lechiaLechia Gdańsk
90'

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

90'

Koniec spotkania! Korona zasłużenie wygrywa z Lechią Gdańsk i wraca na fotel lidera T-Mobile ekstraklasy. Po szybkiej bramce Jacka Kiełba gospodarze , mądrze kontrolowali przebieg gry i utrzymali korzystny, acz skromny wynik do ostatniego gwizdka arbitra.

90'

Lechia w doliczonym czasie chyba się obudzila bo naciera mocno na bramke gospodarzy. To ich ostatnia szansa na wyrównanie spotkania.

90'

Arbiter doliczył 4 minuty dodatkowego czasu.

90'

Zmiana w drużynie Kafarskiego. Schodzi Wiśniewski a na jego miejsce Dawidowski.

88'

Kolejna dobra akcja Cichosa ale powstrzymuja go defensorzy Gdanska.

88'

Sfaulowany Lenartowski opuszcza boisko a na jego miejsce wchodzi Kiercz.

85'

Czerwona Kartka dla Andriuskeviciusa za brutalny faul na Lenartowskim.

84'

Zagrożenie pod bramką Lechii. Cichos przedryblingował lewą stroną boiska, sam na sam z bramkarzem ale niestety nie udało mu się trafić w światło bramki.

80'

Wspaniala akcja Cichosa i Sobolewskiego. Gorąco pod bramką Lechii. Niestety niepewnie ale skutecznie interweniuje Sebastian Malkowski.

78'

Kolejna zmiana w kieleckim zespole. Na boisku pojawia się Cichos a z boiska schodzi Maciej Korzym.

77'

Ostatni kwadrans na kieleckiej murawie przebiega bardzo spokojnie. Rozważne podania i gra pozbawiona agresji.

75'

Słaby kontratak Gdańska. Korona spokojnie odbiera pilkę i przedostaje się w pole karne gości.

72'

Korona stwarza sobie coraz więcej sytuacji ale nie potrafi skutecznie ich wykorzystać.

71'

Jovanović ponownie naciera na bramkę gości i ponownie futbolówka ponad poprzeczka.

70'

Brutalne wejście Wiśniewskiego, który posiada juz żółtko i fauluje Stano.

68'

Lukjanovs pod bramka Zbyszka Małkowskiego ale jego akcje zatrzymuje Stano

67'

Sobolewski przedziera się przez obrońców Gdańska ale za mocno Jovanović i piłka ponad poprzeczką.

65'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Za zmęczonego Zielińskiego wchodzi Artur Lenartowski

62'

Lechia pod bramka Korony ale pewnie interweniuje Stano.

56'

Machaj atakuje bramkę kieleckiego golkipera. Piłka ponad bramką.

53'

Świetne zagranie Wisniewskiego. Oszukał stopera Korony i dośrodkował ale przytomnie interweniowal Lisowski.

50'

Faul na Lukjanovsie. Grę wznawia goście.

47'

Znakomite uderzenie Korzyma. Piłka o centymetry od bramki Sebastiana Malkowskiego

46'

Rozpoczęcie drugiej polowy. Piłka dla gości.

45'

Zakończona przed chwila pierwsza część spotkania mogła podobać się nawet najbardziej wymagającym kibicom. Na boisku nie zabrakło walki, podbramkowych sytuacji i najważniejszego w piłce - bramki. Korona po strzeleniu gola kontrolowała przebieg gry i skutecznie zatrzymywała ataki gośći. Niewątpliwym bohaterem pierwszej częśći był pozyskany niedawno z Poznania Jacek Kiełb przez którego przechodziła praktycznie każda akcja drużyny Ojrzynskiego.

46'

Bezowocny rożny w wykonaniu Lechii. Sędzia odgwizduje zakonczenie pierwszej polowy.

46'

46'

Jeszcze minuta doliczonego czasu w pierwszej połowie.

46'

46'

46'

45'

Zamieszanie przy linii bocznej. Żółta kartka dla Korzma, Surmy, Lisowskiego, Airapetina

42'

Faul na Andriuskeviciusie.

