Piątek, 12 sierpnia 2011, godz. 20:30
3 : 1
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
22:23

Za śledzenie relacji dziękuje Tomasz Dębek, do przeczytania na kolejnym meczu przy Łazienkowskiej!

22:22

Z Cracovią 3:1, z Górnikiem 3:1, może ze Spartakiem też padnie taki wynik?

95'

Koniec meczu! Po dobrym widowisku Legia pokonuje Górnika 3:1. Bohaterem meczu zostaje Danijel Ljuboja, strzelec dwóch bramek.

94'

Cudowne podanie Żyry do Rybusa, ten dośrodkowuje w pole karne, ale Ljuboja tym razem nie zamknął tej akcji.

92'

3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

92'

W końcówce trener Skorża postanowił bronić wyniku, Jędrzejczyk zmienia Gola.

91'

3:1! Druga bramka Ljuboi!

90'

Wściekły trener Nawałka miota się przy linii bocznej.

88'

Rzut wolny dla Górnika z okolic linii środkowej boiska. Niemal cała drużyna gości w obrębie "16" Legionistów. Mączyński zmarnował stały fragment gry, trafiając wprost w stojącego przed polem karnym Ljuboję.

84'

Rybus zaczyna grać na czas i traci piłkę.

84'

Kibice (kibole?) pozdrawiają premiera.

83'

Dynamicznie do środka zbiegł Rybus, ale prawa noga skrzydłowego Legii służy mu chyba tylko do podpierania się. Bardzo niecelne uderzenie.

82'

Niesportowe zachowanie Kwieka. Pomocnik Górnika ukarany żółtą kartką.

81'

Żółtą kartką upomniany Bemben.

79'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Milik za Pazdana. W ostatnich minutach Górnik postawi wszystko na jedną kartę.

78'

Okazję na strzelenie bramki miał Zahorski, ale dał się przepchnąć Żewłakowowi.

77'

Od kilku minut bramka dla Legii wisiała w powietrzu, po wielu próbach w końcu do siatki trafił Radović.

77'

2:1! Miro Radović!

76'

Lewą stroną przedarł się Rybus, zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale nikt nie skierował jej do siatki!

75'

Piłka w siatce, ale według sędziego Ljuboja znajdował się na pozycji spalonej w momencie podania od Radovicia.

74'

Świetne przepuszczenie (zamierzone?) Gasparika do Zahorskiego, ale Skaba czujnie wyszedł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo.

72'

"Żyleta" dopinguje bez koszulek. Czy to pomoże nieco zagubionym na boisku Legionistom?

71'

Anemiczny strzał "Rado", bez problemów interweniuje Skorupski.

70'

Żółta kartka dla Marciniaka.

69'

Jak to nie wpadło do siatki?! Radović znalazł Ljuboję w polu karnym, ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył prosto w Skorupskiego, piłka trafiła do Żyry, który z kilku metrów nie trafił do pustej bramki!

68'

Piąstkuje Skorupski. O uderzenie mógł pokusić się Gol, jednak źle przyjął piłkę.

67'

Rzut rożny dla Legii. Dośrodkowywał będzie Rybus.

67'

... i Żyro za Manu.

66'

Rybus za Borysiuka...

66'

Rybus i Żyro gotowi do gry.

65'

Rzut wolny dla gości. Piłka po strzale Banasia odbija się od muru. Niewiele zabrakło, aby ten rykoszet zaskoczył Skabę.

64'

Było gorąco pod bramką Legii! Dośrodkowanie Gasparika z kornera, Danch miał dużo miejsca i Żewłakow zablokował go w ostatniej chwili.

62'

"Wejście smoka" Olkowskiego. Dosłownie, bo za brutalny faul zawodnik Górnika zostaje ukarany żółtą kartką.

61'

i Mączyński za Gierczaka. Podwójna zmiana w zespole gości.

61'

Olkowski za Thomika...

