Wisła KrakówWisła Kraków
97'

Za uwagę dziękuje Michał Musiejuk.

97'

Koniec spotkania. Po dość kontrowersyjnym meczu Wisła wywozi z Łowecza jednobramkową przewagę. Przed starciem rewanżowym w Krakowie nastroje są bardzo optymistyczne. Plan wykonany ze sporą zaliczką.

94'

Na boisku leży Garguła. Minął już doliczony czas gry.

92'

Zamieszanie w polu karnym Wisły Kraków. Wynik bez zmian.

90'

Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 4 minuty.

90'

Liteks jeszcze wierzy w odwrócenie losów spotkania. Bułgarzy atakują ale nic z tego nie wynika.

86'

Ostatnia zmiana po stronie Wisły. Jovanović zmienia Genkowa.

85'

82'

82'

2:2! A jednak nie. Sędzia odgwizdał faul na Lameyu i bramka nie została uznana. Latają butelki w stronę arbitra.

82'

Poprzeczka po raz drugi ratuje Wiślaków.

80'

Melikson konsekwentnie pracuje na to by zostać najlepszym zawodnikiem meczu.

76'

Garguła za Nuneza.

76'

Precyzyjne uderzenie i umiejętność zastawienia się Izraelczyka daje prowadzenie Wiśle.

75'

BRAMKA!! MAOR MELIKSON!

72'

Urugwajczyk Flores zmienia Momcziła Cwentanowa.

71'

Codo wprost w rękawice golkipera gości. Zmarnowana dobra okazja na objęcie prowadzenia.

70'

Tempo gry nieco opadło. Oglądamy sporo niedokładności.

66'

Mamy też zmianę w szeregach Wiślaków. Boisko opuścił Iliev a jego miejsce zajął słoweniec - Andraz Kirm.

66'

Pierwsza zmiana Liteksu. Codo za Todorowa.

64'

Kolejna akcja zespołu gospodarzy. Na szczęście dla Białej Gwiazdy Tom uderzył wprost w Jovanovića.

62'

Oblężenie bramki Wisły trwa.

60'

Na noszach boisko opuścił kapitan gospodarzy - Jelenković.

57'

Krakowianie myślami są chyba jeszcze w szatni.

56'

Formacja defensywna Wisły nie jest dziś w najlepszej dyspozycji.

53'

50'

Łoweczanie zaczęli bardzo odważnie. W dziecinny sposób minięty Diaz i o mały włos gospodarze wyszliby na prowadzenie.

49'

Liteks domagał się rzutu karnego po upadku Todorowa w polu karnym, sędzia nie podyktował jedenastki.

46'

Pierwsze uderzenie Zanewa z 25 metrów ale Jovanović broni bez większych problemów.

45'

Rozpoczynamy drugą część gry.

47'

Maaskanta uszczęśliwi remis jednak bramka do szatni to nie jest to z czego można być specjalnie zadowolonym.

47'

Po zamieszaniu w polu karnym, zawodnik gospodarzy uderzył technicznie nie do obrony i do szatni Wisła schodzi w nie najlepszych nastrojach.

45'

1:1. Brak koncentracji i mamy remis. Strzelcem bramki brazylijczyk - Tom.

44'

Żółta kartka dla Ilieva za zagranie ręką.

42'

Todorow w wyśmienitej sytuacji! Z 6 metrów posyła piłkę wprost w rękawice bramkarza Wisły i wynik pozostaje bez zmian.

40'

Odpowiedź Wisły. Dobra wrzutka Meliksona i Lamey uderza głową obok bramki.

38'

Kolejna okazja Liteksu. Cwetanow do Milanowa i ten posyła piłkę minimalnie obok dłuższego słupka bramki Jovanića.

37'

Oglądamy sporo chaosu zarówno po jednej jak i drugiej stronie.

35'

Wydawało się, ze w polu karnym faulowany był Iliev. Gwizdek sędziego jednak milczał.

31'

Żółtą kartką ukarany został reprezentant Hondurasu - Osman Chavez. Nie są to najlepsze zawody obrońcy Wisły.

27'

Liteks bliski wyrównania. Kolejne nieporozumienie między Chavezem i Jovanićem mogło kosztować Wisłę bardzo wiele.

26'

Mecz nam się wyrównał, stracona bramka podcięła skrzydła gospodarzom.

22'

Dobrą asystą przy bramce popisał się Radosław Sobolewski. Goście reklamowali jeszcze pozycję spalona Lameya ale sędzia nie zmienił decyzji.

18'

1:0!! Błąd w ustawieniu obrony wykorzystuje Lamey i delikatnym lobem posyła piłkę nad bramkarzem.

18'

Nunez zza pola karnego i golkiper z największym trudem przenosi piłkę nad bramką.

16'

Melikson bezpośrednio z rzutu wolnego ale na posterunku był bramkarz gospodarzy.

15'

Liteks ma wyraźną przewagę. Trzeci rzut rożny i po zamieszaniu, Janew posyła piłkę głową minimalnie obok słupka.

10'

Tuż przed polem karnym faulowany brazylijczyk - Tom. Dobra okazja dla gospodarzy bo piłka po uderzeniu Janewa z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę.

8'

Dobra centra Meliksona i po interwencji obrony mamy rzut rożny dla Wiślaków.

6'

Z lewej strony boiska przymierzył Tom. Piłka minęła bramkę o kilka dobrych metrów.

5'

Narazie lepsze wrażenie sprawia Liteks. Wisła zaczęła dość nerwowo.

4'

Wisła na niebiesko, gospodarze na czerwono-biało.

1'

Gramy.

19:28

Minuty dzielą nas od rozpoczęcia spotkania.

19:03

Znamy już składy obu ekip. Zamiast Kirma swoją szansę od pierwszych minut dostanie Gervasio Nunez.

18:47

Już za niespełna godzinę krakowska Wisła podejmie drużynę Liteksa Łowecz w ramach III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Na boisku na pewno nie zobaczymy Patryka Małeckiego ale do składu wraca Andraż Kirm. Trener "Białej Gwiazdy" - Rober Maaskant stwierdził, że zadowoli go każdy remis bramkowy. Apetyty kibiców są na pewno większe. Wisła przystąpi do meczu w podobnym zestawieniu jak przed tygodniem. W przypadku pokonania w dwumeczu zespołu z Bułgarii krakowianie mają zagwarantowaną grę w fazie grupowej Ligi Europy. Cała Polska czeka już jednak 15 lat na fazę grupową w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych w Europie - Lidze Mistrzów. Może tym razem się uda? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach. Spotkanie poprowadzi arbiter z Norwegii - Tommy Skjerven.