Piątek, 21 października 2011, godz. 20:30
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
1 : 2
Ruch ChorzówRuch Chorzów
94'

Koniec meczu! Ruch Chorzów wygrywa Wielkie Derby Śląska! Górnik nie utrzymał prowadzenia po przerwie.

93'

Ostania zmiana w meczu: Paweł Lisowski wchodzi w miejsce Piecha.

91'

Arkadiusz Piech nie wykorzystał sytuacja sam na sam z bramkarzem Górnika!

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Szyndrowski z 20 metrów uderza bardzo mocno, ale po raz kolejny dobrze interweniuje Łukasz Skorupski.

87'

Abbot uderza z 22 metrów i trafia w jednego z obrońców - widać dużo "luzu" w grze "Niebieskich", czego nie można mówić o piłkarzach Górnika.

83'

A Szymon Sobczak zastępuje Aleksandra Kwieka.

83'

Olkowski wchodzi za Michaela Bembena.

80'

Michael Bemben fauluje Arkadiusza Piecha i otrzymuje żółty kartonik.

79'

GOOOOOOOOOL! ARKADIUSZ PIECH Z 15 METRÓW STRZELA BRAMKĘ NA 2:1!!!! FATALNE ZACHOWANIE BANASIA!

78'

Po dośrodkowaniu Piecha Paweł Abbot uderza dwukrotnie, za pierwszym razem trafia w obrońcę, za drugim przymierzył tuż przy słupku, ale w ostatniej chwili broni Łukasz Skorupski.

77'

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

76'

Abbott zastępuje Jankowskiego.

74'

Tym razem uderza Jankowski z 18 metrów, ale trafia w jednego z obrońców.

72'

Marek Zieńczuk z 20 metrów decyduje się na strzał i trafia minimalnie nad poprzeczką - to mogła być bramka kolejki!

70'

Centra Nakoulmy z lewej flanki i z problemami interweniuje Pesković piąstkując piłkę.

68'

Mączyński zagrał zbyt głęboko z rzutu rożnego i Michal Pesković bez problemu chwyta piłkę.

66'

Szyndrowski po raz kolejny uderza głową, ale tym razem Michael Bemben wybijając piłkę z linii bramkowej ratuje swój zespół przed utratą bramki!

65'

Arkadiusz Piech po raz kolejny uderza, ale Łukasz Skorupski w ostatniej chwili ręką broni ten strzał!

64'

Tomasz Zahorski wchodzi w miejsce Milika.

62'

Tym razem do strzału dochodzi Piech, ale trafia w bramkarza Górnika.

60'

GOOOOOOOOOL!!!! MAREK SZYNDROWSKI PO ZAMIESZANIU W POLU KARNYM DOPROWADZA DO REMISU - STRZAŁEM Z 6 METRÓW!!!

57'

Piotr Stawarczyk zderzył się głową z Aleksandrem Kwiekiem, bardziej ucierpiał pomocnik Górnika, ale już obaj mogą kontynuować grę.

55'

Janoszka wchodzi za Wojciecha Grzyba.

54'

Adam Danch otrzymuje żółty kartonik.

52'

Prejuce Nakoulma przeprowadza samotny rajd, ale z ostrego kąta trafia ostatecznie w boczną siatkę. Bardzo dobrze przeprowadzony kontratak w wykonaniu gracza z Burkina Faso.

48'

Prejuce Nakoulma zagrywa ręką na 25. metrze. Rzut wolny po chwili wykonuje Marek Zieńczuk, ale piłka odbija się od muru i z rzutu rożnego ponownie zagrywał pomocnik Ruchu i po raz kolejny piłka nie trafiła do jego partnerów.

50'

47'

Faul taktyczny w wykonaniu Michela Bembena na Arkadiuszu Piechu, który w ten sposób zatrzymał kontratak chorzowian.

47'

W obu zespołach bez zmian kadrowych, a czy będą zmiany w ustawieniach okaże się w ciągu najbliższych minut...

46'

Drugą połowę rozpoczynają "Niebiescy"!

21:23

Do przerwy minimalnie lepsi byli podopieczni Adama Nawałki potwierdzając to bramką zdobytą w 14. minucie. Prejuce Nakoulma dzięki zdobyciu trzeciej bramki w tym sezonie dla Górnika został najlepszym strzelcem zespołu, mimo, że najpóźniej dołączył do zespołu.

45'

W doliczonym czasie Michael Bemben uderza z 25 metrów, ale broni Michal Pesković i tuż po tym strzale Tomasz Musiał kończy pierwszą połowę.

44'

Gabor Straka decyduje się na strzał z 35 metrów ale piłka ląduje na placu budowy za linią końcową boiska.

43'

Arkadiusz Piech faulowany przez Michała Pazdana.

