CracoviaCracovia
15:24

To by było na tyle. Dziękujemy za uwagę.

15:23

Cracovia wydostaje się na razie z ostatniego miejsca w tabeli, ale znajdujące się teraz na ostatniej pozycji Zagłębie Lubin rozgrywa swój mecz w poniedziałek z Legią Warszawa w Lubinie.

15:22

Remisem kończy się mecz na Arenie Kielc. Żadna z drużyn nie potrafiła trafić do siatki rywala i po jednym punkcie wpada na konto obu drużyn. Pierwsza połowa pod dyktando Cracovii, a druga w lekkiej przewadze Korony. W całym meczu padły zaledwie trzy celne strzały co najlepiej obrazuje to co działo się na boisku w tym spotkaniu.

93'

Koniec meczu!

93'

Kilka sekund do końca, Cracovia przy piłce.

93'

Niedzielan rusza na przebój między czterech zawodników Korony i nie daje im rady.

92'

Lech dogrywa w pole karne i piłka wpada prosto do "koszyczka" Kaczmarka.

92'

Wrzutka w pole karne, z bliskiej odległości głową uderza Kijanskas i nie trafia w bramkę!

91'

Lech faulowany przy polu karnym Cracovii. Będzie szansa. Faulu chyba nie było.

90'

Trzy doliczone minuty do tej części meczu.

90'

Dobry wślizg Suvorova i aut dla Korony.

89'

Dośrodkowanie Hernaniego i piłkę wybija Radomski.

89'

Kijanskas wrzuca z autu w pole karne, ale tam żaden z zawodników nie doszedł do piłki.

88'

Z boiska schodzi Maciej Korzym, a za niego pojawia się bohater ostatniego meczu pomiędzy tymi drużynami - Michał Zieliński.

88'

Strzał Suvorova z dystansu i broni Małkowski!

87'

Wbicie piłki w pole karne, ale tam Stano fauluje Puzigace.

87'

Żółta kartka dla Niedzielana.

86'

Faul na Malarczyku.

86'

Podanie do Kuzery, ale ten znajduje się na pozycji spalonej.

85'

Leszek Ojrzyński ma jeszcze jedną zmianę. Na ławce rezerwowych znajduje się Michał Zieliński, który w lipcu strzelił Cracovii bramkę w doliczonym czasie gry.

85'

Przechwyt Lecha, szybko wrzuca w pole karne, ale tam nie ma nawet obrońcy Cracovii.

85'

Dalekie wybicie Malarczyka i aut dla Cracovii. Wznawia Żytko.

83'

Dośrodkowanie w pole karne i głową wyjaśnia Nawotczyński, chwilę później z woleja wybija jeszcze dalej Boljevic.

83'

Mocne uderzenie Boljevica, ale trafił w obrońcę Korony.

82'

Żółta kartka dla Pavola Stano. Rzut wolny dla Cracovii w okolicach 40. metra.

81'

Kaczmarek kiksuje i piłka spada pod nogi Korzyma, ale ten myli się w dobrej sytuacji i traci piłkę.

80'

Kaczmarek piąstkuje dośrodkowanie Sonolewskiego, chwilę później mocno z dystansu uderza Kijanskas, ale nie trafia w bramkę.

80'

Bartczak atakuje nakładką i rzut wolny dla kielczan.

79'

Szansa dla Cracovii. Visnakovs uderza silnie na bramkę, Małkowski oddaje przed siebie i do piłki dochodzi Niedzielan, który znajduje się na pozycji spalonej.

79'

Sobolewski niecelnie podaje w pole karne i piłkę wybija wracający się do defensywy Bartczak.

78'

Hernani fauluje od tyłu Niedzielana. Suvorov podchodzi do piłki.

78'

Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego i Kaczmarek łapie piłkę na linii bramkowej.

77'

Faul Niedzielana na Kijanskasie. Obyło się bez żółtej kartki.

75'

Za mocne podanie do Visnakovsa i Lisowski pozwala wyjść piłce poza linię końcową.

