Widzew ŁódźWidzew Łódź
18:58

Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net.

18:58

Wyrównany mecz Wisły z Widzewem zakończony zwycięstwem gospodarzy. Z gry lepsze wrażenie sprawiali łodzianie, ale to Wisła miała więcej sytuacji i groźniejsze okazje, by zdobyć jeszcze jedną bramkę. Jeden błąd obrońców Widzewa okazał się decydujący i dał zwycięstwo gospodarzom.

93'

...i Pareiko.

93'

Chwilę wcześniej żółtymi kartkami ukarani Abbas...

93'

Koniec meczu! Złoty gol Cwetana Genkowa daje zwycięstwo Wiśle Kraków.

93'

Awantura pod bramką Wisły. Po strzale Bieniuka piłkę łapał Pareiko, a do wypuszczonej przez niego piłki próbował dojść Abbas. Zawodnik Widzewa starł się z bramkarzem Wisły, po czym obaj panowie w dość ostry sposób wyjaśnili sobie nieporozumienie.

93'

Po zagraniu Jirsaka na spalonym Dudu Biton.

92'

Mocny strzał Garguły z rzutu wolnego, piłka odbita od muru wychodzi na rzut rożny.

91'

Bartkowski faulował Gargułę, żółta kartka dla piłkarza gości.

90'

O trzy minuty przedłużona druga część meczu.

90'

Dośrodkowanie Budki z rzutu rożnego, w zamieszaniu w polu karnym Wisły skutecznie interweniował Garguła.

89'

Budka faulowany przez Małeckiego, sędzia puścił jednak przywilej korzyści. Dośrodkowanie Budki kończy się interwencją Diaza, a sędzia Piasecki wrócił do sytuacji i ukarał Małeckiego żółtą kartką.

88'

Po strzale Budki piłkę "na raty" łapie Pareiko.

87'

Zmiana w drużynie Widzewa: Serwaciński zastępuje Oziębałę.

86'

Z dwunastu metrów niecelnie uderzał Iliew.

85'

Kontratak Wisły, Wilk puścił Iliewa prawą stroną boiska, ale dośrodkowanie zawodnika Wisły nie trafia ani do Małeckiego, ani do Bitona.

84'

Za faul na rywalu ukarany Panka.

83'

Biton wygrał pojedynek z Abbasem, uciekł w kierunku bramki Widzewa i oddał strzał z 25 metrów. Piłkę łapie Mielcarz.

82'

Długa wrzutka wiślaków w pole karne Widzewa kończy się skuteczną interwencją obrońcy.

80'

Niecelne uderzenie Małeckiego z dystansu. Widzew niby prowadzi grę, niby jest przy piłce, ale to Wisła stwarza sobie groźniejsze sytuacje.

79'

Z dwoma napastnikami Wisła grała zaledwie sześć minut. Boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki Genkow, a jego miejsce zajmuje Łukasz Garguła.

78'

Oziębała zagrywa do Stępińskiego, a ten strzela lewą nogą obok bramki.

77'

Gospodarze wyraźnie polują na drugą bramkę. Czy zdołają jeszcze raz pokonać Mielcarza? Mają na to nieco ponad dziesięć minut.

76'

To musi być bramka! Wilk bardzo dobrze zagrał do Bitona, ten uciekł obrońcom Widzewa i spudłował stojąc oko w oko z Maciejem Mielcarzem. A mógł spytać bramkarza Widzewa, w którym rogu bramki ma umieścić piłkę.

74'

Dośrodkowanie Małeckiego i niecelny strzał głową Bitona. Izraelczyk chyba podszedł za bardzo pod piłkę, przez co zamiast uderzyć w kierunku bramki, skierował ją w górę.

73'

I mamy drugą zmianę w zespole Wisły: Biton w miejsce Boguskiego. Niecałe dwadzieścia minut gospodarze zagrają więc z dwójką napastników.

72'

W zespole Wisły do wejścia na boisko przygotowany jest Biton.

71'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelny strzał głową oddał Genkow.

70'

Mocne zagranie Małeckiego z rzutu wolnego. Wydawało się, że piłka minie bramkę Mielcarza, ale nabrała tak dziwnej rotacji, że bramkarz Widzewa wolał nie ryzykować i wybił piłkę na rzut rożny.

69'

Małecki zagrywa piłkę w pole karne Widzewa, tam jednak nie było żadnego zawodnika Wisły.

68'

Panka padł w środku pola po starciu z rywalem, ale bardzo szybko podniósł się z boiska.

