Poniedziałek, 22 sierpnia 2011, godz. 18:30
ŁKS ŁódźŁKS Łódź
20:23

Za relację live dziękuje już Państwu Mateusz Kopczyński. Niedługo będziecie mogli przeczytać relację pomeczową. Dziękuję i do usłyszenia !

94'

Koniec ! Mecz kończy się rozczarowującym dla Lechii Gdańsk remisem. ŁKS cieszy się z pierwszego punktu w tym sezonie. Widowisko było ciekawe, można żałować braku bramek. Gwiżdżą kibice Lechii, jak na razie to nie jest drużyna walcząca o puchary.

94'

Ostatni rzut rożny w meczu. Machaj dośrodkowuje i Velimirovic pewnie łapie piłkę.

92'

Smoliński na spalonym. Nie spieszy się łodzianom z rozgrywaniem piłki.

91'

4 minuty doliczył sędzia. Machaj do Sazankowa, ten głową znowu przestrzelił !

89'

Na trybunach biało-zielono, kibice machają flagami.

88'

Pierwszy celny strzał ŁKS-u. Z dystansu "Sagan", niepewny Małkowski nie złapał piłki, ale szybko naprawił swój błąd.

86'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Smoliński zastąpi Mięciela.

85'

Machaj lewą stroną boiska, idealne podanie do Sazankowa, ten z 5 metrów fatalnie przestrzelił !

83'

Ostatnia zmiana w Lechii. Tomasz Dawidowski ostatnią szansą Kafarskiego. Z boiska schodzi nowy nabytek Lechii - Fred Benson.

83'

Machaj w polu karnym piętką do Airapetiana, ten cudownie przymierzył, piłka bardzo blisko okienka bramki, jednak dalej mamy remis !

82'

Benson do "Wiśni", ten spróbował gry jeden na jeden w polu karnym ze stoperem ŁKS-u, Klepczarek na rzut rożny.

80'

ŁKS jest zadowolony z remisu, atakują małą ilością piłkarzy. Kolejny mecz bez zwycięstwa dla Lechii będzie olbrzymim rozczarowaniem.

78'

Druga zmiana w zespole gości. Romańczuka zmieni Pruchnik.

77'

Rafał Janicki z żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie Mięciela. Z trybun poleciały okrzyki nieprzychylne PZPN-owi.

76'

Nie może się wstrzelić w bramkę Piotr Wiśniewski. Spróbował z 19 metrów, piłka poszybowała blisko okienka bramki.

75'

Marcin Pietrowski zastąpi Pawła Nowaka.

73'

Pierwsza zmiana w ekipie ŁKS-u. Schodzi Maciej Bykowski, na ostatnie 20 minut wejdzie Tomasz Nowak.

73'

Surma z Nowakiem na jeden kontakt wymienili kilka podań przed polem karnym, ale znowu dobrze ustawiony Klepczarek wybija piłkę.

70'

Pachnie bramką na stadionie w Gdańsku. Lechia bardzo blisko objęcia prowadzenia, jednak musi uważać szczególnie na dobrze dysponowanego dzisiaj Szałachowskiego i bardzo szybkie kontrataki.

68'

Rajd Bensona prawą stroną boiska, kilkudziesięciometrowy rajd i w ostatniej chwili wslizgiem na aut Łabędzki. Świetne tempo w drugiej połowie !

67'

Pierwsza zmiana w zespole Lechii. Lukjanovsa zmienia Sazankow.

65'

Co zrobił w tej sytuacji Nowak ?! Genialne podanie do pomocnika Lechii, ten sam w polu karnym odwraca się z piłką i strzela zdecydowanie zbyt lekko w lewy róg bramki, nie bez trudu łapie Velimirovic. To musiał być gol !

64'

Znowu groźna kontra łodzian, znowu Szałachowski prawą stroną boiska, znowu do Mięciela i znowu obok bramki !

63'

Indywidualnie Lukjanovs, zejście na lewą stronę boiska i kąśliwy strzał po ziemi obok słupka.

62'

Szałachowski prawą stroną boiska, dośrodkowanie blisko linii końcowej do Marcina Mięciela, ten z woleja i ... nad poprzeczką !

60'

W środku pola faulowany Szałachowski.

59'

Lukjanovs w starciu z Kaczmarkiem, reprezentantowi Łotwy udało się go okiwać, dobra wrzutka do Wiśniewskiego i piłka wybita w pole przez Klepczarka. Wzmaga się doping gospodarzy.