75'

Lisowski uderza z rzutu wolnego, ale trafia prosto w mur.

74'

Nawotczyński fauluje Korzyma. Szansa z ok. 35. metrów dla Lisowskiego bądź Sobolewskiego.

73'

Dobre dośrodkowanie Suvorova, piłka odbija się od murawy i ląduje w "koszyku" Małkowskiego.

73'

Visnakovs ładnie mija Malarczyka, a ten bezpardonowo fauluje Łotysza. Żółta kartka.

72'

Visnakovs i Malarczyk powracają na murawę.

71'

Lech niecelnie podaje do Sobolewskiego i Radomskie przejmuje piłkę.

70'

Visnakovs na razie opuszcza plac gry. Malarczyk tak samo.

69'

Visnakovs starł się z Malarczykiem i obaj leżą na murawie.

69'

W całym meczu został oddany tylko... jeden strzał celny.

68'

Żytko uderza z woleja w Stano po zamieszaniu w polu karnym.

67'

Ostatnia zmiana w Cracovii. Za Kosanovica wchodzi Puzigaca.

67'

Suvorov schodzi z piłką do środka i uderza nad bramką z dystansu.

66'

Faul Korzyma na Suvorovie w polu karnym Cracovii.

65'

Żytko skutecznie zatrzymuje przeciwnika, piłka spada pod Kaczmarka, ale ten nie dogadał się z Nawotczyńskim, który wybił na rzut rożny.

64'

Na boisko wchodzi Vladomir Boljevic strzelec zwycięskiego gola w meczu z Bełchatowem. Zastępuje Sławomira Szeligę.

63'

Długi okres wymiany podań przez krakowian.

62'

"Pasy" utrzymują się przy piłce, ale na razie nic z tego nie wynika.

60'

Szeliga faulowany przez Sobolewskiego na własnej połowie.

60'

Lech otrzymuje piłkę! Korona rusza 3 na 2, a Grzegorz Lech uderza na bramkę z pola karnego i minimalnie trafia obok dalszego słupka. Cracovia wznawia z piątego metra!

59'

Korzym po raz kolejny zagrywa podciętą piłkę i po raz kolejny nic z tego nie wynika.

58'

Kosanovic wybija piłkę na aut. Malarczyk leży na murawie, ale nie potrzebuje pomocy medycznej.

58'

6 504 osoby znajdują się dzisiaj na trybunach.

57'

Uderzenie głową w wykonaniu nikogo innego jak Stano i piłka przechodzi ponad poprzeczką bramki Kaczmarka.

57'

Kuzera zagrywa w pole karne do Lecha, ale tam w paradę wchodzi mu Bartczak. Korner.

56'

Lisowski wrzuca w pole karne, a tam piłkę wybija Nawotczyński.

56'

Bartczak wybija piłkę na aut próbując podać do Żytki.

56'

Niedzielan wymienia podania z Suvorovem i Kuzera wybija wślizgiem na aut.

55'

Niedzielan uwolnił się od Malarczyka, wbiegł w pole karne, ale tam uległ presji i mówiąc wprost podał piłkę do Małkowskiego.

54'

Korzym szykuje się do strzału, ale blokuje go wślizgiem Nawotczyński.

53'

Sobolewski zagrywa długą piłkę do Stano, ale podanie przecina Nawotczyński.

53'

Dośrodkowanie Lisowskiego, ale piłkę wybija defensywa "Pasów".

52'

Kosanović atakuje Kuzerę i dopuszcza się faulu. Żółta kartka.

52'

Kosanović napiera na Kuzerę i wybija na aut.

51'

Sobolewski biegnie w stronę pola karnego, oddaje strzał z dystansu, ale piłka przechodzi nad poprzeczką.

50'

Korzym próbuje podać do Kuzery, ale zagrywa niecelnie i piłkę wyłapuje Kaczmarek.

50'

Faul Niedzielana w ataku.

49'

Dośrodkowanie Kosanovica. Piłka przeszła przez całe pole karne, gdzie nie dotknął jej żaden zawodnik.

