1 : 2
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
1. połowa0 : 2
19:57

Cóż można napisać po takim meczu... Dawid wygrał z Goliatem. Podbeskidzie zagrało bardzo mądrze i przede wszystkim skutecznie. Legia, mimo wcześniejszych zapowiedzi, zlekceważyła rywala i poniosła zasłużoną porażkę. Z takim podejściem do gry nie wróżę warszawianom sukcesów w Lidze Europejskiej. Miejmy nadzieję, że mecze pucharowe potraktują poważniej.

19:50

Fantastyczna radość gości. Nieliczni Legioniści podchodzą do kibiców podziękować za doping.

95'

Koniec! Podbeskidzie sensacyjnie ogrywa Legią przy Łazienkowskiej!

95'

Z rzutu rożnego nici - strzelał jeszcze zza pola karnego Ohayon, ale bardzo niecelnie. Sędzia za chwilę chyba skończy to spotkanie...

94'

zółta kartka dla Rado.

94'

Będzie jeszcze rzut rożny dla Legii. Kuciak w polu karnym rywali!

94'

Kołodziej w oscarowej roli - padł jak nieżywy i potrzebował noszy, aby zniesiono go z boiska. Po chwili wraca do gry - "jak nowy".

92'

Świetne podanie Żyry do Ljuboi, minimalnie szybszy był Bąk.

91'

Legia dalej bije głową w mur.

90'

Sędzia dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Vrdoljak zagrywa do Radovicia. Ręce opadają, beznadziejne podanie.

89'

Żyro do Radovicia - ładnie, miękko - Serb był o krok od strzelenia wyrównującego gola!

87'

Komorowski zagrywa za plecy Ljuboi, strata.

86'

Jeszcze jeden rzut wolny dla Legii. Mocno strzela Ljuboja, ale ponad bramką.

86'

Ljuboja nie dał rady Koniecznemu.

85'

Legia atakuje, ale trochę bez przekonania.

84'

Rybus mięciutko w pole karne, łapie piłkę Bąk, chciał zyskać trochę czasu (oczywiście zwijając się z bólu - standard), ale słysząc gwizdy natychmiast wstał.

83'

Legia - PodbeskidzieMiroslav Radović i Danijel Ljuboja nie mogą znaleźć sposobu na bielską defensywę.

83'

Rzut wolny dla gości, pewna interwencja Kuciaka.

82'

i Żyro za Gola.

81'

Kołodziej za Rogalskiego...

81'

Ljuboja ograł trzech obrońców, ale nie dał rady czwartemu.

80'

Cudowne ozdrowienie Rogalskiego, ale sympatii wśród kibiców na pewno sobie nie pozyskał.

79'

Powtórka z rozrywki - zawodnik gości leży na boisku jak nieprzytomny. Legioniści tym razem wybijają piłkę.

78'

Strzał Gola z 16 metra, broni Bąk.

77'

Kolejny raz pada w polu karnym Rado. Nie ma '11". Po chwili mocny strzał Vrdoljaka blokują obrońcy.

76'

Legia ucieka się do wymuszeń faulu

76'

Górale murują się na własnej połowie, Legia coraz mocniej naciska... Zapowiada się ciekawa końcówka.

74'

Zbyt mocne podanie Łatki. Od bramki Kuciak.

74'

Kolejny z piłkarzy gości zwija się z bólu na murawie. Teraz padło na Górkiewicza.

73'

Strzał Ljuboi z dystansu, bardzo niecelny.

72'

Chyba faulowany w polu karnym Radović, ale sędzia pozostał niewzruszony na protesty Serba.

71'

Przez chwilę poza boiskiem Sikora, ale po zebraniu solidnych gwizdów z trybun wrócił do gry.

70'

Po rzucie wolnym.. rzut rożny. Tym razem bez zagrożenia dla bramki gości.

69'

Kolejny stały fragment gry Legii, tym razem z dalszej odległości.

68'

Techniczny strzał Chorwata - obok bramki.

67'

Jest rzut wolny dla Legii z 20 metrów. Przy piłce Vrdoljak i Rybus.