57'

Świetny cross Surmy do Lukjanovsa, jednak do piłki pierwszy dobiegł Klepczarek, który wybił ją na aut. Po wznowieniu gry szybko piłkę dostał Wiśniewski, potężna "bomba" z dystansu i bramkarz na rzut rożny.

54'

Błąd popełnił sędzia liniowy. Na spalonym odgwizdany Saganowski, który groźnie schodził do środka prawą stroną boiska.

52'

Nowak dośrodkowuje, Łabędzki podaje do ... Wiśniewskiego i ten w starciu ze stoperem łodzian ostatecznie faluje. Na murawie leży Łabędzki, który trzyma się za rękę. Chyba będzie zmiana.

49'

Lukjanovs zagrał z pierwszej piłki do Deleu, Deleu do Wiśniewskiego, ten strzela i się wywraca, piłki nie łapie bramkarz ŁKS-u i wybija ją przed leżącego na ziemi napastnika, który leżąc zdołał uderzyć jeszcze piłkę. Zamieszanie w polu karnym i rzut rożny. Z dystansu groźnie Machaj. Było bardzo gorąco pod bramką gości, z tego powinna być bramka !

47'

Wychodzący z kontratakiem Szałachowski spóźnił się z podaniem i po raz kolejny na spalonym złapany Mięciel.

45'

Radosław Trochimiuk rozpoczyna drugą połową, a kibice Lechii odśpiewują chóralnie hymn.

19:30

Na murawie już piłkarze obydwu drużyn. Zapraszam na relację z drugiej połowy. Miejmy nadzieję, że obejrzymy jakieś bramki.

19:20

Bez bramek na PGE Arenie, ale mecz jest ciekawy i obfituje w sytuacje strzeleckie. W pierwszych 15 minutach lepsi łodzianie, potem zdecydowanie z lepszej strony pokazała się Lechia, która grą pozycyjną próbowała wypracować bramkę. ŁKS próbował gry z kontry, jednak nie mogą się dzisiaj wstrzelić doświadczeni snajperzy Mięciel i "Sagan".

46'

I sędzia kończy pierwszą połowę.

46'

Kaczmarek z lewej strony dobrze dogrywał górną piłkę do Saganowskiego, ubiegł go młody stoper Lechii - Rafał Janicki i wybił piłkę głową na korner. Dośrodkowanie z rzutu rożnego fatalne i od autu gospodarze.

44'

Kolejny już strzał Piotra Wiśniewskiego, uderzał z ponad 20 metrów. Piłka w rękach Velimirovicia.

43'

Z akcją sam na sam wychodził Mięciel, sędzia odgwizdał spalonego.

42'

Swietnie Nowak do Bensona, ten w polu karnym zamiast strzelać kiepsko podawał do Wiśniewskiego i piłkę wybił Klepczarek. Wrzutka do Lukjanovsa i Łotysz niecelnie uderzył piłkę z powietrza.

38'

Ależ akcja ŁKS-u ! Saganowski lewym skrzydłem, idealne podanie do wychodzącego na pozycję Mięciela, ten strzela ... i rzut rożny. Mogło być 1-0 dla gości.

36'

Ostatni kwadrans zdecydowanie dla Lechii. ŁKS praktycznie bez żadnej groźnej akcji, Lechia coraz śmielej atakuje próbując gry kombinacyjnej.

35'

Dobra akcja Lechii. Na małym fragmencie boiska Machaj zagrał z Lukjanovsem, ten do świetnie ustawionego Bensona, jednak strzał Holendra odibty od obrońców.

32'

Wiśniewski przewraca się w polu karnym, ale o "jedenastce" nie może być mowy. Napastnik gdańszczan poczuł rękę na plecach i położył się na murawę.

30'

Groźnie z dystansu aktywny dzisiaj Wiśniewski. Piłka minęła jednak słupek bramki.

30'

Na stadionie około 20 tysięcy fanów, którzy głośnym dopingiem zagrzewają piłkarzy do lepszej gry.

28'

Lechia się rozpędza. Indywidualnie Piotr Wiśniewski, przełożył piłkę przed polem karnym na lewą nogę Wiśniewski i Velimirovic broni strzał wybijając piłkę na rzut rożny.

26'

Świetne prostopadłe podanie Machaja do Lukjanovsa, ten dogrywał do nabiegającego kapitana Lechii - Łukasza Surmy i potężny strzał niecelny.

24'

Z kontrą wyszedł Kaczmarek i taktycznie faulował go spóźniony Deleu.

