Wisła KrakówWisła Kraków
22:23

Lech Poznań - Wisła KrakówMistrz Polski ma prawo do zasłużonego świętowania.

22:23

Mistrz Polski okazał się lepszy w starciu gigantów polskiej piłki. Wisła zdecydowanie zasłużyła na zwycięstwo, które pozwala mieć nadzieję, że krakowianie mają kryzys za sobą. Natomiast dla Lecha to druga porażka z rzędu. Czyżby poznaniaków złapała zadyszka? Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

94'

Koniec meczu!

94'

Żółta kartka dla Pareiki za przedłużanie gry.

90'

Mecz przedłużony o cztery minuty.

90'

Strzela Murawski, a piłka ląduje na bramce.

90'

Groźnie pod bramką Wisły, ale piłkę łapie Pareiko.

90'

Starcie Tonewa z Gargułą na linii pola karnego Wisły. Sędzia nie przerwał gry, stwierdzając że wszystko odbyło się w ramach przepisów.

87'

Po przerwaniu gry przez sędziego piłkę odrzucił Chavez. Niesportowe zachowanie Honduranina pozostawiono jednak bez konsekwencji.

85'

Ostatnia zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Kirm, który rozegrał dzisiaj całkiem dobre spotkanie, a w jego miejsce wszedł Cezary Wilk.

83'

Zbyt lekki strzał z dystansu Murawskiego i piłkę spokojnie łapie Pareiko. Chwilę później takim samym skutkiem kończy się uderzenie Injaca.

82'

W ostatnich minutach odważniej zaatakował Lech. Zawodnicy Wisły cofnęli się do obrony i mają sporo problemów z powstrzymaniem rywala.

81'

Błyskotliwa akcja Tonewa lewą stroną boiska, dośrodkowanie i piłka wybita przez jednego z rywali. Trzeba przyznać jednak, że zawodnik Lecha wykazuje dziś sporą ochotę do gry i swoimi poczynaniami próbuje poderwać do walki również resztę zespołu.

79'

Trener Maaskant bardzo nerwowo wykrzykiwał coś w kierunku arbitra. Czy chodziło o poprzednią sytuację? Nie wiem, ale moim zdaniem żółta kartka była wystarczającą karą dla Injaca.

78'

Melikson brzydko faulowany przez Injaca. Za to zagranie zawodnik Lecha obejrzał żółtą kartkę.

76'

Krzysztof Kotorowski miał w meczu z Wisłą dużo pracyKrzysztof Kotorowski ma dzisiaj sporo pracy

76'

Melikson próbował zagrać do Kirma, ale piłka trafiła w ręce Krzysztofa Kotorowskiego. Słoweniec nie zrozumiał chyba intencji kolegi.

75'

Ostatnia zmiana w Lechu: miejsce Ślusarskiego zajął Tonew.

75'

Boisko opuszcza Ivica Iliev, a zastępuje go Łukasz Garguła.

74'

Od momentu strzelenia bramki Wisła jest stroną przeważającą i pewnie kroczy do zwycięstwa. Czy Lech zdoła jeszcze pokrzyżować szyki ekipie Roberta Maaskanta? Na to liczą fani "Kolejorza", głośno dupingujący swoich piłkarzy.

72'

Po strzale Rudneva piłka wychodzi na aut. To chyba wystarczający symbol niemocy "Kolejorza" w drugiej połowie.

71'

Żółtą kartką ukarany Paljić.

70'

Kibice Lecha zdjęli czarne koszulki i już w klubowych barwach zaczynają doping!

68'

Po raz kolejny próbował Iliev! Ten zawodnik jest dzisiaj bardzo aktywny i wyraźnie pracuje na drugą bramkę dla swojego zespołu.

66'

Do wejścia na boisko przygotowany Tonew. Murawę już opuszczał Ślusarski, ale okazało się, że na boisku leży kontuzjowany Bruma. Bakero czeka więc z decyzją o ostatniej zmianie.

65'

Było blisko drugiej bramki dla Wisły! Kirm zagrał mocno w kierunku Bitona, na szczęście dla Lecha do piłki dopadł Bruma. "Co wy robicie, Kolejorz, co wy robicie?" zaśpiewali po tej akcji kibice Lecha.

