Sobota, 1 października 2011, godz. 15:45
3 : 1
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1. połowa2 : 1
17:41

Wygrał dzisiaj zespół lepszy, Jaga zdecydowanie zasłużyła na zwycięstwo i wreszcie się przełamała. Statystyka strzałów: Jaga 15, Zagłębie 14. Strzały Celne: Jaga 8, Zagłębie 4. Za uwagę dziękuje Adam Kamiński.

95'

Trochę przedłużyła się ta druga połowa, ale Paweł Dreschel kończy mecz! Jaga wygrywa 3:1 z Zagłębiem i wreszcie się przełamuje!

94'

Kupisz wywalczył jeszcze rzut rożny dla Jagi.

93'

Na boisku leży aż dwóch graczy Jagi.

93'

Słabo wykonany rzut rożny przez Hanzela.

92'

Dośrodkowanie Hanzela z prawej strony, a z powietrza uderza Wilczek! Bardzo niecelnie...

91'

Strzał Kupisza zza pola karnego wprost w Isailovicia.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty do czasu gry drugiej połowy.

89'

Również ostatnia zmiana w drużynie Jagi. Boisko opuszcza lekko kontuzjowany Frankowski, w jego miejsce Makuszewski. Kibice wstali z miejsc, żegnając bohatera meczu oklaskami i skandując: "Tomasz Frankowski najlepszy napastnik Polski".

88'

Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Boisko opuszcza Abwo. W jego miejsce Gancarczyk.

87'

Cetković zagrał znakomite "no look pass" do Frankowskiego, który pokonał w sytuacji sam na sam Bojana Isailovicia i zdobył swoją 155 bramkę w Ekstraklasie!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOL! 3:1! Druga bramka Tomasza Frankowskiego! Teraz jest już chyba po meczu!

86'

Błąd Abwo, który traci piłkę pod polem karnym Jagi.

85'

Seratlić uderza technicznie z rzutu wolnego, minimalnie niecelnie!

85'

Rzut wolny dla Jagi około 30 metrów od bramki Isailovicia.

84'

Zmiana w Zagłębiu. Boisko opuszcza kapitan gości Szymon Pawłowski, w jego miejsce Kamil Wilczek.

83'

Co raz częstsze ataki Zagłębia. Jak długo jeszcze zawodnicy Jagi będą w stanie je odpierać?

82'

Znakomite dośrodkowanie Woźniaka w pole karne, jednak Pawłowski nie był w stanie celnie uderzyć piłki głową!

81'

Krwiawiący Kupisz zmuszony do opuszczenia boiska w celu zatamowania krwotoku.

81'

Dośrodkowanie Hanzela wprost w ręce Ptaka.

80'

Sernas zagrywa piłkę w pole karne do Pawłowskiego, a kapitan Zagłębia pada w polu karnym! Sędzia jednak nie decyduje się na podyktowanie jedenastki.

79'

Kupisz faulowany przez Costę.

78'

Hanzel uderza z rzutu wolnego a piłka musnęła poprzeczkę!

78'

Kolejny rzut wolny dla Zagłębia, tym razem około 20 metrów do bramki Ptaka.

77'

Dośrodkowanie Hanzela z rzutu wolnego, a piłkę przewrotką próbował zgrywać Reina. Niestety piłka nie trafiła do żadnego z zawodników Zagłębia.

77'

Rzut wolny dla Zagłębia.

76'

Wciąż w ataki gospodarze. Strzał Cetkovicia zablokowany.

75'

Dośrodkowanie Seratlicia z rzutu wolnego zbyt mocne.

75'

Norambuena faulowany blisko pola karnego tym razem przez Reinę.

74'

Ostro faulowany Norambuena przez Costę.

73'

Piłkarze Zagłębia zmuszeni do wycofania piłki do Isailovicia.

72'

Żółta kartka dla Seratlicia za faul taktyczny na Abwo.

71'

Bardzo dobrze bronią się gospodarze. Piłki prawie nie dochodzą do napastników Zagłębia.