66'

Dośrodkowanie jednego z graczy Widzewa z lewej strony boiska, piłka jednak mija wszystkich zgromadzonych w polu karnym zawodników.

65'

Piłkarze Wisły przez cały mecz wspierani są głośnym dopingiem przez młodych fanów zespołu. Trzeba przyznać, że wychodzi to całkiem dobrze, bo na stadionie ciągle jest głośno.

64'

Z dwudziestu metrów niecelnie uderzał Iliew.

63'

W ostatnich minutach gra toczy się głównie w środku pola. Widzew częściej jest przy piłce, próbuje rozgrywać, a Wisła czeka na okazje do kontrataku. Trzeba przyznać, że to gospodarze stworzyli sobie lepsze okazje po przerwie.

61'

Podanie Stępińskiego do Bruno Pinheiro przechwytuje jeden z obrońców Wisły.

60'

Dośrodkowanie Budki z rzutu wolnego, strzał głową Bieniuka i piłka w rękach Pareiki. Zbyt lekko uderzał środkowy obrońca Widzewa, takie zagranie nie mogło zagrozić estońskiemu golkiperowi.

59'

Groźna sytuacja Wisły! Strzał głową Małeckiego trafia w słupek, a następnie piłka odbija się od Mielcarza. Było groźnie pod bramką Widzewa.

57'

Okazja dla Widzewa, po dośrodkowaniu Dudu głową zagrywał Bruno Pinheiro, ale zamiast strzelać, zgrywał do boku.

56'

Niebezpieczne zagranie Genkowa, zawodnik Wisły ukarany żółtą kartką.

54'

Stępiński ambitnie walczył z Wilkiem, ale ugrał jedynie aut dla swojej drużyny.

53'

Zbyt mocne dośrodkowanie Paljicia, obrońcy Widzewa jednak nie ryzykują i wybijają piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry bez żadnego zagrożenia pod bramką Mielcarza.

52'

Dudu natomiast wrócił na boisko i kontynuuje grę.

51'

Mariusz Stępiński zastępuje na boisku Grzelczaka. Dla szesnastoletniego zawodnika to drugi występ w Esktraklasie, debiutował przed tygodniem, wchodząc w końcówce meczu z Lechem.

50'

Na murawie leży Dudu, Małecki przerywa grę, wybijając piłkę w aut. Bardzo ostro grają dzisiaj piłkarze obu zespołów.

49'

Opatrywany poza boiskiem Grzelczak, zawodnik Widzewa chyba nie wróci do gry. Szykuje się trzecia zmiana w tym meczu spowodowana urazem zawodnika.

49'

dv - dzisiejszy mecz prowadzi sędzia Dawid Piasecki. Marcin Borski prowadził wczorajsze spotkanie Lecha z ŁKS-em i w mojej opinii większych błędów nie popełnił, pomijając sytuację z 50 minuty, gdy chyba próbował włączyć się do gry.

48'

Niecelne uderzenie Jirsaka z dystansu.

47'

Powinno być 2:0! Paljić zagrał mocną piłkę wzdłuż bramki, ale Boguski nie zdołał dobrze jej przyjąć , przez co oddał słaby strzał i piłkę złapał Mielcarz.

46'

Początek drugiej połowy meczu

18:02

Oba zespoły już na murawie, czekamy na gwizdek sędziego Piaseckiego.

18:00

Przypominamy, że relacje live z tego meczu możecie śledzić też w naszej nowej aplikacji mobilnej! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]

17:52

O wyniku spotkania piłkarskiego nie decyduje jednak styl, ale liczba strzelonych bramek. A w tym aspekcie górą jest Wisła i na razie to gospodarze są bliżsi zdobycia trzech punktów w tym wyrównanym spotkaniu. Czy to oznacza już definitywny koniec kryzysu w krakowskim zespole?

17:51

O wyniku do przerwy przesądził jeden błąd defensywy Widzewa. Do piłki nie wyszedł żaden z obrońców, nie interweniował również Maciej Mielcarz, a Genkow uczynił to, co do napastnika należy. Złe zachowanie gości w tej sytuacji przyniosło im spore konsekwencje, a trzeba przyznać że w perspektywie całej pierwszej połowy Widzew był równorzędnym przeciwnikiem dla Wisły.

45'

Koniec pierwszej połowy, do przerwy Wisła prowadzi 1:0 po bramce Cwetana Genkowa.

45'

Niedokładne zagranie Panki w kierunku Oziębały, piłkę przejął dobrze ustawiony Lamey.