64'

Rafał Murawski dośrodkowuje z prawej strony... wprost w ręce Pareiki.

63'

Na spalonym Andraż Kirm.

61'

Murawski przejął bezpańską piłkę na przedopolu Wisły, podał do Rudneva, a Łotysza w ostatniej chwili powstrzymał Paljić.

60'

Wydawało się, że w dogodnej sytacji będzie Ślusarski, sędzia odgwizdał jednak faul w ataku.

59'

Iliew i Melikson efektownie rozgrywali piłkę na prawej stronie boiska. Nie przełożyło się to na efektywność akcji, bo po dośrodkowaniu tego drugiego piłkę spokojnie złapał Kotorowski.

56'

Kamiński niespecjalnie radzi dziś sobie na lewej stronie defensywy. Po raz kolejny zostawił bez opieki Iliewa, na szczęście jego dośrodkowanie okazało się niezbyt udane.

56'

Mamy drugą zmianę w Lechu. Swój udział w dzisiejszym spotkaniu zakończył Wilk, a w jego miejsce wszedł Rafał Murawski.

55'

Do wejścia na boisko przygotowany Rafał Murawski.

54'

Przerzut na prawą stronę do kompletnie niepilnowanego Iliewa, ten zagrywa do Jovanovicia, ale akcja kończy się skuteczną interwencją obrońcy.

53'

Drugi w tym meczu fantastyczny strzał Iliewa i jeszcze piękniejsza interwencja Kotorowskiego. Bramkarz "Kolejorza" wyciągnął się niczym struna i wybił na rzut rożny piłkę, zmierzającą pod poprzeczkę.

52'

Na boisku toczyła się zacięta walkaGra momentami się zaostrza

51'

Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany został kapitan zespołu Wisły, Radosław Sobolewski. To pierwsze tego typu upomnienie dla gracza gości.

50'

Po raz kolejny Bruma w akcji ofensywnej. Prawy obrońca Lecha zszedł do środka i uderzył niecelnie z około trzydziestu metrów.

49'

Rajd Meliksona prawą stroną boiska bardzo dobrze powstrzymany przez duet Wołąkiewicz - Wojtkowiak.

47'

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie mecz tych zespołów w Poznaniu również rozpoczął się od strzelenia bramki przez Wisłę. Wtedy w 49. minucie trafił Paweł Brożek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha 4:1.

46'

Początek drugiej połowy.

21:30

Do przerwy Wisła zasłużenie prowadzi w Poznaniu. Zawodnicy ofensywni krakowskiego zespołu nie mogli nie wykorzystać ogromnej swobody, jaką przed własnym polem karnym zostawiają im gospodarze. Lecha czeka teraz ciężkie zadanie, bowiem nie będzie łatwo odrobić straty.

45'

Koniec pierwszej połowy. Schodzących do szatni zawodników pożegnały gwizdy.

45'

Powinno być 2:0! Dwukrotnie próbował Biton, ale za pierwszym razem piłkę z linii bramkowej wybił Wołąkiewicz, a za drugim bardzo dobrze interweniował Kotorowski.

45'

Pierwsza połowa zostaje przedłużona przez sędziego Borskiego o minutę.

44'

Iliev strzela z 25 metrów i piłka minimalnie mija spojenie bramki Lecha. Serb był bliski zdobycia bardzo ładnej bramki, która z pewością byłaby ozdobą dzisiejszego meczu. Lechici muszą mieć się na baczności, pozostawiają rywalom za dużo swobody!

43'

Nieudany strzał z dystansu w wykonaniu Jovanovicia.

42'

Bardzo dobra interwencja Kotorowskiego ratuje Lecha przed utratą bramki. Obrońcom gospodarzy uciekał Kirm, ale "Kotor" był na posterunku.

42'

Po podaniu Kriwca z 25 metrów tuż obok bramki uderzał Stilić.

41'

Za faul na Meliksonie żółtą kartką ukarany Semir Stilić.

39'

Zagranie ze środka boiska i strzał głową Kriwca. Było blisko!

38'

I kolejna skuteczna interwencja byłego obrońcy Lechii Gdańsk, tym razem futbolówka wybita w kierunku środka boiska.