66'

Kontra Podbeskidzia, goście wychodzili 4 na 3, ale stracili piłkę po złym podaniu Sokołowskiego.

65'

Jeszcze 25 minut ma Legia na odrobienie strat. W tym fragmencie gry gospodarze jednak jakby stanęli...

64'

Sikora za Patejuka.

62'

Fatalne dośrodkowanie Komorowskiego, ale Rybus utrzymuje piłkę w grze. Nie, jednak był aut.

61'

Wolej Łatki zza pola karnego Legii pewnie łapie Kuciak.

59'

Nieporozumienie Żewłakowa z Kuciakiem, 102-krotny reprezentant Polski w niegroźnej sytuacji wybija piłkę na aut.

58'

Radović wychodził na czystą pozycję, ale był na pozycji spalonej.

56'

55'

Kopnięty w twarz Ohayon, żółta kartka dla Rogalskiego.

52'

Cieśliński mógł zostać bohaterem "Górali", ładny rajd prawą stroną, wyłożenie piłki, ta mija Kuciaka, ale nikt nie zamykał akcji.

49'

Legia fantastycznie rozpoczęła drugą połowę. Czy pójdzie za ciosem i odrobi straty?

49'

Zmiana w drużynie gości. Cieśliński za Demjana.

48'

Dośrodkowanie Rybusa z rzutu rożnego wykończył kapitan Legii.

48'

I mamy bramkę kontaktową dla Legii! Vrdoljak!

46'

Jakub Wawrzyniak został zmieniony w przerwieJakub Wawrzyniak został zmieniony w przerwie.

47'

Astiz za Wawrzyniaka.

66'

Zaczynamy drugą połowę.

19:04

18:51

Do przerwy sensacja przy Łazienkowskiej. Zabójczo skuteczni goście - z dwóch celnych strzałów oddanych przez nich w pierwszej połowie oba trafiły do siatki bramki strzeżonej przez Kuciaka. Na uwagę zasługuje szczególnie piękne trafienie Patejuka. Legia na razie kompletnie bez pomysłu na grę.

47'

Koniec pierwszej połowy, Legioniści schodzą do szatni żegnani gwizdami.

47'

Nie wierzę. 0:2, przewrotką strzela Patejuk. Kuciak stał jak zamurowany.

46'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

45'

.. i kolejna strata Legii. Tym razem piłka odskoczyła Rybusowi. Po chwili przechwyt i podanie w pole karne, ale na spalonym Radović.

44'

Vrdoljak faulowany w środku pola.

43'

Na spalonym Radović. Kompletnie nie idzie dziś Legii atak pozycyjny.

43'

Vrdoljak mógł strzelać z około 30 metrów, ale wolał podać do Jędrzejczyka. Strata gospodarzy.

41'

Rybus walczył jak lew z trzema zawodnikami gości, wywalczył rzut wolny.

41'

Mocny strzał Ljuboi wędruje pół metra nad poprzeczką bramki Bąka.

39'

No i mamy rzut wolny dla Legii z 18 metra. Konieczny faulował Radovicia.

38'

Mogło być 2:0! Ładna akcja Rogalskiego, podanie do Patejuka, który w sytuacji 1 na 1 z Kuciakiem strzela obok słupka!

37'

Radović przedryblował trzech obrońców, ale co z tego, skoro później fatalnie podał do Rybusa i praktycznie oddał piłkę rywalom?

36'

Wzajemnie mobilizują się zawodnicy gości, widać że łatwo prowadzenia nie oddadzą.

35'

"Żyleta" pozdrawia premiera :)

34'

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany kapitan gości, Marek Sokołowski.

33'

Ależ było blisko! Jędrzejczyk główkował po rzucie rożnym, z linii piłkę wybija Łatka!

31'

Ładne odegranie Rado do Jędrzejczyka - ale z tej akcji tylko rzut rożny.

31'

Kapitalnie piętą odegrał Ljuboja, ale rajd Radovicia powstrzymał Patejuk.