70'

Rzut rożny dla Zagłębia, dośrodkowuje Hanzel, a piłkę pewnie łapie Ptak.

69'

Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Boisko opuszcza niewidoczny Rakowski. W jego miejsce Damian Dąbrowski.

68'

Ostro zagrywał Woźniak. Rzut wolny dla Jagi.

67'

Ładna kombinacyjna akcja Jagi. Jednak zawodnicy gospodarzy zdołali wywalczyć tylko rzut z autu.

66'

Sędzia dopatrzył się faulu Costy na Cetkoviciu.

65'

Zagłębie wciąż atakuje, na wyrównanie pozostaje co raz mniej czasu.

64'

Dośrodkowanie Pawłowskiego z lewej strony wybite przez obrońców.

64'

Słabe zagranie Costy w pole karne.

63'

Grzyb po raz kolejny zagrał świetną prostopadłą piłkę do Frankowskiego. Na szczęście dla Zagłębia, żaden partner z ataku Frankowskiego nie podążał za tą akcją. W efekcie piłka w posiadaniu Zagłębia.

62'

Cionek fauluje Hanzela w środku pola.

61'

Posiadanie piłki: Jagiellonia 42%, Zagłębie 58%.

60'

Na boisku leży Rymaniak po starciu z Pejoviciem.

59'

Znakomite podanie Sernasa do Abwo na prawą stronę. Pomocnik Zagłębia jednak źle przyjął piłkę i Zagłębie straciło szansę na groźną akcję.

58'

Świetna akcja Cetkovicia. Napastnik Jagi oddał strzał, który został zablokowany, jednak zamiast dobijać zdecydował się na podanie. Piłka trafiła do Kupisza a ten w sytuacji sam na sam nie dał rady Isailoviciowi.

57'

Fatalne dośrodkowanie Rymaniaka z prawej strony. Piłka przeleciała przez całe pole karne.

56'

Sernas stracił piłkę na połowie Jagielloni. Gospodarze chcieli wyprowadzić szybką kontrę, jednak Frankowski został złapany na spalonym.

55'

Znakomicie w pole karne wpadł Pawłowski, złamał piłkę do prawej nogi i uderzył po długim rogi, niestety minimalnie niecelnie!

54'

Dośrodkowanie Pawłowskiego z rzutu wolnego bardzo dobre. Sędzia jednak uznał że na pozycji spalonej był jeden z zawodników Zagłębia.

53'

Cionek fauluje Rakowskiego około 30 metrów od bramki Ptaka.

52'

Odegranie Pawłowskiego do Woźniaka. Napastnik Zagłębia zdecydował się na strzał, jednak uderzył bardzo niecelnie.

51'

Na boisku opatrywany jest Grzyb po ostrym wejściu Costy.

50'

Żółta kartka dla Costy za faul na Grzybie.

49'

Źle wyprowadzony ten atak przez Jagę.

49'

Pressing Jagielloni się opłacił i gospodarze mogą wyprowadzić kontrę.

48'

Faul Kupisza w środku pola.

47'

Zawodnicy Jagi, aż 3 razy dośrodkowali po tym rzucie rożnym, 2 dośrodkowania zostały wybite i trzecie wyłapał Isailović.

47'

Rzut wolny dla Jagi na prawej stronie boiska.

46'

Błąd Rymaniaka na lewej stronie boiska, piłkę przejął Seratlić. Wprowadzony w pierwszej połowie zawodnik nie potrafił jednak celnie dośrodkować.

46'

Pierwszy strzał w drugiej połowie, z daleka uderzał Pawłowski, z problemami broni Ptak.

46'

Drugą połowę rozpoczęli zawodnicy Zagłębia.

16:43

Zawodnicy powracają już na murawę.

16:34

Na razie oglądamy fenomenalne widowisko. Są emocje, strzały i przede wszystkim bramki. Oby w drugiej połowie widowisko było równie dobre co w pierwszej. Statystyki strzałów: Jaga 8, Zagłębie 7. Strzały celne: Jaga 4, Zagłębie 3.

