Niedziela, 2 października 2011, godz. 14:30
1. połowa2 : 0
93'

KONIEC! Śląsk deklasuje Polonię i wraca na fotel lidera. Dziękuję za uwagę.

91'

Bramka na 4:0 po rzucie rożnym w wykonaniu Dariusza Pietrasiaka!!! Polonia Warszawa na kolanach!

89'

I ostatnia zmiana w Śląsku. W miejsce Waldemara Soboty wchodzi Mateusz Cetnarski.

86'

Zmiana w Śląsku. W miejsce Dudka wchodzi Pietrasiak.

85'

Piłkarze Polonii chyba pogodzili się z porażką w tym spotkaniu. Śląsk natomiast spokojnie szanuje piłkę.

83'

Trzecia i ostatnia zmiana w drużynie Polonii. W miejsce Sultesa wchodzi Przybecki.

78'

3:0 !!!! Wspaniały rajd Tadeusza Sochy kończy się bramką Łukasza Gikiewicza. Istne wejście smoka. Napastnik Śląska powinien jednak podziękować koledze z drużyny za wspaniały rajd i asystę.

74'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Na ostatni kwadrans melduje melduje się Łukasz Gikiewicz zmieniając Cristiana Diaza.

72'

Polonia przez dłuższy fragment utrzymuje się przy piłce, jednak nie potrafi tego spożytkować

69'

Dobra akcja Śląska. Sobota ogrywa trzech rywali, oddaje do Sochy, ten z powrotem do Sobota, piłka jednak odskakuje od nogi skrzydłowemu WKSu.

67'

Druga zmiana w drużynie gości. W miejsce Łukasza Piątka wchodzi Daniel Sikorski.

65'

Gra ewidentnie "siadła". Sporo prostych błędów w wykonaniu gospodarzy otwiera szansę przed piłkarzami Polonii, jednak żadna z akcji nie stwarza realnego zagrożenia dla przeciwnika.

61'

Sporo walki na boisku pozostawią po tym meczu obie drużyny. Póki co gra toczy się w środku pola. Śląsk spokojnie czeka na swoje szanse, Polonia po dobrym początku drugiej połowy nie potrafi znaleźć drogi do bramki Kelemena.

53'

Kolejny strzał piłkarzy trenera Jacka Zielińskiego. Trałka wprost w Kelemena.

51'

Od początku Polonia w natarciu. Już drugi rzut rożny dla drużyny gości. Śląsk zamknięty na własnej połowie.

45'

Zmiana w drużynie gości. W miejsce Bonina wchodzi Wszołek.

45'

Zaczynamy drugą połowę!

15:31

Po pierwszej połowie piłkarze trenera Oresta Lenczyka nie zamierzają oddawać fotela lidera i wszystko wskazuje na to, że za niespełna godzinę wrocławianie wrócą na pierwsze miejsce.

46'

Koniec pierwszej połowy. Obie drużyny oddzielają dwie bramki strzelone ze stałych fragmentów. Z samej gry wynika póki co niewiele, chociaż w końcówce pierwszej połowy piłkarze Polonii zostawili zbyt dużo miejsca w środku pola. Zapraszam na około 15 minut przerwy.

46'

Ależ bramka !!! Sebastian Mila z rzutu wolnego w ostatniej akcji pierwszej połowy! Przymierzył w samo okienko, Przyrowski bez szans !!!!!!!!!!!!!! Kapitalny strzał.

46'

Piłkarze pograją minutę dłużej.

45'

Kolejna groźna akcja Śląska. Tym razem Mila wypuszcza w uliczkę Diaza, ten jednak przegrywa walkę sam na sam z Przyrowskim. Kibice domagają się jeszcze rzutu karnego. Kontrowersyjna sytuacja!

44'

Groźnie Śląsk! Dudek odgrywa na dwudziesty metr do Madeja, ten strzela technicznie po ziemi, jednak zbyt lekko by zaskoczyć Przyrowskiego.

42'

Polonia w ataku. Po wrzutce Sadloka piłkę na rożny wybija jednak Elsner.

40'

Brzydki faul Kokoszki na Sebastianie Dudku. Piłkarz Śląska wychodził na dobrą pozycję do wyprowadzenia szybkiej kontry.

35'

Poraz kolejny groźnie goście! Strzał Trałki po rykoszecie ląduje na rzucie rożnym.

34'

Słupek !!! Piłka po strzale głową Caniego ląduje na słupku. Polonia bliska wyrównania.

32'

Sporo walki w środku pola. Seria wślizgów piłkarzy Śląska nie ustrzegła jednak przed próbą strzału na bramkę Kelemena.

29'

Ładnie z kontry wyszedł Śląsk. Elsner poprowadził akcję, oddał do Mili, którego strzał został jednak zablokowany.

26'

1:0 !!! Śląsk prowadzi z Polonią po bramce Celebana. Po rzucie rożnym obrońca Śląska z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Jak nie idzie z gry, to można ze stałego fragmentu gry.

22'

Ależ szansa. Po rzucie rożnym piłka wylądowała pod nogami Łukasza Piątka, jednak ten przestrzelił. Bardziej precyzyjnie i Kelemen byłby bez szans.

