Czwartek, 4 sierpnia 2011, godz. 19:00
0 : 0
GaziantepsporGaziantepspor Kulübü
20:55

Mecz był dosyć wyrównany, ale to Legia była dziś zespołem lepszym. Mogła potwierdzić swoją przewagę bramkami, zwłaszcza w pierwszej połowie. W końcówce przycisnęli goście, ale nie zdołali strzelić bramki. I dobrze, bo patrząc na przebieg całego spotkania z pewnością na to nie zasłużyli. Za śledzenie relacji live dziękuje Tomasz Dębek - do usłyszenia / przeczytania ;)

97'

KONIEC!!! Legia awansowała do kolejnej rundy po remisie na własnym boisku i wygranej 1:0 w Turcji! Jutro poznamy kolejnego rywala warszawian w Lidze Europejskiej.

96'

Żółta kartka dla Sosy za dyskusje z sędzią.

95'

Po chwili dwa bardzo mocne strzały gości, pierwszy na plecy przyjął Komorowski, drugi tuż nad poprzeczką bramki Skaby!

94'

Rzut wolny dla Turków z 30 metrów... Bez rezultatu.

92'

zmiana w drużynie gości. 4 minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry.

92'

Jędrzejczyk za Radovicia, Skorża będzie bronił wyniku.

91'

90'

Ohoho, zagęściła się atmosfera, awantura w polu karnym Legii. Goście po raz kolejny nie oddali piłki wybitej z powodu kontuzji Legionisty. Najbardziej aktywni w starciu byli Wawrzyniak i Adin, sędzie ukarał ich tylko żółtymi kartkami.

89'

Pokaz nieudolności Legionistów. Najpierw Żewłakow wybija piłkę tak, że musi łapać ją Skaba. Ten z kolei Nie dał rady chwycić futbolówki...

86'

Odegranie Manu do Ljuboi, ten odwraca się z piłką i już miał soczyście uderzyć, gdy piłkę spod nóg wybił mu Nounkeu. Chwilę później w Radović przedryblował sam siebie.

84'

Manu traci piłkę, po chwili zahacza rywala, który pada na murawę jak nieżywy. Po żółtej kartce dla Portugalczyka następuje kolejne cudowne uzdrowienie. Podobno ostatni raz coś takiego wydarzyło się niecałe 2000 lat temu.

83'

Koronkowa akcja gości, zabrakło wykończenia.

82'

Radović chyba był faulowany w środku pola. Sędzia nie reaguje.

80'

Już pierwszy kontakt z piłką Hubnika mógł rozwiać marzenia Turków o awansie! Radović świetnie zagrał do niego głową, ale Czech przegrał pojedynek biegowy z obrońcą.

79'

Chwilę wcześniej mocno strzelał Ivan. Mocno, ale niecelnie.

78'

Hubnik za Rybusa. Może Czech rozrusza grę Legii?

77'

Ależ podanie Radovicia do Ljuboi! Ten drugi umiejętnie blokowany przez Nounkeu wywalczył tylko rzut rożny. Stały fragment, tradycyjnie, nie przyniósł ŻADNEGO zagrożenia pod bramką rywali.

75'

Zmiana w drużynie gości. Popov schodzi, za niego Wagner.

72'

Wrzutka Ljuboi z lewej strony - do nikogo i od bramki zaczyna Karčemarskas.

71'

Tym razem "Ryba" prosto w ręce bramkarza.

71'

Dośrodkowanie Rybusa trafia wprost na głowę obrońcy. Rzut rożny.

70'

Brutalny faul Gungora na Rzeźniczaku. Żółta kartka.

69'

Na szczęście zagubił się w dryblingu zawodnik gości.

69'

Popov tańczy z piłką w polu karym Legii, nikt nie jest w stanie wybić mu futbolówkę spod nóg!

66'

Bardzo mocny strzał Wawrzyniaka z 21 metrów. Piłka trafia jednak w gąszcz tureckich obrońców.

65'

Dobra sytuacja gości. Strzał metr od słupka, ale czy wcześniej nie było faulu?

