Niedziela, 20 listopada 2011, godz. 14:30
Widzew ŁódźWidzew Łódź
0 : 0
Korona KielceKorona Kielce
17:06

W pierwszym niedzielnym meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy bramek nie zobaczyliśmy. Obu drużynom przede wszystkim zabrakło argumentów, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Daniel Wolski. Do napisania!

17:05

Mecz z wysokości trybun oglądało dokładnie 6455 kibiców.

17:00

- Z perspektywy boiska był to mecz walki. Korona grała bardzo agresywnie, nie zabrakło walki w powietrzu. Z naszej strony słabo przede wszystkim wyglądało utrzymanie piłki na połowie rywala – skomentował Jarosław Bieniuk.

16:59

W konferencji prasowej oprócz trenerów obu drużyn wziął również udział Jarosław Bieniuk, obrońca Widzewa.

16:55

Chcieliśmy to spotkanie wygrać. Stworzyliśmy sobie jednak zbyt mało sytuacji, a momentami grało nam się bardzo ciężko. Szkoda niewykorzystanej sytuacji Piotrka Grzelczaka. Uważam, że na pewno zespół walczył i na pewno starał się wygrać. Szczególnie w środku pola zabrakło nam lepszej jakości i prowadzenia gry – powiedział trener Widzewa Łódź, Radosław Mroczkowski.

16:51

- Przyjechaliśmy do Łodzi z zamiarem zdobycia trzech punktów. Nastawiliśmy się na grę z kontry i musieliśmy szukać okazji po stałych fragmentach gry. Niestety nie udało się zdobyć bramki, ale też nie straciliśmy gola. Tym samym nie do końca możemy być zadowoleni. Dziękuję jednak swoim zawodnikom za zaangażowanie – podsumował to spotkanie trener zespołu Korony Kielce, Leszek Ojrzyński.

16:38

Kibice żegnali piłkarzy okrzykami: 'Dzięki za walkę" oraz "Cacek zapłać piłkarzom". Za chwilę odbędzie się pomeczowa konferencja prasowa.

92'

Koniec meczu!

90'

Bartkowski za Ben Radhie

90'

Kiercz ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na Ben Radhii.

89'

Rzut wolny dla przyjezdnych. Piłkę wybijają obrońcy Widzewa

87'

Na spalonym Budka

86'

Gawęcki za Korzyma

82'

Faulowany Abbes, grę w środkowej strefie boiska wznowią widzewiacy

79'

Zgodnie z naszą zapowiedzą: Serwaciński za Mrozińskiego

76'

... a także Kuzera

76'

A jednak ukarany Abbes

76'

Na boisku doszło do małych przepychanek. Sędzia jednak nie zdecydował się wyciągać żółtych kartoników

75'

Na boisku powinien zaraz pojawić się Rafał Serwaciński

74'

Rzut rożny dla gości. Piłkę przechwycają czerwono-biało-czerwoni

72'

Widzewiacy coraz częściej tracą piłkę w bardzo prosty sposób. Błędów rywala nie potrafią jak na razie wykorzystać kielczanie

68'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową w kierunku bramki rywala uderza Oziebała, ale na miejscu jest Małkowski i pewnie łapie futbolówkę

66'

Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Oziębała za Dzalamidze

65'

Dudu wbija piłkę z rzutu rożnego w pole karne. Futbolówka trafia pod nogi Grzelczaka, a ten uderza bardzo niecelnie

64'

Zieliński za Lecha

61'

Sobolewski niecelnie z dystansu

58'

Mecz z wysokości trybun ogląda około 6. tyś. widzów. Po spotkaniu podamy dokładne dane.

56'

Trybuna B

55'

Dzlamidze zatrzymany w polu karnym rywala

52'

Zorganizowanej grupy kibiców Korony Kielce na stadionie nie ma, a fani "Scyzorów" po prostu dzięki pomocy kibiców Widzewa weszli na stadion przy al. Piłsudskiego

51'

Budka mocno uderza na bramkę rywala, ale Małkowski zdołał sparować to uderzenie na rzut rożny

49'

Fani Korony Kielce

48'

Ukarany Mroziński

46'

Zaczynamy drugą część tego meczu!

15:20

Przypominamy, że relacje live z tego meczu możecie śledzić też w naszej nowej aplikacji mobilnej! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]

45'

Koniec pierwszej części tego meczu. Po bezbarwnych 45. minutach mamy bezbramkowy remis.

45'

Decyzją sędziego pierwsza połowa meczu potrwa minutę dłużej.

45'

Chwilę wcześniej mieliśmy pierwszą zmianę w tym meczu: Kuzera za Kiełba

45'

Lisowski wbija piłkę z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy. Piłkę wybijają łodzianie

44'

Dudu wrzuca piłkę w pole karne, ale tam żaden z jego kolegów nie potrafił jej przechwycić.

41'

@elo: grupa kibiców gości na pewno zamyka się w liczbie około 100 widzów

40'

Abbes nie miał problemów z zatrzymaniem szarżującego lewą stroną boiska Sobolewskiego

38'

W pole karne gości wbiegł Budka, ale umiejętnie zatrzymali go obrońcy Korony

36'

"Korona, Korona" - słychać z sektora zajmowanego przez kibiców Korny. Po przerwie postaram się wrzucić zdjęcie fanów gości.

35'

Na stadionie obecna jest grupa kibiców Korony Kielce

33'

Na boisku rywala leży Ben Radhia. Sędzia nakazuje jednak grać dalej

32'

Uderzenie Grzelczaka na bramkę rywala mija się z bramką. Sytuację strzałem próbował jeszcze ratować Dzalamidze, ale bez efektów

30'

Popularna trybuna "pod zegarem". Kibice głośno dopingują swoją druzynę

28'

Brazylijczyk wrócił już do gry.

