dogrywka 1. połowa0 : 0
dogrywka 2. połowa0 : 0
karne3 : 4
22:12

Konkurs rzutów karnych: 1-0 Rumen Goranow, 1-1 Dariusz Sztylka, 2-1 Presław Jordanow, 2-2 Sebastian Mila, Iwo Iwanow - strzał obroniony), 2-3 Łukasz Madej, 3-3 Kristijan Dobrew, 3-4 Dariusz Pietrasiak, Marczo Dafczew - strzał obroniony. Śląsk wygrywa!

120'

Koniec dogrywki. Teraz czas loterii, czyli konkurs jedenastek

120'

Uderzenie Mili minimalnie mija bramkę Galeva !

120'

Sędzia dolicza jedną minutę do dogrywki. Czekają nas rzuty karne..

119'

Ostatnia zmiana w drużynie wicemistrza Polski. Sztylka wchodzi w miejsce Dudka.

117'

Lokomotiv wydawał się być w złej sytuacji kondycyjnej. Mimo to potrafi się zerwać do ataku

116'

Główka Dobreva poszybowała minimalnie nad bramką

115'

Dafchev pędził na bramkę wrocławian, lecz świetnie z bramki wyszedł Kelemen

113'

Dafchev z wolnego i łapie Kelemen

110'

Ivanow nad bramką

109'

Madej dośrodkowuje w pole karne. Wasiluk główkuje minimalnie obok słupka !

108'

Spahić dostaje żółtą kartkę. W przypadku awansu Śląsku (na co oczywiście liczymy) nie zagra w kolejnym spotkaniu

106'

Druga część dogrywki. Czy któraś z drużyn w końcu rozstrzygnie ten nudny pojedynek ?

105'

Koniec pierwszej części dogrywki

106'

Yordanov szarżował prawą stroną pola karnego, ale świetnie broni Kelemen !

105'

Podopieczni Oresta Lenczyka przeważają i praktycznie nie schodzą z połowy Lokomotiwu. Bramek jednak wciąż nie mamy.

104'

Kolejna akcja w której Śląsk powinien prowadzić ! Dwukrotnie z pola karnego uderzał Cetnarski. Najpierw został zablokowany, a za chwilę piłkę z linii bramkowej wybił Lahcev !!

99'

Kelemen ratuje Śląsk przed utratą bramki ! Na lewej stronie pola karnego urwał się Pisarov, ale wrocławski bramkarz popisał się dobrą interwencją

96'

Strzał Dudka zablokowany

93'

Dość spokojny początek

91'

Rozpoczynamy pierwszą połowę dogrywki

95'

Koniec regulaminowego czasu gry ! Przed nami dogrywka

95'

Lafchev dostaje żółtą kartkę za protesty

95'

Mila leży w polu karnym, ale o jedenastce nie ma mowy

90'

Kontuzjowany Dyakov musi zejść z placu gry. W jego zastępstwie trener Petkov desygnuje Garova.

89'

Ivanov leży na murawie. Bułgarów łapią skurcze, a przed nimi prawdopodobnie dogrywka

85'

Dyakov ucierpiał w pojedynku powietrznym z Kelemenem. Konieczna interwencja medykó

83'

Drugiej zmiany dokonuje Orest Lenczyk. Za Sobotę pojawia się Madej

81'

Powinno być 1:0 dla Śląska ! Znakomite zagranie w tempo do Soboty, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem i zagrywa do Voskampa. Niestety Holender nie doszedł do piłki.

79'

Dobre podanie Mili do Voskampa, ale jeszcze lepiej interweniował Lachev.

79'

79'

Wrzutka Mili zakończona niecelną główką Cetnarskiego

76'

Dobrze zapowiadająca się akcja Śląska zakończona dobrym odbiorem jednego z defensorów przeciwnika

75'

Na murawie leżał Kelemen. Na szczęście nie nic mu się nie stało

75'

Yordanov zmienia Mesicia

74'

Strzał Soboty wędruje po rykoszecie poza murawę

73'

Dużo szczęścia miał teraz Śląsk ! Po wrzutce Pisarova zakotłowało pod bramką Kelemena, ale Pietrasiak wyjaśnił sytuację

67'

Śląsk naciera, atakuje, szuka okazji. Niestety jak na razie nie ma wyraźnych efektów

65'

Daleka wrzutka Dafcheva, Pisarov zagrywa na środek pola karnego, ale Kelemen przytomnie wychodzi z bramki i zgarnia futbolówkę

63'

Niezła akcja Bułgarów. Dafchev zagrywał głową w pole karne, ale znakomicie zachował się Pietrasiak

61'

Odpowiedź na pytanie czytelnika: "TAK"

61'

Strzał Mili minimalnie mija poprzeczkę !

60'

Długo wyczekiwana zmiana w zespole Oresta Lenczyka. Johan Voskamp pojawia się w miejsce Cristiana Diaza

58'

Arek przestań pisać do trenera Lenczyka. Zapewniam Cie, że jeden z naszych użytkowników sobie zażartował podpisując się jego imieniem i nazwiskiem !