47'

Sędzia Paweł Derschel kończy pierwszą połowę tego spotkania! Jaga prowadzi 2:1 z Zagłębiem po pierwszych 45 minutach.

46'

Na boisku leży Woźniak, który ucierpiał w starciu z Hermesem.

46'

Faul Hermesa na Hanzelu.

45'

Sędzia dolicza 2 minuty do czasu gry pierwszej połowy.

44'

Znakomity strzał Sernasa zza pola karnego, minimalnie obok słupka!

43'

Znakomicie wyprowadzona kontra przez Jagę. Gospodarze wychodzili 3 zawodników atakujących na 2 obrońców Zagłębia. Tomasz Frankowski podał na lewe skrzydło do Seratlicia, a ten bez zastanowienia oddał strzał z lewej nogi po ziemi. Piłka minęła interweniującego Isailovicia i zatrzepotała w siatce.

43'

GOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Jagielloni! Strzelcem bramki Joker- Ermin Seratlić!

42'

Norambuena blokuje strzał Pawłowskiego w polu karnym.

41'

Szybka kontra Jagi. Lewą stroną popędził Cetković, jednak nie był w stanie dobrze dośrodkować.

41'

Bardzo dobry pressing zawodników Zagłębie zmusił do błędu obronę Jagi.

40'

Kolejny słaby strzał Kupisza zza pola karnego.

40'

Prostopadłe podanie Hanzela do Sernasa, przejmuje Cionek.

39'

Bardzo niecelny strzał Grzyba.

38'

Bardzo słaby mecz Kukola dużo strat i mało celnych podań.

37'

Druga zmiana: boisko opuszcza Burkhardt, w jego miejsce napastnik Marko Cetković.

37'

Pierwsza zmiana z dwóch: Boisko opuszcza Kukol, a w jego miejsce Seratlić.

36'

Zero korzyści po tym rzucie rożnym.

36'

Dośrodkowanie zawodnika Jagi z lewej strony boiska. Piłkę głową skontrował Grzyb, a obrońca Zagłębia musiał wybić piłkę na rzut rożny.

35'

Czesław Michniewicz przygotowuje podwójną zmianę. Dziwne posunięcie przecież nie ma jeszcze nawet 40 minuty meczu.

34'

Znakomita akcja Zagłębia! Sernas dośrodkował w pole karne, do Woźniaka. Napastnik Zagłębia oddał strzał na bramkę jednak znakomitą interwencją popisał się Ptak!

33'

Strzał Kupisza zza pola karnego zbyt lekki by zaskoczyć Isailovicia.

32'

Costa dał się złapać na spalonym, na lewej stronie boiska.

31'

Mecz nabiera rumieńców. Bardzo emocjonujące i wyrównane widowisko jak na razie.

29'

Fatalny błąd obrony Jagi. Cionek wybił piłkę wprost w Hanzela, który szybko głową zagrał do Sernasa. Napastnik Zagłębia oddał piękny strzał zza pola karnego wprost w okienko bramki Ptaka!

29'

GOOOOOOOOOL! 1:1! Darvydas Sernas przełamuje swoją strzelecką niemoc!

28'

Tymczasem kibice Jagielloni skandują: " Tomasz Frankowski najlepszy napastnik Polski" :)

27'

26'

Grzyb zagrał znakomitą prostopadłą piłkę do Tomasza Frankowskiego. Nie było spalonego, gdyż błąd popełnił Rymaniak. "Franek" pewnie wykorzystał sytuację sam na sam i mamy 1:0 dla Jagi.

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Jagielloni!

25'

Bardzo niedokładne zagranie Hanzela kontra Jagi.

24'

Dobre tempo tego meczu jak na razie, oby tylko tak dalej.

23'

Abwo fauluje Pejovicia w ataku.

22'

Miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego wybija Costa.

22'

Hanzel fauluje Grzyba w środku pola.

21'

To mogła być bramka! Costa chciał dośrodkowywać z lewej strony, ale z tego dogrania wyszedł mu... Strzał. Minimalnie nad poprzeczką wysuniętego Ptaka.