27'

Pomocy lekarzy potrzebuje Dudu

25'

Ukarany Lech

25'

Kolejny korner dla przyjezdnych. Ponownie jednak żaden z ofensorów Korony nie zdołał uderzyć piłki w kierunku bramki rywala

22'

Seria trzech rzutów rożnych dla gości, ale nie przyniosło to efektu bramkowego.

20'

Od początku meczu żadna z drużyn nie uzyskała znaczącej przewagi, a w poczynaniach piłkarzy dostrzec można masę indywidualnych błędów i niedokładnych zagrań.

20'

Z trybun można było jeszcze usłyszeć: "świętokrzyskie jest widzewskie".

19'

Ponadto fani czterokrotnego mistrza Polski non stop dopingują swoją drużynę

18'

Kibice Widzewa głośno krzyczą: "Cacek zapłać piłkarzom"

16'

Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu dla gości. Kielczanie krótko rozgrywają stały fragment gry, co nie przynosi efektów.

12'

Kiercz niecelnie zagrywa na połowę rywala do Kiełba

11'

Szarżującego prawą stroną boiska Korzyma zatrzymują obrońcy Widzewa

11'

Rzut wolny dla gości. Piłkę umiejętnie jednak przechwycają defensorzy łodzian

8'

Grzelczak uderza mocno prosto w Małkowskiego

7'

Dudu krótko rozegrał rzut wolny z Budką. Ten mocno uderzył na bramkę rywala, ale piłka poszybowała na poprzeczką

6'

Tunezyjczyk wrócił już na plac gry. Od początku meczu ataki obu bez efektów.

4'

Kontuzjowany Abbes

3'

Dobre dośrodkowanie Dudu z lewej strony spod linii końcowej, ale poradzili sobie obrońcy.

2'

Faul Buno Pinheiro w ataku. Za wysoko uniesiona noga.

1'

Prawą stroną szarżował Budka, ale został zepchnięty na aut.

1'

Od środka rozpoczęła Korona.

14:29

Zespoły są już na murawie, zaraz pierwszy gwizdek sędziego.

14:21

Stadion jak na razie świeci pustkami.

14:20

Oba zespoły przygotowują się już do meczu w szatni. Za chwilę jedenastki obu drużyn powinniśmy zobaczyć na placu gry!

14:17

Widzew wystąpi dzisiaj w czerwonych strojach, natomiast Korona zagra w szarych trykotach.

14:15

Ostatecznie w dzisiejszym spotkaniu nie zagra Krzysztof Ostrowski, który zmaga się z lekkim urazem barku. Jego miejsce na lewej stronie pomocy zajmie Dudu.

14:15

Głównym arbitrem tego spotkania będzie Sebastian Jarzębak (Śląski ZPN).

14:15

14:13

Przed stadionem można dostrzec jeszcze wielu kibiców.

14:10

W kasach klubu sprzedanych zostało do tej pory jedynie niecałe 6. tyś wejściówek. Nic nie zapowiada zatem, że stadion przy al. Piłsudskiego zapełni się po brzegi.

14:06

W dotychczasowej rywalizacji obu klubów lepiej radzili sobie kielczanie, którzy w pięciu spotkaniach z Widzewem mogli schodzić do szatni w lepszych od rywala humorach. Tyle samo razy obie drużyny podzieliły się punktami, a jedynie dwa spotkania zakończyły się zwycięstwem widzewiaków.

Co ciekawe, w Łodzi częściej górą była również Korona, która trzy razy wracała do Kielc z trzema punktami. Jedna konfrontacja zakończyła się remisem i również w jednym meczu z wygranej cieszyli się czerwono-biało-czerwoni. Przy al. Piłsudskiego popularne „Scyzory” strzelają średnio 1,5 goli na mecz, a łodzianie z kolei zdobywają średnio tylko jedną bramkę.

W ostatnim starciu obu klubów lepszy okazał się czterokrotny mistrz Polski. RTS wygrał bowiem w Łodzi 3:1. Dla gospodarzy bramki zdobyli odpowiednio: Nika Dzalamidze, Ugochukwu Ukah oraz Adrian Budka, a dla przyjezdnych trafił Edi Andradina, który opuścił już kielecki klub.

14:05

Drużyna Korony

14:05

Zespół Widzewa

14:04

Obie ekipy już od kilkunastu minut rozgrzewają się na murawie.

14:01

Poznaliśmy już składy obu drużyn. Widzew:Mielcarz – Ben Radhia, Bieniuk, Ukah, Abbes, Budka, Pinheiro, Mroziński, Dudu, Dzalamidze, Grzelczak Rezerwowi: Bartosz Kaniecki, Jakub Bartkowski, Rafał Serwaciński, Mariusz Stępiński, Sebastian Duda, Princewill Okachi, Przemysław Oziębała Korona:Małkowski – Hernani, Jovanović, Kiełb, Kiercz, Kijanskas, Lech, Korzym, Lisowski, Sobolewski, Lenartowski Rezerwowi: Wojciech Małecki, Piotr Gawęcki, Kamil Kuzera, Łukasz Maliszewski, Piotr Malarczyk, Michał Zieliński, Bartosz Papke

13:55

13:47

Ze stadionu im. Ludwika Sobolewskiego w Łodzi wita Państwa Daniel Wolski. W pierwszym niedzielnym meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Widzew Łódź zmierzy się przy świetle własnej publiczności z Koroną Kielce. Obie drużyny do niedawna kolekcjonowały serię meczów bez porażki, jednak ostatnio nieco spuściły z tonu i zaczęły gubić punkty. Który z zespołów zwycięży zatem w bezpośrednim starciu? Początek spotkania o godzinie 14.30!