Poniedziałek, 24 października 2011, godz. 18:30
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
20:26

Dziękujemy za uwagę i wspólnie spędzony czas.

20:25

Cała druga połowa nie była obfita w sytuacje bramkowe, jednak to co stało się w doliczonym czasie wynagrodziło brak emocji! Jest to kolejna mocno kontrowersyjna sytuacja w naszej Ekstraklasie. Kibice mocno prezentują swoje niezadowolenie.

94'

Koniec meczu!

93'

Sikorski za Sultesa.

92'

Żółta kartka dla Gąsińskiego za komentowanie pracy arbitra.

90'

GOOOOOOOOOL!!! A jednak nie! Dośrodkowanie w pole karne Polonii! Do piłki skacze Gliwa, ale wypuszcza piłkę z rąk, do której dochodzi Van der Biezen i umieszcza ją w pustej bramce! Arbiter boczny podnosi chorągiewkę! Kolejna kontrowersja!

89'

Świetne dogranie do Caniego w pole karne, napastnik Polonii znajduje się w sytuacji sam na sam, ale lepszy okazuje się Wojciech Kaczmarek! Bramkarz Cracovii ratuje swoich kolegów!

88'

Akcja "Czarnych Koszul" zostaje zatrzymana u samego źródła i goście wznawiają z linii bocznej w okolicach środka boiska.

87'

Dobre krótkie rozegranie rzutu wolnego zostaje zakończone beznadziejnym dośrodkowaniem Ntibazonkizy.

86'

Szansa dla Cracovii, ale Van der Biezen zamiast podać do kolegów zagrał do rąk Gliwy.

85'

Groźne podanie do Wszołka na dwunasty metr, pomocnik Polonii źle sobie przyjął piłkę, a następnie został "skasowany" przez Puzigacę.

85'

Brzyski ładnie przepuszcza piłkę obok Struny, ale żaden z zawodników Polonii nie zdołał do niej dobiec.

84'

Struna próbuje lewym skrzydłem, ale zostaje nabity piłką przy chorągiewce i goście wznawiają z autu.

84'

Słabe zagranie w pole karne "Pasów" i Kaczmarek wznawia z piątego metra.

82'

Druga zmiana Jacka Zielińskiego. Boisko opuszcza Bonin, a w jego miejsce pojawia się Wszołek.

82'

Ntibazonkiza napiera lewą stroną, przepycha się z obrońcą Polonii i fauluje rywala.

81'

To już staje się nudne, kolejne dośrodkowanie i... kolejne wybicie z pola karnego przez defensywę gospodarzy.

80'

Za Niedzielana wchodzi Van der Biezen.

80'

Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany zostaje Andraż Struna.

79'

Kolejna wrzutka z rzutu wolnego w pole karne "Pasów" i kolejne wybicie poza szesnastkę.

78'

Po dośrodkowaniu w pole karne Cani zgrywa piłkę przed pole karne, ale dobiega do niej Suvorov.

77'

Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego zostaje zażegnana wybiciem głową przez Ntibazonkizę.

77'

Zmiana w drużynie Polonii. Za Jeża wchodzi Edgar Cani.

76'

Idelana piłka do Visnakovsa, ale Łotysz pogubił się we własnym dryblingu i Polonia ruszyła z kontratakiem zakończonym faulem na 35. metrze.

74'

Faul na granicy pola karnego, ale mimo dogodnej sytuacji "Pasy" nie zdołały wyjść na prowadzenie.

73'

Żółtą kartka ukarany Maciej Sadlok za faul na Visnakovsie.

72'

Kosanović uderzył z rzutu wolnego z 40 metrów, ale obok bramki. Gospodarze domagali się rzutu rożnego, ale sędzia nakazał wznowienie gry od bramki.

72'

Żółta kartka dla Baszczyńskiego za faul.

71'

Visnakovs zmienia Cahalona.

69'

Cahalon szarżował lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

67'

Rzut rożny dla Polonii. Wrzutkę Brzyskiego wybili obrońcy, do piłki dopadł Jeż, ale zza pola karnego uderzył bardzo niecelnie.

66'

Bartczak wchodzi za Szeligę.

63'

Faul dla Polonii, Baszczyński pada faulowany przez Niedzielana. Tym razem bez kartki

62'

Saidi Ntibazonkiza traci piłkę, ale chwilę później ją odzyskuje.

