lechiaLechia Gdańsk
19:54

Dziękuję za uwagę i współnie spędzony czas.

19:54

Mecz bez historii. Wynik 0:0 zdecydowanie zasłużony dla obu ekip. Brawa dla Lechii za dzielne odpieranie ataków podczas gry w osłabieniu. ŁKS może żałowac szansy na zdobycie trzech punktów, których w tej rundzie będą potrzebować w wielu meczach.

93'

Koniec meczu!

93'

Strzał Bonina prosto w ręce golkipera Lechii.

93'

Lukjanovs dorzuca piłkę w pole karne, ale nie ma tam żadnego z jego kolegów.

92'

Dośrodkowanie na 5. metr i świetnie do piłki wychodzi Pawłowski.

92'

Zagranie do wychodzącego Mięciela, napastnik gospodarzy znajduje się w sytaucjia sam na sam, ale arbiter odgwizduje spalonego.

91'

3 minuty doliczone do tego spotkania.

90'

Zagranie w pole karne i piłkę łapie Pawłowski.

89'

Pawłowski wychodzi z bramki, zastawia piłkę i wywraca napastnika ŁKS-u. Arbiter wskazuje na rzut rożny.

88'

Dawidowski zmienia w końcówce Razacka Traore.

86'

Bonin zagrywa w pole karne, piłka zmierza tuż obok słupka, ale w efekcie wychodzi poza linię końcową!

85'

Dośrodkowanie Jakuba Wilka i piłka przechodzi przez całe pole karne.

84'

Arbiter i tak wskazał na pozycję spaloną kapitana ŁKS-u.

83'

Oficjalna frekwencja: 2720 widzów

84'

Dośrodkowanie w pole karne, Saganowski uderza głową i fenomenalnie broni Pawłowski!

83'

Sasin podaje w pole karne, ale Saganowski stara się uderzyć piętą i w efekcie Lechia wychodzi obronną ręką.

81'

Grzegorz Bonin zmienia zmęczonego Roberta Szczota.

81'

Faul na Łobodzińskim przy linii bocznej.

80'

Lukjanovs wdaje się w drybling przy linii bocznej pola karnego, pada na murawę, ale arbiter wskazuje wznownie z puątego metra w wykonaniu Wyparły.

79'

10 minut do końca, obaj trenerzy mają jeszcze po jednej zmianie.

79'

Obrońca Lechii kontynuuje grę.

78'

Janicki bez kontaktu z przeciwnikiem upada na murawę. Prawdopodobnie źle stanął na murawie.

78'

Zagranie Łobodzińskiego w pole karne, ale tam do piłki nie dochodzi żaden napastnik gospodarzy.

77'

Atak ŁKS-u zostaje zatrzymany przez Kożansa, który wybija piłkę na połowę boiska.

75'

Oczywiście żółta kartka dla reprezentanta Burkina Faso.

74'

Zagranie do Traore, piłka leci wzdłuż linii bramkowej, a napastnik Lechii próbuje strzelić ręką!

74'

Obie drużyny oddały po 9 strzałów, ŁKS trzykrotnie trafiał w bramkę, zaś Lechii ta sztuka nie udała się ani razu.

72'

Finezyjny strzał Łobodzińskiego i piłka przechodzi minimalnie obok słupka! Ładnie podkręcona piłka, uderzona z 18. metra!

71'

Za mocne podanie na skrzydło do Szczota i będzie aut dla Lechii na połowie gości.

70'

Kolejna zmiana Lechii, za Bajica wchodzi Pietrowski.

70'

Iwański uderza z wolnego, ale trafia własnego kolegę, który uciekał z muru.

69'

Lukjanovs zmienia Grzelczaka na dwadzieścia minut przed końcem.

68'

Bajic atakuje ręką Łobodzińskiego i otrzymuje żółtą kartkę.

67'

Mięciel upada w polu karnym, domaga się jedenastki, ale sam trzymał rywala.

66'

Bajic oddaje strzał po dośrodkowaniu Deleu i piłka przechodzi nad poprzeczką! Mocne uderzenie z trudnej pozycji!