37'

Dośrodkowanie Meliksona przerywa Wołąkiewicz, wybijajćy piłkę na rzut rożny.

37'

Po zdobyciu gola Wisła wyraźnie nabrała wiatr w żagle. Teraz gospodarzom może być bardzo trudno.

35'

Dośrodkowanie Kriwca z rzutu rożnego zakończone bardzo niecelnym strzałem Wojtkowiaka.

35'

W pole karne Wisły wpadł Rudnev, już składal się do strzału, ale bardzo dobrym wślizgiem popisał się Jaliens.

34'

Nunez dostrzegł w polu karnym Lecha Bitona. Próbował zagrać w kierunku kolegi z zespołu, ale dośrodkowanie zdecydowanie za głębokie i od bramki zaczyna Kotorowski.

33'

Przed szansą na drugie trafienie Biton, ale zawodnik gości pomagał sobie ręką.

32'

Wspaniałe zachowanie Sobolewskiego, który dostrzegając wychodzącego na czystą pozycję Meliksona przerzucił piłkę nad obrońcami i zagrał wprost do kolegi z zespołu. Reprezentant Izraela uderzył jednak tylko... w bandy reklamowe.

30'

Mamy pierwszą zmianę w drużynie "Kolejorza". Z boiska schodzi Djurdjević, w jego miejsce na placu gry pojawia się Kamiński.

29'

Akcja Rudneva lewą stroną powstrzymana przez Jaliensa.

28'

David Biton ma monopol na bramki dla WisłyDavid Biton zebrał gratulacje od kolegów

28'

Biton podtrzymuje w ten sposób swój monopol w Wiśle na strzelanie ligowych bramek. Było to czwarte trafienie tego zawodnika w aktualnym sezonie.

27'

GOOOL DLA WISŁY!!! Strzelcem bramki David Biton! Kirm uderzał z piętnastu mertów w poprzeczkę, a napastnik z Izraela skutecznie dobił ten strzał. Mistrz Polski prowadzi w Poznaniu!

24'

Melikson zagrywa głową do Bitona, Wołąkiewicz szybko jednak przerywa akcję rywala.

21'

Początek meczu niezły w wykonaniu obu zespołów. Na boisku dzieje się wiele, akcja co chwilę przenosi się spod jednej do drugiej bramki. Więcej sytuacji stworzył sobie Lech, tyle że nie potrafił ich skutecznie wykończyć.

20'

Ślusarski dobrze zauważył oskrzydlającego go Wojtkowiaka, ale obrońca Lecha wchodząc w pole karne nie potrafił ani skutecznie podać, ani strzelić.

19'

Po raz kolejny dobrze w akcję ofensywną włączył się Bruma. Po jego dośrodkowaniu Rudneva uprzedził Chavez.

18'

Pod polem karnym Lecha piłkę rozgrywali wiślacy, ale wszystko skończyło się na nieudanym podaniu Meliksona.

17'

Było blisko bramki dla Wisły! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową tuż obok słupka strzelał Melikson, uderzenie próbował poprawić Iliev, ale uczynił to nieskutecznie.

14'

Bruma blokuje dośrodkowanie Kirma, będzie rzut rożny dla gości.

12'

Z rzutu wolnego Injac zagrał po ziemii do Wilka, ten wrzucił piłkę na głowę Djurdjevicia, ale wszystko zakończyło się interwencją Pareiki.

12'

Rudnev faulowany przez Chaveza w środkowej strefie boiska.

10'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu: za Genkowa wszedł Biton.

9'

Ponownie zakotłowało się w polu karnym Wisły i ponownie blisko zdobycia bramki Injac. Zawodnik Lecha ucierpiał w tym starciu, konieczna była pomoc masażystów.

8'

Fantastyczna okazja dla Lecha! Rudnev odegrał na prawo do Brumy, ten zagrał w pole karne w kierunku Ślusarskiego. Były gracz Cracovii wycofał piłkę do Injaca, ten uderzył bez zastanowienia wprost w Pareikę, dobitka również trafiła w estońskiego bramkarza gści.

7'

Po lewej stronie boiska Ślusarski zmusił do błędu Jovanovicia i wywalczył aut na wysokości pola karnego. Piłka wrzucona w okolicę 11. metra padła łupem Chaveza.