61'

Niedzielan wychodzi sam na sam z Gliwą, ale arbiter boczny wskazuje pozycję spaloną!

60'

Zolta kartka został ukarany Sławomir Szeliga

57'

Długa piłka na Niedzielana, "Wtorek" zostaje wybity z równowagi w biegu, ale arbiter dyktuje tylko rzut wolny.

56'

I żółta kartka dla Niedzielana.

56'

Spięcie między zawodnikami Cracovii i Polonii. Żółta kartka dla Todorovskiego.

54'

Puzigaća fauluje Bonina dosłownie milimetr od pola karnego!

54'

Optyczna przewaga Cracovii, ale ilekroć piłka wchodzi w pole karne gości zostaje szybko wybita do formacji defensywnej "Pasów".

52'

Struna walczy z Brzyskim, ale udaje mu się wywalczyć wznowienie z autu.

50'

Mały sprawdzian dla Gliwy, długie podanie do Ntibazonkizy, ale w porę z linii bramkowej wyszedł bramkarz Polonii i złapał piłkę w tak zwany koszyczek.

49'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego zostaje wyłapane przez golkipera "Pasów".

49'

Boni próbuje płaskiego podania na piąty metr do Sultesa, ale przecina je wybiciem na rzut rożny Milos Kosanović.

48'

Puzigaća w trudnej sytuacji, ale udaje mu się nabić Bonina i Kaczmarek wznowi z piątego metra.

47'

Brzyski atakuje lewą stroną, ale zostaje zatrzymany przez Strunę.

46'

Zaczynamy drugą część tego meczu!

19:34

Obie drużyny znajdują się ponownie na murawie.

19:27

Pierwsza połowa dość wyrównana, a przede wszystkim sporo niewykorzystanych sytuacji z obu stron. Kiedy Cracovia ustabilizowała sytuację w obronie nie jest w stanie trafić do siatki rywali. Warto wspomnieć o strzale Suvorova z dwudziestej pierwszej minuty, kiedy to po podaniu Ntibazonkizy Mołdawianin zdecydował się na podcięcie piłki co nieomal skończyło się cudownym golem, który byłby bliźniaczo podobny to trafienia Aleksa z rundy wiosennej w meczu właśnie z Polonią Warszawa.

45'

Na sam koniec pierwszej połowy żółta kartka dla Radomskiego. Oznacza to, że kapitan "Pasów" nie zagra w derbowym pojedynku z Wisłą za tydzień.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Próba dryblingu Suvorova na prawej stronie, ale nie dał się nabrać obrońca Polonii.

45'

Cracovia próbowała wyjść z kontrą, jednak zbyt małą liczbą graczy, by stworzyć zagrożenie.

45'

Doliczone dwie minuty.

44'

Cotra oddał groźny strzał, jednak Kaczmarek przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po rzucie rożnym dalej atakowała Polonia, ale Cracovia wyszła z opresji.

41'

Piłka po wybiciu z pola karnego pada pod nogi Cahalona, ale ten przymierzył prosto w obrońcę Polonii!

40'

Rzut wolny dla Cracovii po faulu na Niedzielanie. Będzie dośrodkowanie w pole karne.

40'

Rzut rożny dla "Czarnych Koszul". Wrzutka Brzyskiego, ale najwyżej w polu karnym wyskoczył Kaczmarek i pewnie złapał piłkę.

39'

Faul dla Polonii Warszawa. Dośrodkowanie Brzyskiego, ale piłkę wybija Radomski.

34'

Ntibazonkiza leżał na murawie, jednak jest już w stanie grać dalej.

32'

Dośrodkowanie w pole karne "Pasów" do piłki wychodzi Kaczmarek, ale futbolówka wypada mu z rąk! Do piłki dobiega Brzyski, ale za daleko ją wypuszcza próbując się ratować domniemanym trafieniem go w nogi przez bramkarza Cracovii! Sędzia pozostał niewzruszony!

31'

Próba strzału z szesnastu metrów w wykonaniu Jeża, ale piłka przechodzi obok bramki Kaczmarka!

30'

Łukasz Trałka upomniany żółtą kartką za faul na Ntibazonkizie.