57'

Galev piąstkuje dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu wolnego

56'

Varbanow ukarany żółtą kartką

55'

Nieporozumienie Celebana z Kelemenem. Na szczęście bez konsekwencji

51'

Dość licznie przybyli do Sofii kibice Śląska odpalili race.

49'

Zamieszanie w polu karnym Lokomotiwu. Śląsk nie potrafi jednak tego wykorzystać. Strzał Cetnarskiego z 16 metrów spokojnie łapie Galev.

47'

Chodziło oczywiście o Lokomotiw. Przepraszam za pomyłkę :)

46'

Zmiana w ekipie Sląska. Za Yaneva pojawia się Dafchev.

46'

Zaczynamy drugą połowę

45'

Koniec pierwszej połowy. Śląsk przeważa, ale nie stwarza wielu sytuacji, a gdy już się uda, wykańcza bardzo nieskutecznie. Lokomotiv nie ma za wiele do powiedzenia, ale parę razy zmusił Kelemena do wysiłku.

43'

Bułgarski bramkarz łapie bardzo głęboką wrzutkę Cetnarskiego

41'

Wrzutka Celebana, Diaz mija się z piłkę, ale akcję kontynuuje Mila, który groźnie uderza z ostrego kąta. Po raz kolejny bramkarskimi umiejętnościami wykazuje się Galev.

40'

Atanasov zagrywa z lewej strony. Bez problemów łapie Kelemen

38'

Groźna wrzutka Dobreva. Niepewnie, ale skutecznie wybija Kelemen

36'

Celeban złapany na spalonym blisko bramki rywala

35'

Diaz z rzutu wolnego i dobrze interweniuje Galev.

32'

Celeban wrzuca z prawej flanki, ale główka Diaza ląduje w rękawicach Galeva.

27'

Strzał Iwankowa ląduje po rykoszecie poza linią. Rzut rożny dla Bułgarów, ale nic z tego nie mogło wyniknąć

27'

Główka Mesicia ląduje w rękach Kelemena

27'

Okres dość ostrej gry po obu stronach. Na nerwówkę chyba trochę za wcześnie...

25'

Elsner ostro podyktował rywala i otrzymał żółty kartonik

23'

Atanasov ukarany żółtą kartką

20'

Elsner obok bramki. Brak pomysłu i nieskuteczność gości robi się doprawdy irytująca

17'

Mila pięknie huknął z wolnego i tylko interwencja Galeva ratuje miejscowych przed utratą bramki !

15'

Mecz niezbyt emocjonujący. Na boisku dzieje się niewiele ciekawego. Miejmy jednak nadzieję, że to początek wyraźnego marszu Śląska ku kolejnej rundzie.

15'

Wiara czytelników rośnie :)

11'

Śląsk wciąż przeważa. Uderzał Dudka, ale z jeszcze gorszym skutkiem niż poprzednik

9'

Płaski strzał Soboty z 16 metrów. Niestety nieczysty i obok bramki

8'

Akcja Lokomotiwu ! Wasiluk wybija piłkę głową na rzut rożny. Wrzutka Atanasova, ale Kelemen dobrze piąstkuje

6'

Wrocławianie zaczęli aktywnie. Żeby tylko lepiej wykańczali akcje

5'

Korner dla Śląska ! Zamieszanie w polu karnym, ale murem stają defensorzy gospodarzy

4'

Śląsk od początku atakuje ! Z lewej strony dośrodkowywał Spahić, niestety Diaz fatalnie uderzył na piątym metrze. Ostatecznie piłka znalazła się poza linią końcową po interwencji obrońcy.

19:30

Zaczynamy !

19:29

Piłkarze już na boisku zaraz początek

19:28

"slask da sobie rade" - To chyba nie ulega wątpliwości :) I miejmy nadzieję, że żadnej dogrywki nie będzie, tylko pewny awans do kolejnej rundy. Porzućmy złe proroctwa :)

19:25

W słowach komentarzy czytelników widać lekką niepewność. Owszem można mieć obawy, ale pamiętamy, co było z Dundee :)

19:22

Po południu w Sofii zaczął padać deszcz. Nie jest już tak gorąco i parno, jak wczoraj. Mimo wszystko mecz, zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie zostanie po 20 minutach przerwany na 1. minutę. W tym czasie piłkarze będą mogli uzupełnić płyny i chwilę odpocząć.

19:14

Już za nieco ponad kwadrans początek spotkania. Czy Śląsk poprawi skuteczność ? We Wrocławiu był zdecydowanym faworytem i przez całe spotkanie wyraźnie dominował i stwarzał sytuacje strzeleckie. W Bułgarii może być różnie...

18:58

Ławka rezerwowych Lokomotivu: Boyan Peykov, Vasil Velev, Vladislav Romanov, Yordanov Preslav, Marcho Dafchev, Kaloyan Karadzhinov, Ilian Garov

18:57

Ławka rezerwowych Śląska: Krzysztof Żukowski, Lukasz Madej, Marek Gancarczyk, Mariusz Pawelec, Johan Voskamp, Dariusz Sztylka, Piotr Ćwielong