Niedziela, 6 listopada 2011, godz. 17:00
Wisła KrakówWisła Kraków
18:56

Dziękujemy za uwagę i wspólne przeżywanie "Świętej Wojny"!

18:55

Sto osiemdziesiąte derby Krakowa wygrywa Cracovia! Strzelcem gola na wagę zwycięstwa jest Koen van der Biezen!

90'

Koniec!

90'

Zmarnowana okazja na 2:0! Po kontrataku nad bramką uderzył Visnakovs!

90'

Ostatnia minuta!

90'

Diaz przedłuża na piąty metr, ale do piłki wychodzi Kaczmarek.

90'

Wrzutka w pole karne wyłapana przez Kaczmarka.

90'

Niedzielan za mocno dośrodkowuje do Visnakovsa i Wisła rusza z kontratakiem.

90'

Żółta kartka dla Jaliensa za faul na Suvorovie.

90'

Doliczone zostało sześć minut.

90'

Nykiel skutecznie zastawia Ilieva i Kaczmarek wznowi z piątego metra.

89'

Kibice wstali z miejsc na ostatnie minuty.

89'

Regulaminowy czas gry powoli dobiega końca, ale możemy się spodziewać doliczonych przynajmniej czterech minut.

88'

Zabawa pod polem karnym, kończy się faulem na bramkarzu Cracovii, który ratował swoich kolegów przed rzutem rożnym.

86'

Groźny strzał z dystansu, ale piłka przechodzi obok Kaczmarka i jego bramki.

86'

Paljić wbiega na połowę rywala, ale gubi piłkę i skutecznie może interweniować Visnakovs.

85'

Cracovia - Wisła Kraków

85'

Szansa, dla Wisły, ale dośrodkowanie wyłapuje Kaczmarek.

83'

Za kontuzjowanego Ntibazonkizę wchodzi Visnakovs.

82'

Żółtą kartką ukarany także Krzysztof Nykiel.

82'

Żółty kartonik dla Jovanovica.

80'

Ale gorąco! Przepychanki między zawodnikami!

78'

Akcja Cracovii, Ntibazonkiza mocno uderza na bramkę, ale piłkę łapie Pareiko. Suvorov liczył na prezent od golkipera Wisły.

77'

Ostatnia zmiana w Wiśle, za Nuneza wchodzi Jirsak.

75'

Szeliga zdecydował się na strzał z 20. metrów, ale nie trafił w światło bramki.

75'

Po wrzutce na piąty metr do piłki wychodzi Kaczmarek i piąstkuje ją z dala od własnej bramki.

74'

Struna fauluje Nuneza. Chyba mocno go poturbował.

72'

Za strzelca bramki - Van der Biezena, wchodzi świeży Andrzej Niedzielan.

71'

Słabe przyjęcie Diaza i zawodnik Wisły wychodzi z piłką poza linię boczną.

70'

Kibice domagają się zmian. I słusznie wyraźnie zmęczony jest Van der Biezen.

70'

Mocne dośrodkowanie Van der Biezena zostaje na raty wyłapane przez Pareikę.

69'

Z bliskiej odległości strzał nad bramką oddał Genkow.

68'

Żółta kartka dla Koena van der Biezena, po faulu na Jaliensie.

68'

Kolejna próba Wilka, strzał z 30 metrów przechodzi minimalnie nad poprzeczką!

67'

Prostopadłe podanie do Genkowa przerywa Hosek.

66'

Mocna bomba Wilka przechodzi obok bramki!

65'

Ależ groźnie pod bramką Kaczmarka! Z sześciu metrów mocno przymierzył Iliev, ale w ostatniej chwili głową na korner wybił Szeliga! Blisko trafienia samobójczego!

64'

Wrzutka Ilieva, ale po raz kolejny w walce głową najlepszy okazał się Jan Hosek.

63'

Boljević starał się dograć podcinką do Biezena, ale futbolówka padła pod nogi Jovanovića.

62'

Druga ofensywna zmiana w drużynie Wisły. Za Chaveza wchodzi Paljić.

61'

Ogromna bezradność Wisły, defensywa Cracovii świetnie utrzymuje się w ryzach i wydaje się, że tak pozostanie do końca meczu.

60'

60'

Nie udało się zagrozić bramce Pareiki. Wisła szybko wznowiła, ale faulowany na połowie został Łukasz Garguła.

59'

Kolejny rzut rożny dla Cracovii. Szansa na podwyższenie.

59'

Dośrodkowanie Ntibazonkizy zostaje zażegnane przez Kew Jaliensa.

58'

Żółta kartka dla Juniora Diaza, za faul na Strunie.