45'

O dwie minuty przedłużona pierwsza połowa spotkania.

44'

Tym razem łodzianie wiedzieli już, jak reagować podczas rzutu rożnego dla Wisły. Z bramki wyszedł Mielcarz i przerzucił piłkę na bok, poza własne pole karne.

43'

Dośrodkowanie w kierunku Genkowa przechwycone przez Bieniuka.

42'

Po bramce dla Wisły gra nieco uspokoiła się. Z pewnością jednak to nie koniec emocji w dzisiejszym meczu, bowiem goście nie zrezygnują z prób zniwelowania jednobramkowego prowadzenia rywala.

41'

Uderzenie Budki z około 25 metrów o centymetry mija bramkę Pareiki.

41'

Iliew bardzo dobrze odegrał piłkę do Lameya, ale Holender stracił futbolówkę na rzecz rywala. A przy okazji jeszcze faulował Pankę.

40'

Długa piłka w kierunku Oziębały, tego jednak uprzedza Michael Lamey. Dobra interwencja Holendra.

39'

Bardzo dobra interwencja Bartkowskiego, obrońca Widzewa dobrze odczytał intencje Patryka Małeckiego.

38'

Akcja Paljicia lewą stroną zatrzymana przez obrońców.

36'

Naciskany przez Bieniuka Genkow w dość prosty sposób stracił piłkę, po prostu wychodząc z nią w aut.

35'

Po podaniu Małeckiego do piłki nie doszedł Genkow. Napastnik Wisły przepychał się z Abbasem, a sytuację wyjaśnił wychodzący z bramki Maciej Mielcarz.

34'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bułgar zachował najwięcej przytomności w polu karnym Widzewa. Do piłki nie skoczył Oziębała, nie uczynił tego Bratkowski, więc Genkow spokojnie mógł skierować ją do siatki. Drugi gol tego zawodnika w obecnych rozgrywkach.

33'

GOOOL DLA WISŁY!!! Cwetan Genkow wpisuje się na listę strzelców!

32'

Ależ okazja dla Wisły! Iliew odegrał piłkę do wchodzącego w pole karne Lameya, ten podał do Boguskiego, a strzał zawodnika gospodarzy świetnie obronił Mielcarz.

30'

Druga zmiana w tym meczu: Marko Jovanović zastępuje Chaveza. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo nie będzie komu grać.

29'

Rzut rożny dla Widzewa przyniósł trochę zamieszania pod bramką Pareiki, ale ostatecznie gracze Wisły zdołali wyjaśnić sytuację.

28'

Okachi powstrzymany przez Chaveza. Środkowy obrońca Wisły ucierpiał w tym starciu, potrzebna jest pomoc masażysty.

27'

Długa piłka Jirsaka do Iliewa, ale ten nie zdołał dobrze przyjąć piłki , którą pewnie złapał Mielcarz.

25'

Obrońcy Wisły naciskani przez Okachiego omal nie stracili piłki. Dobre zachowanie młodego zawodnika Widzewa, który tuż po stracie piłki rozpoczął pressing w okolicy pola karnego rywala.

24'

Pareiko wychodzi z bramki i pewnie łapie piłkę po długim dośrodkowaniu Dudu.

23'

Strzał Małeckiego z niemal zerowego kąta broni Mielcarz. Rzut rożny dla Wisły nie przynosi większego zagrożenia pod bramką gości.

23'

Iliew pada w polu karnym po starciu z Panką, sędzia nakazał grać dalej.

22'

Dośrodkowanie Budki trafia jednak wprost na głowę Chaveza.

21'

Widzew wywalczył rzut wolny na lewej stronie boiska.

20'

Brzydki faul Diaza na Grzelczaku, będzie żółta kartka dla Kostarykańczyka.

18'

Mamy zapowiadaną zmianę: Princewill Okachi na boisku.

17'

Ben Radhia zniesiony z boiska, a do wejścia szykuje się Okachi.

16'

Na boisku leży Ben Radhia, zawodnik Widzewa najprawdopodobniej naciągnął mięsień uda podczas próby strzału. Będzie potrzebna zmiana w drużynie Widzewa.

15'

Pierwszy kwadrans meczu dość wyrównany, może z lekką przewagą gości. Na razie jednak żaden z bramkarzy nie był zmuszony do trudnych interwencji, chociaż oba zespołu stworzyły sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki.

14'

Niezła okazja dla Wisły, Buguski próbował dograć piłkę do Iliewa, ale podanie w porę przeciął Panka.