29'

Na murawie leży Hosek i Sultes, miejmy nadzieję, że zaraz obaj wznowią grę.

28'

Przerzut na prawą stronę do Suvorova, ale Mołdawianin nie miał szans na dojście do piłki.

27'

Ładnie lewą nogą uderzył z dystansu Brzyski, ale na posterunku Kaczmarek.

26'

Ntibazonkiza uderzył sprzed pola karnego, ale Gliwa nie musiał nawet interweniować.

24'

Niedzialan uniknął spalonego wyszedł sam na sam z Gliwą, jednak lepszy bramkarz Polonii.

21'

Ależ okazja "Pasów"! Suvorov świetnym podaniem obsłużył Ntibazonkizę, który zamiast dośrodkować zdecydował się odegrać do Aleksa na 15. metr, a ten piękną podcinką niemal przelobował Gliwę!

19'

Dobry strzał z dystansu Jodłowca i chwila przewagi Polonii Warszawa.

18'

Dwa rzuty rożne wykonywała Polonia, jednak nie stworzyła najmniejszego zagrożenia pod bramką.

15'

Doskonałą okazję zmarnował teraz Szeliga. Było blisko.

12'

Po centrze Todorovskiego dobrej okazji nie wykorzystał Sultes, który uderzył ponad poprzeczką.

7'

Wrzutka w pole karne z rzutu rożnego, ale Trałka uderza obok bramki.

6'

Dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Bonina, ale niebezpieczeństwo zażegnał Hosek wybijając piłkę głową na aut.

6'

Cahalon podaje prostopadle do Niedzielana, ale "Wtorek" znajduje się na pozycji spalonej.

5'

Struna próbuje uruchomić Cahalona na prawej stronie, ale jego podanie mija linię boczną.

4'

Baszczyński popełnia błąd, Nitbazonkiza szybko wznawia z autu, ale Niedzielan zostaje zatrzymany przez byłego defensora "Białej Gwiazdy".

3'

Pierwsza żółta kartka, już w trzeciej minucie Puzigaća fauluje Bonina.

2'

Pierwszy faul Cahalon, przekracza przepisy w obrębie własnej połowy.

1'

Pierwszy gwizdek Huberta Siejewicza na ul. Józefa Kałuży!

18:29

Obie drużyny pojawiły się już na murawie!

18:27

Do meczu pozostało zaledwie pięć minut!

18:19

Zawodnicy Polonii udali się do szatni po wskazówki od Jacka Zielińskiego.

18:13

W barwach Polonii Warszawa nie może wystąpić jeszcze Bruno, który po długotrwałej kontuzji powróci na boisko dopiero na mecz z Ruchem Chorzów 31. października.

18:11

W drużynie Cracovii wystąpi Aleksandr Suvorov, który ostatni występ zaliczył 26. sierpnia w meczu z Zagłębiem Lubin. Właśnie w tym spotkaniu doszło do kuriozalnej sytuacji, po której Mołdawianin opuścił boisko i został zawieszony na pół roku. Kara została odwieszona po interwencji prawników zawodnika i działaczy klubowych. Dzisiaj otrzyma od Dariusza Pasieki szansę występu od pierwszych minut.

17:59

Obie drużyny znajdują się już na murawie w strojach na rozgrzewkę.

17:55

Zawodnicy Polonii wyszli na rozgrzewkę. Zostali przywitani brawami.

17:50

Jak dotąd w tym sezonie Cracovia ani razu nie wygrała na własnym obiekcie. Polonia zaś nie potrafiła wywieźć trzech punktów z żadnego wyjazdowego spotkania.

17:50

"Pasy" wyjdą w składzie: Kaczmarek, Puzigaća, Kosanović, Hosek, Struna, Radomski (k), Szeliga, Suvorov, Cahalon, Ntibazonkiza, Niedzielan. Zmiennicy: Gąsiński, Dudzic, Visnakovs, Bartczak, Van der Biezen, Nawotczyński, Straus.

17:47

Wyjściowa jedenastka Polonii Warszawa: Gliwa, Baszczyński, Cotra, Jodłowiec, Jeż, Bonin, Trałka (k), Sadlok, Brzyski, Todorovski, Sultes. Ławka rezerwowych "Dumy Warszawy": Przyrowski, Wszołek, Cani, Sikorski, Kokoszka, Tosik, Piątek