Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 1
Korona KielceKorona Kielce
90'

Sensacja w Krakowie. Korona pokonała krakowską Wisłę po dość słabym meczu. Tym samym aktualny mistrz Polski traci realne szansę na obronę tytułu.

90'

Po stronie Wisły uskuteczniana jest ulubiona taktyka Piotra Świerczewskiego - na chaos

90'

Rzut wolny dla Korony z wysokości pola karnego.

88'

Korona stara się jak najdłużej utrzymywać przy piłce.

84'

Biton uderza prostym podbiciem. Małkowski paruje strzał.

83'

Kolejna zmiana, tym razem w drużynie Wisły. Nunez zmienia Jirsaka

82'

Rzut wolny dla Wisły z około 20 metrów. Może być groźnie.

79'

Gołębiewski w pierwszym kontakcie z piłką uderza nad poprzeczką bramki. Jak się potem okazało i tak był na pozycji spalonej.

78'

Zmiana w Koronie Kielce. Za Korzyma wchodzi Gołębiewski

77'

Garguła ponownie dośrodkowuje, jednak tym razem pewnie na przedpolu Zbigniew Małkowski.

77'

Lisowski ukarany żółtą kartką

75'

Ależ okazja! Genkov uderza z głowy wprost w Małkowskiego!

75'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Garguła. Po dużym zamieszaniu w polu karnym, Genkov uderza obok słupka.

72'

Głupia strata Jirsaka w środku pola. Sobolewski pędził przez ponad 30 metrów, aby na końcu niecelnie dośrodkować

71'

Trener Moskal postawił wszystko na jedną kartę i za obrońcę wprowadził drugiego napastnika. Czy ta zdecydowanie ofensywna zmiana uratuje dla Wisły choć jeden punkt?

70'

Tym razem zmiana w drużynie "Białej Gwiazdy". Boisko opuszcza Jovanovic, w jego miejsce pojawił się Genkov.

69'

Zmiana w drużynie gości. Za Kiełba wchodzi Lech

65'

Kuzera wpada bez piłki w Jaliensa. Gra pełna prowokacji.

64'

Biton uderzał głową. Z największym trudem broni Małkowski.

63'

Spięcie Jovanovica i Korzyma. Mało brakowało, a poszły by w ruch pięści.

62'

Spotkanie zdecydowanie się zaostrzyło. Zapewne ujrzymy dziś jeszcze nie jedną żółtą kartkę.

60'

Lewoskrzydłowy Korony odważnie wszedł w pole karne i strzałem w długi róg bramki nie dał szans bramkarzowi Białej Gwiazdy.

59'

Gooooooolllllll!!!!! Sobolewski!

59'

Żółtą kartką ukarany został Jovanovic.

56'

Kolejna wyśmienita interwencja Jaliensa, po dobrej akcji Sobolewskiego.

55'

Zmiana w drużynie Białej Gwiazdy. Bunoza wchodzi za Kirma.

52'

Jaliens blokuje strzał Sobolewskiego. Mogło być groźnie.

51'

Trzeci mecz i trzecia czerwona kartka dla piłkarza "Białej Gwiazdy". Wiślacy chyba już zdążyli przyzwyczaić swoich fanów do tego, że często zespołowi przychodzi grać w 10-tkę.

49'

Druga żółta kartka dla Czekaja! Wisła będzie grała w dziesiątkę.

46'

Defensywna zmiana trenera Ojrzyńskiego. Kuzera za Jamróza.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

17:52

Choć Wisła ma lekką przewagę, jak na razie nie potrafi zadać ciosu rywalowi. Oprócz dobrej sytuacji Lameya, nie było jak na razie wielu okazji do zdobycia bramki.

45'

Przerwa!

45'

Kolejna żółta kartka. Ukarany Czekaj.

45'

Groźnie w pole karne wchodził Maciej Korzym. W ostatniej chwili został zablokowany przez Lameya.

44'

Żółtą kartką ukarany Piotr Malarczyk.

42'

Szczęścia z około 30 metrów szukał Lamey. Futbolówka minęła w bezpiecznej odległości bramkę kielczan.

40'

Po agresywnym wejściu Lameya, na murawie leży Golański.

36'

Sobolewski dośrodkowywał w pole karne. Łatwa wrzutka sprawiła dużo problemów Pareice.

35'

Ciekawe wykonanie rzutu rożnego. Garguła zagrał wprost na nogę Jirsaka. Uderzenie z woleja Czecha zostało zablokowane.