29'

Kolejny raz w tym sezonie Wojskowi mają problemy z grą fair play. Leżał na murawie Górkiewicz, ale Wawrzyniak nie zdecydował się na wybicie piłki poza linię boczną.

28'

Dośrodkowanie Rybusa wybija głową Konieczny.

27'

Gubią się w obronie Legioniści, nieporozumienie stoperów mógł wykorzystać Demjan, ale odskoczyła mu piłka.

26'

Dośrodkowanie Metelki z rzutu wolnego wykańcza głową Tomasz Górkiewicz. Chyba nikt nie spodziewał się takiego wyniku po niecałych 30 minutach gry.

24'

I jest bramka dla gości! Górkiewicz!

24'

Jak do tej pory dosyć wyrównany mecz, nie widać przepaści w grze pogromców Spartaka Moskwa i beniaminka Ekstraklasy.

23'

Poklepali sobie w polu karnym gości Rado i Ljuboja, ale zabrakło dobrego ostatniego podania Radovicia.

21'

Zapędził się pod bramkę przeciwnika Jędrejczyk, ale stracił piłkę.

20'

Legia przez dobre dwie minuty wymieniała piłkę na połowie rywali, ale nic dobrego z tego nie wyszło. Od bramki Bąk.

19'

Ofiarnie interweniuje Jędrzejczyk, aut dla Podbeskidzia.

18'

Piękna akcja Legii, prostopadłe podanie Rybusa do Ljuboi, ten odgrywa do Radovicia, a Serba sobie tylko znanym sposobem nie trafia do siatki!

16'

Młody skrzydłowy schodzi z boiska kulejąc, za niego Mosze Ohayon.

15'

Kucharczyk siedzi na murawie i nie ma zamiaru wstać.

14'

Patejuk poślizgnął się i stracił piłkę.

14'

Ostro walczył o piłkę Radović. Aż za ostro, bo faulował obrońcę.

13'

Vrdoljak zmienia koszulkę za linią boczną...

11'

Płaski, mocny strzał wybija Vrdoljak.

10'

Rzut wolny dla gości z około 35 metrów. Wykonawcą Konieczny...

9'

Ładnie zapowiadająca się kontra Podbeskidzia zepsuta złym podaniem Łatki.

9'

Rado do Ljuboi, ten wychodzi na czystą pozycję, ale był na pozycji spalonej.

7'

Rybus strzelał z rzutu wolnego - ani mocno, ani celnie.

6'

Dobra wrzutka Rogalskiego, trącił piłkę Patejuk, minął się z nią Kuciak, ale asekurował go Żewłakow.

5'

Fatalne dośrodkowanie Kucharczyka, aut dla gości.

4'

Akcja Radovicia i Ljuboi, ale w porę interweniowali obrońcy gości.

4'

Wstrzelenie piłki w pole karne przez Górkiewicza, ale bez rezultatu.

3'

Ładny odbiór Wawrzyniaka, ale piłka opuściła boisko.

1'

I już na murawie leży Konieczny.

18:01

Zaczęła Legia.

18:00

Sekundy dzielą nas od rozpoczęcia spotkania. Legia tradycyjnie na biało-czarno, goście w czerwonych koszulkach i spodenkach.

17:58

... i wspomniana nagroda dla Ljuboi.

17:57

Zawodnicy obu drużyn już na boisku.

17:56

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Danijel Ljuboja odbierze nagrodę dla najlepszego piłkarza Ekstraklasy w sierpniu.

17:54

Około 150 kibiców Podbeskidzia na sektorze gości.

17:50

Na ławce rezerwowych Podbeskidzia zasiądą Zajac, Cohen, Dancik, Kołodziej, Cieśliński, Nather i Sikora.

17:49

Rezerwowi Legii: Skaba, Astiz, Borysiuk, Kosecki, Rzeźniczak, Żyro, Ohayon.

17:48

Witam serdecznie ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej, za około 10 minut rozpocznie się spotkanie Legii z Podbeskidziem. Zawodnicy obu drużyn rozgrzewają się jeszcze na boisku.