57'

Słabe uderzenie Boljevića z rzutu wolnego i piłkę spokojnie łapie Pareiko.

56'

To właśnie kapitan gospodarzy leżał na murawie, ale wydaje się, że ta zmiana była już wcześniej planowana.

56'

Radomski opuszcza boisko na rzecz Boljevića.

55'

Na placu gry leży jeden z graczy Cracovii. Chwila przerwy.

54'

Zagranie do Ilieva na siódmy metr, ten mija obrońcę i pada na murawę! Arbiter nie podyktował rzutu karnego!

52'

Groźna centra Ntibazonkizy i Jaliens ratuje się wybiciem na rożny.

51'

Groźnie w szesnastce "Pasów" na raty musiał wybijać Kaczmarek. Wszystko przez jego brak porozumienia z Puzigacą.

49'

Wrzutka Wisły zostaje zakończona główkowaniem Hoska.

49'

Wrzutka "Białej Gwiazdy" zostaje zakończona wybiciem głową przez Hoska.

48'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Nawotczyński uderza głową obok bramki.

47'

Na trybunie wielki napis: "WŁAŚCIWA STRONA BŁOŃ!"

46'

Zaczynamy drugą połowę!

46'

Za Gargułę wchodzi Genkow.

18:01

Na murawie są już zawodnicy Wisły.

17:57

17:55

Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

17:55

Na samym początku meczu na młynie pojawiła się oprawa. Kibice Cracovii pokazali pasiastą piranię, która na morzu goniła wiślackiego rekina.

17:54

Wisła musi dokonać kilku zmian, jeżeli chce doprowadzić chociaż do wyrównania. Jesteśmy ciekawi tego na co zdecyduje się Dariusz Pasieka, znany z doskonałego ustawiania drużyny w defensywie. Tak, więc czy Cracovia zdecyduje się na postawienie autokaru w bramce i bronienie wyniku przez kolejne 45 minut?

17:52

Cracovia od samego początku przeważała w tym meczu. Początkowo nie potrafili zamienić tego na gola, jednak przełamanie przyniosła 38. minuta, w której to po dośrodkowaniu Ntibazonkizy, mimo rywala na plecach, piłkę do bramki po raz pierwszy w tym sezonie skierował Koen van der Biezen.

45'

Koniec pierwszej polowy!

45'

Na sam koniec Biton oddaje strzał, ale świetnie broni Kaczmarek. Sędzia zauważył wcześniej faul na obrońcy "Pasów".

45'

Hosek w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg pomocnika Wisły. Rzut rożny zmarnowany, za długo przetrzymywali piłkę.

45'

Świetna gra defensywna Radomskiego, najpierw wybił piłkę nożycami, a później "skasował" Ilieva.

45'

Mocny strzał Nuneza z wolnego i piłka mija bramkę obok prawego słupka!

45'

Van der Biezen fauluje szarżującego Gargułę. Trzy doliczone minuty do pierwszej połowy.

44'

Ładna akcja Cracovii zostaje zwieńczona strzałem Struny tuż obok słupka!

43'

Chavez wyraża swoje niezadowolenie i zostaje ukarany żółtą kartką.

41'

Cracovia zaczęła grać silnym pressingiem, nie ma dla nich piłki straconej.

40'

Faul Van der Biezena po walce w powietrzu.

38'

Pierwsza bramka Holendra w barwach "Pasów"! Tego trafienia nie zapomni do końca życia!

38'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 1:0 dla Cracovii! Po dośrodkowaniu w pole karne przez Ntibazonkizę z rzutu wolnego, piłkę do siatki głową skierował Koen van der Biezen!

36'

Uderzenie Kirma przechodzi pięć metrów nad poprzeczką.

35'

Chwila przewagi "Białej Gwiazdy", wznowią od autu w pobliżu pola karnego.

34'

Wisła naciera mimo urazu Nykiela, nie przyniosło to efektu. Wilk wybił na aut bramkowy.

33'

Nieporozumienie Pareiki z Chavezem i ten drugi wybija na rzut rożny.

33'

Dośrodkowanie w pole karne, Chavez wybija piłkę poza linię końcową, ale nie zauważa tego arbiter. Wznowi Pareiko.

32'

Pomocnik Cracovii udał się za linię boczną.

31'

Ntibazonkiza mija rywali i zostaje trafiony przez obrońcę Wisły, nie ma faulu, a Burundyjczyk potrzebuje pomocy medycznej.

31'

Już wszystko w porządku, nie potrzebował pomocy.

30'

Chwila przerwy na murawie leży Van der Biezen.

