jednak wyśmienita Dawida Nowaka z samego końca tej części gry. Niestety cały czas brakuje ostatniego podania i wykończenia stwarzanych akcji. Polonia natomiast dużo poniżej oczekiwań. Nie widać po niej iż jest to drużyna walcząca o Mistrza Kraju. A może to GKS nie powinien z taką grą znajdować się w okolicach strefy spadkowej?

45'

Koniec I połowy.

45'

Do I połowy doliczona 1 minuta.

45'

Powinno być 1:0!!! Dawid Nowak wyśmienicie obsłużony z głębi pola, przyjął piłkę na 10 metrze i ... podał w ręce Gliwy!!!

43'

Jedna z pierwszych groźniejszych akcji Polonii. Strzał z lewej strony, z ostrego kąta, ponad poprzeczką sparował Sapela.

42'

Wilusz wywalczył kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

39'

Wróbel chciał sprytnie przepuścić piłkę do swojego partnera, jednak jego zamiary przeczytali rywale.

38'

Za faul na własnej połowie.

35'

Gospodarzom cały czas brakuje dokładności przy ostatnim podaniu. Stworzyli sobie w tym meczu już tak wiele sytuacji, które powinny skończyć się bramką ...

30'

I znowu Nowak sam na sam z Gliwą. Tym razem bramkarz gości musiał interweniować głową przed własnym polem karnym!

29'

Nieporozumienie obrońców w polu karnym Polonii mógł wykorzystać Nowak. Niestety kolejny raz w tym meczu rozminął się z piłką ... Joker w talii trenera Kieresia nie może dzisiaj złapać swojego rytmu.

29'

Sultes na spalonym.

24'

Niestety centra w pole karne wybita przez obrońców. GKS ostatecznie wywalcza rzut rożny.

24'

Nowak faulowany przy samym narożniku pola karnego gości. Może być bardzo groźnie!

23'

Wacławczyk zbyt mocno zagrywa do Wróbla na skrzydło. Od autu rozpoczynają goście.

21'

GKS zaczyna tracić początkową inicjatywę. Goście utrzymują się obecnie dłużej przy piłce, jednak nadal nie stworzyli sobie groźniejszej sytuacji.

16'

GKS nie zwalnia tempa. Kolejny raz zawodnicy gospodarzy w natarciu. Dawid Nowak wywalczył piłkę na połowie gości, zagrał do Wróbla, ale ten fatalnie przestrzelił.

14'

Doskonale obsłużony Kosowski przez Wróbla. Wpadł w pole karne, zagrał do Nowaka, ale po raz kolejny napastnik GKS nie doszedł do piłki. Chwilę później kolejna okazja dla GKS, ale tym razem uderzenie niecelne!

13'

Kosowski na spalonym.

12'

Bardzo niedokładne wybicie Lacicia i piłka trafiła wprost pod nogi piłkarzy Polonii. Na szczęście na posterunku Sapela!

9'

Kibice Polonii czują się bardzo silną ekipą na polskiej scenie kibicowskiej - przynajmniej tak można wywnioskować po ich przyśpiewkach. Szkoda, że swojej pozycji nie potwierdzają chociażby we własnym mieście.

7'

Tym razem groźnie Polonia. Wrzutka z prawej strony w pole karne Sapeli, ale Cani głową strzela obok bramki.

7'

Dobrze próbował przedzierać się prawą stroną Sultes, ale ostatecznie zatrzymany przez zawodników GKS. I od razu szybka akcja gospodarzy. Wróbel po skrzydle, zagrywa w pole karne do Nowaka, ale przewraca się on na 10 metrze.

5'

Nowak wywalczył pierwszy rzut rożny. GKS od samego początku z atakami na bramkę Gliwy.

4'

I kolejny strzał GKS na bramkę Polonii. Tym razem swoich sił z dystansu próbował Kosowski.

3'

Szybka odpowiedź GKS. Piłkę wyprowadza Lacić, zagrywa do Wróbla, a ten z pierwszej do Wacławczyka. Ten ostatnie strzela jednak wprost w bramkarza gości.

2'

Rzut wolny dla Polonii z okolic narożnika pola karnego. W pole karne centruje Brzyski, a Sapela z problemami wybija piłkę na róg.

1'

Kibice Czarnych Koszul skandują: "Gramy u siebie...". Fakt, frekwencja podobna jak na stadionie przy Konwiktorskiej 6 przy okazji większości meczy.

1'

Rozpoczynają gospodarze!

13:23

Tradycyjnie w ostatnim czasie, bardzo niska frekwencja na bełchatowskim obiekcie ...

13:17

W Bełchatowie jest dzisiaj wyśmienita pogoda do grania w piłkę. Bezchmurne niebo, słońce grzeje nad stadionem, dzięki czemu temperatura odczuwalna jest wyższa niż w rzeczywistości.

13:15

Na trybunach póki co niewielu kibiców. Dość licznie, jak na swoje możliwości prezentują się kibice gości, którzy są już w swoim sektorze.

13:12

Relację dla Państwa przeprowadzi Mariusz Roksela.

13:12

GKS Bełchatów wystąpi w strojach zielono-czarno-zielonych. Goście z Warszawy w białych trykotach.

13:11

Spotkanie poprowadzi skład sędziowski z Krakowa: Tomasz Musiał, Sebastian Mucha, Jakub Ślusarski, Sebastian Krasny. Obserwatorem spotkania jest: Grzegorz Rek.

13:10

Polonia Warszawa: Gliwa, Baszczyński, Jodłowiec, Cani, Dvalishvili, Trałka, Baruchyan, Sadlok, Brzyski, Tosik, Sultes. W rezerwie: Przyrowski, Cotra, Wszołek, Sikorski, Todorowski, Piątek, Bruno.

13:08

GKS Bełchatów: Sapela - Fonfara, Lacić, Szmatiuk, Wilusz, Baran, Wróbel, Bożok, Wacławczyk, Kosowski, Nowak. W rezerwie: Budziłek - Modelski, Zbozień, Giel, Michał Mak, Mateusz Mak, Żewłakow.

13:06

Za moment zaprezentujemy składy obu zespołów.

12:59

Witamy ze stadionu w Bełchatowie, gdzie za około pół godziny rozpocznie się pierwszy sobotni mecz 20. kolejki Ekstraklasy.