Koniec! Ruch wygrał 2:0 i awansował na drugie miejsce w tabeli!

Kolejna świetna centra Zieńczuka i głową strzelał Jankowski. Obok bramki

86'

Maciej Jankowski za Pawła Abbotta

85'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zieńczuka wybili piłkę krakowianie, a futbolówka trafiał ponownie do skrzydłowego Ruchu. Tak więc Zieńczuk ponownie zdecydował się na centrę i tym razem Paweł Abbott nie dał szans bramkarzowi Cracovii, strzelając tuż przy słupku głową

84'

Goooool! 2:0 dla Ruchu po bramce Pawła Abbotta!

83'

Puzigaca zablokował dośrodkowanie Lisowskiego

83'

Koen van der Biezen - za faul na Grodzickim. I Holender też będzie pauzował za czwartą żółtą kartkę w sezonie

81'

Mateusz Żytko na boisku, a Krzysztof Nykiel poza placem gry

78'

Bojan Puzigaca - za dyskusje przy linii bocznej z Piechem. Bośniak nie zagra w następnym ligowym meczu, bo to jego czwarta żółta kartka w tym sezonie

78'

Arkadiusz Piech - za dyskusje przy linii bocznej z Puzigaca

77'

Tak więc Dariusz Pasieka stawia wszystko na jedną kartę i zagra dwoma napastnikami, kosztem defensywnego pomocnika

76'

Bartłomiej Dudzic zastąpił Sławomira Szeligę

75'

Abbott nie trafił głową z pięciu metrów

74'

Piech zagrywał przed bramkę Cracovii, piłkę prosto pod nogi Zieńczuka wybił Nawotczyński. Na jego szczęście strzał Zieńczuka nie był groźny i dobrze interweniował Kaczmarek

72'

Mieli przewagę w kontrze chorzowianie, ale Abbott zwolnił akcję i stracił ostatecznie piłkę

72'

Kaczmarek czujny przed swoją bramką i pewnie złapał piłkę po centrze Piecha

70'

A Marek Zieńczuk do tej pory dośrodkowywał dziewiętnaście razy. Niesamowita liczba

68'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Zieńczuka i Piech nie sięgnął piłki

65'

Świetne długie podanie Szyndrowskiego w pole karne do Zieńczuka, który zagrał wzdłuż bramki Cracovii. Nawotczyński wślizgiem wpakowal futbolówkę do własnej bramki, a tuż za jego plecami był już Piech

63'

Goooool! Ruch prowadzi po samobójczym golu Łukasza Nawotczyńskiego

62'

Aleksejs Viasnakovs zastąpił Alexandru Suvorova

61'

Najpierw dośrodkowywał Zieńczuk i strzelał Malinowski, który został zablokowany. Za chwilę znowu centrował Zieńczuk i dobrze interweniował Hosek

58'

W ostatniej chwili Janoszkę uprzedził Nawotczyński

56'

Łukasz Nawotczyński - za faul na Piechu

52'

Dobre dośrodkowanie Burligi przed bramkę Cracovii, gdzie dobrze ustawieni krakowianie wybili piłkę

50'

Fatalnie odgrywał Kaczmarek piłkę do Suvorova i aut dla Ruchu

48'

Kąśliwy strzał Zieńczuka i Kaczmarek wypuścił piłkę z rąk, próbował do dobijać Janoszka, ale bramkarza Cracovii w porę naprawił swój błąd

46'

Czas na drugą połowę

48'

Do przerwy bez goli w Chorzowie

46'

Zieńczuk zagrał w pole karne, płasko po ziemi, a piłka minęła wszystkich i trafiła do Janoszki. Skrzydłowy Ruchu strzelił niecelnie

45'

Piech uderzał z narożnika pola karnego. Za wysoko

41'

Piech przyjął piłkę, od razu odwrócił się w stronę bramki Cracovii, przebiegł kilka metrów i oddał strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od ziemi zanim złapał ją Kaczmarek

37'

Janoszka wyskoczył w górę, ale nie sięgnął piłki zagrywanej z prawej strony przez Zieńczuka

35'

Strzał Suvorova z rzutu wolnego przy słupku, ale miał czas żeby dobrze się ustawić i załapać piłkę Pesković

31'

Piłka spadła przypadkowo pod nogi Grodzickiego, który na szóstym metrze nie zdołała jednak opanować futbolówki i spokojnie złapał ją Kaczmarek

29'

Mateusz Bartczak - za faul

29'

Struna już składał się do strzału przed polem karnym, jednak Janoszka wybił mu piłkę

26'

Po słabym początku meczu w Chorzowie jest coraz ciekawiej. Obie drużyny zaczynają stwarzać sobie strzeleckie okazje, czekamy na gole

24'

Szyndrowski wrzucił miękko piłkę w pole karne, gdzie głową strzelał Lisowski i trafił w słupek!

22'

Stuprocentowa okazja dla Cracovii! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Suvorova w doskonałej sytuacji znalazł się Puziagca, ale nie zdołał pokonać bramkarza Ruchu strzałem głową z pięciu metrów. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką

21'

Marek Szyndrowski - za faul na Van der Biezenie

19'

Po centrze z narożnika boiska groźnie głową pod poprzeczkę strzelał Van der Biezen i z trudem odbił futbolówkę Pesković

18'

Zablokowany strzał z czternastu metrów Puzigacy i rzut rożny dla gości

17'

Strzelał głową Piech po dośrodkowaniu Zieńczuka, ale nie trafił w bramkę

15'

Ntibazonkiza w starciu ze Stawarczykiem i Burglią stracił piłkę i równowagę

13'

Szyndrowski powstrzymał, atakującego lewą stroną Nykiela

10'

Gra w ostatnich minutach przeniosła się do środka pola i obie drużyny próbują skonstruować akcję zaczepną, ale niewiele z tego wynika. Głównie straty i niedokładnie zagrania

6'

Kolejny strzał Piecha i piłka poszybowała wysoko nad bramką Kaczmarka

4'

Piech znowu zablokowany, ale tym razem było dużo groźniej. Bo snajper Ruchu uderzał z pięciu metrów i gdyby nie udana interwencja defensorów "Pasów" mogła być bramka dla gospodarzy

3'

Strzelał Piech, ale został zablokowany przez Nawotczyńskiego, próbował jeszcze dobijać Janoszka, ale nie zdołał dojść do piłki

15:45

Rozpoczęli chorzowianie

15:41

Cracovia - rezerwowi: Gąsiński, Kosanović, Boljević, Cahalon, Dudzic, Żytko, Visnakovs

15:41

Ruch - rezerwowi: Perdijić, Grzyb, Jankowski, Smektała, Djokić, Grzelak

15:35

Dla obu ekip to drugi mecz w Chorzowie w w tym miesiącu. Bo przed dziesięcioma dniami Ruch i Cracovia rywalizowały ze sobą w 1/8 Pucharu Polski. Lepsi okazali się chorzowianie, którzy dzięki bramce Marka Zieńczuka w doliczonym czasie gry w dogrywce wygrali 2:1

15:34

Ruch Chorzów w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie i w tabeli zajmuje trzecie miejsce z 22 punktami na koncie. Cracovia natomiast jest po drugiej stronie, bo okupuje ostatnią pozycję z zaledwie dziewięcioma "oczkami"

15:32

Witam i zapraszam na relację na żywo z meczu 14 kolejki Ekstraklasy. W Chorzowie Ruch zagra z Cracovią Kraków