60'

Rzeźniczak groźnie dośrodkowywał w pole karne rywali, piłkę wybija Banaś. Tym razem głową.

58'

Faul w ataku Ljuboi. Serb wyraźnie nie zgadza się z decyzją arbitra.

56'

Ręka Banasia w polu karnym Górnika. Sędzia uznaje, że było to zagranie przypadkowe.

56'

Fantastyczne uderzenie Serba! Zabrakło dosłownie centymetrów.

55'

Wolny dla Legii. Około 30 metrów od bramki Skorupskiego. Do piłki podchodzi Ljuboja...

54'

Tego nawet arek nie przewidział :)

54'

No i mamy 1:1. Zahorski wykorzystał dośrodkowanie Gasparika i głową posłał piłkę do siatki.

52'

Kontrowersyjny rzut wolny dla Górnika. Lewa strona, wysokość pola karnego Legii.

52'

Fatalny błąd Komorowskiego, nie popisał się też Żewłakow. Oko w oko ze Skabą stanął Zahorski, ale golkiper Legii był w tym pojedynku górą!

49'

Z dystansu strzelał Banaś, ale bardzo niecelnie.

49'

Taktyczny faul Borysiuka na rozpędzonym Gaspariku. Żółta kartka dla Legionisty.

47'

Efektowna akcja Legii, ale Ljuboja zagrywa za plecy Radoviciowi. Z autu rozpocznie Górnik.

21:31

Drugą część gry rozpoczynają goście.

21:29

Zawodnicy obu drużyn już na boisku.

21:27

Na stadionie Legii zgromadziło się dziś 17 558 kibiców.

21:27

Wielkie brawa dla kibiców Górnika, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji ratunkowej wykolejonego pociągu na trasie Warszawa - Katowice. Są ofiary, jest wielu rannych. Informacja przekazana przez spikera Legii, Wojciecha Hadaja. Pociąg zabrzan, jak już pisałem wcześniej, nie dotarł do Warszawy. Na meczu pojawiła się jedynie ich kilkunastoosobowa grupa, która przyjechała samochodami.

21:21

Pierwsza część gry ciekawa, choć nierówna. Były fragmenty, w którym można było śledzić poczynania na boisku z zapartym tchem. Były też takie, przy których "Nad Niemnem" wydawało się ciekawsze. Bramka Ljuboi uspokoiła grę Legii, może nawet nieco uśpiła. Jak na razie zasłużone prowadzenie "Wojskowych".

50'

Do przerwy 1:0. Sędzia doliczył tylko minutę, poślizg spowodował kapryśny internet przy Ł3 :)

46'

W tym fragmencie gry inicjatywę przejęli goście. Niewiele jednak z tego wynika.

44'

Rzut wolny w wykonaniu Kwieka... Pomocnik Górnika chyba pomylił dyscypliny. Olku, to nie rugby, tu strzelamy do tego prostokąta z siatką.

40'

Zaskakująco dobry strzał Borysiuka. Lewa noga, 30 metrów, tuż ponad spojeniem bramki Górnika.

40'

Kibice pozdrawiają PZPN :)

38'

Bardzo ładnie zabrał się z piłką Ljuboja (podawał mu Vrdoljak), przy oddawaniu strzału Serb się poślizgnął. Uderzenie w środek bramki pewnie chwyta Skorupski.

36'

Ekwilibrystyczny strzał Zahorskiego. Za lądowanie dałbym mu 19.5, ale do siatki nie trafił.

36'

Całkiem składna akcja Legii, ale dośrodkowanie Rzeźniczaka nie trafiło na głowę Gola.

32'

Świetny powrót Manu przerywa akcję gości.

30'

Strzał Borysiuka przemilczę.

29'

Ostra walka w środku pola, około 30 metrów od bramki Górnika faulowany Vrdoljak.

28'

Na strzał z 40 metrów zdecydował się Bemben, ale uderzenie było równie mocne co niecelne.

27'

Długo leżał na murawie Manu, ale chyba już wszystko jest ok. Chociaż Portugalczyk trochę kuleje.

