Czwartek, 18 sierpnia 2011, godz. 18:00
2 : 2
Spartak MoskwaSpartak Moskwa
90'

Sędzia Mike Dean gwiżdże po raz ostatni. Po dwóch bramkach Miroslava Radovicia i dwóch Ariego Legia Warszwa remisuje na stadionie Pepsi Arena z moskiewskim Spartakiem 2-2 (1-0). Choć z perspektywy całego spotkania Legia była zespołem lepszym, to piłkarze Valeryego Karpina do Moskwy wracają w lepszych humorach. Bez Manu, Miroslava Radovicia i Marcina Komorowskiego na Łużniki uda się zespół Legii. Czy piłkarze Macieja Skorży podołają trudnemu zadaniu i awansują do fazy grupowej Ligi Europy? Zapraszamy na rewanżowe spotkanie, które rozegrane zostanie już w przyszłym tygodniu. A tym razem przenosimy się do Wrocławia i zapraszamy na mecz Śląska Wrocław z Rapidem Bukareszt. Czwartkowy wieczór tylko z Ekstraklasa.net! Liga Europy na żywo w Ekstraklasa! Zapraszamy do śledzenia wyników oraz relacji live z rozgrywek Ligi Europy.

90'

Michał Żyro zastępuje na boisku Manu. Młody napastnik otrzymał od trenera Macieja Skorży dwie minuty gry.

90'

Mecz został przedłużony o cztery minuty. Ostatnia szansa Legii Warszawa na zdobycie zwycięskiej bramki.

89'

Kolejna żółta kartka dla Legii. Tym razem sędzia Mike Dean do notesu dodał nazwisko napastnika Legii - Danijela Ljuboji.

88'

Legia szuka swojej okazji na zdobycie bramki, Legia w końcu przypomina zespół z pierwszej części spotkania. Do końca regulaminowego czasu gry pozostały dwie minuty.

86'

Miroslav Radović oglada żółtą kartkę, co oznacza, że również nie zagra w rewanżowym meczu na Stadionie Olimpijskim Łużniki w Moskwie.

85'

Sędzia Mike Dean upomina Miroslava Radovicia za faul na rywalu pod polem karnym Narodnaya'y komanda'y .

84'

Legia Warszawa znowu zaczęła grać w piłkę, pytanie brzmi - dlaczego tak późno?

83'

Niesamowita interwencja Andriy Dykana, który broni strzał głową Janusza Gola z czterech metrów. Po raz kolejny wyśmienite dośrodkowanie Danjela Ljuboji.

81'

Danijel Ljuboja dośrodkowuje w pole karne, do piłki dochodzi Michał Kucharczyk, jednak strzał młodego napastnika lewą nogą przechodzi tuż obok słupka bramki Spartaka. To mogła być bramka.

79'

W miejsce Demy de Zeeuwa na placu gry pojawia się reprezentant Gruzji - Jano Ananidze. To ostatnia zmiana w zespole Spartaka Moskwa.

77'

Michał Kucharczyk otrzymuje bardzo dobre podanie z głębi pola od Janusza Gola, jednak zdaniem Mike Dean'a wychowanek Świtu Nowy Dwór znajdował się na pozycji spalony. Po chwili szybki kontratak Krasno-Belye i Ari mając na piątym metrze przed bramką jedynie Wojciecha Skabę nie trafia w futbolówkę.

73'

Po szybkim doprowadzeniu do remisu piłkarze Spartaka starają się jak najszybciej przechylić szalę na swoją korzyść i strzelić bramkę. Na szczęście dla Legionistów, wprowadzony po przerwie Aleksandr Zotov nie trafia w bramkę Wojciecha Skaby.

70'

GGGOOLLL!!!! Ari po raz drugi strzela bramkę w dzisiejszym spotkaniu i po raz drugi doprowadza do remisu. Dobre dośrodkowanie Wellitona i na Pepsi Arena mamy remis. Legia Warszawa - Spartak Moskwa 2-2!

69'

GGGGGOOOLLLLL!!!!!! Miroslav Radović i Legia prowadzi 2-1. Serbski pomocnik wykorzystał genialne podanie piętką Danijela Ljuboji i strzelił swoją drugą bramkę w meczu. Legia Warszawa - Spartak Moskwa 2-1!

67'

Choć na Pepsi Arena zasiada dzisiaj rekordowa liczba widzów, to jednak poziom sportowy jaki prezentuje w drugiej połowie zarówno Legia jak i Spartak jest daleki od atmosfery na trybunach.