5'

Długa piłka Jaliensa do Genkowa, ale Bułgara powstrzymał Wołąkiewicz.

5'

Rzut rożny dla Lecha i niecelny strzał głową Rudneva.

2'

Po rozegraniu stałego fragmentu gry goście stracili piłkę, ta w ekspresowym tempie trafiła w pole karne Wisły do Rudneva. Łotysz strzelił jednak w środek bramki i piłkę spokojnie złapał Pareiko.

1'

Niezła akcja Wisły lewą stroną boiska. Kirm zagrywał do Nuneza, a Argentyńczykowi piłkę spod nóg wybił Wilk. Rzut rożny dla Wisły.

20:30

Zaczynamy!

20:30

Na stadionie Lecha pozostało jeszcze sporo wolnych miejsc.

20:28

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na boisko, prowadzeni przez kapitanów - Grzegorza Wojtkowiaka i Radosława Sobolewskiego.

20:27

Na stadionie odgrywany jest właśnie hymn Lecha Poznań.

20:26

Dzisiejszy mecz poprowadzi sędzia Marcin Borski z Warszawy, na liniach pomagać mu będą Rafał Rostkowski oraz Tomasz Listkiewicz (syn Michała, byłego prezesa PZPN). Arbitrem technicznym jest dzisiaj Radosław Trochimiuk.

20:24

W meczowym składzie Lecha zabrakło dziś Luisa Henriqueza, który dopiero wczoraj wieczorem wrócił ze zgrupowania reprezentacji Panamy. Na ławce rezerwowych inny kadrowicz, Rafał Murawski.

20:21

W araku trener Robert Maaskant konsekwentnie stawia na Genkowa, mimo ze Bułgar nie zdobył jeszcze bramki w tym sezonie. Po raz kolejny na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczyna Biton, strzelec wszystkich trzech goli Wisły w dotychczasowych meczach ligowych.

20:19

Na murawie pokaz taneczny dziewcząt z grupy "Kolejorz Girls".

20:17

W zespole Wisły natomiast na ławce rezerwowych zasiądą dzisiaj: Milan Jovanić, Łukasz Garguła, Junior Diaz, Tomas Jirsak, Dudu Biton, Cezary Wilk i Michael Lamey.

20:16

Zawodnicy rezerwowi Lecha to: Jasmin Burić, Rafał Murawski, Kamil Drygas, Aleksandar Tonev, Vojo Ubiparip, Mateusz Możdżeń i Marcin Kamiński.

20:14

W okienku obok mogą państwo zapoznać się z wyjściowymi "jedenastkami" obu drużyn.

20:13

W podstawowym składzie Wisły znalazł się dziś Marko Jovanović, czeka go więc debiut w Ekstraklasie. 23-letni obrońca do końca sierpnia nie mógł występować w spotkaniach ligowych, co było pokłosiem kary, nałożonej na niego przez serbski związek piłkarski.

20:04

Pod znakiem zapytania w dzisiejszym meczu stał występ dwóch obrońców Lecha: Grzegorza Wojtkowiaka i Huberta Wołąkiewicza. Ostatecznie obaj znaleźli się w podstawowym składzie poznańskiego zespołu. Od pierwszej minuty zagra dziś również Maor Melikson, który wrócił do zdrowia po kontuzji, odniesionej na zgrupowaniu reprezentacji Izraela.

19:53

Na murawie pojawili się również gracze z Krakowa, których wejściu towarzyszyły głośne gwizdy z trybun.

19:51

Na rozgrzewkę wyszli gracze Lecha, przywitani gromkimi brawami przez swoich kibiców.

19:50

Na poznańskim obiekcie zaczynają gromadzić się już fani "Kolejorza". Sporo kibiców zajęło już miejsca na II trybunie, większość z nich w ramach protestu założyło czarne koszulki.

19:48

Przed nami spotkanie byłego i obecnego mistrza Polski, czyli Lecha Poznań i Wisły Kraków. Liczymy na wspaniałe widowisko!

19:45

Czterdzieści pięć minut pozostało do rozpoczęcia hitu 6. kolejki ekstraklasy. Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej wita państwa Wojciech Maćczak.