Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1 : 1
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
79'

GOOOL! 1:1 Diaz wykańcza strzał Voskampa, który odbił się od obu słupków.Mamy remis!! Ostatecznie bramka zapisana na konto Holendra.

33'

Piłka w siatkce !!! Górnik prowadzi ze Śląskiem 0:1 po rzucie rożnym! Autorem gola Paweł Olkowski. Za linią piłkę dobił jeszcze Adam Banaś.

10:00

Ostatecznie bramkę dla Górnika zapisujemy na konto Pawła Olkowskiego, gdyż dobitka Banasia miała miejsce już za linią bramkową. A także gola dla Śląska przypisujemy Jahanowi Voskampowi. Jak pokazały telewizyjne powtórki, piłka po strzale Holendra minęła całym obwodem linię bramkową, a dopiero potem odbiła się od słupka i wyszła w pole.

94'

Koniec! Śląsk Wrocław na inaugurację sezonu remisuje z Górnikiem Zabrze. Syndrom europejskich pucharów udzielił się również wicemistrzom Polski. Dziękuję za uwagę- Grzegorz Iwanowski.

93'

Zmasowany atak Śląska kończy się bardzo niecelnym strzałem Dudka.

92'

Jeszcze Górnik w natarciu! Jednak dobrze obrona Śląska.

91'

3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90'

W miejsce Olkowskiego Marciniak.

89'

Powinno być 2:1 dla Śląska!! Strzał Elsnera z bliskiej odległości świetnie wybija Skorupski!

88'

Gospodarze ruszyli śmielej do ataków, zależy im na zwycięstwie. Brakuje jednak niedokładności i zimnej krwi pod bramką Łukasza Skorupskiego.

85'

W Górniku na pewno wyróżniającą się postacią jest Tomasz Zahorski. Widać, że dzisiaj na boisku pozostawi sporo walki.

83'

Trzeba pochwalić dzisiejszą grę Piotrka Celebana, który dobrze spisuje się podczas rajdów prawą stroną boiska.

80'

Śląsk stara się iść za ciosem! Dobre dośrodkowanie Pawelca, jednak Voskampowi zabrakło dokładności.

79'

Zmiana w Górniku. W miejsce Gierczaka Przybylski.

77'

Śląsk Wrocław zaczyna stwarzać sytuacje. Groźnie Celeban do Diaza. Cały czas brakuje wykończenia.

76'

Tymczasem celny strzał Cetnarskiego, jednak po raz kolejny dobrze interweniuje Skorupski.

75'

Słaby mecz lidera wrocławskiej drużyny Sebastiana Mili. Kapitan zespołu nie potrafi dłużej przytrzymać piłki i rozegrać jej w odpowiedni sposób.

73'

Ostatnia zmiana w Śląsku Wrocław. Rok Elsner w miejsce Dariusza Sztylki.

71'

Ładna kontra Śląska. Diaz poprowadził piłkę, przez połowę boiska, zagrał do Voskampa, jednak ten czytelnie i bez problemów Skorupski.

70'

Groźnie Śląsk. Ładne podanie Cetnarskiego do Dudka. Szkoda, że niecelnie.

69'

Faul Banasia na Voskampie. Żółta kartka.

68'

Nieśmiałe próby Śląska kończą się na stratach. Piłkarze trenera Oresta Lenczyka w niczym nie przypominają drużyny, która z powodzeniem radziła sobie w meczach europejskich.

65'

Śląsk Wrocław nie potrafi utrzymać się przy piłce. Dobra, twarda gra Górnika pozwala na tłumienie akcji ofensywnych przeciwnika.

60'

Zmiana w Śląsku. W miejsce Marka Gancarczyka na boisku melduje się Mateusz Cetnarski.

59'

Kontra Śląska w bardzo wolnym tempie. Dudek nie miał komu zagrać, zdecydował się w ostateczności na Diaza, a ten bardzo niecelnie.

57'

Paweł Olkowski ładnie wyszedł na wolne pole, dostał piłkę, oddał strzał, jednak na posterunku był Wasiluk.

53'

Gołębiewski w miejsce Milika.

52'

Do wejścia na boisko gotowy Daniel Gołębiewski. Zobaczymy kogo zmieni nowy piłkarz Górnika.

50'

W szeregi Śląska wrócił wigor. Brakuje niestety skuteczności. Diaz bardzo niecelnie

49'

Groźnie Śląsk z rożnego !! Poprzeczka ratuje Górnik Zabrze!

48'

Dudek z dystansu, minimalnie niecelnie !

45'

W drugiej połowie na murawie pokazał się Johan Voskamp w miejsce Sochy.

45'

zaczynamy drugą połowę !

15:22

Piłkarze obu drużyn wracają powoli na murawę. Za moment druga połowa spotkania.

15:22

Do przerwy jesteśmy świadkami widowiska mało obfitego w sytuacje podbramkowe. Dominuje przede wszystkim walka w środku pola, w której lepiej prezentują się piłkarze trenera Adama Nawałki. Tymczasem w przerwie widzimy rozgrzewającego się Mateusza Cetnarskiego, który w meczu z Lokomotivem Sofia zebrał dobre noty. Czyżby to on miał być lekarstwem Śląska na dobrze przygotowanych fizycznie rywali ?