64'

Zmiana w drużynie gości. Bezgin za Ceylana.

61'

Strzał Rado z ponad 20 metrów, ale rykoszet zneutralizował siłę uderzenia. Po chwili z tej samej pozycji uderzał Wawrzyniak, ale bardzo niecelnie.

60'

Ładne zagranie Ljuboi do Radovicia, ale na miejscu był Nounkeo.

59'

Turcy przewracają się dziś jak "wańki - wstańki". Janusz Gol nawet nie dotknął rywala, który zaczął zwijać się z bólu po tym "starciu".

55'

Cudowne ozdrowienie Pehlivana, można kontynuować grę.

54'

Leży na murawie jeden z zawodników gości, konieczna będzie pomoc medyczna.

53'

Pewna interwencja Skaby po wrzutce Turków z prawej strony boiska.

51'

Legia nie jest chyba przygotowana do przyjęcia tak dużej liczby dziennikarzy jak na dzisiejszym meczu. Od początku meczu mamy problemy z internetem.

46'

Rozpoczynamy drugą część gry.

20:01

Zmiana w przerwie w szeregach Legii - Vrdoljaka zastąpił Janusz Gol.

48'

Tuż po jego wykonaniu sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy 0:0, ten wynik daje Legii awans do następnej rundy.

47'

Bramkarz gości piąstkuje, ale któryś z Legionistów faulował w polu karnym. Rzut wolny dla Turków.

47'

Rzut wolny dla Legii z prawej strony na wysokości pola karnego rywali. Wykonawcą Rybus.

46'

Pierwsza część gry przedłużona o minutę.

46'

Wielkie brawa dla Ljuboi, który utrzymał się przy piłce mimo ataków dwóch przeciwników.

44'

Z 17 metrów strzela Popow. Wysoko nad bramką.

43'

Skaba wyłapuje dośrodkowanie, ale przy okazji zderza się z Komorowskim. Na szczęście po chwili może już kontynuować grę.

42'

Faul taktyczny jednego z Turków, który bezlitośnie wyciął wybiegającego z kontrą Rybusa. Gwizdek sędziego milczy, gwiżdżą za to kibice gospodarzy.

40'

Setka Vrdoljaka! Akcja Ljuboi i Rybusa, który podał do Radovicia. Ten zakręcił dwoma obrońcami gości i dośrodkował w pole karne. Kapitanowi Legii pozostało tylko dostawić nogę, ale Chorwat... nie trafił w piłkę.

38'

Po kontrze Turków Manu mógł zawalić gola! Zbyt lekko wycofał piłkę do bramkarza i Skaba musiał ratować się rozpaczliwym wykopem. Spowodował przy tym upadek jednego z Turków, ale sędzia kazał grać dalej.

36'

Ależ ambitnie gra dziś Manu! W beznadziejnej sytuacji, przy piłce wychodzącej poza boisko wywalczył rzut rożny.

35'

Kolejna porcja gwizdów pod adresem Słoweńskiego arbitra, który najpierw nie widział faulu na Vrdoljaku, a po chwili odgwizdał rzut wolny dla Turków. Pozycja była dogodna, ale strzał Tosuna niecelny.

33'

Kolejna żółta kartka. Tym razem dla zawodnika gości faulującego Danijela Ljuboję.

31'

Akcja przenosi się na drugą połowę, Komorowski przepycha się w polu karnym rywali przy rzucie wolnym i zostaje ukarany żółtą kartką.

29'

Bezsensowny faul Vrdoljaka 35 metrów od bramki Skaby, żółta kartka dla kapitana Legii.

29'

Manu w niczym nie przypomina siebie z początków poprzedniego sezonu! Kolejna ładna akcja Portugalczyka, jego strzał końcówkami palców wybija na rzut rożny Karčemarskas.

27'

Duże problemy bramkarza gości, Karčemarskas wypuścił piłkę z rąk i musiał ratować się wślizgiem. Po chwili Manu zabrakło pół metra aby wyjść sam na sam z Litwinem.