48'

Malarczyk wybija wślizgiem na rzut rożny.

48'

Szansa dla Korony! Korzym w sytuacji sam na sam trafia w Kaczmarka!

47'

Żółta kartka dla Visnakovsa za próbę wymuszenia rzutu karnego.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

46'

Druga zmiana Leszka Ojrzyńskiego. Za Jovanovica wchodzi Lech.

46'

Zmiana w Koronie Kuzera za Kiełba.

46'

Bartczak wchodzi za kontuzjowanego Hoska.

14:20

W przerwie szykuje się zmiana. Najbardziej intensywnie rozgrzewa się Grzegorz Lech.

14:19

- Każdy chce wygrać ten mecz. I my i Cracovia walczymy. Brakuje nam nieco Vukovica, który poukładałby grę w środku pola. W tej lidze może wygrać każdy z każdym. Cracovia walczy o utrzymanie, a my chcemy zdobywać kolejne punkty. W drugiej połowie naszym planem jest wygranie tego spotkania - powiedział w przerwie meczu Paweł Sobolewski.

14:17

Pierwsza połowa pod dyktando Cracovii. "Pasy" nie potrafiły jednak wykorzystać swoich szans co może zemścić się w drugiej części spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Hosek powrócił na murawę, ale uraz nadal daje mu się we znaki.

45'

Suvorov ładnie ograł Malarczyka, zgubił piłkę, ale dobiegł do niej Visnakovs, który uderzył z woleja w plecy Malarczyka. Po rykoszecie piłka trafiła do Małkowskiego.

45'

Podanie do Korzyma, ale ten zamiast dobrze dośrodkować wybija poza linię końcową.

45'

Dwie minuty doliczone do tej części meczu.

45'

Podanie Korzyma w pole karne, ale piłka ląduje w rękach Kaczmarka.

44'

Leszek Ojrzyński szykuje już jakieś zmiany na drugą połowę.

44'

Hosek ma problemy z pachwiną. Pomoc medyczna jest już na murawie.

45'

Podanie do Kiełba w pole karne, ten wchodzi w pole karne i pod naporem Kosanovica nie jest w stanie uderzyć na bramkę! Blisko podyktowania rzutu karnego, ale jest tylko korner!

43'

Lisowski wrzuca z autu w pole karne, ale głową wybija Nawotczyński.

42'

Niewykorzystane sytuację lubią się mścić. Cracovia musi zacząć wykorzystywać swoje szanse jeżeli chce się wydobyć z ostatniej pozycji w tabeli.

41'

Świetne podanie Suvorova w pole karne, do piłki dochodzi Visnakovs, ale nie trafia w bramkę z idealnej pozycji!

40'

Kolejny strzał głową w wykonaniu Stano, ale piłka po raz kolejny przechodzi obok bramki.

40'

Radomski wyjaśnia sytuację wybiciem głową.

40'

Faul Nawotczyńskiego na Korzymie. Szansa na dośrodkowanie.

39'

Zupełnie bez pomysłu grają na razie gospodarze.

39'

Sobolewski ruszył z piłką, ale nie zdecydował się na podanie i w efekcie wywalczył tylko aut.

37'

Korzym faulowany przez Hoska.

37'

Dośrodkowanie Niedzielana i Hernani wybija poza pole karne.

36'

Suvorov przegrywa pojedynek 1 na 1 przy chorągiewce i Cracovia musi od początku budować akcję.

36'

Żytko ściera się z Sobolewskim przy linii. Pomocnik Korony próbuje wymusić rzut wolny, ale arbiter nie nabrał się na jego sztuczki.

35'

Dośrodkowanie w pole karne, Lenartowski uderza głową, ale nie trafia w bramkę.

35'

Dłużej przy piłce w tym meczu utrzymuje się Cracovia.

34'

Faul na obrońcy Cracovii.

33'

Mocne uderzenie Lisowskiego na bramkę Kaczmarka! Piłka minimalnie przelatuje nad poprzeczką!

33'

Niedzielan próbuje wyprowadzić z równowagi Lisowskiego przed tym stałym fragmentem gry.