45'

Koniec pierwszej połowy, pan Adam Lyczmański nie dolicza nic do pierwszej połowy spotkania.

46'

Ładna indywidualna akcja Gancarczyka zakończona strzałem... Bardzo niecelnym.

44'

Ładnie z wolnego Wasiluk, jednak Skorupski paruje piłkę w bok.

42'

Górnik konsekwentnie realizuje swoją taktykę, Śląsk w dalszym ciągu z problemami w rozgrywaniu piłki.

38'

Kolejne minuty to śmielsze ataki Górnika. Śląsk cały czas bez pomysłu na grę z twardo grającym przeciwnikiem.

30'

Groźny stały fragment gry Śląska. Mila wrzuca piłkę na głowę Celebana. Piłka mija minimalnie lewy słupek bramki Skorupskiego.

30'

Kolejny faul zabrzan w środku pola.

27'

Po niemrawym fragmencie gry na strzał zdecydował się Diaz. Piłka mija prawy słupek bramki gości.

26'

Brzydki faul Olkowskiego na Pawelcu. Tym razem bez kartki.

24'

Obaj trenerzy obserwują to spotkanie na stojąco. Na trybunach zabawa na całego. Kibice gości po dobrym początku przycichli.

21'

Dobrze zorganizowana obrona Górnika nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł gospodarzom.

17'

Dobry strzał Dudka z dystansu. Skorupski przenosi piłkę nad poprzeczką.

16'

Groźnie w polu karnym Górnika!! Zamieszanie w polu karnym, do piłki dopada Diaz, jednak nie potrafi skierować piłki do siatki.

15'

Faul Milika na Pietrasiaku i wolny z ok 35 m od bramki gości.

13'

Póki co jesteśmy świadkami walki w środku pola i niecelnych prób strzeleckich z dystansu jednej i drugiej drużyny.

12'

Kwiek z dystansu, jednak niecelnie.

8'

Próba strzału Gancarczyka ze środka boiska. Zauważył błąd Skorupskiego, jednak niecelnie.

7'

Kolejna akcja Górnika prawym skrzydłem. Gierczak wrzuca piłkę w pole karne, jednak słaby strzał Zahorskiego.

5'

Groźnie pod polem karnym Śląska !!! Kelemen popełnia błąd, do piłki dobiega Milik, jednak Kelemen w ostatniej chwili chwyta piłkę niemal na linii bramkowej.

3'

Początek spotkania to pressing drużyny przyjezdnych. Widać, że chcą narzucić swój styl gry od początku.

14:31

Rozpoczynamy!

14:30

Obie drużyny wychodzą na murawę. Wrzawa na trybunach. Śląsk Wrocław dzisiaj w swoich tradycyjnych zielono- białych strojach, Górnik na biało.

14:22

Murawa opustoszała, już za kilka minut rozpoczynamy!

14:17

Drużyna Śląska zeszła już do szatni. Górnicy nadal na murawie.

14:14

Cały czas czekamy na doping kibiców jednej i drugiej drużyny. Póki co trybuny cichutko czekają na pierwszy gwizdek.

14:10

Tymczasem na trybunie krytej pojawił się.. Bogdan Smoleń. A może to tylko sobowtór? ;)

14:03

Na pół godziny przed meczem we Wrocławiu zaczął padać deszcz. Kibiców jednak to nie przestraszyło i trybuny prezentują się już nieco lepiej jak przed kwadransem.

13:51

Obie jedenastki na przedmeczowej rozgrzewce.

13:50

Bardzo nieśmiało zaczynają się wypełniać trybuny na stadionie. Sektor gości tradycyjnie już zajęty przez kibiców przyjezdnych. Dzisiaj niestety kompletu na Oporowskiej nie zobaczymy.

13:41

Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn. Jeśli chodzi o gospodarzy, to widać, że trener Orest Lenczyk zdecydował się na wprowadzenie świeżych piłkarzy do pierwszej jedenastki. Po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy na boisku Mariusza Pawelca. W linii pomocy zagra natomiast Tadeusz Socha. Jeśli chodzi o Górnik, to tutaj trener Adam Nawałka zaskoczył. Na ławce mecz rozpocznie Daniel Gołębiewski- nowy nabytek zabrzan oraz Marcin Wodecki, który dobrze spisywał się w przedsezonowych grach kontrolnych.

13:29

Witam serdecznie z pochmurnego Wrocławia, gdzie drużyny Śląska i Górnika zainaugurują rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. Dzisiaj zagrają ze sobą wicemistrz Polski, oraz szósta drużyna poprzedniego sezonu. Na papierze murowanym faworytem jest Śląsk Wrocław, jednak drużyna trenera Oresta Lenczyka ma za sobą czwartkowy pojedynek z Lokomotiwem Sofia. Jak istotnym faktem jest gra w europejskich pucharach przekonała się wczoraj Wisła Kraków, która zaledwie zremisowała z Widzewem Łódź. Miejmy nadzieję, że emocji dzisiaj nie zabraknie.