23'

Lukjanovs nastrzelił Kaczmarka i rzut rożny dla Lechii. Świetnie dośrodkowuje Airapetian i jak struna wyciągnął się Velimirović. Znowu rzut rożny, krótko Machaj i wszystko czyszczą obrońcy.

20'

Saganowski krótko do Mięciela, który strzelał z woleja - na spalonym.

19'

Surma do Deleu, Brazylijczyk do Lukjanovsa i czysto wślizgiem wybija piłkę na aut defensor łodzian. Benson ładnie zagrał na jeden kontakt z Airapetianem, futbolówka opuściła jednak boisko.

17'

Jak na razie lepsze wrażenie sprawia ŁKS, który częściej utrzymuje się przy piłce.

14'

Aut dla ŁKS-u. Kaczmarek do Saganowskiego, ten odgrywa z powrotem i dobre dośrodkowanie Kaczmarka, jednak Mięciel nie sięgnął piłki głową.

12'

Świetne podanie Nowaka do Bensona, ten przedzierał się prawym skrzydłem i został faulowany przez Kłusa, który otrzymał żółtą kartkę. Rzut wolny jednak źle rozegrany i piłka w posiadaniu ŁKS-u. Na spalonym Saganowski.

10'

Żółtym kartonikiem ukarany Marek Saganowski za faul na Mateuszu Machaju.

8'

Airapetian próbował indywidualnej akcji, rajd lewą stroną boiska zakończony niecelnym dośrodkowaniem. Na razie średnie tempo spotkania.

7'

Kaczmarek z rzutu wolnego próbował strzału - piłka przeleciała nad poprzeczką.

6'

Długa wymiana podań między pomocnikami Lechii Gdańsk, jednak niecelnie dogrywał Benson i piłkę przejęli łodzianie.

4'

Wysokim pressingiem grają dzisiaj Lechiści.

2'

Rzut wolny dla ŁKS-u z 30 metrów. Dobra wrzutka, ale głową wybijał Vucko.

1'

Na spalonym złapany Piotr Wiśniewski.

1'

Sędzia Radosław Trochimiuk zagwizdał po raz pierwszy !

18:27

Przywitani owacją na murawę stadionu wychodzą już piłkarze. Na biało-zielono Lechia, na czarno - ŁKS. Zaraz zaczynamy !

18:20

W bramce łodzian zamiast doświadczonego Bogusława Wyparły między słupkami stanie Pavel Velimirović.

18:19

W drużynie Lechii dzisiaj Rafał Janicki zastąpi na środku obrony Sergieja Kożansa, zaś Piotr Wiśniewski wybiegnie na boisko w podstawowym składzie zamiast Razacka Traore.

18:09

Bursztynowy stadion powoli się zapełnia, ale na pewno dzisiejszy pojedynek zobaczy mniej kibiców niż podczas meczu otwarcia. Niewątpliwie wpływ ma na to kiepski termin spotkania, słaba postawa zespołu w lidze i dla "niedzielnych" kibiców mniej atrakcyjny przeciwnik.

17:59

W najbliższą środę o 23 odbędzie się losowanie par 1/16 finału Pucharu Polski, kiedy zarówno Lechia jak i ŁKS poznają swoich rywali. Łodzianie ostatni mecz grali pięć dni temu, grając na wyjeździe wyeleminowali z rozgrywek aktualnego lidera 1 ligi - Termalicę Bruk-Bet Niecieczę, gdzie po golach Plevy i Saganowskiego wygrali 2-0. W zeszłym sezonie dzisiejsi Lechia i ŁKS spotkały się ze sobą w 1/8 Pucharu Polski ( po karnych wygrała Lechia ) i niewykluczone, że trafią na siebie w środowym losowaniu.

17:45

Witam. Z pochmurnego Gdańska relację poprowadzi dla Państwa Mateusz Kopczyński. W ostatnim meczu 4 kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie na PGE Arenie ŁKS Łódź. Do tej pory obie drużyny nie odniosły jeszcze w tym sezonie zwycięstwa i trenerzy liczą na przełamanie. Lechia musi dzisiaj zdobyć trzy punkty, ponieważ w przyszłą sobotę czeka ich wyjazdowe spotkanie z Mistrzem Polski - krakowską Wisłą, zaś ŁKS, który legitymuje się fatalnym bilansem bramkowym 0-11, spróbuje wykorzystać słabszą dyspozycję gdańszczan i urwać im pierwsze punkty.