65'

Beznadziejny strzał/dośrodkowanie Gercaliu i z piątego metra wznowi Pawłowski.

64'

Spokojna wymiana podań w wykonaniu gospodarzy. ŁKS zwolnił tempo i póki co nie dzieje się nic ciekawego.

63'

Artur Gueraga zostaje zmieniony przez Pawła Sasina.

62'

Żółta kartka dla Łukasza Surmy.

62'

Wiśniewski opatrywany przez służbę medyczną.

61'

Faul Łukasiewicza na Wiśniewskim, chwilę później na murawę pada również Iwański.

60'

Dobre zagranie w pole karne po rzucie wolnym, ale Łobodziński nie zdążył dobiec do piłki zanim ta padła łupem Pawłowskiego.

59'

Laizans zmieniony przez Łukasiweicza.

58'

Do wejścia na boisko szykuje się Łukasiewicz.

56'

Podanie do wychodzącego Szczota, ale zawodnik gospodarzy znajduje się na spalonym.

55'

Traore szuka sobie pozycji na oddanie strzału, zwodzi dwóch rywali i uderza w obrońcę.

54'

Saganowski fauluje Bajica i przerywa możliwą akcję Lechii.

52'

Lechai musi liczyć na okazje do stworzenia kontrataków. Z drugiej strony nie wiadomo na jak długo sił starczy gospodarzom, którzy nie są przygotowani kondycyjnie do grania przez 90 minut.

51'

Podanie na dobieg do Wiśniewekiego, ale piłkę łapie Wyparło.

51'

Akcja ŁKS-u zostaje zakończona skuteczną interwencją Janickiego. Pawłowski od bramki.

50'

Gospodarze w ofensywie.

50'

Szczot uderza na bramkę i świetnie broni Pawłowski! Chwilę później piąstkuje piłkę z 3. metra!

49'

Dośrodkowanie w pole karne, piłka pada pod nogi nieupilnowanego Łobodzińskiego, ale ten zamiast strzelać stara sie podać do pustej bramki i w efekcie mamy tylko rzut rożny!

49'

Bajic oddaje strzał prosto w mur. Kontratak ŁKS-u.

48'

Klepczarek ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

47'

Podanie w pole karne do Łobodzińskiego zostaje przecięte przez Janickiego.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

19:02

Zawodnicy ŁKS-e ponownie zawitali już na murawie, zaraz za nimi wyszli gracze gości.

18:53

Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

18:50

Chwila przerwy i wracamy za 10 minut.

18:49

W pierwszej połowie byliśmy świadkami dość wyrównanego spotkania. Obie drużyny miały swoje szanse, które nie zostały wykorzystane i mamy 0:0. Czerwoną kartką został ukarany Andriuskevicius i teraz to ŁKS będzie miał okazję do większej ilości strzałów na bramkę Pawłowskiego. Ciekawi jesteśmy posunięć trenerów, gdyż Lechia będzie musiała dać sobię radę grajać w osłabieniu, a gospodarze powinni przejść do ofensywy.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Żółta kartka dla Gieragi i zawodnicy zaraz zejdą do szatni.

45'

Doliczona jedna minuta.

45'

Gospodarze kilkukrotnie próbują dośrodkować piłkę w pole karne, ale za każdym razem są blokowani przez rywali.

45'

Błąd Surmy i piłka po jego podaniu opuszcza plac gry. Aut dla gospodarzy.

44'

Jakub Wilk faulowany pod własnym polem karnym.

42'

Długie podanie do Mięciela, ale piłka ląduje w rękach Pawłowskiego.

41'

Deleu po raz kolejny świetnie gra ciałem i wywalcza piłkę na swojej stronie.

40'

Faul na pewno był, ale można się zastanawiać czy zawodnik Lechii zasługiwał na drugą żółtą kartkę.

39'

Druga żółta kartka dla Andriuskeviciusa i Lechia będzie od 39. minuty grać w dziesiątkę! Zawodnik gości faulował Szczota.

38'

Odpowiedź Lechii, główkuje Wiśniewski, ale piłka ociera się o zawodnika ŁKS-u. I wychodzi na rzut rożny.