33'

Szansa dla Korony z rzutu wolnego.

32'

Żółta kartka dla Radomskiego.

31'

Sobolewski przedziera się przed polem karnym i został faulowany przez obrońcę Cracovii.

30'

Stano i Żytko mocno starli się w powietrzu i teraz obaj grają z opatrunkami na głowie.

30'

Visnakovs dostaje się w pole karne, przepuszcza sobie piłkę na lewą nogę i w decydującym momencie poślizgnął się oddając słaby strzał. Małkowski wybił na rzut rożny!

29'

Kolejny strzał z dystansu w wykonaniu kielczan. Po raz kolejny Kaczmarek nie musiał się wysilać.

28'

Sobolewski wrzuca w pole karne, ale piłkę z pola karnego wybija głową Nawotczyński.

28'

Przypominamy, że w tym sezonie napastnik Korony - Maciej Korzym oddał 9 strzałów celnych i strzelił 2 gole.

27'

Błąd Kosanovica, zagranie do Korzyma, ale ten uderza obok bramki.

27'

Malarczyk odbiera wślizgiem piłkę Niedzielanowi.

26'

Podanie na środek do Struny, ten ładnie mija Lenartowskiego i uderza niecelnie na bramkę. Dobra próba.

25'

Visnakovs źle przyjmuje piłkę przy linii i aut dla Korony.

24'

Beznadziejny strzał Kosanovica. Zmarnowana szansa.

23'

Hernani po raz kolejny fauluje. Nieprzepisowo zatrzymywał Suvorova. Podobna pozycja do strzału co poprzednio.

22'

Dośrodkowanie z kornera przecina obrona kielczan. Nic nie wyszło z kontrataku. Długie podanie przeciął Żytko.

22'

Uderzenie Suvorova z rzutu wolnego, piłka odbiła się od zawodnika Korony i będzie rzut rożny.

21'

"nie wiecie czemu Vukovic nie wyszedł w pierwszym składzie?" Vuković jest przeziębiony i nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

20'

Faul Jovanovica na Niedzielanie. Suvorov będzie dośrodkowywał lub wrzucał w pole karne.

19'

Słaby strzał Lenartowskiego i piłka ląduje w trybunach przelatując wysoko nad bramką.

19'

Odpalono dużą ilość rac i mamy sporą mgłę, która na razie unosi się ponad placem gry.

18'

Wybuch petardy na trybunach i spiker uspakaja kibiców.

17'

Suvorov oddaje piłkę przed pole karne do Niedzielana, ten chciał podać idealną piłkę do Struny, ale nie porozumieli się ze sobą i w efekcie futbolówka znalazła się w rękach Małkowskiego.

16'

Szansa na dojście do głosu gospodarzy, ale nie potrafili zakończyć tej akcji strzałem na bramkę.

15'

Dośrodkowanie w pole karne i pewnie piłkę łapie Kaczmarek. Szybkie wznowienie do Visnakovsa, ale ten przegrywa pojedynek 1 na 1 z Kijanskasem.

14'

Słabe podanie Niedzielana, była szansa Jovanovica na rozpoczęcie kontrataku, ale za wolno zabrał się za rozgrywanie. Ponadto do gry wyszedł mu tylko jeden zawodnik.

13'

Próba przerzucenia piłki do Suvorova, ale w paradę wchodzi mu Lisowski, który przecina to podanie.

12'

Lenartowski fauluje na połowie boiska Strunę.

12'

Sobolewski uderza z woleja, ale jego strzał blokuje Żytko.

11'

Dobra wrzutka Suvorova! Piłka leci do Visnakovsa, ale strzał utrudnia mu defensor Korony!

10'

Piłka spada pod nogi Żytki, ale ten źle zabrał się z piłką i futbolówka opuściła plac gry. Aut dla Korony.

9'

Dośrodkowanie Żytki, piłka leci do Visnakovsa, ale głową interweniuje Kijanskas.