20'

Śląsk Wrocław przeniósł ciężar gry na skrzydła. Aktywni od początku są Madej oraz Sobota, jednak ciężko im wygrać pojedynek z piłkarzami Polonii.

18'

Ciężko się dzisiaj gra obu drużynom przeciwko sobie. Widać, że piłkarze przygotowani są do meczu bardzo dobrze.

14'

Rzut rożny dla Śląska. Póki co obie drużyny grają bardzo uważnie, szanują piłkę i nie zostawiają za dużo miejsca przeciwnikowi.

10'

Zamieszanie w polu karnym Śląska po rzucie rożnym zakończone gwizdkiem sędziego. Rozpoczyna Kelemen.

8'

Pierwsza akcja Śląska od razu groźnie! Mila z klepki zagrywa do Diaza, ten ogrywa Kokoszkę, jednak strzela lewą nogą wysoko ponad bramkę Polonii.

6'

Mogło być groźnie pod bramką Kelemena. Bonin dośrodkowuje jednak wprost w dłonie bramkarza Śląska Wrocław.

4'

Pierwsze minuty meczu to atak pozycyjny Polonii, Śląsk cofnięty na własnej połowie póki co nie dotknął nawet piłki.

2'

Pierwszy strzał piłkarzy Polonii Warszawa. Grzegorz Bonin jednak bardzo niecelnie zza linii pola karnego.

14:30

Rozpoczynają goście.

14:29

Obie jedenastki już na murawie. Polonia w białych strojach, Śląsk natomiast na zielono. Przywitanie obu drużyn, losowanie stron i za moment rozpoczynamy !!

14:27

Z trybun dzisiejsze spotkanie obserwować będzie marszałek Grzegorz Schetyna, co jest już niemalże tradycją.

14:20

Obie drużyny zeszły już z murawy, za 10 minut pierwszy gwizdek sędziego. Dzisiejsze spotkanie posędziuje nam pan Adam Lyczmański z Bydgoszczy. Pomagać mu będą Krzysztof Myrmus oraz Maciej Daszkiewicz.

14:05

Dzisiejszy mecz może być szczególny dla Dariusza Pietrasiaka, bowiem obrońca Śląska w poprzednim sezonie bronił barw Polonii Warszawa. Wydaje się, że udało mu się zjednać obie ławki rezerwowych, które wspólnie rozgrzewają się na boisku grając w przysłowiowego "dziada". Ciekawy obrazek, być może to początek bliższej przyjaźni obu klubów? Co o tym sądzicie? :)

13:55

obie jedenastki wybiegły na przedmeczową rozgrzewkę. Pogoda dzisiaj dopisuje. Chyba niewiele osób jeszcze 2 tygodnie temu powiedziałaby, że dzisiaj piłkarze będą grać przy temperaturze 22 stopni, w pełnym słońcu przy lekkim wietrze.

13:50

Jeśli chodzi o drużynę gości, to jak mawiał najsilniejszy człowiek na świecie "tanio skóry nie sprzedadzą". Piłkarze trenera Jacka Zielińskiego również mają swoje atuty, a właściwie jeden w dzisiejszym meczu, mianowicie Edgara Caniego, który w ostatnim meczu z Legią Warszawa eksplodował z formą. Na koniec można dodać, że dzisiejszy mecz może być partią szachów patrząc przez pryzmat trenerów. Zarówno trener Lenczyk jak i trener Zieliński znani są ze świetnego przygotowanie taktycznego. Zapowiada się arcyciekawe spotkanie.

13:44

Na pierwszy rzut oka ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Obie drużyny aspirują w tym sezonie o najwyższe cele i obie póki co realizują je conajmniej poprawnie. Po wnikliwej analizie można się jednak pokusić o stwierdzenie, że to Śląsk w tym meczu jest faworytem, przynajmniej z trzech powodów: gra przed swoją publicznością, ma wyrównany i solidny skład, czego dowodem jest silna ławka rezerwowych oraz przed tą kolejką był liderem Ekstraklasy po fantastycznym meczu z Lechem Poznań.

13:39

Ławka rezerwowych Polonii: Gliwa, Cotra, Wszołek, Sikorski, Przybecki, Tosik Ławka rezerwowych Śląska:Gikiewicz, Pietrasiak, Wasiluk, Cetnarski, Gancarczyk, Gikiewicz, Ćwielong

13:38

Znamy już wyjściowe jedenastki w obu drużynach. Jeśli chodzi o Polonię mamy nienajlepszą wiadomość dla kibiców, otóż w meczowej osiemnastce zabraknie Marcina Baszczyńskiego. Wszystko wskazuje na to, że obrońca Polonii nie do końca wyleczył się z urazu. Jeśli chodzi o jedenastkę Śląska, to zobaczymy w niej powracającego po długiej kontuzji Jarka Fojuta. Pod nieobecność Johana Voskampa natomiast od pierwszej minuty pojawi się Cristian Omar Diaz.

13:34

Niedzielne popołudnie we Wrocławiu staje pod znakiem piłki nożnej. Już za niespełna godzinę rozpocznie się mecz w ramach 9. kolejki T- Mobile Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław podejmie Polonię Warszawa. Ze stadionu przy ulicy Oporowskiej wita Grzegorz Iwanowski.