Poniedziałek, 27 lutego 2012, godz. 18:30
GKS BełchatówGKS Bełchatów
1 : 1
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
90'

Koniec meczu. GKS Bełchatów mimo gry przez całą drugą połowę w osłabieniu remisuje z Górnikiem Zabrze 1-1. Bramki w dzisiejszym meczu strzelali Dawid Nowak oraz Michał Pazdan. Dziękujemy za uwagę oraz zapraszamy do przeglądania portalu Ekstraklasa.net!

90'

Sędzia Marcin Borski do regulaminowego czasu gry dolicza trzy minuty.

88'

Ostatnia zmiana w zespole z Zabrza. W miejsce przeciętnie grającego w drugiej części spotkania Prejuce Nakoulmy pojawia się Michał Jonczyk.

85'

Świetny przerzut Kamila Kosowskie w kierunku Tomasza Wróbla, ale skrzydłowy pomocnik GKS-u traci piłkę. Po chwili bezpańską piłkę przejmuje Paweł Giel, mija dwóch obrońców Górnika, dośrodkowuje ale Oleksandr Szeweluchin asekurując Łukasza Skorupskiego uprzedza Dawida Nowaka i wybija piłkę w głąb boiska.

84'

Prejuce Nakoulma faulowany w okolicy pola karnego GKS-u Bełchatów i za chwilę grę wznowi Aleksander Kwiek.

83'

Mariusz Magiera dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego, ale uczynił to tak niefortunnie, że piłka zanim doleciała na pole karne bełchatowian opuściła wcześniej pole gry. Za chwilę wybiciem piłki z piątego metra grę wznowi Łukasz Sapela.

80'

Dziesięć minut pozostało do końca spotkania w Bełchatowie i od momentu zdobycia wyrównującej bramki przez Górnika to właśnie goście z Zabrze bliżej są zdobycia trzech punktów, aniżeli zespół GKS-u.

79'

Dobry kontratak piłkarzy Kamila Kieresia. Miroslav Bożok zagrywa do Dawida Nowaka, ten mając przed sobą jedynie Oleksandra Szeweluchina traci piłkę na rzecz Ukraińcac.

77'

GKS Bełchatów zamknięty na własnej połowie. Piłkarze Górnika chcą pójść za ciosem i dobić zespół gospodarzy, jednak ani Prejuce Nakoulma, ani Michał Zieliński nie są obecnie w stanie sforsować defenswyny GKS-u.

74'

GGGGOOOOLLLLL!!!! Ależ fantastyczne uderzenie Michała Pazdana z trzydziestego metra od bramki GKS-u i Górnik Zabrze doprowadza do wyrównania. Minutę wcześniej okazję bramkową miał Michał Zieliński, którego strzał z woleja obronił Łukasz Sapela.

72'

...w miejsce Krzysztofa Mączyńskiego na placu gry zamelduje się Michał Zieliński.

72'

Podwójna zmiana w zespole Górnika. W miejsce Arkadiusza Milika pojawia się Marcin Wodecki, zaś...

70'

Górnik Zabrze szuka swojej okazji na zdobycie bramki, jednak grając przeciwko formalnie osłabionej drużynie GKS-u, ale grającej dobrze w defensywie jest bezradny. Do końca spotkania pozostało dwadzieścia minut.

66'

Michał Pazdan ogląda swoją żółtą kartkę w bieżącym sezonie T-Mobile Ekstraklasy.

64'

Dobra indywidualna akcja Filipa Modelskiego. Wychowanek Arki Gdynia podaje do Dawida Nowaka, a ten mając przed sobą bramkę Górnika przenosi piłkę tuż obok lewego słupka. Na papierze to Górnik ma przewagę jednego zawodnika, zaś na boisku? Tej przewagi w ogóle nie dostrzegamy.

62'

Próba prostopadłego zagrania Aleksandra Kwieka kończy się stratą piłki przez zabrzan.

59'

GGGOOOLLLLL!!! Dawid Nowak i grający w dziesięciu GKS Bełchatów prowadzi z Górnikiem Zabrze 1-0. Bardzo dobra indywidualna akcja wychowanka Unii Hrubieszów, który ogrywając jak juniora Oleksandra Szeweluchina nie dał żadnych szans dobrze broniącemu w dniu dzisiejszym Łukaszowi Skorupskiemu.

56'

Rzut rożny dla gości z Zabrza. Piłkę dośrodkowuje Aleksander Kwiek, do piłki dopada Michael Bemben, ale strzał byłego obrońcy Unionu Berlin przechodzi daleko obok bramki GKS-u.

54'

Dobra ofensywna próba Filipa Modelskiego, który minąwszy Mariusza Magierę nie byl już w stanie opanować piłki w rezultacie czego grę z piątego metra wznowi Łukasz Skorupski.