9'

Póki co lepiej prezentuje się Cracovia, słabe próby gospodarzy, którzy starają się grać długą piłką w pole karne Kaczmarka.

8'

Długie podanie w pole karne Cracovii, ale nie wbiegał tam żaden z zawodników Korony.

7'

Długie podanie do Niedzielana, ten ogrywa jednego obrońcę, ale chwilę później dobrze zatrzymuje go Hernani, który zagrywa na granicy faulu.

6'

Sobolewski dośrodkowuje z rzutu wolnego, Stano uderza głową, ale nie trafia w bramkę.

6'

Szeliga dogrywa piłkę na dobieg w pole karne. Visnakovs szybko stara się do niej dopiec, ale Małkowski świetnie wyszedł do piłki i złapał futbolówkę.

5'

Dośrodkowanie Korzyma zatrzymuje defensywa gości. Piłka zostaje wybita z pola karnego.

4'

Struna podaje do Visnakovsa, Łotysz walczy o górną piłkę, ale arbiter odgwizduje pozycję spaloną.

3'

Akcja Korony i Nawotczyński wybija z dala od własnej bramki na aut.

2'

Suvorov próbuje dośrodkować w pole karne, ale przerwał je Jovanović.

1'

Zaczynamy mecz! Pierwszy gwizdek arbitra!

13:29

Przywitanie Lisowskiego z Radomskim i tradycyjna wymiana proporczyków.

13:29

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę w rytm piosenki "The final countdown".

13:25

Jakim wynikiem zakończy się ostatni mecz w tym roku w Kielcach? Pierwsze emocje w tym meczu już za kilka minut. Zawodnicy są już w tunelu.

13:15

Dariusz Pasieka jest przekonany, że spotkanie będzie ciekawe i dostarczy emocji kibicom obu drużyn.

13:09

W drużynie gości występuje jeszcze jeden zawodnik, który kiedyś bronił barw "Złocisto-krwistych". Jest nim Łukasz Nawotczyński, który w 2010 roku zamienił Koronę na Cracovię. W Kielcach rozegrał 23 mecze, a w Krakowie na razie 6.

13:06

"Wtorek" dla Cracovii zdobył na razie tylko jedną bramkę. Dał zwycięstwo swojej drużynie w meczu z Górnikiem Zabrze, który podopieczni Dariusza Pasieki wygrali 1:0.

13:06

Występujący dzisiaj w pierwszym składzie Cracovii, Andrzej Niedzielan w poprzednim sezonie wpisywał się na listę strzelców w barwach Korony Kielce. W jej barwach wystąpił w 25. ligowych meczach i strzelił 12 goli.

13:02

A w takim składzie na murawę wyjdą "Pasy": Kaczmarek, Żytko, Nawotczyński, Hosek, Kosanović, Visnakovs, Szeliga, Radomski, Struna, Suvorov, Niedzielan.

13:00

Wyjściowa jedenastka gospodarzy: Małkowski, Kijanskas, Malarczyk, Hernani, Lisowski, Kiełb, Jovanović, Lenartowski, Stano, Sobolewski, Korzym.

12:58

Znamy składy obu drużyn.

12:58

W tamtym meczu bramkę z karnego strzelił Aleksandar Vuković. Jego jednak zabraknie w dzisiejszym meczu. Serb przeziębił się przed tym meczem, a pogorszenie jego stanu zdrowia wpłynęło na jego brak w kadrze meczowej. Jego miejsce zajmie Łukasz Maliszewski.

12:56

Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się nie tak dawno bo 30. lipca. Wtedy to na stadionie Cracovii, Korona w pierwszej kolejce tego sezonu pokonała "Pasy" 2:1. Strzelcem decydującej bramki w 90. minucie został Michał Zieliński.

12:53

TUTAJ mogą państwo przeczytać zapowiedź tego spotkania w naszym serwisie.

12:52

W dzisiejszym meczu na własnym obiekcie Korona Kielce podejmie Cracovię. Obie drużyny dzieli dziesięć pozycji w tabeli co mamy nadzieję nie wpłynie znacząco na poziom tego spotkania.