63'

...w zespole Legii natomiast Michał Kucharczyk zastępuje na boisku Macieja Rybusa

63'

Trenerzy decydują się na zmiany. W miejsce Emmanuela Emenike na boisku melduje się Aleksander Kozłow.....

61'

Bardzo dobry przechwyt Manu, tylko co z tego, skoro Portugalczyk nie ma komu podać. Legia w porównaniu z pierwszą częścią spotkania prezentuje się znacznie gorzej, choć obecnie to obrońcy i pomocnicy Legii starają się rozgrywać piłkę.

59'

Wiele niedokładnych podań - tak obecnie wyglada gra stołecznej Legii.

57'

Pierwsza zmiana w zespole Spartaka. W miejsce Artema Dzyubay wchodzi na plac gry Aleksandr Zotov.

54'

W ataku w dalszym ciągu zawodnicy Spartaka. Drużyna Legii niczym nie przypomina tej z pierwszej połowy.

52'

GGGGOOLLL!!!! Ari popisuje się fantastycznym, technicznym uderzeniem i bez problemów pokonuje Wojciecha Skabę. Bramkarz Legii przy uderzeniu pomocnika Spartaka był bez większych szans. Legia Warszawa - Spartak Moskwa 1-1.

49'

Spartak spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Widać rozmowa motywacyjna z trenerem Valerym Karpinem podziałała mobilizująco na piłkarzy Miaso.

47'

Kolejna żółta kartka dla piłkarza Legii. Tym razem ukarany Manu - pomocnik z Portugalii również nie wystąpi w meczu w Moskwie.

46'

Obydwie drużyny rozpoczynają drugą część spotkania bez zmian. Legia Warszawa - Spartak Moskwa 1-0.

45'

Angielski arbiter Mike Dean kończy pierwszą połowę meczu pomiędzy Legią Warszawa, a Spartakiem Moskwa. Po czterdziestu pięciu minutach gry po bramce Miroslava Radovicia Legia Warszawa prowadzi 1-0. Legia Warszawa 1-0 Spartak Moskwa. Wracamy za kwadrans!

45'

Sędzia dolicza jedną minutę do regulaminowych czterdziestu pięciu.

42'

Danijel Ljuboja próbuje wymusić rzut karny na arbitrze, ale na szczęście dla zawodnika Mike Dean ignoruje protesty napastnika Legii i nie pokazuje mu żółtej kartki.

41'

Fantastyczna interwencja Wojciecha Skaby. Bramkarz Legii ratuje Wojskowych przed utratą bramki, broniąc z dużą klasą strzał Ariego.

40'

Kirill Kombarov otrzymuje żółtą kartkę na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania.

38'

Z rzutu wolnego uderzał Welliton, ale piłka przechodzi wysoko ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wojciecha Skabę.

37'

Tempo spotkania siadło. Piłkarze Legii wyczekują już gwizdka kończącego pierwszą część spotkania. Natomiast gracze Valery'ego Karpina szukają swojej szansy na zdobycie bramki dającej im jeszcze przed przerwą remis.

33'

Żółta kartka dla Marcina Komorowskiego. Oznacza to, że stopera Legii zabraknie w rewanżu w Moskwie.

32'

Rzut wolny dla zespołu Legii. Do piłki podchodzi kapitan Legii - Michał Żewłakow, ale strzał byłego reprezentanta Polski trafia w mur. Dobitka Ariela Borysiuka znacząco przestrzelona.

30'

Kwadrans do końca pierwszej połowy spotkania. Na indywidualną akcję decyduje się Miroslav Radović, wychodzi sam na sam z bramkarzem Spartaka i tylko dzięki powracającemu Nicolasie Pareja - Spartak nie stracił bramki.

27'

Nieporozumienie pomiędzy Marcinem Komorowskim, a Wojciechem Skabą i obrońca Legii wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Wellitona.

26'

Rafael Carioca ogląda pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

26'

Strzał głową Wellitona paradą na pokaz chwyta Wojciech Skaba. Za swój wyczyn kibice Legii nagradzają swojego bramkarza głośnymi brawami.

25'

Ari podaje do Kirilla Kombarova i tylko ofiarny wślizg Jakuba Wawrzyniaka ratuje Legię przed utratą bramki. Rzut rożny dla gości z Rosji.

21'

Brak pomysłu piłkarzy Spartaka na grę. Wszelkie przejęcia piłki przez Rosjan kończą się wybiciem piłki na połowę drużyny Legii, lub na aut.