33'

Biton za długo składał się do strzału w dogodnej sytuacji. Interweniował Stano

32'

Żółtko dla Korzyma po bezpardonowym wejściu w nogi Łukasza Garguły.

31'

Lisowski uderzał po długim rogu. Pomysł dobry, wykonanie kiepskie.

30'

Rzut wolny z boku pola karnego dla Korony po bezmyślnym faulu Lameya.

29'

Pierwsza żółta kartka tego meczu. Ukarany Cezary Wilk.

29'

Po niegroźnym dośrodkowaniu Kirma, Malarczyk wybija piłkę w trybuny. Trener Ojrzyński kipi ze złości.

26'

Piłkę z rzutu wolnego wrzucał Vukovic. Lecącą do Stano futbolówkę pewnie złapał bramkarz Wisły.

23'

Piłki w dogodnej sytuacji nie opanował Biton. Dobra interwencja Malarczyka.

21'

Istna kopanina pod polem karnym Korony. Finalnie Stano zażegnał niebezpieczeństwa.

18'

Kibice Wisły prezentują transparent odnoszący się do zerwania przez ochronę płótna podczas meczu ze Standardem: Nie trzeba być faszystą, by dbać o Ziemię Ojczystą - Stop cenzurze na stadionach

12'

Melikson próbował wypuścić na czystą pozycję Kirma, lecz w porę połapali się w tym kieleccy stoperzy.

9'

Ładna koronkowa akcja dwójkowa Jovanovic - Jirsak zakończona niecelnym dośrodkowaniem tego pierwszego.

8'

Po wrzutce Meliksona, Lamey uderza głową tuż nad poprzeczką bramki Małkowskiego. Było bardzo blisko!

6'

Pavol Stano po zamieszaniu w polu karnym uderza z woleja obok słupka.

5'

Ambitnie walczący o piłkę Tomas Jirsak zablokowany przez Piotra Malarczyka. To bardzo ważny mecz dla Czecha.

4'

Prostopadłe zagranie Sobolewskiego do Korzyma, jednak pierwszy przy piłce Pareiko.

2'

Dobry przerzut Meliksona przecina Lisowski. Wisła utrzymuje się przy piłce.

1'

Rozpoczynają gospodarze.

16:59

Wisła w tradycyjnych czerwonych koszulkach, Korona na szaro.

16:57

Szymon Marciniak wyprowadza obie jedenastki na murawę.

16:50

Koszulka Leszka Snopkowskiego wędruje pod dach stadionu przy ulicy Reymonta.

16:47

„Dla nas najważniejsze jest to, aby zaprezentować się dobrze w meczu z Koroną. Nie mam w głowie recepty, że przyjdę, kopnę w stół i z Koroną będziemy grali fantastycznie. Musimy pracować nad tym wspólnie” - mówił na konferencji prasowej przed spotkaniem, Kazimierz Moskal

16:44

Wisła Kraków przy okazji dzisiejszego meczu kontynuować będzie akcję "Powrót legend na Reymonta". Dziś pod dachem sektora E zawiśnie duża koszulka z nazwiskiem Leszka Snopkowskiego. Zawodnik ten w latach 1947-1961 reprezentował barwy "Białej Gwiazdy".

16:41

Zapraszam do typowania wyniku w komentarzach. Jak na razie większość komentujących stawia na zwycięstwo Korony.

16:40

Gospodarze w poprzedniej kolejce zaledwie zremisowali z ostatnim zespołem tabeli, Zagłębiem Lubin 2-2. Natomiast kielecka Korona po dwóch bramkach Łukasza Jamróza pokonała Jagiellonię Białystok 2-0.

16:37

Na ławce rezerwowych w krakowskiej drużynie zasiądą dzisiaj: Jovanic, Chavez, Bunoza, Nunez, Palijc, Genkov oraz Brud. Trener Ojrzyński w obwodzie zostawił następujących zawodników: Pilarz, Kijanskas, Kuzera, Łuczak, Gołębiewski, Kiercz, Lenartowski

16:33

Po zakończeniu przygody w europejskich pucharach, krakowska Wisła musi zacząć wygrywać, aby mieć okazję zagrać w Europie, także w przyszłym sezonie. Pierwsza okazja już dziś. Na relację ze spotkania Wisła – Korona zapraszają Kasia Guzik i Kacper Reński.