24'

Trzeci rzut wolny dla gości z podobnej pozycji, ale w przypadku Gasparika nie sprawdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka".

22'

Mocny strzał Manu poszybował metr nad poprzeczką bramki Górnika.

20'

Tym razem dośrodkował, ale wprost na głowę Komorowskiego.

19'

Kolejny rzut wolny dla Górnika. Kąt jest ostry, czy Gasparik znów pokusi się o strzał?

18'

Świetne podanie Vrdoljaka do Rzeźniczaka poszybowało ponad głowami obrońców Górnika, "Rzeźnik" zdołał odegrać do Ljuboi, ten jednym zwodem oszukał kryjących go obrońców, ale niecelnie podał do niepilnowanego w Radovicia.

15'

Kapitalny strzał Gasparika zmierzający prosto w "okienko" bramki Legii wybija Skaba!

14'

Rzut wolny dla gości na wysokości pola karnego. Faulowany przez Wawrzyniaka Gasparik.

13'

Bramka Ljuboi rozruszała widowisko! Po mocnym strzale z obrębu pola karnego w słupek trafia Vrdoljak!

11'

Mogło być 1:1! Po zamieszaniu w polu karnym z dwóch metrów strzelał Thomik, ale nie dość że nie trafił do bramki, to jeszcze był na pozycji spalonej.

9'

Serb wykorzystał prostopadłe podanie Wawrzyniaka i pewnym strzałem z 14 metrów pokonał bezradnego Skorupskiego.

8'

1:0! Ljuboja!

7'

Strzał Vrdoljaka z 20 metrów. Chorwat nie trafił czysto w piłkę, która minęła bramkę Skorupskiego o dobre dwa metry.

4'

Dobrzy przerzut Borysiuka do Rzeźniczaka, ale prawy obrońca Legii fatalnie przyjął piłkę. Aut dla gości.

2'

Pierwszy strzał gospodarzy, Ljuboja główkuje po centrze Rzeźniczaka. Niecelnie.

20:29

Zaczynamy!

20:28

Za chwilę rozpocznie się mecz. Zaczną Legioniści.

20:28

Na sektorze gości zabraknie kibiców Górnika. Powodem jest katastrofa kolejowa na trasie Katowice - Warszawa. Kibice ze Śląska nie jechali w pociągu, który się wykoleił, ale zostali zatrzymani w podróży.

20:25

W komentarzach rozpisał nam się arek, który przewiduje zwycięstwo gospodarzy 5:0. Fantasta, czy ma informacje z "pierwszej ręki"?

20:23

Tymczasem tradycyjnie "Sen o Warszawie" w wykonaniu warszawskich kibiców.

20:22

A tak dla przypomnienia dodam, że w pierwszym z dzisiejszych meczów Ekstraklasy Ruch Chorzów przegrał na własnym boisku ze Śląskiem. Bramkę zdobył w 87 minucie Cristian Diaz.

20:17

Mecz ze Śląskiem pokazał, że lubimy grać z drużynami prezentującymi ofensywny futbol. Do takich drużyn zaliczają się również legioniści, którzy w Krakowie pokazali się z dobrej strony. Zdajemy sobie sprawę, że w Warszawie czeka nas trudne zadanie, ale nie sprzedamy tanio skóry i zrobimy wszystko, aby wrócić do Zabrza z przynajmniej jednym „oczkiem” - zapowiadał Tomasz Zahorski, zawodnik Górnika.

20:16

- Mecz z Górnikiem traktujemy priorytetowo. O potyczce ze Spartakiem zaczniemy myśleć w piątek około 23. Naszym celem w piątkowym spotkaniu jest zwycięstwo. Nie chcemy przeżywać nerwowych końcówek, jak w ubiegłym sezonie. Liczę, że po dobrym występie pokonamy rywala - mówił przed meczem trener Maciej Skorża dla oficjalnej strony klubu.