19'

Dobre prostopadłe zagranie Janusza Gola w kierunku Macieja Rybusa. Pomocnik Reprezentacji Polski wychodzi sam na sam z bramkarzem Spartaka - Andriy Dykanem, jednak górą golkiper rodem z Ukrainy.

18'

Bardzo dobre dośrodkowanie Macieja Rybusa z rzutu rożnego. Piłka po stałym fragmencie gry dochodzi do Jakuba Rzeźniczaka, jednak skuteczną interwencją Rodri zażegnuje niebezpieczeństwo spod własnej bramki, wybijając piłkę spod nóg obrońcy Legii.

17'

Rzut wolny dla Legii. Do piłki podchodzi Danijel Ljuboja, dośrodkowuje, zaś Nicolás Pareja wybija piłkę na rzut rożny dla Legionistów.

16'

Dwójkowa akcja Ljuboji i Radovicia, jednak autor dwóćh bramek w meczu z Górnikiem Zabrze uderza w obrońcę Spartaka, zamiast podawać do lepiej ustawionego kolegi z zespołu.

14'

Bardzo dobre wyjście Wojciecha Skaby na przedpole. Bramkarz Legii zażegnuje niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Wellitona.

12'

Rafael Carioca zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym, jednak zdaniem arbitra obrońca Spartaka nie przewinił. I grę kontynuuje zespół gości z Moskwy.

11'

Pierwsze minuty meczu zdecydowanie na korzyść piłkarzy Legii. Czy podopieczni Macieja Skorży wytrzymają narzucone przez siebie tempo spotkania? Czekamy na wasze opinie.

10'

Uderzenie Demy de Zeeuwa przechodzi tuż obok słupka bramki Legii.

8'

Dośrodkowanie Artema Dzyuba i piłka pada łupem Wojciecha Skaby, który choć gra poprawnie to miejsca w składzie nie może być pewien.

7'

Natychmiastowy kontratak zespołu Legii. Indywidualna akcja lewą stroną boiska Danijela Ljuboji, napastnik Legii dośrodkowuje, zaś będącemu w polu karnym Manu zabrakło zaledwie kilku centymetró, aby sięgnąć piłkę głową.

6'

Piłkę w środkowej strefie boiska rozgrywa Kirill Kombarov, jednak pomocnik Spartaka Moskwa wobec dobrze kryjącej ekipy Legii nie jest w stanie rozpocząć skutecznej akcji swojego zespołu.

5'

Mogło być już 2-0. Najpierw fantastyczną interwencją po strzale Danijela Ljuboji popisał się Andriy Dykan, następnie piłka po uderzeniu Ariela Borysiuka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki Spartaka.

3'

GGGGOOOLLLLLL!!!!!!! Miroslav Radović i Legia prowadzi 1-0. Bardzo dobra indywidualna akcja Manu, Portugalczyk dogrywa piłkę w pole karne. Tam na raty uderza Maciej Rybus, do bezpańskiej piłki dopada Miroslav Radović i Legia Warszawa prowadzi w meczu ze Spartakiem Moskwa 1-0. Fantastyczny początek spotkania w wykonaniu piłkarzy Macieja Skorży.

3'

Mocne uderzenie z dystansu w wykonaniu Ariela Borysiuka, jednak piłka po strzale piłkarza Legii trafiła wprost w Daniela Ljuboję.

2'

Strata Janusza Gola w środku pola i piłkarze Spartaka spokojnie rozgrywają piłkę pomiędzy linią obrony, a linią pomocy.

1'

Zaczynamy! Walka o fazę grupową Ligi Europy! Legia Warszawa - Spartak Moskwa. Niech wygra lepszy!

17:56

Sędzia Mike Dean wyprowadza obydwie jedenastki na murawę Pepsi Arena. Już tylko minuty dzielą nas od meczu pomiędzy Legią Warszawa, a Spartakiem Moskwa.

17:43

Już za niespełna dwadzieścia minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy Legią Warszawa, a Spartakiem Moskwa. Czy piłkarze Macieja Skorży wykonają pierwszy z dwóch kroków ku przedłużeniu swojej przygody z Europą do conajmniej grudnia? Czy raczej to zawodnicy ze Spartaka będą górą w starciu z Legionistami? Stawka jest ogromna, bowiem zwycięzca dzisiejszego meczu zbliży się do fazy grupowej Ligi Europy. Legia, czy Spartak? Jakie są wasze typy? Zapraszamy na relację live pomiędzy Legią Warszawa, a Spartakiem Moskwa. Liga Europy z Ekstraklasa.net!