52'

Kolejne bardzo dobre w tym meczu dośrodkowanie Michaela Bembena. Do piłki w polu karnym dopada Arkadiusz Milik, ale strzał młodzieżowego reprezentanta Polski przechodzi tuż obok słupka bramki GKS-u.

50'

Dobre prostopadłe podanie Dawida Nowaka w kierunku Miroslava Bożoka, ale były pomocnik Arki Gdynia mając przed sobą jedynie Łukasza Skorupskiego nie trafił w piłkę. Kontratak piłkarzy Adama Nawałki.

48'

Dobre podanie Kamila Kosowskiego w kierunku Dawida Nowaka, który w starciu z dwójką obrońców Górnika stracił piłkę.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu. GKS Bełchatów - Górnik Zabrze 0-0. Kto Waszym zdaniem będzie lepszy w drugiej części meczu? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

46'

...za Grzegorza Fonfarę wejdzie Maciej Szmatiuk, który będzie miał wzmocnić osłabioną po czerwonej kartce dla Jacka Popka defensywę GKS-u Bełchatów.

46'

Zanim sędzia Marcin Borski rozpocznie drugą część spotkania będziemy mieli dwie zmiany. Najpierw w miejsce Marcina Żewłakowa na placu gry pojawi się Dawid Nowak, następnie..

45'

Marcin Borski kończy pierwszą część spotkania, po której GKS Bełchatów remisuje z Górnikiem Zabrze 0-0. Wracamy z relacją z Bełchatowa za kwadrans.

45'

Łukasz Sapela w starciu z Prejuce Nakoulmą i bramkarz GKS-u Bełchatów broni jedenastkę! GKS Bełchatów - Górnik Zabrze nadal 0-0.

43'

Jacek Popek ogląda drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul Arkadriuszu Kwieku. Za chwilę Górnik Zabrze wykonywać będzie rzut karny.

41'

Marcin Żewłakow marnuje stuprocentową sytuację na zdobycie bramki dla swojego zespołu nie trafiając na cztery metry przed bramką Łukasza Skorupskiego w piłkę.

40'

Dobra interwencja Adama Marciniaka na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania. Po chwili do piłki zagranej z rzutu z autu dopada Kamil Kosowski, dośrodkowuje, ale dobrze ustawiony w polu karnym Marcin Żewłakow przyjmuje piłkę ręką i grę wznowią zabrzanie.

38'

Dobre podanie Pawła Giela w kierunku Kamila Kosowskiego, ale zdaniem arbitra skrzydłowy GKS-u znajdował się w momencie podania na pozycji spalony.

37'

Ofensywne wyjście Michaela Bembena na prawym skrzydle Górnika. Mający za sobą grę na niemieckich boiskach obrońca dośrodkowuje w pole karne, do piłki dochodzi Aleksander Kwiek, którego strzał głową trafia w stojącego na środku bramki Łukasza Sapelę.

36'

Na strzał z dystansu zdecydował się Prejuce Nakoulma, ale zamiast do siatki były zawodnik m.in. Granicy Lubycza Królewska trafia wprost w nogi dobrze ustawionego Jacka Popka.

34'

Obrońcy Górnika Zabrze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie czekając na ruch do piłki Prejuce Nakoulmy, przez którego rozgrywany jest prawie każdy atak zespołu z Zabrza.

33'

W polu karnym przewraca się Grzegorz Fonfara, jednak zdaniem Marcina Borskiego pomocnik GKS-u nie był faulowany. Do bezpańskiej piłki dopada Miroslav Bożok, którego podanie trafia wprost na głowę Adama Marciniaka.

31'

Piłka po dośrodkowaniu Mariusza Magiery z rzutu wolnego przechodzi obok słupka bełchatowian. Grę od własnej bramki wznowi za chwilę Łukasz Sapela.

29'

Jacek Popek ogląda pierwszą żółtą kartkę w tym meczu za faul na Prejuce Nakoulmie, który od początku spotkania jest wyróżniającą się postacią na boisku.

27'

Poprzeczka ratuje zespół Górnika przed utratą bramki. Z lewej strony obrońcom zabrzan urwał się Miroslav Bożok, dośrodkował a strzelającego głową z powietrza Tomasza Wróbla, przed zdobyciem bramki powstrzymała jedynie poprzeczka. Dobre dwa ataki gospodarzy w przeciągu kilku minut.

25'

Michael Bembem pepłnia błąd, w rezultacie czego piłka trafia pod nogi Marcina Żewłakowa, jednak były reprezentant Polski miał problemy z przyjęciem piłki i futbolówka trafia do dobrze ustawionego Oleksandra Szeweluchina.

24'

Stuprocentowa okazja drużyny z Bełchatowa, ale fantastyczną interwencją po strzale Tomasza Wróbla popisuje się Łukasz Skorupski, który paruje strzał pomocnika GKS-u na aut. Wcześniej piłkę na piątym metrze otrzymał Grzegorz Fonfara, ale strzał obrońcy bełchatowian wślizgiem powstrzymał Michał Pazdan.