42'

Marek Szyndrowski strzela głową po rzucie rożnym wykonanym przez Zieńczuka, ale piłka traci szybkość po odbiciu od głowy jednego z obrońców i spokojnie interweniuje Łukasz Skorupski.

41'

Krótkie podanie Nakoulmy w pole karny, ale Aleksander Kwiek mija się z piłką.

40'

39'

Dośrodkowanie Gabora Straki i Michał Pazdan pewnie interweniuje w polu karnym, po czym piłkarze Adama Nawałki przeprowadzają kontratak, ale Prejuce Nakoulma traci piłkę.

38'

Po dośrodkowaniu Mączyńskiego Adam Danch źle składa się do strzału, po czym piłka trafia w głowę odwróconego od bramki Arkadiusza Milika i spokojnie wyłapuje ją Michal Pesković.

35'

W ostatnich minutach gra skoncentrowana w środku pola, żadna z drużyn nie ryzykuje i nie próbuje atakować większą ilością zawodników.

33'

Dośrodkowanie Przybylskiego z prawej flanki, ale pewnie interweniuje Łukasz Burliga.

28'

Łukasz Skorupski pewnie chwyta piłkę po rzucie rożnym wykonanym przez Marka Zieńczuka.

27'

Fatalny rzut wolny w wykonaniu młodego Arkadiusza Milika - piłka zatrzymuje się na jednym z zawodników Ruchu.

28'

Rewanż w wykonaniu Marka Zieńczuka, który fauluje Milika i otrzymuje żółtą kartkę.

26'

Kolejny faul - tym razem Adam Danch fauluje Malinowskiego. Ale obejdzie się bez kartki.

23'

Arkadiusz Milik fauluje Marka Zieńczuka i otrzymuje żółtą kartkę. Były pomocnik Wisły Kraków potrzebował pomocy klubowych lekarzy.

22'

Po rzucie wolnym wykonanym przez Aleksandra Kwieka Adam Banaś musnął piłkę, ale to poleciała kilka metrów obok bramki.

20'

19'

Michael Bemben fauluje przy linii bocznej i od rzutu wolnego Marek Zieńczuk.

17'

Na trybunach wspaniała atmosfera, kibice dość żywiołowo reagują na decyzje arbitra.

16'

Marek Zieńczuk dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale żadnemu z jego partnerów nie udaje się oddać strzału.

14'

GOOOOOOOOOL!!! PREJUCE NAKOULMA PEWNIE WYKORZYSTUJE RZUT KARNY I GÓRNIK WYCHODZI NA PROWADZENIE!

13'

Piotr Stawarczyk pomylił dyscyplinę, po kolejnym rzucie rożnym źle wybił piłkę, ta odbiła mu się od ręki i Tomasz Musiał tym razem wskazuje na 11. metr.

11'

Stawarczyk blokuje piłkę, według kibiców i zawodników powinien być rzut karny, ale Tomasz Musiał nie reaguje.

10'

Na trybunach zasiadło ostatecznie 3000 kibiców Górnika Zabrze.

10'

8'

Michael Bemben próbował dośrodkować, ale najpierw został zablokowany, po czym piłka odbiła się od jego nóg i od bramki rozpocznie Pesković.

7'

Pierwsze minuty spotkania to dużo fauli z obu stron.

5'

Mączyński fauluje Malinowskiego w środku pola.

4'

Prejuce Nakoulma przecenił swoje możliwości i po dryblingu stracił piłkę przy narożniku boiska.

1'

Nie trzeba było długo czekać na pierwszy strzał. Prejuce Nakoulma już w pierwszej minucie uderza z 16 metrów, ale broni Pesković.

1'

WIELKIE DERBY ŚLĄSKA ROZPOCZĘTE!

20:29

Na ławce rezerwowej gospodarzy zasiedli: Pesković, Jonczyk, Wodecki, Sobczak, Olkowski, Magiera i Zahorski. A w zespole Waldemara Fornalika: Perdijić, Lewczuk, Smektała, Abbott, Janoszka, Grzelak, Lisowski.

20:27

W X kolejce Ruch uległ na własnym boisku Legii Warszawa 1:0, natomiast Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Polonią w Warszawie, dzięki kontrowersyjnej bramce Prejuce'a Nakoulmy strzelonej w doliczonym czasie drugiej połowy.

20:23

W poprzednim spotkaniu "Niebiescy" zwyciężyli aż 3:0 po bramkach Zieńczuka, Piecha oraz Malinowskiego, każdego z tych zawodników ujrzymy dziś w pierwszym składzie.

20:17

Ostatnie 10 spotkań w lidze między dzisiejszymi rywalami zakończyło się czterema zwycięstwami Górnika, trzema Ruchu i trzykrotnie kończyło się podziałem punktów. Padło 21 bramek, co daje średnią 2,1 bramki na mecz. Bilans bramek 11-10 co jest kolejnym dowodem na to, że Wielkie Derby Śląska są zawsze bardzo wyrównane.