30'

Dośrodkowanie, ale piłkę wyłapuje Pareiko. Szybka kontra zostaje zakończona słabym strzałem Kirma.

29'

Kolejny korner dla "Pasów".

28'

Jovanović dośrodkowuje, ale jego zagranie jest beznadziejne i piłka wychodzi na aut bramkowy.

27'

Van der Biezen zagrywa do Suvorova, ale ten znajduje się na pozycji spalonej.

25'

Wrzutka w pole karne, piłka zawisa w powietrzu, ale wybija ją Diaz.

24'

Arbiter nie pozostaje dłużny również w drugą stronę, ukarany Cezary Wilk.

24'

Szeliga otrzymuje żółty kartonik.

24'

Spięcie między zawodnikami, Szeliga zarzuca Kirmowi symulowanie. Sędzia zapanował nad sytuacją.

22'

Zmarnowana szansa Wisły, po wrzutce w pole karne nie udało się trafić w światło bramki.

22'

Aut dla Cracovii

20'

Przepraszamy, ale mieliśmy problemy techniczne - padł kompletnie internet. Wszystko już jest w porządku.

17'

To gospodarze mają przewagę po pierwszym kwadransie. Poza jedną znakomitą okazją, Cracovia jak na razie wykonuje sporo rzutów rożnych i wolnych.

14'

Krzysztof Nykiel bezkarnie wbiegł w pole karne z prawej strony, bardzo niebezpieczne zagranie w pole karne w porę wyjaśnił Cezary Wilk.

10'

Z rzutu wolnego z ponad 20 metrów uderzał Suvorov, jednak piłka przeszła nad poprzeczką.

7'

Mogła być skuteczna odpowiedź mistrzów Polski! Ivica Iliev dośrodkował wprost na głowę Davida Bitona i fantastycznie wyjął to uderzenie Marcin Kaczmarek!

6'

Ależ okazja Cracovii! Niespodziewanie Saidi Ntibazonkiza wychodzi sam na sam z bramkarzem Wisły, ale wygrywa ten pojedynek Sergei Pareiko!

5'

Pierwsze uderzenie z dystansu, strzelał Łukasz Garguła. Niedokładnie.

3'

Nie zamierzają oszczędzać się zawodnicy obu zespołów. Na boisku leży Sławomir Szeliga, który ucierpiał w jednym ze starć.

1'

Pierwszy gwizdek w derbowym meczu na "El Passo"!

16:57

Zawodnicy wychodzą w dwóch kolumnach na murawę!

16:56

Już tylko pięć minut dzieli nas od pierwszego gwizdka!

16:52

W składzie Cracovii na obronie wystąpi były zawodnik Wisły Kraków - Łukasz Nawotczyński.

16:50

Do rozpoczęcia spotkania pozostało zaledwie 10 minut!

16:47

Zawodnicy schodzą do szatni, aby przebrać się w stroje meczowe.

16:45

16:42

Spiker przypomina nam pierwsze derby między tymi drużynami, które zakończyły się pamiętnym wynikiem 5:5.

16:40

Stadion wypełnia się już po same brzegi, a przypominamy dzisiaj przy ul. Józefa Kałuży zjawi się 14 tys. kibiców!

16:31

Wisła wystąpi w składzie: Pareiko, Jaliens, Chavez, Garguła, Nunez, Diaz, Kirm, Biton, Jovanović, Wilk, Iliev. Zmiennicy: Jovanić, Paljić, Jirsak, Genkov, Lamey, Czekaj, Brud.

16:29

Znamy już wyjściową jedenastkę "Pasów": Kaczmarek, Nykiel, Nawotczyński, Hosek, Puzigaca, Radomski (k), Szeliga, Struna, Suvorov, Ntibazonkiza, Van der Biezen. Ławka rezerwowych: Gąsiński, Dudzic, Straus, Boljevic, Cahalon, Niedzielan, Visnakovs.

16:26

Zawodnicy obu drużyn znajdują się już na murawie.

16:15

Na tak zwanym młynie szykuje się już oprawa. Na krzesełkach fanów znajduje się kolorowa folia.

16:13

Jeszcze sporo czasu do meczu, a już doszło do małego spięcia pomiędzy kibicami. Fani Wisły Kraków z całej siły trzęśli kratą oddzielającą ich od sektora kibiców Cracovii. Ci nie pozostali im dłużni i podsycali ich swoimi okrzykami. Niebezpieczeństwo zażegnała ochrona, która doprowadziła wszystkich do porządku.

16:12

Witamy państwa prosto z Krakowa, gdzie za 50 minut odbędą się 184. "Święta Wojna" pomiędzy Cracovią, a Wisłą Kraków!