23'

Mariusz Magiera rozgrywa piłkę z Krzysztofem Mączyńskim. Ten drugi podaje na prawe skrzydło do Pawła Olkowskiego, którego dośrodkowanie trafia wprost na głowę Mate Lacicia.

21'

Bardzo dobra akcja Prejuce Nakoulmu. Boczny pomocnik Górnika Zabrze mija Filipa Modelskiego, podaje do Arkadiusza Kwieka, którego strzał nieznacznie mija słupek bramki Łukasza Sapeli.

19'

Początek spotkania opiewa w wiele niedokładnych podań. Jeżeli, któraś z drużyn dochodzi do sytuacji strzeleckich, to jest to efekt błędu rywala, aniżeli dobre rozegranie piłki.

17'

Łatwa strata Pawła Giela w środku pola i tylko niedokładność w rozegraniu Mariusza Magiery ratuje GKS przed utratą bramki.

16'

Szybki atak gospodarzy kończy się niedokładnym podaniem Kamila Kosowskiego i piłkę przejmują goście z Zabrza.

15'

Kolejny rzut rożny, ale tym razem z drugiej strony boiska. Piłkę w pole karne drużyny z Bełchatowa posyła Mariusz Magiera, ale czyni to zbyt niedokładnie i groźną kontrę wyprowadzają gospodarze.

13'

Rzut rożny dla zespołu GKS-u. Do piłki podchodzi Kamil Kosowski, dośrodkowuje, ale strzał głową Macieja Wilusza przechodzi obok bramki zabrzan.

12'

Rzut wolny dla gości w okolicy pola karnego. Do piłki podchodzi Arkadiusz Kwiek, jednak strzał zawodnika Górnika trafia wprost w dobrze ustawiony mur.

11'

Szybki kontratak zabrzan. W pole karne bełchatowian wpada Prejuce Nakoulma, mija dwóch obrońców, ale strzał byłego napastnika Hetmana Zamośc blokują obrońcy GKS-u. Kolejna dobra szansa Górnika na zdobycie bramki.

9'

Piłkę w środku pola rozgrywają gracze drużyny GKS-u, którzy starają się uspokoić grę i zysać nieco pola przy konstruowaniu ataku pozycyjnego.

7'

Dobre ofensywne wyjście Prejuce Nakoulmy po podaniu piłki przez Arkadiusza Kwieka. Reprezentant Burkina Faso wpada w pole karne GKS-u, ale zamiast strzelać szukał podaniem Arkadiusza Milika, który zdecydowanie nie zrozumiał intencji swojego kolegi z zespołu.

5'

Próba kontrataku Górnika. Piłkę rozgrywa Mariusz Magiera, podaje do Arkadiusza Kwieka, ale ten traci piłkę w starciu z Jackiem Popkiem.

4'

Błąd w defensywie popełnia Michał Pazdan, jednak atakujący piłke Miroslav Bożok nie trafił czysto w piłkę w rezultacie czego ta padła łupem Łukasza Skorupskiego.

2'

Dobry początek w wykonaniu gości z Zabrza. Nakoulma podaje do Milika, ale młody napastnik Górnika traci piłkę w starciu z bardziej rosłymi obrońcami GKS-u.

1'

Zaczynamy! GKS Bełchatów - Górnik Zabrze. Niech wygra lepszy.

18:28

W składach obydwu drużyn bez większych niespodzianek z wyjątkiem Macieja Wilusza oraz Pawła Giela (obydwaj GKS), dla których będzie to kolejno drugi oraz pierwszy występ na boiskach T-Mobile Ekstraklasy. A jak wyglądają ławki rezerwowych? W Górniku szansę pojawienia się na boisku dostaną być może: Witkowski, Jonczyk, Wodecki, Thomik, Telichowski, Zieliński oraz Płonka, zaś w przypadku drużyny z Bełchatowa na ławce rezerwowych znaleźli się: Budziłek, Szmatiuk, Sawala, Michał Mak, Mateusz Mak, Wacławczyk, a także Dawid Nowak.

18:18

W drużynie Górnika wystąpi Prejuce Nakoulma, którego występ przeciwko drużynie z Bełchatowa stał pod znakiem zapytania w związku z meczem reprezentacji Burkina Faso. Ostatecznie były zawodnik m.in. Hetmana Zamość pozostał w Zabrzu i wspólnie z zespołem trenera Adama Nawałki udał się na mecz z GKS-em.

18:15

Już tylko kwadrans dzieli nas od początku meczu kończącego 19. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy, w którym to GKS Bełchatów zmierzy się zabrzańskim Górnikiem. Kto Waszym zdaniem zwycięży w grany poniedziałek? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.