38'

Wrzucenie piłki na 10. metr. Mięciel lekko trąca piłkę do Saganowskiego, ale ten nie ma szans na oddanie skutecznego strzału! Piłka leci obok słupka i zostaje na raty złapana przez Pawłowskiego!

37'

- Ej! Faul był, trzeba się przewrócić! - krzyknął menedżer Piotr Świerczewski w stronę jednego ze swoich podopiecznych, Ronalda Gercaliu.

37'

Iwański zagrywa w pole karne, ale tam piłkę wybijają obrońcy gości.

36'

Bardzo nieładne zagranie Wiśniewskiego, który faluje rywala po tym jak sam traci piłkę. Żółta kartka.

36'

Grzelczak fauluje podczas walki o górną piłkę. ŁKS wznawia na własnej połowie.

35'

Gercaliu w ofensywie, ale w defensywie dobrze spisuje się Deleu. Pawłowski od bramki.

33'

Podanie na dobeig do Grzelczaka, ale ten skutecznie zostaje zblokowany przez Garcaliu, a następnie piłkę łapie Wyparło.

32'

Gercaliu włącza się do akcji ofensywnej, ale niecelnie podaje i piłka przechodzi na korzyść Lechii.

31'

Lekko zaczęło padać nad stadionem w Łodzi. łks lechia

31'

Andriuskevicius odbiera piłkę rywalom, ale chwilę później wychodzi z nią poza linię końcową.

30'

Traore wygrywa pojedynek główkowy w ofensywie, ale piłka wychodzi poza linię boczną.

29'

Gercaliu beznadziejnie podaje na dobiego do Saganowskiego i z piątego metra wznowi Pawłowski.

28'

Zamieszanie w polu karnym łodzian zostaje zakończone strzałem z dystansu Deleu. Piłka przechodzi nad poprzeczką.

28'

Wrzucenie w pole karne, po wybiciu piłki głową przez Lechię z woleja uderza Laizans, ale źle trafia w piłkę.

27'

Surma fauluje na 35. metrze od bramki.

26'

Dośrodkowanie w wykonaniu Deleu, ale stoperzy ŁKS-u wybijają piłkę poza szesnastkę.

25'

Próba podania do Wiśniewskiego pod linię boczną, ale skutecznie interweniuje Klepczarek.

24'

Słabe zagranie Iwańskiego i futbolówka zostaje wybita na 30. metr.

24'

Dośrodkowanie w pole karne i Kożans wybija piłkę głową poza linię końcową.

23'

Krótkie rozegranie kornera i Wilk wybija piłkę na aut.

23'

Marek Saganowski walczy w polu karnym i wywalcza rzut rożny.

22'

Wrzucenie piłki na 3. metr w wykonaniu Wilka i w "koszyczek" łapie Wyparło.

21'

Kapitan ŁKS-u fauluje Deleu. Lechia wznawia na własnej połowie.

20'

Dośrodkownie w pole karne, głową uderza Saganowski i nie trafia w bramkę z kilku metrów!

19'

Dośrodkowanie Wiśniewskiego z korneru, ale piłka zostaje wybita na aut.

18'

Pomocnik Lechii już wstał, ale arbiter powinien w tej sytuacji podyktować rzut wolny i pokazać żółtą kartkę Szczotowi.

17'

Szczot agresywnym wślizgiem atakuje Wiśniewskiego i ten obecnie leży na murawie.

17'

Łobodziński wdaje się w drybling na skrzydle, ale zostaje zatrzymany ciałem przez Deleu i od bramki wznawia Pawłowski.

16'

Szczot źle przyjmuje piłkę i zostaje mu ona odebrana na linii pola karnego.

15'

Akcja Lechii, podanie na wolne pole do Wiśniewskiego, ale ten uderza obok bramki!

14'

Za mocne podanie na lewe skrzydło Lechii i Wilk nie ma szans dobiec do piłki.

13'

Dośrodkowanie Łobodzińskiego w pole karne, głową uderza Mięciel i piłka przechodzi kilka metrów nad poprzeczką!

