Sobota, 1 października 2011, godz. 13:30
Ruch ChorzówRuch Chorzów
3 : 1
Widzew ŁódźWidzew Łódź
93'

Koniec meczu! Pierwsza porażka Widzewa w tym sezonie stała się faktem. Piłkarze Niebieskich nie okazali się przyjaciółmi dla piłkarzy Widzewa. Przyjaźń była dziś tylko na trybunach.

93'

Znów Ostrowski w roli głównej. Strzał celny, ale spokojnie łapie go bramkarz Ruchu.

92'

Ostrowski dobrze i mocno dośrodkował w pole karne, ale Michal Pesković na posterunku - złapał piłkę.

91'

Widzew w ataku pozycyjnym spokojnie rozgrywa piłkę, jakby już czekał na ostatni gwizdek arbitra.

90'

3 minuty doliczył sędzia do tego meczu.

88'

Kolejna zmiana w Ruchu. Jakub Smektała wchodzi za Grzyba.

87'

Z pewnością to gospodarze są bliżsi podwyższenia prowadzenia, niż goście drugiej bramki.

86'

Po chwili dostał jeszcze piłkę Abott i uderzył ładnie zza pola karnego. Zabrakło może pół metra do celu.

86'

Kolejny przechwyt Malinowskiego i idealne podanie na lewą stronę do Zieńczuka. Doświadczony pomocnik zepsuł tę akcję.

84'

Kolejne dobre podanie Malinowskiego. Grzyb na prawym skrzydle dośrodkował miękko w pole karne, ale piłki nie sięgnął Piech.

76'

Marek Zieńczuk zmienia Janoszkę.

71'

Strzelec bramki Piotr Grzelczka opuszcza boisko, za niego Emil Wrażeń.

71'

GOOOL!!! PIOTR GRZELCZAK DOBIJA PO STRZALE DUDU Z WOLNEGO I DAJE NADZIEJĘ SWOIM KIBICOM NA KORZYSTNY WYNIK!!!!

67'

Abbott wchodzi za Jankowskiego.

67'

Wojciech Grzyb nie wykorzystał karnego, ale dobijał Arkadiusz Piech i zdobył gola na 3:0!!!!

66'

Ugochukwu Ukah fauluje w polu karnym Macieja Jankowskiego, za co otrzymuje drugą żółtą kartkę i Tomasz Grabowski wskazuje na 11. metr.

65'

Piotr Grodzicki popełnia kardynalny błąd w obronie, podaje wprost do Grzelczaka, który natychmiast po przyjęciu uderzył na bramkę Peskovića. Słowak jednak sparował ten strzał, jeszcze próbował dobijać lobem, ale bardzo źle to zrobił i wciąż 2:0.

60'

Fatalny strzał Macieja Jankowskiego z 11. metrów, pomocnik Ruchu za bardzo się odchylił i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

60'

Hachem Abbas zastępuje Princewilla Okachi.

59'

Dośrodkowanie Wojciecha Grzyba w kierunku Arkadiusza Piecha, który już składał się do strzału, ale wyprzedził go Jarosław Bieniuk i wybił piłkę.

55'

Igor Lewczuk wykonuje ni to strzał, ni to podanie z 35 metrów i piłka skierowana w kierunku trybun za bramką.

53'

Piotr Stawarczyk uderza głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i piłka po strzał odbija się od dalszego słupka i wpada wprost w ręce Macieja Mielcarza. Stoper Ruchu może mówić o wielkim pechu.

49'

MACIEJ JANKOWSKI PODWYŻSZA PROWADZENIE RUCHU, W SYTUACJI SAM NA SAM Z MACIEJEM MIELCARZEM STRZELIŁ TUŻ PRZY SŁUPKU.

47'

Rzut wolny w wykonaniu Adriana Budki z 18 metrów, ale piłka przeleciała nad bramką.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

46'

Piotr Mroziński zastępuje absolutnie niewidocznego Bruno Pinheiro.

14:26

Bramka strzelona przez Marcina Malinowskiego podcięła skrzydła zawodników gości, którzy po bramce nie byli już tak aktywni, często faulowali.

14:21

Na ławce rezerwowych w Widzewie znajduje się Sebastian Duda, przepraszamy za literówkę:)

45'

Po upływie doliczonej minuty do regulaminowego czasu gry Tomasz Garbowski z Opola kończy pierwszą połowę.

45'

Po rzucie rożnym wykonanym przez Dudu do strzału głową doszedł Ugochukwu Ukah, ale trafił w jednego z obrońców gospodarzy.

45'

Strzela Piotr Grzelczak z 20 metrów, ale Michał Pesković broni ten strzał.

45'

Ugochukwu Ukah najpierw blokuje dośrodkowanie jednego z zawodników Ruchu... ręką, a następnie strzał Łukasz Janoszka, ale arbiter nie reaguje.

43'

Ugochukwu Ukah otrzymuje żółtą kartkę.