20'

Akcja Zagłębia przerwana przez Hermesa.

19'

Zablokowane dośrodkowanie Grzyba w pole karne Zagłębia.

18'

Wracamy do gry, Cionek wybija piłkę kierowaną do Sernasa.

17'

Sztab medyczny Zagłębia opatruje Pawłowskiego.

16'

Na boisku leży Pawłowski po starciu ze Skerlą.

15'

Burkhardt z rzutu rożnego wprost na głowę obrońcy Zagłębia, który wybija piłkę.

14'

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkę wybijają obrońcy Zagłębia, rzut rożny.

14'

Rzut wolny dla Jagi na lewej stronie boiska.

13'

Długa piłka w pole karne do Szymona Pawłowskiego. Kapitana Zagłębia ubiegł jednak Ptak, który złapał piłkę.

13'

Abwo zaplątał się w dryblingu i w efekcie stracił piłkę pod polem karnym Jagi.

12'

Niecelny strzał Hermesa ze znacznej odległości.

12'

Nieporozumienie w szeregach obronnych Zagłębia, obrońcy patrzyli się na siebie i nie wiedzieli kto ma wybić piłkę.

11'

Sernas zatrzymał Burkhardta blisko pola karnego Zagłębia.

10'

Dośrodkowanie Kupisza do Frankowskiego, który oddaje strzał głową wprost w Hanka.

9'

Znakomita szansa dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę wzdłuż bramki, głową zagrał Costa. Niewiele brakowało a Reina wpakowałby piłkę do pustej bramki. Na szczęście dla Jagi ubiegł go Ptak.

9'

Dobry strzał Sernasa zza pola karnego. Po rykoszecie, rzut rożny dla Zagłębia.

8'

Przed polem karnym pada Woźniak licząc na rzut wolny. Sędzia pokazuje że nic nie było.

7'

Złe podanie od Kupisza do Frankowskiego i kontra Zagłębia. Piłkarze Jagi musieli ratować się faulem taktycznym w środku pola.

6'

Strzał Woźniaka z rzutu wolnego wprost w ręce bramkarza Jagi.

6'

Rzut wolny dla Zagłębia około 20 metrów od bramki Ptaka.

5'

Dobra dwójkowa akcja Pawłowskiego z Woźniakiem w polu karnym Jagi. Sytuacje wyjaśnia Cionek, który wybija piłkę.

4'

Ładna kombinacyjna akcja Jagi. W tej sytuacji lepsi jednak okazali się obrońcy Zagłębia, którzy przejęli piłkę.

3'

Strzał Burkhardta zza pola karnego zablokowany.

3'

Dobra próba Zagłębia. Pawłowski próbował zagrać prostopadłą piłkę do Sernasa, jednak połapali się w tym obrońcy gospodarzy.

2'

Strata Hanzela pod polem karnym Jagi.

1'

Sporo walki w środku pola od pierwszej minuty meczu.

1'

Losowanie wygrał kapitan Zagłębia, Szymon Pawłowski. Mecz rozpoczynają gospodarze.

15:42

Zawodnicy obu ekip wyszli już na murawę.

15:30

A może to Jagiellonia przełamie się w tym spotkaniu i po dwóch porażkach wreszcie wygra?

15:29

Ławka rezerwowych Zagłębia: Aleksander Ptak, Csaba Horváth, Błażej Telichowski, Damian Dąbrowski, Janusz Gancarczyk, Kamil Wilczek.

15:28

Czy Darvydas Sernas w meczu z Jagą przełamie w końcu swoją fatalną passę meczów bez goli?

15:28

Ławka rezerwowych Jagiellonii: Krzysztof Baran, Maciej Makuszewski, Grzegorz Bartczak, Maycon Rogério, Marko Cetković, Tomasz Porębski, Ermin Seratlić, Merab Gigauri.

15:27

Witamy. Za 20 minut w Białymstoku mecz Jagiellonii z Zagłębiem Lubin. Trener Michniewicz zapowiadał, że obejrzymy dziś otwarty mecz. Czekamy zatem na grad goli.