41'

Machaj z 35 metra strzela w bramkę Kielczan ale futbolówka przechodzi koło słupka.

38'

Goście caly czas w polu karnym Korony ale linia obronna gospodarzy nie zawodzi. Lechia nie jest w stanie wykorzystac żadnej sytuacji i zmienić wyniku meczu

36'

Wolny w wykonaniu Airapetaina ale prosto w ręcę kieleckiego golkipera.

34'

Lechia próbuje przebic się przez defensywe gospodarzy ale bez żadnych rezultatów.

32'

Szybka wymiana podan lewa stroną boiska i Lechia na polu karnym Korony, zakończona niestety niepowodzeniem.

31'

Korona w natarciu. Zieliński atakuje ale pokonuje go Vucko.

29'

Lukjanovs atakuje bramke gospodarzy ale skutecznie zatrzymuje go Hernani.

27'

Kiełb przy piłce. Szuka dobrej okazji do dośrodkowania.

25'

Kolejny bezskuteczny rożny w wykonaniu Lechii. Gdańsk zapowiadal komplet punktow a wygląda jakby starał sie tylko o remis.

24'

Tadić zagraża bramce gospodarzom ale pewnie interweniuje Vuković.

22'

Ależ okazja!! Małkowski wybija pilkę ale po raz kolejny Michał Zieliński nie zdażyl i piłka w rękach Sebastiana Malkowskiego.

20'

Z przed meczowych wypowiedzi trenera Kafarskiego nic nie wyszlo. To gospodarze narzucają grą i zaslużenie wygrywają to spotkanie.

16'

Korzym do Zielińskiego ale napastnik nie zdążyl do futbolówki i defensor Lechii odbiera piłkę.

14'

Gospodarze wciąz w natarciu. Lewy obrońca Korny z opaską kapitana atakuje bramke biało-zielonych.

14'

Airpetian atakuje kielecka bramkę ale Zbyszek Małkowski pewnie piastkuje i Korona rusza z kontratakiem

13'

Rożny w wykonaniu Gdańszczan ale bez żadnego rezultatu.

9'

Fantastyczny początek spotkania. swietna Akcja Korzyma i Jacka Kiełba, który pewnym strzałem pokonuje Sebastiana Malkowskiego.

5'

Lechia atakuje bramkę Małkowskiego ale golkiper pewnie łapie piłkę.

3'

Pierwszy i niecelny strzał na bramkę w wykonania Vućko.

3'

Starcie Lisowskiego ze Tadiciem. Rzut rożny dla gości.

17:59

7 kolejkę T-mobile Ekstraklasy w Kielcach rozpoczynają gospodarze.

17:55

Dzisiejszy mecz poprowadzą sędziowie z małopolskiego ZPN. Arbitrem głównym będzie Tomasz Musiał, na liniach pomagać mu będą Sebastian Mucha i Jakub Ślusarski, a sędzią technicznym będzie Grzegorz Jabłoński.

17:52

Trener Kafarski ma do dyspozycji: Pawłowskiego, Bąka, Pietrowskiego, Późniaka, Popielarza, Dawidowskiego oraz Łuczaka.

17:51

W druzynie gospodarzy na ławce rezerwowych: Małecki, JAniec, Kal, Lenartowski, Maliszewski, Cichos, Kiercz.

17:48

Zapowiada się ciekawe widowisko. Biało-Zieloni będą próbować wyrwać gospodarzom komplet punktów, ale że Korona gra u siebie to łatwo będzie. W Kielcach posmakowano pierwszego miejsca w tabeli i na pewno podopieczni trenera Ojrzyńskiego będą chcieli ją odzyskać- do tego wystarczy im dzisiejsza wygrana. Na pewno będzie to rewanż za ostatnią porażkę z Lechią, gdyż wtedy to właśnie Gdańszczanie wywieźli komplet punktów ze Ściegiennego.

17:45

Ze stadionu przy ul. Ściegiennego Kielcach witają Państwa Iwona Kasak i Paweł Zatorski. Przed nami spotkanie Korony Kielce, która musi wygrać z bojowo nastawioną Lechią Gdańsk żeby odzyskać fotel lidera.