39'

Ponownie faulowany Arkadiusz Piech i ponownie żółta kartka, tym razem otrzymuje ją Jarosław Bieniuk.

36'

Faul taktyczny na Arkadiuszu Piechu w wykonaniu Dudu, za co Brazylijczyk otrzymuje pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

35'

Płaski strzał w wykonaniu Arkadiusza Piecha z 16 metrów, Maciej Mielcarz broni nogami.

34'

Adrian Budka uderzył z kilku metrów, ale jeden z obrońców zablokował ten strzał i Peskovic nie miał większych problemów z obroną.

31'

Minutę po bramce po akcji Arkadiusza Piecha bliski strzelenia bramki był Maciej Jankowski, ale piłka minęła o kilka centymetrów lewy słupek.

30'

Przed strzałem Marcina Malinowskiego rzut wolny wykonywał Maciej Jankowski, piłka jednak odbiła się od jednego z piłkarzy Widzewa znajdującego się w murze.

29'

GOOOOOOOOOOL!!! MARCIN MALINOWSKI DOBIJA RZUT WOLNY I WYPROWADZA ZESPÓŁ NA PROWADZENIE!!!!

28'

Arkadiusz Piech faulowany na 17. metrze.

27'

Mindaugas Panka tym razem w ofensywie - uderza z 25 metrów, ale Michał Peskovic broni na raty.

26'

Dośrodkowanie Wojciecha Grzyba z prawej strony, ale Mindaugas Panka wybija piłkę na rzut rożny.

23'

Fatalny rzut rożny w wykonaniu Dudu.

20'

Podopiecznym Radosława Mroczkowskiego nie udaje się zaskakiwać rywali, więc Okachi i Krzysztof Ostrowski wymieniają się na skrzydłach.

15'

Teraz błyskawiczna kontra Niebieskich. Piękne prostopadłe podanie Malinowskiego do Piecha. Napastnik doszedł do piłki, ale jego podanie zostało wybite.

14'

Coraz więcej z gry mają gospodarze. Tym razem po dośrodkowaniu Lewczuka głową uderzał Janoszka.

13'

Piękna akcja Ruchu prawą flanką. Wojciech Grzyb wyprzedził obrońcę i świetnie dośrodkował. Zabrakło milimetrów by Jankowski zamknął tę akcję strzałem głową.

12'

Kolejna prostopadła piłka do Piecha. Tym razem spalony. Jasne już jest jak będzie chciał dziś grać Ruch.

9'

Pierwsza akcja w stylu "Niebieskich". Prostopadłe zagranie do Piecha, którego w ostatniej chwili uprzedził Maciej Mielcarz.

7'

Gorąco w polu karnym Ruchu! Po rzucie rożnym zakotłowało się w szesnastce. Najlepiej zachował się tam Grzelczak, który zwiódł obrońców i dobrze uderzył na bramkę. Fantastyczna parada Peskovicia. Dobitka i znów bramkarz Ruchu górą.

5'

Pod polem karnym Widzewa piłkarze Ruchu wybierają na razie złe sposoby. Piech walczy o górną piłkę z Bieniukiem i jasne jest, że to skazane jest na niepowodzenie.

4'

Pierwszy dośrodkowanie było kiepskie, ale piłka wróciła w pole karne i na 16 metrze dopadł do niej Ostrowski. Pomocnik WIdzewa odchylił się zbyt mocno i dlatego jego strzał przeszedł nad bramką Michala Peskovicia.

4'

Dobra akcja Dudu z Dzalamidze na lewym skrzydle i będzie pierwszy groźny stały fragmenty gry, Dudu był faulowany na wysokości pola karnego.

4'

Na trybunach ciągle pojawiają się kibice w czerwonych koszulkach. Jest ich coraz więcej.

3'

Na razie walka w środku pola. Bardzo spokojna gra z obu stron. Można powiedzieć, że przyjaźń nie tylko na trybunach.

1'

Zaczynamy! Rozpoczęli piłkarze Ruchu.

13:28

Oba zespoły wychodzą na boisko. Piękne pogoda w Chorzowie. Zapowiada się ciekawe widowisko.

13:22

Ławka rezerwowych Widzewa: Kaniecki, Radzio, Mroziński, Dudu, Abbes, Bartkowski, Wrażań.

13:21

Ławka rezerwowych Ruchu: Perdijic, Abbott, Burliga, Josl, Grzelak, Smektała, Zieńczuk.

13:21

Ciekawostka - 2 dni temu obiekt Ruchu przy Cichej obchodził swoje 76 urodziny.

13:19

- Michal dobrze zaprezentował się w Pucharze Polski. Myślę, że to jest dobry moment by dać mu szansę - tłumaczy swoją decyzję o zmianie bramkarza trener Waldemar Fornalik.

13:16

Dziś mecz przyjaźni na trybunach, więc nie zabraknie wspaniałej atmosfery. Przyjaciele chorzowian z Łodzi zasiadają już w sektorze nr 6.