13'

Podanie do Wilka, ale ten zostaje złapany w pułapkę ofsajdową.

12'

Złe podanie Klepczarka i piłkę w defensywie przejmuje Bajic.

11'

Próba zagrania długiej piłki do Grzelczaka, ale podanie jest niecelne i futbolówka ląduje w rękach Wyparły.

10'

Deleu wrzuca piłkę na piąty metr, gdzie piłkę na aut wybija Łabędzki.

8'

Wiśniewski mija kilku rywali, schodzi do środka, ale niecelnie uderza lewą nogą.

7'

Dośrodkowaie w pole karne Lechii, Pawłowski wychodzi z bramki i piąstkuje piłkę pod nogi własnego obrońcy.

6'

Andriuskevicius ukarany żółtą kartką za agresywne wejście w nogi Łobodzińskiego.

6'

łks lechia

5'

Dośrodkowanie Szczota ląduje w rękach Pawłowskiego.

5'

Grzelczak odkrywa do Traore, ale ten znajduje się na pozycji spalonej.

4'

Długie wybicie Wyparły, ale pojedynek główkowy z Mięcielem wygrywa Kożans.

3'

Wrzucenie piłki w pole karne przez Wiśniewskiego, ale futbolówka ląduje w rękach Wyparły.

2'

Dośrodkowanie Wilka, ale futbolówka nie trafia na głowę Grzelczaka. Rzut rożny dla Lechii.

1'

Pierwszy gwizdek!

17:59

Na meczu pojawiło się 100, może 150 kibiców z Gdańska, którzy od kilkunastu minut przekrzykują się z miejscowymi fanami.

17:57

Obie drużyny w formacjach 4-5-1.

17:53

Swój pierwszy występ w barwach ŁKS-u zaliczy Wojciech Łobodziński.

17:52

Do składu Lechii powraca Vytautas Andriuskevicius, który ostatnio pauzował za kartki. Na ławce rezerwowych znalazł się Tomasz Dawidowski, który czeka na swój 200. występ w polskiej lidze.

17:48

Wyjściowa jedenastka ŁKS-u: Wyparło, Gercaliu, Łabędzki, Klepczarek, Gieraga, Laizans, Szczot, Iwański, Łobodziński, Mięciel, Saganowski. Zmiennicy: Velimirovic, Adamski, Gancarczyk, Łukasiewicz, Sasin, Bonin, Stąporski.

17:45

Skład Lechii na dzisiejsze spotkanie: Pawłowski, Deleu, Janicki, Kożans, Andriuskevicius, Surma, Bajić, Wiśniewski, Traore, Wilk, Grzelczak. Ławka rezerwowych: Małkowski, Bąk, Pietrowski, Airapetian, Nowak, Dawidowski, Lukjanovs.

17:38

Obecnie na ławce trenerskiej Lechii zasiada Paweł Janas, który przejął schedę po Rafale Ulatowskim.

17:32

Na stadionie jak na razie dosłownie garstka kibiców gospodarzy.

17:31

Sytuacja "Lechistów" jest nieco lepsza. Gdańszczanie znajdują się dwie pozycje wyżej i dotychczas zdobyli o trzy oczka więcej niż ich dzisiejsi rywale. W ostatnim meczu udali się do Krakowa, na spotkanie z Cracovią i zdobyli jeden punkt po mało atrakycjnym spotkaniu. Mimo prowadzenia 1:0 dali sobie strzelić bramkę na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu.

17:30

Łodzianie przed tym meczem znajdują się w dość nieciekawej sytuacji. Obecnie plasują się na 15. pozycji w tabeli z piętnastoma punktami na koncie. Dzisiaj muszą podjąć Lechię Gdańsk, jednak drużyna do walki o utrzymanie zdecydowanie nie jest jeszcze gotowa. Funkcję człowieka-orkiestry w klubie pełni Piotr Świerczewski, który sam otwarcie przyznaje, że jego drużyna jest jeszcze w budowie, a co będzie dalej czas pokaże. Nadal szuka się wzmocnień, jednak zawodnikom nie można zaoferować wysokich kontraktów z powodu niskiego budżetu.