25'

Fantastyczne podanie Ljuboi do pędzącego lewą stroną Wawrzyniaka, ten ośmieszył tureckiego obrońcę, ale piłka padła łupem następnego. Rzut rożny dla Legii.

23'

Dobra akcja Rybusa, tym razem prawą stroną, ale strzał skrzydłowego Legii przeszedł obok słupka tureckiej bramki.

22'

Legia przez chwilę zamknięta w swoim polu karnym, ale jeden z zawodników gości był na spalonym.

21'

Nieco przypadkowa akcja gości mogła się skończyć dla Legionistów źle. Z 12 metrów strzelał Ivelin Popow, ale zablolował go Żewłakow.

19'

Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony wykonywał przed chwilą Ljuboja. Serb mocno strzelał na bramkę Turków, ale zabrakło precyzji.

18'

Wracamy po chwilowych problemach technicznych. W meczu dalej 0:0.

14'

Obrońcy poradzili sobie z tym stałym fragmentem w wykonaniu Legionistów. Po chwili znów lewym skrzydłem przedarł się Rybus, ale jego dośrodkowanie padło łupem Karčemarskasa.

12'

Groźnie pod bramką Turków! Radović zagrywa do Rybusa, ten wrzuca w pole karne, z powietrza strzela Manu, ale obrońca wybija piłkę na rzut rożny.

9'

Długie podanie do Manu, Portugalczyk walczył do końca, ale nawet on nie dał rady zatrzymać piłki przed linią końcową.

6'

Odbiór i natychmiastowa strata Borysiuka, długo piłkę holował jeden z napastników gości, ale wmieszał się w to wszystko Żewłakow.

4'

Oj, nasłucha się dziś różnych rzeczy o sobie i swojej rodzinie pan Čeferin. Kontrowersyjny rzut wolny dla Turków na wysokości pola karnego Legii. Na szczęście nie przyniósł większego zagrożenia bramce Skaby.

2'

Ewidentny karny - mówi jeden z dziennikarzy siedzących obok mnie.

1'

Już w pierwszych sekundach spotkania było gorąco - padł w polu karnym gości Danijel Ljuboja, jednak sędzia nie zareagował.

19:00

Zaczynamy!

18:57

Oprócz sporej grupy tureckich dziennikarzy gości wspierać będzie około 10 kibiców. Przywieźli ze sobą jedną flagą - narodową.

18:56

Na murawę wchodzą zawodnicy obu drużyn.

18:56

Tymczasem "Sen o Warszawie" w wykonaniu kibiców Legii.

18:55

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego będziemy świadkami minuty ciszy upamiętniającej powstańców warszawskich. Z powodu aury nie mogła się ona odbyć przed ligowym meczem z Zagłębiem Lubin.

18:50

Portal weszlo.com pisze o trenerze tureckiej drużyny: "Trener Gaziantepsporu to niezły przedmeczowy kozak. Wypowiedzi na temat Legii - niepodrabialne, zero szacunku do rywala. "Szamo" grał z nim w jednym zespole w Austrii i jeszcze wtedy Kafkas przed meczem wyjmował markera i mazał sobie policzki - żeby go się przeciwnicy bali. Czyli świr."

18:48

Tego chyba jeszcze nie było - drużyna gości przywitana (po angielsku) przez śniadego pomocnika Wojciecha Hadaja :)

18:41

Do meczu pozostało jeszcze około 20 minut. Zawodnicy obu drużyn rozgrzewają się na płycie boiska. Pogoda idealna do gry - jest ciepło i słonecznie. Ale piłkarzom nie powinno to przeszkadzać, bo na murawie rozlega się cień rzucany przez dach Pepsi Areny. Na relację prosto ze stadionu Legii zaprasza Tomasz Dębek.

18:21

Ławka rezerwowych Gaziantepspor: Mahmut Bezgin, Elyasa Sume, Ozan Bekin Has, Wagner, Senol Can, Alper Akgam, Orhan Gulle

18:20

Ławka rezerwowych Legii: Marijan Antolović, Artur Jędrzejczyk, Janusz Gol, Michal Hubnik, Tomasz Kiełbowicz, Inaki Astiz, Michał Żyro