14'

Strzał Małeckiego kompletnie nieudany. No chyba, że piłkarz gospodarzy chciał trafić w stojącą za bramką trybunę.

13'

Ben Radhia faulował Wilka, mamy rzut wolny dla Wisły trzydzieści metrów od bramki Mielcarza.

12'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Jirsak, piłkę pewnie piąstkował Maciej Mielcarz.

11'

Kolejny stały fragment gry Widzewa przyniósł zagrożenie pod bramką Wisły. Tym razem jeden z obrońców zablokował strzał Grzelczaka.

10'

W pole karne Wisły z rzutu wolnego zagrywał Adrian Budka. Mogło być groźnie, ale piłkę przejął jeden z obrońców "Białej Gwiazdy".

9'

Z dystansu strzelał Wilk. Pomysł niezły, wykonanie już dużo gorsze.

8'

Wrzutka Jirsaka z rzutu rożnego, ale piłki nie opanował Genkow.

7'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelny strzał głową oddał Abbas. Mamy okres przewagi gości w tym meczu.

6'

Stały fragment gry wykonany przeciętnie, ale chwilę później nieporozumienie Chaveza z Diazem mogło skończyć się źle dla Wisły. Na szczęście dla gospodarzy wszystko skończyło się tylko rzutem rożnym.

5'

Sędzia dopatrzył się faulu Chaveza na Bruno Pinherio, będzie rzut wolny i niezła okazja dla Widzewa.

4'

Jirsak próbował zagrać w piłkę w pole karne do któregoś z partnerów, ale na linii podania stało zbyt dużo graczy Widzewa, by pomysł wiślaka został zrealizowany.

3'

Grzelczak faulował Wilka w środku pola, pierwsze przewinienie w tym meczu.

2'

Długa piłka Diaza do Genkowa, ten jednak przewraca się, stojąc tyłem do bramki. O faulu nie ma mowy.

1'

Wisła próbuje ruszyć do ataku, ale rozegranie piłki na prawej stronie boiska kończy się stratą.

1'

Zaczynamy!

16:59

A na murawie młodzi kibice Wisły, którzy śpiewają hymn swojego klubu. Sympatyczny akcent przed rozpoczęciem spotkania.

16:58

Sędzia Dawid Piasecki wyprowadza oba zespoły na murawę, za chwilę początek meczu.

16:57

Rezerwowi Widzewa to: Kaniecki, Ostrowski, Okachi, Stępiński, Mroziński, Serwaciński i Dybiec.

16:57

Na ławce rezerwowych Wisły obok wspomnianego wcześniej Bitona znajdują się jeszcze: Jovanić, Melikson, Garguła, Jovanović, Bunoza i Kirm.

16:54

To właśnie Biton strzelił bramkę dla Wisły w pierwszym pojedynku obu tych drużyn w tym sezonie. Przypomnijmy, że spotkanie pierwszej kolejki zakończyło się remisem 1:1. Widzew prowadził od 75. minuty po bramce Przemysława Oziębały (dzisiaj w podstawowym składzie), do wyrównania doprowadził Izraelczyk w doliczonym czasie gry.

16:52

Sporą niespodzianką w zestawieniu Wisły jest nieobecność Dudu Bitona w podstawowym składzie, funkcję wysuniętego napastnika pełnił będzie Cwetan Genkow. W składzie Widzewa zabrakło dzisiaj Ugochukwu Ukaha, jego miejsce na środku obrony zajmie zapewne Hachem Abbas.

16:44

Z pewnością gospodarzom nie będzie łatwo, bowiem Widzew w ostatnich spotkaniach udowodnił, że prezentuje się co najmniej nieźle. W minionej kolejce gracze Radosława Mroczkowskiego pokonali Lecha w Poznaniu 1:0, dziś pewnie będą chcieli utrzeć nosa kolejnemu faworytowi. Czy im się uda? Przekonamy się za nieco ponad dwie godziny.

16:43

Czy Wisła ma już kryzys za sobą? To pytanie zadają sobie pewnie wszyscy kibice krakowskiego klubu. Podopieczni Kazimierza Moskala w minionej kolejce pokonali lidera - Śląsk Wrocław - 1:0, w czwartek natomiast "Biała Gwiazda" pokonała Odense w meczu Ligi Europejskiej. Dzisiaj okaże się, czy krakowianie rzeczywiście wracają na właściwe tory.

16:40

Dwadzieścia minut pozostało do rozpoczęcia meczu Wisła Kraków - Widzew Łódź. Relację z tego spotkania poprowadzi dla państwa Wojciech Maćczak.